Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ogar 200, przerywa na światłach.
Autor Wiadomość
Boszu Offline
Bo na gumie, latać umie!
*


Liczba postów: 604
Imię: Jacek
Skąd: Kozłówek - Podkarpacie
Pojazd: Inny
Post: #1
Ogar 200, przerywa na światłach.
Mam pytanie do tych, którzy mieli z tym styczność lub faktycznie wiedzą, o co chodzi! Nie do tych, którzy udają że coś wiedzą.

Tak więc, pytanie, a raczej problem który mam, i pojawił się nawet nie wiem w sumie kiedy. Tongue Polega na tym że podczas gdy mam włączone światła, zaczyna na średnich obrotach przerywać. Na niskich i wysokich pracuje bez zarzutu... Przód żarówka 12v21W tył 12V6W, na takich jeżdżę od zawsze...
Co sprawdziłem?! Na pewno nie obciera wirnik o żadną z cewek, kable również nie mają raczej na to wpływu, chodź też są w sumie tak od zawsze, i nigdy nie było problemu. Myślałem nad tym, że mogę mieć teraz lekko przestawiony zapłon. Dziś sprawdzam, jest wszystko ok. a nawet próbowałem opóźnić i na odwrót. Bez zmian, po za tym ze silnik pracował inaczej, ale przerywało w tym samym momencie.
Zastanawiam się jeszcze czy czasem iskra nie mogła by przeskakiwać w przełączniku gaszenia?? Bo tam nie zaglądałem, nie czyściłem i rdza na pewno jest itd. I wiem, myślę o wietrze w polu, ale inne pomysły nie przychodzą mi już do głowy. Bo teoretycznie nie powinno to mieć chyba żadnego wpływu??

I to pytanie tylko do tych, którzy mieli taki problem i jakoś się z nim uporali, lub wiedzą o co może chodzić. Bo po gdybać w tym przypadku, to i ja sobie mogę. Tongue I wymieniać czegoś niepotrzebnie też nie chcę, bo to również wpływa na pracę silnika.

A i luzów na wale nie ma.
27-05-2013 12:23:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Taśma Offline
Pro
*
Lady


Liczba postów: 3,975
Imię: Mikołaj
Skąd: 1.7km od biurowca
Pojazd: Inny
Post: #2
RE: Ogar 200, przerywa na światłach.
(27-05-2013 12:23:03)Boszu napisał(a):  Mam pytanie do tych, którzy mieli z tym styczność lub faktycznie wiedzą, o co chodzi! Nie do tych, którzy udają że coś wiedzą.

Tak więc, pytanie, a raczej problem który mam, i pojawił się nawet nie wiem w sumie kiedy. Tongue Polega na tym że podczas gdy mam włączone światła, zaczyna na średnich obrotach przerywać. Na niskich i wysokich pracuje bez zarzutu... Przód żarówka 12v21W tył 12V6W, na takich jeżdżę od zawsze...
Co sprawdziłem?! Na pewno nie obciera wirnik o żadną z cewek, kable również nie mają raczej na to wpływu, chodź też są w sumie tak od zawsze, i nigdy nie było problemu. Myślałem nad tym, że mogę mieć teraz lekko przestawiony zapłon. Dziś sprawdzam, jest wszystko ok. a nawet próbowałem opóźnić i na odwrót. Bez zmian, po za tym ze silnik pracował inaczej, ale przerywało w tym samym momencie.
Zastanawiam się jeszcze czy czasem iskra nie mogła by przeskakiwać w przełączniku gaszenia?? Bo tam nie zaglądałem, nie czyściłem i rdza na pewno jest itd. I wiem, myślę o wietrze w polu, ale inne pomysły nie przychodzą mi już do głowy. Bo teoretycznie nie powinno to mieć chyba żadnego wpływu??

I to pytanie tylko do tych, którzy mieli taki problem i jakoś się z nim uporali, lub wiedzą o co może chodzić. Bo po gdybać w tym przypadku, to i ja sobie mogę. Tongue I wymieniać czegoś niepotrzebnie też nie chcę, bo to również wpływa na pracę silnika.

A i luzów na wale nie ma.

