Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Jak wykonać ósemki na egzaminie?
Autor Wiadomość
Chmielu17 Offline
Praktykant
*


Liczba postów: 374
Imię: Ardian
Skąd: Nowa Sól
Pojazd: Romet 100
Post: #1
Jak wykonać ósemki na egzaminie?
Witam.


Mam pewien specyficzny problem. Mianowicie zrobiłem kurs na prawo jazdy A2. Wewnętrzne egzaminy zdałem bez problemu, teorię państwową też niestety praktykę już nie. Wczoraj drugi raz do niej podszedłem i nie zdałem. Winą było to, że dwa razy się podparłem nogą podczas wykonywania ósemek, wcześniej wyjechałem za linię. Po pierwszym niezdaniu egzaminu wziąłem dodatkową godzinę i zauważyłem, że nie potrafię wykonać tych pięciu ósemek. Zwykle na drugiej, trzeciej muszę się podeprzeć. Słyszałem aby balansować ciałem (ale nie wiem w, którą stronę) i nie zwracać zbytnio uwagę linie tylko na pachołki oraz używać pół sprzęgła.

Chciałbym się dowiedzieć czy macie jakiś "złoty" środek aby wykonać to zadanie bezbłędnie i nie podeprzeć się?

https://www.facebook.com/Zastava-Mediter...847651863/ - moja Zastava 1100p Mediteran
13-06-2014 09:31:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
wojtekr35 Offline
TeRrOrYsTa
*


Liczba postów: 939
Imię: Wojtek
Skąd: Nowa Ruda
Pojazd: Inny
Post: #2
RE: Jak wykonać ósemki na egzaminie?
Nie ma złotego środka albo się umie jeździć albo nie, no niestety, może musisz jeszcze poćwiczyć.
To na prawdę nic trudnego, chyba najnudniejszy element z placu, przy którym nie widziałem, żeby ktoś błąd popełnił.
Napisz jeszcze na jakim moto to robisz i na którym biegu.

MZ SM 125 & DT 125 RE

"Wszystko jest dla ludzi, wszystko też może Cię zabić"

http://www.facebook.com/pages/Supermoto-...2273483398
13-06-2014 12:04:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo wojtekr35 za ten post.
Chmielu17 Offline
Praktykant
*


Liczba postów: 374
Imię: Ardian
Skąd: Nowa Sól
Pojazd: Romet 100
Post: #3
RE: Jak wykonać ósemki na egzaminie?
Robię to Suzuki SV650 Gladius, zablokowanym do 35KM, na kursie robiłem tym samym modelem tylko z pełną mocą 70KM. Ósemki na pierwszym biegu nie ma tam miejsca na wrzucenie dwójki.

https://www.facebook.com/Zastava-Mediter...847651863/ - moja Zastava 1100p Mediteran
13-06-2014 12:47:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
kokosek Offline
Минск 125
*


Liczba postów: 1,639
Imię: Eryk
Skąd: Łódzkie
Pojazd: Inny
Post: #4
RE: Jak wykonać ósemki na egzaminie?
a jak byś spróbował ruszyć z jedynki i od razu na dwójkę? silnik z mocą 35km powinien spokojnie jechać nawet ruszając z biegu 2

Moje Prace Smile

Simson S51 - Kokosek

Wyprzedaż u Kokoska!
13-06-2014 13:08:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo kokosek za ten post.
wojtekr35 Offline
TeRrOrYsTa
*


Liczba postów: 939
Imię: Wojtek
Skąd: Nowa Ruda
Pojazd: Inny
Post: #5
RE: Jak wykonać ósemki na egzaminie?
Na 1 trochę nerwowy, na 2 rób. Jak YBR 125 na 4 robiła ósemki, to nie mów, że to na 2 nie zrobi.

