Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Komar po szlifie na dotarciu i problemy
Autor Wiadomość
jurecky Offline
Nowy
*


Liczba postów: 63
Imię: Jerzy
Skąd: Lubartów
Pojazd: Romet Komar
Post: #31
RE: Komar po szlifie na dotarciu i problemy
(03-11-2023 20:49:44)Norweski Zomowiec napisał(a):  ścieło klina bo magneto nie ma spasowania stożkowego. W sumie to widać po stożku, że jest zardzewiały. Zakup w mechanicznym pastę zaworową 0, posmaruj trochę czop wału, usadź magneto na ten czop i trzymając ręką magneto kręć starterem, aby dotrzeć stożek pod te magneto (w sumie moze i wystarczy kręcić magnetem wciskając go do czopu wału). Po zabiegu dobrze otłuścić powierzchnie i nie ma siły, aby scieło znów

Teraz czaję o co chodzi, dobry pomysł. Tak uczynię. Big Grin
03-11-2023 22:41:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
jurecky Offline
Nowy
*


Liczba postów: 63
Imię: Jerzy
Skąd: Lubartów
Pojazd: Romet Komar
Post: #32
RE: Komar po szlifie na dotarciu i problemy
(03-11-2023 22:41:54)jurecky napisał(a):  
(03-11-2023 20:49:44)Norweski Zomowiec napisał(a):  ścieło klina bo magneto nie ma spasowania stożkowego. W sumie to widać po stożku, że jest zardzewiały. Zakup w mechanicznym pastę zaworową 0, posmaruj trochę czop wału, usadź magneto na ten czop i trzymając ręką magneto kręć starterem, aby dotrzeć stożek pod te magneto (w sumie moze i wystarczy kręcić magnetem wciskając go do czopu wału). Po zabiegu dobrze otłuścić powierzchnie i nie ma siły, aby scieło znów

Teraz czaję o co chodzi, dobry pomysł. Tak uczynię. Big Grin

A więc dzisiaj.....
wymieniłem w aparacie zapłonowym śrubkę co trzyma podstawę pod kowadełko (tą co się reguluje) na ampul i dałem nieco większą podkładkę. (stara śruba miała już dosyć słaby gwint).

Po tych moich przeróbkach wstawiłem klin i założyłem koło (nie miałem pasy tej zaworowej więc ten spiek oczyściłem past tempo).

Coś chyba jak by mi ocierało ale nie za głośno, dźwięk z koła bo gdy zdjęte nie ma tego. Zostawiłem tak na razie.

Ustawiłem zapłon w/g zaleceń kolegi, który pisał mi w tym poście jak to zrobić (dziękuję). Na paragon ;-) Dałem radę.

Poszła nowa świeca zwykła, doszczelniło się też tą podkładką co w świecy jest, przerwę jej ustawiłem jak kolega radził.

Przelałem gaźnik, dwa kopnięcia i pali. Pięknie pali równo chodzi. Bardzo żwawo reaguje na gaz ;-) Zgasiłem teraz lekko kopnę dosłownie trochę i cyka. Zobaczymy jak długo. Jutro testy na ulicy. Zobaczymy czy ma więcej siły czy się lepiej zbiera, czy będzie chciał jechać w ogóle i czy nie będzie gasł z nienacka (nie powinien przewody w zapłonie ma teraz ok.

Zamierzam ten zapłon zmienić na CDI - pytanie - jak się tam ustawia zapłon?
Jaki CDI polecacie (kto jaki ma i może polecić)? Od jakiego sprzedawcy itp

P.S. wczoraj dałem koła do centrowania a dziś odebrałem - super gościu mi zrobił a za całość zapłaciłem 60 zł ;-) gdyby ktoś z okolicy szukał to dam namiar na tego człowieka.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-11-2023 00:27:02 przez jurecky.)
05-11-2023 00:17:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Debesta Offline
Człowiek Sztos
*


