Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Wiosna już blisko, czas na wykopki! - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Hydepark (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Wątek: Wiosna już blisko, czas na wykopki! (/showthread.php?tid=22884)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: Wiosna już blisko, czas na wykopki! - fosa - 16-02-2014 22:10:25

oooo widzę że nie tylko w mojej rodzinie to polpularne. A jak tam u Cb z moździerzami z takimi śmigiełkami ??? bo u nas tego mnóstwo. Wykrywacza nie mam ale chodzę z wujkiem, wujek ma Garreta .


RE: Wiosna już blisko, czas na wykopki! - Wojtek3362 - 16-02-2014 22:13:48

Porobiłem fotki, poprzez laptopa je wrzuciłem Big Grin

Bagneciki, strychowiec i z ziemi:


Szeląg litewski Jana Kazimierza VXIIw. tzw. Boratynka



Pewnie myślicie że miałem mega szczęście że trafiłem na tą monetę, że jest jakaś wartościowa itd. A tak na prawdę jest to zmora poszukiwaczy... Są dosłownie wszędzie. Tak samo mam monetę za czasów Bolesława Chrobrego, wartość? gdzieś 40groszy.

Guzik wehrmachtu, czy jakoś tak:


Gruzik grenadierski:


Guzik Kriegsmarine


Skąd się u mnie wzięły? W centrum polski... Jeńcy?

Medaliki


Krzyżyk z Jezusem, w środku drewno oliwne


Ciężarek, odważnik? Zapomniałem nazwy, rok 1886


Klamoty


Do tego w pokoju mam gdzieś jeszcze ze 150 monet Big Grin

To nie wszystko oczywiście Smile

(16-02-2014 22:10:25)fosa napisał(a):  A jak tam u Cb z moździerzami z takimi śmigiełkami ??? bo u nas tego mnóstwo. .

Ja jeszcze nie trafiłem, jednak niedaleko mnie gdzie są schrony, co ktoś dom buduje to saperzy przyjeżdżają i biorą ze 10-20szt. Z opowieści miejscowych brano to wszystko do piwnic itd. i teraz to wszystko odkopują Big Grin U mnie w lesie są same szrapnele, szklanki w kawałkach i kulek od cholery.


RE: Wiosna już blisko, czas na wykopki! - serzie-ogar205 - 16-02-2014 23:15:15

Jak masz czas to wrzuć jeszcze kilka zdjęć. Nawet toto ciekawe Smile


RE: Wiosna już blisko, czas na wykopki! - fosa - 16-02-2014 23:35:31

my tam u nas w okolicach mamy takie ruiny, gdzie kiedyś pałac wielki stał . I moja babcia mi opowiadała że tam kiedys na orzechy chodziła często, a jak poszlim tam z wykrywaczem to w p*zdu bomb :F Ale nie powiem Mauzera wykopaliśmy co prawda niekompletnego . a tak ogólnie jak chodzę z kuzynem to pełno naboi, łusek, raz udało nam sie wykopać zegarek taki mały. FAjne hobby ale nejgorsze jest to że to tak potępiają . ja 2 lata temu w słoiku za guwniarza zakopałem petardy w słoiku z metalowym dekielkiem i co roku chodzimy z wykrywaczem i słoika nie ma Tongue


RE: Wiosna już blisko, czas na wykopki! - Motorowerzystka - 17-02-2014 17:51:28

Ja to znalazłam na leśnej drodze takie dwa klucze:


Jeszcze kiedyś w ogródku wykopałam cyngiel od karabinu, może gdzieś tam cały karabin leżyTongue
Chyba kupię ten magnes, będę łowić w bagnach leśnych:F Wyłowić taki wojenny motocykl...


RE: Wiosna już blisko, czas na wykopki! - mikbow - 18-02-2014 22:28:41

mam taki klucz ten u góry, kształtem przypomina kość hhahaha


RE: Wiosna już blisko, czas na wykopki! - Damian4570 - 18-02-2014 23:03:59

Ciekawe hobby - dla pasjonatów historii w sam raz! Do tego trzeba posiadać jakąś wiedzę, no nieźle ok


RE: Wiosna już blisko, czas na wykopki! - 3DVirus - 18-02-2014 23:04:11

Mój tata gdy orał, to z ziemią ujawnił się mechanizm spustowy jakiegoś starego pistoletu ( chyba z wojny). Gdy go zabrał do domu i chciał go wyczyścić, to rozpadł się na częsci krejzi


RE: Wiosna już blisko, czas na wykopki! - mikbow - 19-02-2014 10:54:56

(18-02-2014 23:04:11)3DVirus napisał(a):  Mój tata gdy orał, to z ziemią ujawnił się mechanizm spustowy jakiegoś starego pistoletu ( chyba z wojny). Gdy go zabrał do domu i chciał go wyczyścić, to rozpadł się na częsci krejzi

no niestety tak bywa że rdza wygrywa


RE: Wiosna już blisko, czas na wykopki! - komarek2 - 19-02-2014 11:25:26

mi dziadek opowiadał że tam gdzie mieszka w Wólce Kliczewskiej to jak kopali u jednego gościa xxx lat temu fudamenty na szopę to znaleźli ze 3 szkielety jeden klęczał i miał różaniec wokół palców a dziadek jak szambo kopał to znalazł 3 urny z prochami jedną rozbił i jeszcze taki pan tam wykopał czaszki z pola


RE: Wiosna już blisko, czas na wykopki! - mikbow - 19-02-2014 15:48:12

to tam takie fanty z wakacji

jedna z większych łusek pochodzi z 1941 roku , wie może ktoś od czego to jest ?

https://imageshack.com/i/f6iwdij

strzemię kozackie

https://imageshack.com/i/nbzcafj
https://imageshack.com/i/0lcktsj


RE: Wiosna już blisko, czas na wykopki! - bartoszek5k - 19-02-2014 15:53:58

hahahU nas jak pod obwodnice teren badali to czołg znaleźli. Nie mogli go wytargać , dwa DT musiały się siłować a jak otwarli to niemiec nogę na hamulcu trzyma best


RE: Wiosna już blisko, czas na wykopki! - mikbow - 19-02-2014 15:59:44

(19-02-2014 15:53:58)bartoszek5k napisał(a):  hahahU nas jak pod obwodnice teren badali to czołg znaleźli. Nie mogli go wytargać , dwa DT musiały się siłować a jak otwarli to niemiec nogę na hamulcu trzyma best

hahahahahaahhahahahahahahhahaha ale pocisk


RE: Wiosna już blisko, czas na wykopki! - Wojtek3362 - 19-02-2014 20:10:01

(19-02-2014 15:48:12)mikbow napisał(a):  jedna z większych łusek pochodzi z 1941 roku , wie może ktoś od czego to jest ?

http://imageshack.com/i/f6iwdij

Wygląda na zwykła mauserowską. Pokaż spłonkę. Mam takich setki.

(19-02-2014 11:25:26)komarek2 napisał(a):  mi dziadek opowiadał że tam gdzie mieszka w Wólce Kliczewskiej to jak kopali u jednego gościa xxx lat temu fudamenty na szopę to znaleźli ze 3 szkielety jeden klęczał i miał różaniec wokół palców a dziadek jak szambo kopał to znalazł 3 urny z prochami jedną rozbił i jeszcze taki pan tam wykopał czaszki z pola

Takie sytuacje powinny być od razu zgłoszone do konserwatora lub do innych służb.


RE: Wiosna już blisko, czas na wykopki! - mikbow - 15-06-2014 15:21:55

Znalazł ktoś coś ?