Patrząc na to że pewnie masz tam alternator założony, a nie normalną prądnicę to...



... alternator od VW Golfa III 1.9 TDI pasuje Wink

Cytat:Bo życie jest za krótkie, aby czekać na iskrę i dwa obroty wału.
27-05-2013 15:48:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
stqc Offline
Moderator
Moderatorzy


Liczba postów: 3,745
Imię: Maciek
Skąd: Mikołajki NMR
Pojazd: Romet Chart
Post: #3
RE: Ogar 200, przerywa na światłach.
Zwiększ przerwę na przerywaczu miałem tak samo w 019 Big Grin

xyz
27-05-2013 15:58:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Boszu Offline
Bo na gumie, latać umie!
*


Liczba postów: 604
Imię: Jacek
Skąd: Kozłówek - Podkarpacie
Pojazd: Inny
Post: #4
RE: Ogar 200, przerywa na światłach.
(27-05-2013 15:48:26)Taśma napisał(a):  Patrząc na to że pewnie masz tam alternator założony, a nie normalną prądnicę to...

... alternator od VW Golfa III 1.9 TDI pasuje Wink
Nie, ja mam prądnicę od ruska... xD

(27-05-2013 15:58:41)stqc napisał(a):  Zwiększ przerwę na przerywaczu miałem tak samo w 019 Big Grin
Mhm, jutro spróbuję... I zobaczymy co z tego wyniknie. Smile
27-05-2013 21:34:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Boszu Offline
Bo na gumie, latać umie!
*


Liczba postów: 604
Imię: Jacek
Skąd: Kozłówek - Podkarpacie
Pojazd: Inny
Post: #5
RE: Ogar 200, przerywa na światłach.
Hym, próbowałem zwiększyć, zmniejszyć przerwę. Coś się działo trochę nawet lepiej. Chodź ustawioną mam mniejszą niż być powinna. ^^ Ale nadal nie wyeliminowało to całkowicie tego przerywania... Z tym że teraz na nieco wyższych niż przedtem przerywa, i to tak pojedynczymi przerwaniami od tak. Bez świateł, nadal wszystko ok.
29-05-2013 13:27:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Mysiu Offline
"Za mną tylko kurz.."
*


Liczba postów: 788
Imię: Kamil
Skąd: Mikołów, Katowice
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #6
RE: Ogar 200, przerywa na światłach.
Pooglądaj kable, sprawdź czy masz mase dobrą.
Coś musi być Smile
29-05-2013 14:02:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
kondzio310 Offline
Kondziu
*


Liczba postów: 810
Imię: Konrad
Skąd: Sieroszewice
Pojazd: Inny
Post: #7
RE: Ogar 200, przerywa na światłach.
No jedynie musi gdzieś przebicie być, sprawdź ta stacyjke. Albo masz akrobatycznie coś połączone, BO jak światłą mogą mieć wpływ na prace silnika jeśli prąd do świateł jest z innych cewkek które nie odpowiadają za prace silnika, Świetlne cewki do świateł jak sama nazwa mówi, a zapłonowa od zapłonu, To albo gdzieś ci prąd z cewki zapłonowej światłą kradną, albo jakaś zwara w stacyjce,
29-05-2013 14:53:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Boszu Offline
Bo na gumie, latać umie!
*


Liczba postów: 604
Imię: Jacek
Skąd: Kozłówek - Podkarpacie
Pojazd: Inny
Post: #8
RE: Ogar 200, przerywa na światłach.
W stacyjce mam wszystko dobrze... ^^ Już nie jedną instalację całą sobie robiłem to na pamięć znam co jak sobie po podpinać żeby było tak jak ma być. I hym, co do masy to będę musiał sprawdzić jak go poskładam, bo tak to kabelki jak dziś patrzyłem są bardzo ok. I "kondzio310" też jestem tym zaskoczony, chodź to już nie pierwszy przypadek że przerywa na światłach, mój pierwszy, ale znajomi mieli z tym problemy i nigdy tego nie mogłem rozgryźć i zwykle przechodziło z czasem, lecz u mnie ciągnie się to już dość długo i zaczyna denerwować. Ale póki co rama rozłożona na części pierwsze, przy składaniu rozbiorę cały przełącznik w lampie, przeczyszczę i po sprawdzam. I sprawa wygląda też tak, że na światłach przerywa, a na sygnale żadnej różnicy. Bo o tym zapomniałem wspomnieć...

