Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Problem z odpalaniem motorynki - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Problem z odpalaniem motorynki (/showthread.php?tid=54749)



Problem z odpalaniem motorynki - Dj.bimo - 20-06-2024 19:36:52

Witam wszystkich mam taki problem z motorynką jak jest rozebrana lewa strona ,to znaczy nie ma kapy ani magneta tylko sam zapłon i automat biegów to kopnąć można normalnie bez oporu a jak tylko założe magneto i kopnę nóżka to pójdzie tylko kawałek magneto się lekko przekręć i potem dalej nic nie idzie starter stoi w miejscu i nie idzie ruszyć chyba że ręką przekręce magneto ale to też idzie bardzo ciężko.


Problem z odpalaniem motorynki - miszel - 20-06-2024 21:08:46

Czyli Magneto ociera o iskrownik. Spróbuj zdjąć iskrownik i kopnąć z założonym magnetem. Jeżeli będzie biło na boki to znaczy że musisz je wymienić. Ewentualnie może starczy podszlifować magnesy jeśli nie będzie jakiegoś wielkiego bicia


RE: Problem z odpalaniem motorynki - Motokamel - 20-06-2024 21:46:06

zanim zaczniesz wymieniać magneto zdejmij je i przyjrzyj się śladom ocierania na magnesach magnesach i cewkach. Być może to któraś cewka wystaje zbytnio i blokuje magneto


RE: Problem z odpalaniem motorynki - Dj.bimo - 20-06-2024 22:00:33

Wał,cały zapłon i magneto mam nowe i już dawno zamontowane wcześniej po remoncie silnika tak nie było wszystko było dobrze tylko w tamtym roku pod koniec wakacji chciałem ją odpalić ale nie chciała okazało się ze nie ma coś iskry chciałem na nowo ustawić coś tam pogrzebałem miałem potem dokończyć dalej alej jakoś tak z braku czasu przeleżała od tamtej pory i teraz chciałem ja uruchomić.


RE: Problem z odpalaniem motorynki - MacRoial - 20-06-2024 22:18:17

Skoro masz nowy iskrownik może się okazać że cewki mają naddatek materiału i trzeba je przetrzeć papierem ściernym ja tak miałem po wymianie cewki zapłonowej.


RE: Problem z odpalaniem motorynki - romek - 21-06-2024 20:27:41

Ja tam je młotkiem doginam :F


RE: Problem z odpalaniem motorynki - elmer - 21-06-2024 20:34:41

(21-06-2024 20:27:41)romek napisał(a):  Ja tam je młotkiem doginam :F

Dokładnie Smile Bez młota to nie robota Wink