Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Gienek, czyli Ogar 205 by LiSiC - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Gienek, czyli Ogar 205 by LiSiC (/showthread.php?tid=32881)

Strony: 1 2


Gienek, czyli Ogar 205 by LiSiC - LiSiC - 23-02-2015 21:22:09

No więc tak, historia zaczyna się od ramy za papierami za 100zł i silnika(a raczej jego, o dziwo działających, resztek) za 30zł. Wcześniej miałem Kadeta 110 z pokrzywioną ramą i bez silnika(kupiony za 80zł i sprzedany za 85zł, uratowała mnie od strat osłona silnika xD) w Ogarze został z niego widelec z kierownicą(mam wadę postawy i wygodnie się siedzi z plecakiem Big Grin), koła i amortyzatory. Ogółem części gromadziłem, to ze złomu, to z bazaru(nie koniecznie wszystko pasowało, przypadkowo kupiłem części do Vierchoviny), to od kumpla za jakieś zadanie albo pomoc w nauce. Z czasem zacząłem go składać i wyszedł całkiem ciekawie. Zdjęcia z początku Grudnia 2014:


Uruchomiłem go, ale później kiedy zaczął być potrzebny okazuje się że jest jeszcze sporo do zrobienia(silnik okazał się trochę wpadką). Więc dziś jest rozłożony i czeka na dostawę części. Zdjęcia z dzisiaj(15 Luty 2015):



Wiele razy już zmieniałem zdanie co do niego, ale jednak nadal jest mój. Stałem się bardziej zawzięty w dążeniu do swoich celi, więc też postanowiłem że go nie sprzedam, tylko zrobię na to co kiedyś mi po głowie chodziło:


Dlaczego Gienek? Brak mnie próbuje namówić do obejrzenia filmu Motór, w filmie jest koleś który ma WSK i nazywa się właśnie Gienek. No i jakoś tak wyszło ^.^

Komentujcie, podrzucajcie jakieś przydatne rady, piszcie co wam się podoba(oczywiście w temacie xD)

PS: Sorry za te nawiasy, ale tak przywykłem Big Grin Dusza artystyczna xD

Dla chętnych: Publikuję swoje prace, zdjęcia etc. w swojej galerii na DeviantArt
LiSiC-owe dA :3


RE: Gienek, czyli Ogar 205 by LiSiC - TobsoneQ - 23-02-2015 21:57:35

Fajny ogarek a od czego ta kierownica


RE: Gienek, czyli Ogar 205 by LiSiC - romek - 23-02-2015 22:09:32

Toż to kierownica od motorynki Big Grin

Ładnie mu z tą kierownicą i kolankiem !


Odp: Gienek, czyli Ogar 205 by LiSiC - Latos - 24-02-2015 12:15:56

Kiera taka sama jak w M2 i kadecie Smile ciekawe masz perspektywy, zobaczymy ile z nich stanie się rzeczywistością ok

Wysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2


RE: Gienek, czyli Ogar 205 by LiSiC - Motorowerzystka - 24-02-2015 15:10:59

Przejrzałam całą galerię w DATongue ten model Syreny Bosto Big Grin Opowiadania mega! ok


RE: Gienek, czyli Ogar 205 by LiSiC - LiSiC - 26-02-2015 17:35:01

Dzisiejsza przesyłka:


Do silnika(Dezamet 023): Łożyska, uszczelki, guma zderzaka rozrusznika, linka sprzęgła(długa, bo mam kierownicę z Kadeta i ta z Ogara nie pasuje), kontrolka oleju i podkładka specjalna.
Ogólnego przeznaczenia: Ramka pod tablicę rejestracyjną, lampa tylna WSK/ Romet 50-M-1(Motorynka pierwszej generacji z metalowym tyłem), włącznik świateł hamowania WSK 125, naklejki WSK.
Narzędzia: 13-listkowy szczelinomierz do motocykli i nie tylko(identyczny miał mój ojciec w zestawie narzędzi do Malucha)

-O co chodzi z częściami do WSK?
-Lampa i włącznik STOP-u są moim autorskim usprawnieniem Ogara, przy okazji zwiększę tym swoje i motoroweru, bezpieczeństwo(nie chcę na pierwszym wyjeździe na drogę spowodować wypadku brakiem światła STOP, takie jakby uczenie się na błędach znajomych - skasowany Komar, bo kierowca z tyłu nie zauważył że on hamuje). Nalepki znajdą się na kasku, jak go polakieruję i naprawię tapicerkę.


RE: Gienek, czyli Ogar 205 by LiSiC - xsaman - 26-02-2015 17:49:12

No ogarek niczego sobie.. Naklejki idą na orzeszka co Ci załatwiłem Big Grin ?

Światło stop jak zrobisz ?? Na czujniku z charta ?? (jak coś mam )


RE: Gienek, czyli Ogar 205 by LiSiC - LiSiC - 26-02-2015 17:57:06

Bratu załatwiłeś orzecha, ja kupiłem od was ten czerwony.
STOP robię na czujnik z WSK, znalazłem gdzieś stronkę na której pisze jak to zrobić :3
Z Charta to bym zapłonu elektronik szukał.


RE: Gienek, czyli Ogar 205 by LiSiC - stachu2011 - 26-02-2015 18:27:58

ja bym go zostawil tak jak jest Wink najwyzej odmalowal tylko bo wyglada fajnie z tymi kolami kiera i kolankiem Big Grin
jezeli interesuje cie zaplon elektronik do charta pisz pw Wink


RE: Gienek, czyli Ogar 205 by LiSiC - xsaman - 26-02-2015 20:48:32

Zapłon mam ale za jakieś 170 zł ....


RE: Gienek, czyli Ogar 205 by LiSiC - LiSiC - 15-03-2015 15:28:31

OldtimerbazaR 15III2015 w Sosnowcu okazał się małym niewypałem, w Wrocławiu było więcej wystawców z zabytkami, z dzisiejszego wypadu udało mi się zdobyć:

Lampa z Vierchoviny w świetnym stanie i tabliczka do roweru MMVZ - którą mam od kolegi xsaman, dzięx Wink
Lampa z WSK okazała się chińskim badziewiem i nie da rady jej zamontować do Ogara, a dorabiać mocowań mi się nie chce. Lampa z Vierchoviny będzie pasować i ma przy okazją oświetlenie tablicy, czego w Romecie niestety nie ma :3


RE: Gienek, czyli Ogar 205 by LiSiC - LiSiC - 29-03-2015 14:54:33

Miał być licznik z prawie zerowym przebiegiem od Карпаты, ale mam też licznik z zerowym przebiegiem do Rometa i mam mały dylemat który wybrać?
Romet:

Карпаты:

Towarzysze pomożecie? Big Grin


RE: Gienek, czyli Ogar 205 by LiSiC - KeiSangi - 29-03-2015 15:51:19

Wziąłbym od rometa.


RE: Gienek, czyli Ogar 205 by LiSiC - amin - 29-03-2015 16:50:11

Rometowski to rometowski, ale ja bym wziął ten drugi ;3


RE: Gienek, czyli Ogar 205 by LiSiC - LiSiC - 29-03-2015 16:51:18

Taż myślę nad czarnym, będzie się wyróżniał :3