Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Dokręcanie magneta w silniku 023 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Elektryka (/forumdisplay.php?fid=222)
+--- Wątek: Dokręcanie magneta w silniku 023 (/showthread.php?tid=54774)



Dokręcanie magneta w silniku 023 - MacRoial - 08-07-2024 23:07:23

Witam
Ostatnio rozmawiałem z wujkiem mechanikiem o problemie ścinających się klinów w moim ogarze 205 i doszliśmy do wniosku że może to być spowodowane przez zbyt słabe dokręcenie magneta oraz brak podkładki sprężynującej, co powoduje że na klinie odkłada się z byt duża siła.
Teraz mam pytanie do was z jaką siłą dokręcacie magneto.


RE: Dokręcanie magneta w silniku 023 - Norweski Zomowiec - 08-07-2024 23:24:09

A Wujek mechanik nie powiedział, że tam znajduję się połączenie stożkowe? nie wiem co to znaczy "odkłada się z byt duża siła na klin" ale ten klin nie jest po to, aby utrzymał magneto na czopie wału, a wyznacza usadzanie magneta na wale, aby otwierał platyny w odpowiednim momencie. Samo dokręcenie śruby z podkładką nic nie da co do potencjalnego ścinanaia klina. Tutaj potrzeba - najważniejsze - pastą zaworową dostosować połączenie stożkowe czop wału - magneto, oraz dokładne otłuszczenie wszystkiego przed montażem.


Dokręcanie magneta w silniku 023 - łogór 200 - 09-07-2024 09:19:55

Wystarczy sprawdzic w tabeli wal ma chyba m8 przy klasie nakretki 8.8 wiec wychodzi okolo 25nm

Jesli dokrecasz to kluczem fajkowym z niewymiennymi nasadkami to dlugosc klucza jest tak dobrana,ze nie zakladajac na niego zadnych rurek,przedluzek i nie stajac na jim sila rak rokrecisz z odpowiednim momentem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

(09-07-2024 09:19:55)łogór 200 napisał(a):  Wystarczy sprawdzic w tabeli wal ma chyba m8 przy klasie nakretki 8.8 wiec wychodzi okolo 25nm

Jesli dokrecasz to kluczem fajkowym z niewymiennymi nasadkami to dlugosc klucza jest tak dobrana,ze nie zakladajac na niego zadnych rurek,przedluzek i nie stajac na nim sila rak dokręcisz z odpowiednim momentem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Dokręcanie magneta w silniku 023 - romek - 10-07-2024 07:11:16

Tak jak zomowiec napisał, choć ja tego nie robiłem i nigdy mi klinów nie ścinało, ważne też aby nie wystawał za dużo i siedział dobrze w rowku. Ja dokręcam mała grzechotka z przedłużka a przytrzymuje kluczem od szlifierki zapartym o mały okrągły otworek i większy otwór po obwodzie magneta.