MZ SM 125 & DT 125 RE

"Wszystko jest dla ludzi, wszystko też może Cię zabić"

http://www.facebook.com/pages/Supermoto-...2273483398
13-06-2014 13:23:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
plusminus Offline
Technik
*


Liczba postów: 1,003
Imię: Iwo
Skąd: Lubelskie
Pojazd: Inny
Post: #6
RE: Jak wykonać ósemki na egzaminie?
A mi się wydaje, że problem tkwi w prędkości. Smile Ma na to czas nieograniczony praktycznie, więc niech sobie wrzuci 1 i delikatnie się toczy nie musząc się nigdzie spieszyć. Zawsze lepiej moto delikatnie przechylić w stronę zakrętu i tak samo zrobić z barkiem i głową, ewentualnie także kolanem.

"Co to jest takie niebieskie pod siedzeniem????

To coś to jest turbina Mixolu, nie grzeb tam bo Ci łapy urwie."

Moje BP
13-06-2014 13:30:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
skalpel155 Offline
SzpachelMen
*


Liczba postów: 300
Imię: Mateusz
Skąd: Gołdap
Pojazd: Inny
Post: #7
RE: Jak wykonać ósemki na egzaminie?
Ja proponuję Ci rower! Big Grin i nie jest to sarkazm Smile Rowerem jeżdżę od małego, wyćwicz na nim stanie w miejscu (przydatne na skrzyżowaniach) tzn, zatrzymujesz się i balansujesz pedałami i ciałem żeby zachować równowagę i nie podpierać się nogami. Jak to opanujesz, to rób to na moto. Jak ja z roweru się przesiadłem na moto to większość skrzyżowań tak robiłem i wtedy ósemka nie jest problemem, będziesz dobrze czuł co się dzieje ze sprzętem, nóg nie będziesz używał i co najważniejsze będziesz miał płynność w ruchu, bo napewno ruszanie zajmie Ci mniej czasu niż komuś kto się podpiera Smile

Próbowałeś wysłać do mnie wiadomość? Pisz teraz. miałem pełną skrzynkę Smile
13-06-2014 13:55:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 2 użytkowników postawiło piwo skalpel155 za ten post.
MichalSR50 Offline
Mechanik
*


Liczba postów: 1,541
Imię: Michał
Skąd: Otwock
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #8
RE: Jak wykonać ósemki na egzaminie?
Nie wiem jak Ci pomóc, bo po prostu to się samemu z czasem nabywa, w sensie umiejętność utrzymania równowagi na motocyklu.
Mam nadzieję, że nie dodajesz gazu podczas wykonywania ósemek? Na dwójce też nie radzę, bo będzie za duża prędkość. Tylko na jedynce, bez dodawania gazu.

13-06-2014 14:11:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Latos Offline
Sezon trwa cały rok
*


Liczba postów: 2,015
Imię: Kacper
Skąd: Byszewo (CBY)
Pojazd: Inny
Post: #9
RE: Jak wykonać ósemki na egzaminie?
Rób tak jak w wyścigach motogp. Jak np. robisz skręt w lewo, to motor przechylasz w lewo, a ty jesteś wyprostowany i lewym półdupkiem siedzisz na prawej krawędzi siedzenia, drugi jest w powietrzu. Możesz też trochę przytulić się jajami do baku (do przodu bardziej), kolana też postaraj się przykleić do baku. Też na tym oblałem, ale pan instruktor wziął mnie jeszcze na godzinę na plac i sobie to przećwiczyłem. Dla mnie to był środek do sukcesu, tylko musiałem poćwiczyć pół godziny, ale po 15 minutach wiedziałem, że się uda Smile Jeśli chodzi o biegi, możesz jechać na 1 lub na 2 i na półsprzęgle. A, rzecz najważniejsza - jeśli wiesz, że będziesz zaraz musiał się podeprzeć, daj gazu. Motor się wyprostuje a ty powinienes mieć czas i miejsce na powrót do prawidłowego toru jazdy. Mi w sumie wystarczyło balansowanie ciałem, bo reszta okazała się po prostu zbędna przy masie motorka około 110-120 kilo. I również bardzo ważna rzecz - autosugestia. Przez cały dzień mów sobie pod nosem, że przyjechałeś do wordu, żeby zdać. Czuj się pewnie, przypomnij sobie, że na placu idzie ci idealnie i w wordzie też tak będzie. Pokaż temu głupiemu egzaminatorowi, że umiesz jeździć Wink Tylko rób to, co musisz, nic nad wyraz. Po prostu powiedzmy tak, że nie możesz cwaniakować. A, i na wyjściu z zakrętu w ósemce dawaj zawsze odrobinę gazy, a przed wejściem w następny wiraż trochę przyhamuj. Mam nadzieję, że czujesz "blusa" i musisz koniecznie poćwiczyć według tch wskazówek. Sama teoria nic ci niestety nie da. Dobierz sobie nawet godzinkę jazdy u instruktora i ćwicz. Powodzenia na następnym egzaminie Smile