Liczba postów: 1,465
Imię: Lechu
Skąd: Dęblin
Pojazd: Romet 2375
Post: #33
RE: Komar po szlifie na dotarciu i problemy
Zaopatrz się również w gumkę izolująca przewód wn. Lepiej żeby była, ja z braku laku oblepiam sylikonem, tak aby nie było ewentualnego zdarcia i żeby można było łatwo się go później pozbyć.
O take o coś o oo
https://allegro.pl/oferta/guma-oslonka-k...2890452633

"Ludzie, nie wierzcie w to że Ja jestem. Może i jestem, nie powiem że nie"
05-11-2023 00:47:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Norweski Zomowiec Offline
Mechanik
*


Liczba postów: 1,759
Imię: Marcin
Skąd: Zamośc
Pojazd: Inny
Post: #34
RE: Komar po szlifie na dotarciu i problemy
Zapłon cdi zakup od jakiegoś producenta np. audiobass, rakso czy turbozabytki itp. jednakże nie kupuj od oszusta z poratlu olx "serwis motocyklowy" z Gorzowa Wielkopolskiego .
Do cdi polecam zakupić lepszy gaźnik dellorto sha 14.12l lub lekko większego 16.16. Sam takowe mam i nie wyobrażam powrotu do oryginalnego gaźnika Wink. Po tych zabiegach eliminujesz ~80% problemów silnika. Jakby jeszcze zainstalować tłok od jakiegoś piaggo czy hondy dio, to silnik dłużej by by posłużył.
05-11-2023 12:47:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
wazniak96 Offline
Smerf Mechanizator
*


Liczba postów: 604
Imię: Dawid
Skąd: Lębork
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #35
RE: Komar po szlifie na dotarciu i problemy
CDI ustawiasz bardzo prosto - na magnecie masz cechę, która wyzwala iskrę. Ustawiasz tak. Aby cechą pokrywała się z impulsatorem 3mm przed GMP. Dla pewności możesz kupić lampę stroboskopową i na lampe. Jak kupisz z jakiejś porządnej firmy tak jak Norweski napisał to w komplecie powinna być instrukcja co i jak Wink
05-11-2023 13:17:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
jurecky Offline
Nowy
*


Liczba postów: 63
Imię: Jerzy
Skąd: Lubartów
Pojazd: Romet Komar
Post: #36
RE: Komar po szlifie na dotarciu i problemy
Dwie propozycje i pytanie:

1. od RAKSO https://www.raksomotors.pl/produkt/9/bez...a-promocja cena 489
2. od ds moto https://allegro.pl/oferta/zaplon-cdi-12v...4545532263 cena 394

A pytanie czy to są te same zestawy? Bo na oko widać, że tak. Ma ktoś taki? Możę się ktoś wypowiedzieć?
05-11-2023 13:32:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Norweski Zomowiec Offline
Mechanik
*


Liczba postów: 1,759
Imię: Marcin
Skąd: Zamośc
Pojazd: Inny
Post: #37
RE: Komar po szlifie na dotarciu i problemy
ja to bym brał ten tańszy. Takowy mam i jakoś działa
05-11-2023 13:42:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
jurecky Offline
Nowy
*


Liczba postów: 63
Imię: Jerzy
Skąd: Lubartów
Pojazd: Romet Komar
Post: #38
RE: Komar po szlifie na dotarciu i problemy
(05-11-2023 13:42:20)Norweski Zomowiec napisał(a):  ja to bym brał ten tańszy. Takowy mam i jakoś działa

"Jakoś działa" ? czyli co jesteś z niego zadowolony wszystko ok? Pracuje silnik równo. Co się zmieniło po założeniu CDI?
05-11-2023 15:27:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Norweski Zomowiec Offline
Mechanik
*