I może jak go poskładam to już tego nie będzie. ^^ I był bym zadowolony, chodź chciał bym w końcu wiedzieć, czego to przyczyna może być?!
30-05-2013 21:04:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
BartuS Offline
( . Y . )
*


Liczba postów: 1,100
Imię: Bartosz
Skąd: Kielcza
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #9
RE: Ogar 200, przerywa na światłach.
Spróbuj przerwę na świecy zmniejszyc.

Smile Jak pomogłem postaw piwko Smile

Moje GG:34316065
30-05-2013 21:16:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
kondzio310 Offline
Kondziu
*


Liczba postów: 810
Imię: Konrad
Skąd: Sieroszewice
Pojazd: Inny
Post: #10
RE: Ogar 200, przerywa na światłach.
Co ma piernik do wiatraka ?, ale w sumie wiatrak możę sie rozpierniczyć :F

BartuS jemu motor przerywa jak włączy światła rozumiesz ?, panimajesz ?, Coś gdzieś z kablami jest.
30-05-2013 21:29:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Quake96 Offline
Zielono mi :D
Moderatorzy


Liczba postów: 2,757
Imię: Piotr
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #11
RE: Ogar 200, przerywa na światłach.
W tej elektryce wszystko jest możliwe Big Grin

U mnie po remoncie silnika też się światła powaliły. Tzn. Jak stacyjka jest na środku to świeci sam przód (nie powinno nic), a jak w lewo to świeci tył i przód, z tym, że przód ciemniej bo wiadomo dochodzi obciążenie tyłu. Ale u mnie to wina dwóch źle podłączonych kabli, a nie mam czasu tego naprawić :F

- Patrz pan, ale ciśnie tą jawką, no wariat!
- Ale panie, to dopiero drugi bieg się kończy...


"Skończyło się jak Bruce Lee, czy misja w kosmodromach
Nie nagra tego Grundig czy Unitra Diora...."
31-05-2013 00:17:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Błażej Offline
Zawodowiec
*


Liczba postów: 2,534
Imię: Błażej
Skąd: Skarżysko-Kamienna
Pojazd: Inny
Post: #12
RE: Ogar 200, przerywa na światłach.
(30-05-2013 21:29:09)kondzio310 napisał(a):  Co ma piernik do wiatraka ?, ale w sumie wiatrak możę sie rozpierniczyć :F

BartuS jemu motor przerywa jak włączy światła rozumiesz ?, panimajesz ?, Coś gdzieś z kablami jest.

a no ma. Często tak jest, że przez przerwę albo na przerywaczu albo na świecy potrafi przerywać na światłach
31-05-2013 00:23:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
kondzio310 Offline
Kondziu
*


Liczba postów: 810
Imię: Konrad
Skąd: Sieroszewice
Pojazd: Inny
Post: #13
RE: Ogar 200, przerywa na światłach.
No nie wiem, ale w polskich silnikach może to mieć problem, ale przecież światłą nie obciazają układu elektrycznego odpowiadającego za moc i iskrę, Przecież nawet jak by cewki świetlne wyciągnąl to i tak by jeździł, ja kiedyś miałem problemy bo albo mi przerywał na światłąch albo gasł, ale jakiś akrobata, cewki świetlne podłączył do cewki butelkowej no i nie było prądu na światła, Ale zrobiłem od nowa istalacje no i działa
31-05-2013 10:07:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Błażej Offline
Zawodowiec
*


Liczba postów: 2,534
Imię: Błażej
Skąd: Skarżysko-Kamienna
Pojazd: Inny
Post: #14
RE: Ogar 200, przerywa na światłach.
Te motorki nasze to sami wiecie... każdy jest inny i wbrew pozorom jednemu nawet szkodzi filtr paliwa a 20 innych jeździ z nim. Tak samo jest tutaj.
31-05-2013 14:20:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Boszu Offline
Bo na gumie, latać umie!
*