Zajrzyj do mojego zippa Smile

Mój BikePics
13-06-2014 16:00:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Latos za ten post.
Błażej Offline
Zawodowiec
*


Liczba postów: 2,534
Imię: Błażej
Skąd: Skarżysko-Kamienna
Pojazd: Inny
Post: #10
RE: Jak wykonać ósemki na egzaminie?
Ktos juz dobrze napisal. Na 1 motor agresywny jak go dusisz sprzeglem i gazem.
Na jedynce toczyc sie nie da taka pojemnoscia, tak samo znow.

Jedynie na 2 probuj
13-06-2014 16:22:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Norbi96 Offline
Rozrusznikowy Joe
*


Liczba postów: 1,272
Imię: --
Skąd: --
Pojazd: Romet Komar
Post: #11
RE: Jak wykonać ósemki na egzaminie?
To zrobiłeś cały kurs a nie miałeś jazdy na placu tak do poćwiczenia? Trochę dziwne, jakby instruktor widział że potrzebujesz więcej czasu na opanowanie ósemek to byś dłużej pojeździł po placu i wyćwiczył a nie od razu na egzamin...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-06-2014 16:26:51 przez Norbi96.)
13-06-2014 16:26:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Norbi96 za ten post.
sebastianm Offline
Nowy
*


Liczba postów: 86
Imię: Sebastian
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Inny
Post: #12
RE: Jak wykonać ósemki na egzaminie?
Hej!

W ubiegłym roku zdawałem na kat a na jakiejś yamasze 600 albo 650 już nie pamiętam. Pamiętam że ósemki najlepiej robiło mi się na 1 biegu z zamkniętym gazem. Bez operowania gazem, sprzęgłem i hamulcem motocykl spokojnie się toczył. Co do balansowania to już kwestia wyczucia, nie musisz jeździć tylkiem po całym siedzeniu i schodzić na kolano wystarczy że będziesz się przechylał w odpowiednim kierunku. Grunt to nie przechylić się zbyt mocno bo złożysz motor.

Swoją drogą jak zdałeś wewnętrzny egzamin skoro na ósemkach lecisz?
13-06-2014 22:14:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Chmielu17 Offline
Praktykant
*


Liczba postów: 374
Imię: Ardian
Skąd: Nowa Sól
Pojazd: Romet 100
Post: #13
RE: Jak wykonać ósemki na egzaminie?
Na jazdach ósemki szły mi jakoś całkiem dobrze. Na egzaminie wewnętrznym jakoś wyszły chyba to był cud. Na pierwszym egzaminie państwowym za bardzo może "cwaniacko" do tego podszedłem nie wyrobiłem się i najechałem na linię.
Wczoraj dwa razy podparłem się lewą nogą. Jeździłem na pierwszym biegu i w sumie to gdy kierownicą skręciłem do końca to tak się działo. Byłem skupiony tylko na tym, aby nie najechać na tą linię. Może to to zadecydowało? Następny egzamin mam 25.06 na 12:00. Chyba wykupię jeszcze jedną godzinę z wyłącznością na same ósemki.
Coś czuję, że MZ trochę postoi w garażu.

https://www.facebook.com/Zastava-Mediter...847651863/ - moja Zastava 1100p Mediteran
13-06-2014 23:46:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
nie_mientki Offline
Pomocny użytkownik


Liczba postów: 6,382
Imię: Michał
Skąd: Puławy
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #14
RE: Jak wykonać ósemki na egzaminie?
Dokup sobie parę godzin u innego instruktora. Zawsze to nowe spojrzenie na Twoje problemy i być może cenne rady.

