Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Przyczepki pomysł na wykonanie - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Hydepark (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Wątek: Przyczepki pomysł na wykonanie (/showthread.php?tid=9684)

Strony: 1 2


Przyczepki pomysł na wykonanie - Artur - 12-12-2012 22:58:15

Zima, brak czegokolwiek, to i nuda dopada... Aż tak sobie wymyśliłem, że możnaby sobie wykonać przyczepkę. Z pomysłem kłopotu nie ma... Ale z wykonaniem? Z czego? Wziąć coś gotowego i jakoś przerobić (np. beczkę...) czy od podstaw? Z jakich materiałów? Z jakich części? Najlepiej, jakby mało spawania było... Próbował już ktoś?


RE: Przyczepki pomysł na wykonanie - alek736 - 12-12-2012 23:02:23

U mnie w mieście jeżdzi Simson z przyczepką.Przyczepka jest wzięta z takiego wózka do worzenia złomu,tylko trochę mniejsza


RE: Przyczepki pomysł na wykonanie - Sołtys - 12-12-2012 23:05:47

Ja też będę przez zimę z tatą takie coś do Komara majstrował, mamy traki plan: koła z jubilata, podstawa i boki z płyty wiórowej. Wink


RE: Przyczepki pomysł na wykonanie - Artur - 12-12-2012 23:12:58

O, płyta wiórowa... W sumie to jakakolwiek płyta. Tylko jak to dobrze złączyć, aby się nie rozpadło przy rozpędzeniu czy obciążeniu...


RE: Przyczepki pomysł na wykonanie - alek736 - 12-12-2012 23:13:13

A można taką przyczepką legalnie jezdzić po drogach???


RE: Przyczepki pomysł na wykonanie - aion18 - 12-12-2012 23:13:57

Wiec tak skoluj jakies nie duze kola od roweru 2 lub 4 ,cztery prety lub dwa, deche lub blache metalowa ,ale zebys mial mozliwosc wywiercenia po dwa otwory przy kazdym kole,nastepnie 4 nieduze rurki ,spawasz po rogach wkladasz na boki deski wbijasz gwozdzia i owijasz o rurke i masz boki ,mniej wiecej po srodku blachy na brzegu(ale po srodku)wywiercasz otwor na srobe jaka tam ci pasuje i kolujesz dluzsza rurke wiercisz w niej dziure grubosci otworu wierconego na blaszce lub tam desce tak zeby sroba przeszla przez rurke i blache ,(lub deske i rurke) zalezy z czego bedziesz robil:)przekladasz srobe i masz ruchoma raczke z przyczepka bez kol narazie.Nastepnie mocowanie kol;Wiec tak przekladasz pret przez srodek kola zakrecasz z jednej strony z eby kolo nie spadlo,ale zeby sie obkrecalo na precie i wiercisz dwie dziury ,roztaw troszke wiekszy niz grubosc pretu ukladasz pret z kolem miedzy otworami i najlepiej wlozyc w jeden otwor srobe 10 lub wygiac ,aby przelazyc w drugi otwor i zabezpieczyc nakretka i tak z kazdym kolem .



Ps .szczerze to nie probowalem nawet ale tak jak sobie pisalem to doszedlem do wniosku ze i ja sie chyba zabiore za robienie przyczepki pod ogarkaSmile


RE: Przyczepki pomysł na wykonanie - Kaskader na komarze - 12-12-2012 23:15:35

best Aż sobie swoją zrobie.

A mam pytanie nie będe robił nastepnego wąta jak zrobic przegub do tego?


RE: Przyczepki pomysł na wykonanie - Sołtys - 12-12-2012 23:17:49

(12-12-2012 23:13:13)alek736 napisał(a):  A można taką przyczepką legalnie jezdzić po drogach???