Liczba postów: 604
Imię: Jacek
Skąd: Kozłówek - Podkarpacie
Pojazd: Inny
Post: #15
RE: Ogar 200, przerywa na światłach.
No co do filtru paliwa to racja, kiedyś jeszcze w 205 kupiłem taki nie duży filterek. Przepływ niby ten sam, a jechać za ciula nie będzie! Ciągle brakuje, i brakuje paliwa. Założyliśmy do kumpla 200 i mimo iż 200 bierze więcej paliwa to chodził jak złoto! I ogarniesz temat?! Tongue
A co do moich świateł to coś jest z stacyjką... Nie rozbierałem jeszcze, ale wczoraj poskładałem nie co do kupy, odpaliłem i jazda próbna (światła całkowicie odpięte, kabelek na wierzchu) i tak sobie jakoś wcisnąłem sygnał. I zatrąbił... 8) Zatrzymuję się, patrzę i WTF?! Kabel odpięty!! Tongue Ale później przełączyłem na światła to chwilami lekko się zaświecają. Czyli gdzieś przebicie mam z cewki zapłonowej na światła i dlatego pewnie przerywa... Ale i tak nie ogarniam tego, jak moja cewka zapłonowa potrafi uciągnąć iskrę + światła. Tongue I jeszcze nie zgasnąć, tylko przerywać... ^^
No i wczoraj przekonałem się po raz set kolejny! Że jak romet chodzi, to się go nie rusza!! Bo odmalowałem piknie całego, poskładałem prawie wszystko, a sobie myślę, wleję paliwo i zobaczę czy silnik nadal chodzi (zwykle nie chodzi) ale tym razem chodził, ale patrzę, a tam paliwo jak z kaczej dupy leje się obok uchwytu mocowania baku... Myślałem że mnie to rozpierdzieli! Wydarłem bak, wylałem paliwo i tak dziada z tłukłem że na złom się nawet nadawał nie będzie! I może to głupie, ale się przynajmniej wyżyłem! Bo tyle co się francy o czyściłem to na całą resztę ogara tyle nie poświęciłem!
I niestety będę musiał dokupić czwartą puszkę farby w spray'u Ral 3000, od znajomka przywieźć bak i pomalować. Bo na razie zmuszony jestem jeździć na baku Motorynki/komar 3... :/
01-06-2013 13:02:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Wigry 1 z 1976 - szczegół...
Ostatni post: zaz
Wczoraj 23:48:37
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 262
Renowacja kół komar 2320 ...
Ostatni post: joozek
Wczoraj 23:31:16
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 229
Jak ustawić palec wysprzę...
Ostatni post: romek
Wczoraj 18:17:17
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1462
Jaki to Romet
Ostatni post: zawiass
Wczoraj 11:52:49
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 54
Brak sprzęgła na biegu
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 21:32:59
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1460
Romet ogar 205 popychacz ...
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 20:27:43
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 1653
Problem z adv 250
Ostatni post: romek
24-04-2024 19:19:11
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 548
Paliwa E10 a silniki dwus...
Ostatni post: Spaceman164
24-04-2024 13:34:47
» Odpowiedzi: 39
» Wyświetleń: 10719
Romet Duet - Jaki rocznik...
Ostatni post: Wojtasik
24-04-2024 12:02:01
» Odpowiedzi: 9
» Wyświetleń: 647
FSM Pinokio z 89 roku
Ostatni post: Wojtasik
24-04-2024 11:53:57
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 155
Instrukcja komar 2352 i s...
Ostatni post: Debesta
24-04-2024 00:16:02
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 189
OldtimerBazar Wrocław 7/3...
Ostatni post: Debesta
24-04-2024 00:13:17
» Odpowiedzi: 38
» Wyświetleń: 16383
Naprawa przełącznika świa...
Ostatni post: Blusik
24-04-2024 00:01:46
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 161
Hej Rometowcy, pozdrowien...
Ostatni post: wigryman
22-04-2024 20:50:51
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 242
Części 50-T/TS-1: zbiorni...
Ostatni post: gladiator_86
21-04-2024 22:08:17
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 1119

Reklama