KLIKNIJ TUTAJ I POMÓŻ W OPŁACENIU SERWERA !
13-06-2014 23:50:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo nie_mientki za ten post.
Latos Offline
Sezon trwa cały rok
*


Liczba postów: 2,015
Imię: Kacper
Skąd: Byszewo (CBY)
Pojazd: Inny
Post: #15
RE: Jak wykonać ósemki na egzaminie?
Nigdy nie dobijaj kierownicą do końca. A jak dobijesz to daj gazu bo się na 100% zatoczysz. Mi też na placu szły całkiem całkiem, a na egzaminie też oblałem na ósemce, chociaż po placu jeżdżać umiałem. A żeby bez jeżdżenia dupą to trzeba mieć naprawdę dobrze wyczuty balans motocykla. I to jeszcze na 1, choć nie wiem z jaką prędkością jeździ gladius/xj6 na jedynce. Ja bartonem volcano może coś około 8km/h na drugim biegu i zawsze przed wejściem w zakręt hebel, manewry dupą i na wyjściu lekko gazu, żeby nie zrobić głupiego błędu i się nie zatoczyć. I ósemkę zdałem za pierwszym podejściem bez powtarzania, ale stracha miałem jak cholera, bo to akurat był ten manewr na którym oblałem i wiedziałem jak niewiele brakuje do "przegranej", ale byłem dość pewien siebie i wiedziałem, że mam technikę i ni ma luja we wsi żebym nie zdał.
Tak jak nie_mientki mówi, weź sobie w innej szkole/u innego instruktora godzinę lub dwie, niech zobaczy ewentualne błędy. Zawsze lepiej (i taniej) wydać 100 na jazdę i 180 na egzamin, niż za 2 egzaminy i karmić word.

Zajrzyj do mojego zippa Smile

Mój BikePics
14-06-2014 01:53:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Renowacja kół komar 2320 ...
Ostatni post: mateuszf
Wczoraj 19:23:34
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 366
Kupię części
Ostatni post: komarek54
29-04-2024 22:36:55
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 99
Ogar 200 Romka '84
Ostatni post: romek
29-04-2024 21:37:57
» Odpowiedzi: 118
» Wyświetleń: 13523
Części
Ostatni post: marcin1479
28-04-2024 20:15:59
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 86
#2 Charcik Deca
Ostatni post: romek
28-04-2024 15:11:49
» Odpowiedzi: 71
» Wyświetleń: 36037
witam
Ostatni post: romek
28-04-2024 15:10:46
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 195
universal z 1989 ?
Ostatni post: zaz
27-04-2024 09:46:01
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 106
Wigry 1 z 1976 - szczegół...
Ostatni post: zaz
27-04-2024 09:40:38
» Odpowiedzi: 10
» Wyświetleń: 424
[oddzielony] Jak założyć ...
Ostatni post: pitus74
26-04-2024 21:16:16
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 129
Jak ustawić palec wysprzę...
Ostatni post: romek
25-04-2024 18:17:17
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1552
Jaki to Romet
Ostatni post: zawiass
25-04-2024 11:52:49
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 134
Brak sprzęgła na biegu
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 21:32:59
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1540
Romet ogar 205 popychacz ...
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 20:27:43
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 1734
Problem z adv 250
Ostatni post: romek
24-04-2024 19:19:11
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 620
Paliwa E10 a silniki dwus...
Ostatni post: Spaceman164
24-04-2024 13:34:47
» Odpowiedzi: 39
» Wyświetleń: 11095

Reklama