Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Dziwny przypadek - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Dziwny przypadek (/showthread.php?tid=54086)

Strony: 1 2


Dziwny przypadek - Szubi - 20-05-2023 20:38:14

Witam wszystkich
Mam problem z moim komarem 2350 silnik S38 i pierwszy raz się z tym spotykam
Zrobiłem całą renowacje wszystko działało pięknie dwa sezony przejechane . Po zimie pierwsza próba odpalenia wchodzi na obroty i od razu gaśnie nie reaguje na gaz robi buuu .
Ponownie ustawiony zapłon wymieniony kondesator
Wyczyszczony gaźnik załozyłem też inne gaźniki od sprawnych motocykli inne aparaty zapłonowe także sprawne .świec włożyłem ze 30 różnych i bez zmian
Wyczyściłem kranik zbiornik ,nowe uszczelki przy montażu gażnika nawet pod głowica wymieniłem dalej beż zmian . Praktycznie wcale nie reaguje na ustawianie mieszanki . Zrobiłem wiele rometow I nigdy się z tym nie spotkałem dzięki czekam na jakieś porady


RE: Dziwny przypadek - wazniak96 - 20-05-2023 23:37:37

Obstawiałbym uszczelniacz od strony magneta choć łapy sobie uciąć nie dam.


RE: Dziwny przypadek - Szubi - 21-05-2023 12:22:51

Też sie nad tym zastanawiałem ponieważ przydkanie lekko filtra powietrza z tylu gaźnika powoduje wyższe obroty
Trudno uwierzyc ze w dwa sezony mogł paść


RE: Dziwny przypadek - tomangelo - 21-05-2023 13:48:17

Wał od strony magneta nie ma może bicia?


RE: Dziwny przypadek - Szubi - 21-05-2023 14:40:37

Wał jest nowy 2 sezony przelatał nie ma bicia


RE: Dziwny przypadek - Norweski Zomowiec - 21-05-2023 15:55:03

pobiera lewe powietrze

moze od strony magneta simmering
albo od łączenia gaznik/cylinder


RE: Dziwny przypadek - Szubi - 22-05-2023 18:26:16

Witam ponownie romeciarzy
Ściągnołem dzisiaj simering od strony magneta i nie mogłem uwierzyć co widzę . 3 lata temu jak składałem silnik kupiłem nowy wał korbowy w sklepie gmoto, bardzo szybko ho odesłałem ponieważ miał za duże luzy na sworzniu. Dostałem inny w zamian montując go zostawiłem go w zamrażalce na chwilę aby wszedł na łożyska bez wbijania jam się okazuje następny ma wadę w materiale akurat tam gdzie jest warga simeringu. Nie wiem czy cokolwiek da się z tym zrobić pewnie będzie trzeba nowy . Najchętniej kupił bym do S38 że starych zapasów może ktoś posiada ,może doradzicie mi gdzie można kupić dobrej jakości bo do tego sklepu już nie zajrzę


RE: Dziwny przypadek - wazniak96 - 22-05-2023 21:24:12

Duells aczkolwiek cena prawie 3 razy tyle co chinol. Albo podjedź do lokalnego, tam możesz organoleptycznie sprawdzić czy nie ma wad.


RE: Dziwny przypadek - Szubi - 22-05-2023 21:38:52

Kupię nowy trudno jeszcze pytanie w gnieździe simeringu który jest w karterze przez całą głębokość gniazda jest rysa dość wyczuwalna czy to jest do przejścia ? Rozumiem że na wale gdzie dotykają wargi musi być idealnie a co z zewnętrzna częścią simeringu ? Wiem że to głupie pytanie bo tego się nie robi ale czy osadzał ktoś simering na jakimś specyfiku ?

Jestem tu nowy jak wrzucacie foty do wiadomości


RE: Dziwny przypadek - wazniak96 - 22-05-2023 22:07:39

Zależy jak idzie ta rysa i jak głęboka Wink Generalnie ciężko dorwać już idealne kartery, ja zazwyczaj po prostu ścinam to co wystaje i jest ok. Jak chcesz wklejać to reinzoplast do uszczelniaczy, Loctite 603 do łożysk.


RE: Dziwny przypadek - tomangelo - 22-05-2023 22:21:56

Czerwony silikon da radę do uszczelniacza od zapłonu, czy lepiej jednak zapłacić za Reinza?


RE: Dziwny przypadek - Szubi - 22-05-2023 23:08:57

Czekam na wał i simeringi dam znać co i jak
Próbowałem wżucic zdjęcia wstaw obraz na serwer itd zmieniłem rozmiar foto poinformowano mnie ze zdjęcie jest dodane a i tak go nie widać w poście


RE: Dziwny przypadek - wazniak96 - 22-05-2023 23:30:59

(22-05-2023 22:21:56)tomangelo napisał(a):  Czerwony silikon da radę do uszczelniacza od zapłonu, czy lepiej jednak zapłacić za Reinza?
Hmmm. W sumie nigdy nie próbowałem na silikon ale powinno zdać egzamin bo zbyt wielkich podciśnień to tam nie ma. W każdym razie to takie trochę druciarstwo ale jak coś jest głupie ale działa... Tongue Gdzieś nawet miałem w jednym silniku ze szrota pomazane uszczelniacze silikonem od zewnątrz.


RE: Dziwny przypadek - Dawdzio - 23-05-2023 02:16:50

Bo to trzeba analogowo. Musisz przekleić bezpośredni link do zdjęcia w post. Żeby było je widać to albo w pełnej edycji naduszasz ikonkę obrazka, albo ręcznie wpisujesz [img]tuwklejaszlinkdozdjęcia[/img].


RE: Dziwny przypadek - Szubi - 23-05-2023 23:15:53

Witam ponownie rozebrałem cały silnik do zera jak się okazuje nowe łożyska na wale grzechotka co za badziew sprzedają w tych sklepach
. Pytanko
Biorąc pod uwagę że kartery maja swoje lata łożyska pewnie kilka razy były wyciągane czy zakładacie w swoich maszynach 6203 C3 ?