Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy nabytek Ogar 202
Autor Wiadomość
Arnoldo Offline
Nowy
*


Liczba postów: 32
Imię: Krzysztof
Skąd: 3city
Pojazd: Romet Komar
Post: #10
RE: Nowy nabytek Ogar 202
W końcu zębatka wymieniona. Różnica kolosalna. Wreszcie motorek jedzie jak należy. Z czegoś, co prędkością bardziej nadawało się na ścieżki rowerowe, w końcu powstał pełnoprawny motorowerek.
A więc tak. Tutaj założona nowa zębatka, standardowa, 41z. W tle, jako bonus s38 Smile Jak ktoś chce, to na youtube są filmiki z remontu tego silnika. (Kanał komar2351)

Na tym zdjęciu w sumie widać już drobne różnice między zębami oryginalnej, ale zorientowałem się dopiero, przy próbie nakładania łańcucha. Ale o tym później. Sama zębatka była tak mocno przykręcona do tego zabieraka, piasty, czy jak to nazwać, że z kluczy zostało to:

Kiedy już miałem się poddać, bo zostały jeszcze dwie śruby, przypomniałem sobie o starym komplecie ruskich kluczy nasadowych. Na nie nie ma mocnych, także za pomocą dość długiej dźwigni z rury nałożonej na klucz wszystko poszło dość łatwo. A to znaczy, że w oryginale śruby muszą być mocowane na jakiś klej. Chyba.
No i właśnie. Kiedy myślałem, że najgorsze już zrobione, okazało się, że zębatka nie będzie pasowała. Otóż teraz do ogarków montują zestawy napędowe o wymiarach 428. Zębatki i łańcuch. Kiedyś był to rozmiar 420. Przy zakupie zębatki kompletnie nie zwróciłem na to uwagi i kupiłem właśnie 420. No nic, zamówiłem poprawną, tym razem zestaw z piastą. Ta 420 będzie sobie leżała i, jak trzeba będzie wymienić napęd do wtedy ją dam do ogarka.
Tak wygląda gotowy:


Od razu też sprawdziłem dziś jak to się sprawuje oczywiście. A więc w końcu przy normalnych obrotach można jakoś jechać. Między 4500 a 5000 prędkość już oscyluje między 40 a 45 km/h Mówię w przybliżeniu oczywiście, bo dokładnie nie pamiętam. 50 km/h to trochę ponad 5000. Przy jakichś 7000 licznik się "zamknął" i nie wiem ile dokładnie pojechałem. Także przy odpowiednim dobraniu dyszy gaźnika i co bardzo ważne wymianie tylnej zębatki mamy odblokowanego Ogara 202 fi. Nie trzeba się bawić z modułami zapłonowymi.
23-05-2020 18:37:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Nowy nabytek Ogar 202 - Arnoldo - 26-03-2020, 00:42:27
RE: Nowy nabytek Ogar 202 - Arnoldo - 04-04-2020, 17:55:36
RE: Nowy nabytek Ogar 202 - Jorginsson - 04-04-2020, 21:27:49
RE: Nowy nabytek Ogar 202 - Arnoldo - 21-04-2020, 14:28:23
RE: Nowy nabytek Ogar 202 - Arnoldo - 21-04-2020, 18:10:36
RE: Nowy nabytek Ogar 202 - Arnoldo - 23-04-2020, 19:18:04
RE: Nowy nabytek Ogar 202 - Arnoldo - 23-05-2020 18:37:38
RE: Nowy nabytek Ogar 202 - Józiu Rolnik - 20-06-2021, 14:07:26
RE: Nowy nabytek Ogar 202 - Józiu Rolnik - 20-06-2021, 16:02:40
RE: Nowy nabytek Ogar 202 - Kondzio1948 - 01-08-2020, 14:31:34
RE: Nowy nabytek Ogar 202 - Jorginsson - 02-08-2020, 02:55:15
RE: Nowy nabytek Ogar 202 - seler1500 - 02-08-2020, 04:17:29
RE: Nowy nabytek Ogar 202 - Jorginsson - 02-08-2020, 07:28:04
RE: Nowy nabytek Ogar 202 - arcade85 - 04-08-2020, 15:01:56
RE: Nowy nabytek Ogar 202 - Kondzio1948 - 04-08-2020, 17:28:38
RE: Nowy nabytek Ogar 202 - arcade85 - 04-08-2020, 18:05:26
RE: Nowy nabytek Ogar 202 - Kondzio1948 - 06-08-2020, 18:06:48
RE: Nowy nabytek Ogar 202 - arcade85 - 08-08-2020, 19:40:05
RE: Nowy nabytek Ogar 202 - Kondzio1948 - 09-08-2020, 14:40:37
RE: Nowy nabytek Ogar 202 - arcade85 - 11-08-2020, 20:29:15
RE: Nowy nabytek Ogar 202 - arcade85 - 14-08-2020, 20:41:49
RE: Nowy nabytek Ogar 202 - Kondzio1948 - 19-08-2020, 16:28:15
RE: Nowy nabytek Ogar 202 - Arnoldo - 09-09-2020, 01:17:54
RE: Nowy nabytek Ogar 202 - arcade85 - 13-09-2020, 17:56:19
RE: Nowy nabytek Ogar 202 - Arnoldo - 14-09-2020, 13:04:55
RE: Nowy nabytek Ogar 202 - Józiu Rolnik - 20-06-2021, 17:25:33
RE: Nowy nabytek Ogar 202 - Arnoldo - 20-07-2021, 01:27:04
RE: Nowy nabytek Ogar 202 - Arkadiusz4t - 01-06-2025, 20:43:57
RE: Nowy nabytek Ogar 202 - tramwajarz - 01-06-2025, 21:43:36
RE: Nowy nabytek Ogar 202 - Arkadiusz4t - 01-06-2025, 22:15:28


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
Dzisiaj 21:55:59
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 19
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
Dzisiaj 10:19:03
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 239
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 121
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:13:35
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 354
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 213
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 254
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 515
Prezentacja mojej Stelli
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:37:46
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 199
Wigry 1975 - Przywrócenie...
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:27:30
» Odpowiedzi: 20
» Wyświetleń: 6351
Liczba oktanowa a ustawie...
Ostatni post: Dinozaur
18-06-2026 10:29:18
» Odpowiedzi: 70
» Wyświetleń: 19860
Romet Romka - 50-T-1 '82r...
Ostatni post: romek
17-06-2026 20:12:55
» Odpowiedzi: 212
» Wyświetleń: 96743
Dwie jawki Mustang - okaz...
Ostatni post: usertm
17-06-2026 19:53:12
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 434
Plastiki
Ostatni post: Grzeszek
17-06-2026 12:08:19
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 252
Uszczelka pod głowicę
Ostatni post: mr.torwald@gmail.com
17-06-2026 11:02:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 312
Czy stomilki dadzą radę?
Ostatni post: romek
16-06-2026 22:22:06
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 199

Reklama