Owszem, możesz nią legalnie jeździć po drogach, jeśli spełnia następujące warunki:
(30-06-2011 20:30:13)Mati napisał(a):  Wzmianki o przyczepie do motocykla/motoroweru w kodeksie są dwie:

Art 62, ust1, pkt3: "Rzeczywista masa przyczepy ciągniętej przez motocykl lub motorower - nie może przekraczać masy własnej (czyli masy pojazdu gotowego do jazdy bez kierowcy i pasażera) motocykla lub motoroweru, jednak nie może przekraczać 100 kg"
oraz
Art 62 ust 4a, pkt2: "Długość zespołu 2 pojazdów nie może przekraczać 18,75 m, a 3 pojazdów - 22m, z wyjątkiem zespołu pojazdów złożonego z: (...) motocykla i przyczepy, motoroweru i roweru i przyczepy, którego długość nie może przekraczać 4 m"

Te 2 artykuły mówią również o tym, że holowanie przyczepy motorowerem jest dozwolone. Przyczepa taka nie podlega również żadnej rejestracji, przeglądom i ubezpieczeniu (nie chce mi się już szukać artykułów). Resztę trzeba podciągnąć pod przepisy ogólne, czyli: światła przyczepy muszą być takie same jak w motorowerze (kierunki itd), światła muszą być po dwóch stronach jeśli szerokość pojazdu przekracza 80 cm, z tyłu muszą być 2 odblaski trójkątne, po bokach pomarańczowe, a z przodu białe, chyba, że szerokość pojazdu przekracza 1,6 m, to wtedy z przodu muszą być również światła pozycyjne barwy białej. I przyczepa, która nie jest wyposażona w hamulec najazdowy powinna mieć dodatkowe zabezpieczenie, przed wyczepieniem się z pojazdu (np. łańcuszek).



RE: Przyczepki pomysł na wykonanie - Przemek - 12-12-2012 23:18:29

Poszukajcie na forum bo temat przyczepki byl juz wiele razy.


RE: Przyczepki pomysł na wykonanie - alek736 - 12-12-2012 23:18:35

Ja też muszę nadtym pomysleć dobry pomysł.A jak myślicie lepiej kupić czy zrobić samemu???


RE: Przyczepki pomysł na wykonanie - aion18 - 12-12-2012 23:20:27

A wlasnie nie pomyslalem o tym wiem ze rurka na sobie bedzie na boki sie obracac ale w gore i dol nieSad



hmmm.
Wiem poprostu pod rurke na ta srube ,ktora przechodzi przez blache i rurke dac pod rurke nakretek i podkladek zebu rurka sie podniosla i byla mniejwiecej na równi z zaczepem w ogarze :)Bo przeciez to do ogara przyczepkaSmile


RE: Przyczepki pomysł na wykonanie - Mati - 13-12-2012 00:35:41

Wszystko o przepisach i dopuszczeniu przyczepki motorowerowej do ruchu było w tym temacie: http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=1083&highlight=przyczepka

Jedna z moich konstrukcji wygląda tak:



Tą zabiera Tasiemiec, ale niedługo na allegro z możliwością wysyłki i samodzielnego montażu wystawię tą, z tym że bez kółek:




RE: Przyczepki pomysł na wykonanie - lada97 - 13-12-2012 01:14:03

Tak się napatrzyłem na przyczepkę Matiego że przyszła ochota na zrobienie sb takiej same tzn. mam przyczepkę ale wątpię że wytrzyma przy lepszym rozpędzeniu.


RE: Przyczepki pomysł na wykonanie - aion18 - 13-12-2012 01:18:38

no cudenkoSmile


RE: Przyczepki pomysł na wykonanie - Taśma - 13-12-2012 14:16:46

Tak.

Taśma będzie wprowadzał niewielkie modyfikacje. Głównie w "zawieszeniu".
Już wiem co zrobić żeby koła się nie odkręcały bądź przykręcały :F
Zmienię oś bo ta trochę przykrótka jest.
I stelaż dużej plandeki zrobię od nowa i pomaluję Big Grin
Oraz obmyślę co zrobić aby ładowność było ponad 50kg Big Grin
Nie wiem po co mi aż tyle, ale będzie Wink
I "dyszel" zmodyfikuję tak aby się nie łamał podczas przewrotu przyczepki best
Jeśli chcesz to jak będzie ona już u mnie to mogę zrobić szczegółowe zdjęcia Wink