Liczba postów: 1,759
Imię: Marcin
Skąd: Zamośc
Pojazd: Inny
Post: #39
RE: Komar po szlifie na dotarciu i problemy
Mam 3 cdi w dwóch komarach i w wsk - wszystko, jak ta lala, od 3 lat działa. Powrotu do oryginalnego zapłonu nie wyobrażam sobie i cały czas otwierania pokrywy zapłonu, bo coś nie działa - A teraz już zapomniałem z cdi kiedy ostatnio otwierałem pokrywę ... Wink
Spalił się tylko moduł cdi ale w sklepie od yamahy zamiennik kosztuje 15zł


jak masz smykałkę do elektryki i zdolności manualnych, to można samemu zrobić takowy cdi
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-11-2023 19:45:00 przez Norweski Zomowiec.)
05-11-2023 19:37:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Ambero25 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 67
Imię: Piotr
Skąd: Olsztyn
Pojazd: Romet Komar
Post: #40
RE: Komar po szlifie na dotarciu i problemy
(05-11-2023 19:37:06)Norweski Zomowiec napisał(a):  Mam 3 cdi w dwóch komarach i w wsk - wszystko, jak ta lala, od 3 lat działa. Powrotu do oryginalnego zapłonu nie wyobrażam sobie i cały czas otwierania pokrywy zapłonu, bo coś nie działa - A teraz już zapomniałem z cdi kiedy ostatnio otwierałem pokrywę ... Wink
Spalił się tylko moduł cdi ale w sklepie od yamahy zamiennik kosztuje 15zł


jak masz smykałkę do elektryki i zdolności manualnych, to można samemu zrobić takowy cdi

No dziala ok ale jak dziala ze nie mozna lampa kata ustawic tylko na pale , sto razy wole platyny chociaz ustawic mozna tak jak powinno byc kogo niepytam o cdi to tylko na oko montuja jedynie turbo zabytki na lampe idzie ladnie ustawic reszta aby dzialala Smile
05-11-2023 20:44:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Norweski Zomowiec Offline
Mechanik
*


Liczba postów: 1,759
Imię: Marcin
Skąd: Zamośc
Pojazd: Inny
Post: #41
RE: Komar po szlifie na dotarciu i problemy
nie rozumiem do końca co napisałeś. Ustawic tylko na pale?

dawno termu zakupiłem https://allegro.pl/oferta/lampa-strobosk...1538054525 za 40zł i cacy
05-11-2023 20:55:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Ambero25 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 67
Imię: Piotr
Skąd: Olsztyn
Pojazd: Romet Komar
Post: #42
RE: Komar po szlifie na dotarciu i problemy
(05-11-2023 20:55:10)Norweski Zomowiec napisał(a):  nie rozumiem do końca co napisałeś. Ustawic tylko na pale?

dawno termu zakupiłem https://allegro.pl/oferta/lampa-strobosk...1538054525 za 40zł i cacy

Jak ustawiasz zaplon cdi ? Na lampe sie sprawdza czy zaplon wypada na 3 mm , w moim przypadku zaplon z Rakso wypada na 1.5 mm i wogole jakbym niekrecil podstawa to kreska ani drgnie skacze w polowie pomiedzy 3 mm a 0 , dlatego pytam jak ustawiles bo kazdy przykreca na pol fasolek i dzida a silnik niepracuje tak jak powinien ale cdi to kazdy mysli ze juz jest git , jest git jak prawidlowo to ustawisz to sie zgodze ale kogo niepytam to nikt w lampe sie nie bawi tylko przykreca i jazda
05-11-2023 21:11:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
jurecky Offline
Nowy
*


Liczba postów: 63
Imię: Jerzy
Skąd: Lubartów
Pojazd: Romet Komar
Post: #43
RE: Komar po szlifie na dotarciu i problemy
Ok to pytanie jak się robi to na lampę? Jak się ustawia zapłon za pomocą lampy? Szwagier ma taką lampę i może mi ją pożyczyć.
05-11-2023 21:24:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Ambero25 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 67
Imię: Piotr
Skąd: Olsztyn
Pojazd: Romet Komar
Post: #44
RE: Komar po szlifie na dotarciu i problemy
Montujesz zaplon na karterze znaczysz gmp i na magnecie cdi , nastepnie na karterze zaznaczasz 3mm przed GMP odpalasz bzyka i sprawdzasz lampa czy sie pokrywa kreska z magneta z kreska 3 mm jak sie pokrywa to jest git a jak nie to krecisz podstawa lub zmieniasz polozenie magneta wzgledem impulsatora jak w przypadku zaplonu od Turbo zabytki
05-11-2023 21:32:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
jurecky Offline
Nowy
*


