Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Neony LEDY
Autor Wiadomość
BigSoft Niedostępny
Pomocny użytkownik


Liczba postów: 1,006
Imię: Przemo
Skąd: SI
Pojazd: Romet Chart
Post: #24
RE: Neony LEDY
rafik7332 napisał(a):może to troche wiocha ale jest On/off także luz co o tym myślicie
Skoro już pytasz, to myślę, że masz rację. Wiocha na całego.

rafik7332 napisał(a):ale być mogą co to komu szkodzi lepsze założenie do takiego motoru niż do chinola przynajmniej widać że sie oto dba
Wręcz odwrotnie. Montowanie tego typu wynalazków, do klasyków polskiej motoryzacji to wiocha pełną gębą. Nie widać, że ktoś dba, tylko, że ktoś na siłę z zabytku chce zrobić jeżdżącą choinkę. Akurat w tym przypadku takie pseudo bajery widzę właśnie w skuterach, na pewno nie w 30 letnim Romecie. Mogę zrozumieć tuning, ale ze smakiem. Np. Ładnie ulepszone zegary, komponujące się w całość z przykładowo zmienionym zawieszeniem, podrasowanym silnikiem. Wtedy widać, że ktoś ma pomysł na usprawnienie. Sorry, ale doklejenie pasków led pod bakiem to nie to samo.

rafik7332 napisał(a):no tak bo widać że ktoś zrobił coś by go jeszcze w coś wyposarzyć . Myślejeszcze nad stacyjką i akumulatorkiem lepsze to niż obklejanie go naklejkami jakimiś bóg wie skąd

Skoro już tak bardzo chcesz "wyposarzyć" w coś lepszego swojego Ogarka, to zainwestuj w dobre opony, nowe szczęki hamulcowe wraz z przetoczeniem bębnów jeśli trzeba. Do tego remont kapitalny silnika i dobry olej do paliwa oraz skrzyni biegów. Do tego mycie i polerka tego pojazdu co dwa dni albo częściej i wierz mi, że będzie zadbany aż zanadto.

rafik7332 napisał(a):po drugie można kupić akumulator 6v albo 12v i bedzie ładowało tylko trzeba kupić też taki przekaźnik żeby zapobiec przeładowaniu akumulatora !! czy coś w tym stylu

Najpierw trzeba się wyposażyć w wiedzę, bo na razie to głupoty piszesz. Nic Ci ładowało nie będzie, bo prądnica przy prądzie przemiennym ma zaledwie 20W mocy. Nie wiem czy wiesz, ale przednia żarówka pobiera 15W, a tylna 5W. Gdyby tak zsumować te dane, to wychodzi właśnie 20W poboru mocy. Ile Ci zostanie na ładowanie akumulatora? Piękne 0, tak ZERO. Ponadto jeżeli chcesz ładować akumulator, to dochodzi jeszcze prostownik, na którym będziesz miał na dzień dobry spadek napięcia ok 1,5V i to w zależności od jego obciążenia (w zależności od mostka i obciążenia, spadek ten może wynieść nawet 2V!) czyli automatycznie straty mocy! Tylko co tu tracić jak już nie ma z czego?
Napiszesz - będę jeździł bez świateł. Spoko, tylko, że po pierwsze mamy od dobrych kilku lat obowiązek jazdy na światłach przez całą dobę, a po drugie - jak wyłączysz światła, to cała moc prądnicy pójdzie w akumulator. Myślisz, że go nie ugotuje? Mylisz się. Owszem można zamontować regulator napięcia, tylko po co to wszystko robić, skoro korzyści z tego żadnej. Prawda jest taka, że zajedziesz akumulator i tyle z tego będzie Wink

Ale skoro wiesz lepiej, to wpakuj tam nawet i halogeny 300W.

Zwykle nie odpowiadam w taki sposób, ale denerwują mnie ludzie, którzy zadają pytanie na forach tylko po to, żeby przeczytać aprobatę innych. Nie ważne jak głupi jest to pomysł i totalnie bez sensu. Jak ktoś się nie zgadza = nie ma racji. Spoko, tylko po co w takim przypadku pytać się na forum?

No i ten tekst "nie wcale" - od razu widać z kim ma się do czynienia.

Pokory trochę. Czasem trzeba wziąć na klatę opinię innych skoro już pytasz.

citroen-XM.pl
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-01-2015 17:30:20 przez BigSoft.)
25-01-2015 16:58:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 4 użytkowników postawiło piwo BigSoft za ten post.
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Neony LEDY - rafik7332 - 24-01-2015, 20:16:37
RE: Neony LEDY - BartuS - 24-01-2015, 20:20:38
RE: Neony LEDY - Taśma - 24-01-2015, 20:20:48
RE: Neony LEDY - rafik7332 - 24-01-2015, 20:29:57
RE: Neony LEDY - Bartek - 24-01-2015, 20:35:11
RE: Neony LEDY - rafik7332 - 24-01-2015, 20:42:27
RE: Neony LEDY - Bartek - 24-01-2015, 20:46:46
RE: Neony LEDY - rafik7332 - 24-01-2015, 20:53:36
RE: Neony LEDY - BartuS - 24-01-2015, 20:59:02
RE: Neony LEDY - Bartek - 24-01-2015, 21:00:47
RE: Neony LEDY - rafik7332 - 24-01-2015, 21:10:55
RE: Neony LEDY - Bartek - 24-01-2015, 21:13:30
RE: Neony LEDY - rafik7332 - 24-01-2015, 21:16:30
RE: Neony LEDY - Bartek - 24-01-2015, 21:21:18
RE: Neony LEDY - rafik7332 - 24-01-2015, 21:28:36
RE: Neony LEDY - Bartek - 24-01-2015, 21:39:41
RE: Neony LEDY - CLAy - 24-01-2015, 21:41:28
RE: Neony LEDY - rafik7332 - 24-01-2015, 23:03:22
RE: Neony LEDY - Taśma - 24-01-2015, 23:24:10
RE: Neony LEDY - Damian4570 - 24-01-2015, 23:40:03
RE: Neony LEDY - nie_mientki - 24-01-2015, 23:45:06
RE: Neony LEDY - Bartek - 25-01-2015, 01:55:04
RE: Neony LEDY - rafik7332 - 25-01-2015, 15:55:36
RE: Neony LEDY - BigSoft - 25-01-2015 16:58:57


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Merfix
Wczoraj 13:02:45
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 176
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 92
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:13:35
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 315
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 178
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 224
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 448
Prezentacja mojej Stelli
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:37:46
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 168
Wigry 1975 - Przywrócenie...
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:27:30
» Odpowiedzi: 20
» Wyświetleń: 6312
Liczba oktanowa a ustawie...
Ostatni post: Dinozaur
18-06-2026 10:29:18
» Odpowiedzi: 70
» Wyświetleń: 19817
Romet Romka - 50-T-1 '82r...
Ostatni post: romek
17-06-2026 20:12:55
» Odpowiedzi: 212
» Wyświetleń: 96668
Dwie jawki Mustang - okaz...
Ostatni post: usertm
17-06-2026 19:53:12
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 407
Plastiki
Ostatni post: Grzeszek
17-06-2026 12:08:19
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 239
Uszczelka pod głowicę
Ostatni post: mr.torwald@gmail.com
17-06-2026 11:02:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 294
Czy stomilki dadzą radę?
Ostatni post: romek
16-06-2026 22:22:06
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 182
Czy do silnika dwusuwoweg...
Ostatni post: Bob_Harley
16-06-2026 15:14:57
» Odpowiedzi: 17
» Wyświetleń: 4464

Reklama