Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Neony LEDY - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Usprawnienia (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: Neony LEDY (/showthread.php?tid=32108)

Strony: 1 2


Neony LEDY - rafik7332 - 24-01-2015 20:16:37

Wiatm posiadam rometa ogara 205 koloru niebieskiego ...
Kupiłem do niego niebieskie 12v Ledy czy coś takiego założyłem pod bak pasek tych ledów 50cm fajnie swieci i ogólnie jest git może to troche wiocha ale jest On/off także luz co o tym myślicie moze bym założył obok tych niebieskich białe i jakiś akumulatorek by jak coś sie stanie to podswietlić sobie silnik co o tym sądzicie ???


RE: Neony LEDY - BartuS - 24-01-2015 20:20:38

W 100% się z tobą zgadzam. Wiocha :F


RE: Neony LEDY - Taśma - 24-01-2015 20:20:48

Tam są drzwi:



RE: Neony LEDY - rafik7332 - 24-01-2015 20:29:57

ale być mogą co to komu szkodzi lepsze założenie do takiego motoru niż do chinola przynajmniej widać że sie oto dba


RE: Neony LEDY - Bartek - 24-01-2015 20:35:11

(24-01-2015 20:29:57)rafik7332 napisał(a):  ale być mogą co to komu szkodzi lepsze założenie do takiego motoru niż do chinola przynajmniej widać że sie oto dba

Ledy mają coś wspólnego z dbaniem ? facepalm
Sorry ale z tego biednego Ogara robisz wieś dyskotekę.

Jak tak bardzo chcesz dbać to weź zinwestuj w porządny remont i zrób go na oryginała.
A ledy wsadź sobie do kibla.


RE: Neony LEDY - rafik7332 - 24-01-2015 20:42:27

no tak bo widać że ktoś zrobił coś by go jeszcze w coś wyposarzyć . Myślejeszcze nad stacyjką i akumulatorkiem lepsze to niż obklejanie go naklejkami jakimiś bóg wie skąd


RE: Neony LEDY - Bartek - 24-01-2015 20:46:46

WyposaŻyć a nie wyposaRzyć to raz.
A co do tego wyposażenia to daruj sb ledy..
Stacyjka jeśli zrobisz w odpowiedni sposób to wtedy będzie to zdawało egzamin bo jeśli sb zrobisz tak jak w oryg że poprowadzisz przewód do silnika to po wyciągnięciu ogara odpali bez problemu.
A co do tego akumulatorka to skąd niby weźmiesz to ładowanie by go podładować hm ?


RE: Neony LEDY - rafik7332 - 24-01-2015 20:53:36

Każdemu sie błędy zdarzają to raz . po drugie można kupić akumulator 6v albo 12v i bedzie ładowało tylko trzeba kupić też taki przekaźnik żeby zapobiec przeładowaniu akumulatora !! czy coś w tym stylu. a co do stacyjki to jeszcze nw dokładnie jak by to zrobić ale cos bym nad tym pomyslał bo na kasie nie spie także jakies głębsze ulepszenia czy coś nie wchodzą w gre myslałem żeby też wsadzic silnik z simsona do ogarka ale jeszcze nie wiem także wypowiedz sie co o tym sądzisz ???


RE: Neony LEDY - BartuS - 24-01-2015 20:59:02

Silnik z sima możesz dać, sam o tym myślałem. Co do akumulatora to z oryginalnej prądnicy nie uzyskasz tyle napięcia, żeby aku ładowało Wink


RE: Neony LEDY - Bartek - 24-01-2015 21:00:47

Silnik simsona to wydatek paru stóweczek.. do tego przerabianie mocowań silnika obrócenie koła oraz przerobienie hamulca i coś jeszcze by się znalazło.
Co do tego akumulatora .. dobra włożysz 6V (bo instalacja w romecie jest 6V) i co dalej ? podłączysz lampy.. spoko będą działać ale w pewnym momencie akumulator Ci podziękuje za współpracę bo nie będzie doładowywany.. z oryginalnej prądnicy to nic nie podładujesz także przemyśl to sb.
Bo ogranicznik napięcia nwm po co bd Ci potrzebny jak nie bd miał ładowania by podładować aquś


RE: Neony LEDY - rafik7332 - 24-01-2015 21:10:55

NIe wcale ładowawało by przecież a co to silnika z simka to wiem co trzeba przerobić bo już nad tym myślałem


RE: Neony LEDY - Bartek - 24-01-2015 21:13:30

Spoko.. ale nadal nie rozumiem jak chcesz z oryg prądnicy ładować akumulator. No może ja jestem zielony w tym Tongue

Skoro tak się uparłeś na akumulator to polecałbym Ci poszukać zapłon z charta lub jakiś cdi


RE: Neony LEDY - rafik7332 - 24-01-2015 21:16:30

dokładnie jeszcze niewiem dlatego sie pytam a jak nie to z prostownika by naładował wsadził i pózniej cewki jakoś by coś zawsze naładowały !!


RE: Neony LEDY - Bartek - 24-01-2015 21:21:18

Zastanawia mnie jedynie czemu stosujesz wykrzykniki Wink
Spoko możesz podładować prostownikiem tylko jak padnie Ci w drodze to bd bez świateł.
Jak już robić to z głową a jak nie to zostwić oryginalne rozwiązanie i już.


RE: Neony LEDY - rafik7332 - 24-01-2015 21:28:36

Stosuje wykrzykniki ponieważ to nie jest zdanie pytające tylko twierzdzące także no wiesz mógłbyś trochę pomyśleć Big Grin a i jak padnie mi w drodze to swiatła dalej bede miał bo bo nie podłącze z silnika do akumulatora i z akumulatora do lampy przedniej tylko innym sposobem tak że prąd bedzie szedł z silnika do lampy ..... to musi być wszystko przemyślane a nie na odpier.... zrobione !! także proponuje pierwsze pomysleć a pózniej napisać