Liczba postów: 63
Imię: Jerzy
Skąd: Lubartów
Pojazd: Romet Komar
Post: #45
RE: Komar po szlifie na dotarciu i problemy
OK, jutro testuję tego mojego komarenkę - iskrownik zregenerowałem ale też problemy były z zalewaniem go - być może iglica źle ustawiona, jak tylko będzie pogoda to testuję, jeśli problemy zostaną wyeliminowane i będzie ładnie cykał to potem CDI. A zauważyłem, że na wolnych jak włączę światła to potrafi zgasnąć a bez świateł nie gaśnie - czemu tak?

(05-11-2023 20:44:57)Ambero25 napisał(a):  
(05-11-2023 19:37:06)Norweski Zomowiec napisał(a):  Mam 3 cdi w dwóch komarach i w wsk - wszystko, jak ta lala, od 3 lat działa. Powrotu do oryginalnego zapłonu nie wyobrażam sobie i cały czas otwierania pokrywy zapłonu, bo coś nie działa - A teraz już zapomniałem z cdi kiedy ostatnio otwierałem pokrywę ... Wink
Spalił się tylko moduł cdi ale w sklepie od yamahy zamiennik kosztuje 15zł


jak masz smykałkę do elektryki i zdolności manualnych, to można samemu zrobić takowy cdi

No dziala ok ale jak dziala ze nie mozna lampa kata ustawic tylko na pale , sto razy wole platyny chociaz ustawic mozna tak jak powinno byc kogo niepytam o cdi to tylko na oko montuja jedynie turbo zabytki na lampe idzie ladnie ustawic reszta aby dzialala Smile

Jedna rzecz mnie zastanawia. W tych zapłonach cdi od RAKSO czy innych tego typu cewka jest wewnątrz silnika. Wiadomo temperatura ma wpływ na elektronikę. JAk to z tym jest?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-11-2023 22:25:12 przez jurecky.)
05-11-2023 22:05:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
#2 Charcik Deca
Ostatni post: Deecuu
Dzisiaj 12:53:49
» Odpowiedzi: 68
» Wyświetleń: 35655
universal z 1989 ?
Ostatni post: zaz
Dzisiaj 09:46:01
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 45
Wigry 1 z 1976 - szczegół...
Ostatni post: zaz
Dzisiaj 09:40:38
» Odpowiedzi: 10
» Wyświetleń: 320
[oddzielony] Jak założyć ...
Ostatni post: pitus74
Wczoraj 21:16:16
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 44
Renowacja kół komar 2320 ...
Ostatni post: mateuszf
Wczoraj 19:53:52
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 274
Jak ustawić palec wysprzę...
Ostatni post: romek
25-04-2024 18:17:17
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1487
Jaki to Romet
Ostatni post: zawiass
25-04-2024 11:52:49
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 73
Brak sprzęgła na biegu
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 21:32:59
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1472
Romet ogar 205 popychacz ...
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 20:27:43
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 1669
Problem z adv 250
Ostatni post: romek
24-04-2024 19:19:11
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 556
Paliwa E10 a silniki dwus...
Ostatni post: Spaceman164
24-04-2024 13:34:47
» Odpowiedzi: 39
» Wyświetleń: 10830
Romet Duet - Jaki rocznik...
Ostatni post: Wojtasik
24-04-2024 12:02:01
» Odpowiedzi: 9
» Wyświetleń: 674
FSM Pinokio z 89 roku
Ostatni post: Wojtasik
24-04-2024 11:53:57
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 165
Instrukcja komar 2352 i s...
Ostatni post: Debesta
24-04-2024 00:16:02
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 201
OldtimerBazar Wrocław 7/3...
Ostatni post: Debesta
24-04-2024 00:13:17
» Odpowiedzi: 38
» Wyświetleń: 16425

Reklama