Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Ogar 200, przerywa na światłach. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Elektryka (/forumdisplay.php?fid=222)
+--- Wątek: Ogar 200, przerywa na światłach. (/showthread.php?tid=14884)

Strony: 1 2 3


Ogar 200, przerywa na światłach. - Boszu - 27-05-2013 12:23:03

Mam pytanie do tych, którzy mieli z tym styczność lub faktycznie wiedzą, o co chodzi! Nie do tych, którzy udają że coś wiedzą.

Tak więc, pytanie, a raczej problem który mam, i pojawił się nawet nie wiem w sumie kiedy. Tongue Polega na tym że podczas gdy mam włączone światła, zaczyna na średnich obrotach przerywać. Na niskich i wysokich pracuje bez zarzutu... Przód żarówka 12v21W tył 12V6W, na takich jeżdżę od zawsze...
Co sprawdziłem?! Na pewno nie obciera wirnik o żadną z cewek, kable również nie mają raczej na to wpływu, chodź też są w sumie tak od zawsze, i nigdy nie było problemu. Myślałem nad tym, że mogę mieć teraz lekko przestawiony zapłon. Dziś sprawdzam, jest wszystko ok. a nawet próbowałem opóźnić i na odwrót. Bez zmian, po za tym ze silnik pracował inaczej, ale przerywało w tym samym momencie.
Zastanawiam się jeszcze czy czasem iskra nie mogła by przeskakiwać w przełączniku gaszenia?? Bo tam nie zaglądałem, nie czyściłem i rdza na pewno jest itd. I wiem, myślę o wietrze w polu, ale inne pomysły nie przychodzą mi już do głowy. Bo teoretycznie nie powinno to mieć chyba żadnego wpływu??

I to pytanie tylko do tych, którzy mieli taki problem i jakoś się z nim uporali, lub wiedzą o co może chodzić. Bo po gdybać w tym przypadku, to i ja sobie mogę. Tongue I wymieniać czegoś niepotrzebnie też nie chcę, bo to również wpływa na pracę silnika.

A i luzów na wale nie ma.


RE: Ogar 200, przerywa na światłach. - Taśma - 27-05-2013 15:48:26

(27-05-2013 12:23:03)Boszu napisał(a):  Mam pytanie do tych, którzy mieli z tym styczność lub faktycznie wiedzą, o co chodzi! Nie do tych, którzy udają że coś wiedzą.

Tak więc, pytanie, a raczej problem który mam, i pojawił się nawet nie wiem w sumie kiedy. Tongue Polega na tym że podczas gdy mam włączone światła, zaczyna na średnich obrotach przerywać. Na niskich i wysokich pracuje bez zarzutu... Przód żarówka 12v21W tył 12V6W, na takich jeżdżę od zawsze...
Co sprawdziłem?! Na pewno nie obciera wirnik o żadną z cewek, kable również nie mają raczej na to wpływu, chodź też są w sumie tak od zawsze, i nigdy nie było problemu. Myślałem nad tym, że mogę mieć teraz lekko przestawiony zapłon. Dziś sprawdzam, jest wszystko ok. a nawet próbowałem opóźnić i na odwrót. Bez zmian, po za tym ze silnik pracował inaczej, ale przerywało w tym samym momencie.
Zastanawiam się jeszcze czy czasem iskra nie mogła by przeskakiwać w przełączniku gaszenia?? Bo tam nie zaglądałem, nie czyściłem i rdza na pewno jest itd. I wiem, myślę o wietrze w polu, ale inne pomysły nie przychodzą mi już do głowy. Bo teoretycznie nie powinno to mieć chyba żadnego wpływu??

I to pytanie tylko do tych, którzy mieli taki problem i jakoś się z nim uporali, lub wiedzą o co może chodzić. Bo po gdybać w tym przypadku, to i ja sobie mogę. Tongue I wymieniać czegoś niepotrzebnie też nie chcę, bo to również wpływa na pracę silnika.

A i luzów na wale nie ma.

Patrząc na to że pewnie masz tam alternator założony, a nie normalną prądnicę to...



... alternator od VW Golfa III 1.9 TDI pasuje Wink


RE: Ogar 200, przerywa na światłach. - stqc - 27-05-2013 15:58:41

Zwiększ przerwę na przerywaczu miałem tak samo w 019 Big Grin


RE: Ogar 200, przerywa na światłach. - Boszu - 27-05-2013 21:34:58

(27-05-2013 15:48:26)Taśma napisał(a):  Patrząc na to że pewnie masz tam alternator założony, a nie normalną prądnicę to...

... alternator od VW Golfa III 1.9 TDI pasuje Wink
Nie, ja mam prądnicę od ruska... xD

(27-05-2013 15:58:41)stqc napisał(a):  Zwiększ przerwę na przerywaczu miałem tak samo w 019 Big Grin
Mhm, jutro spróbuję... I zobaczymy co z tego wyniknie. Smile


RE: Ogar 200, przerywa na światłach. - Boszu - 29-05-2013 13:27:31

Hym, próbowałem zwiększyć, zmniejszyć przerwę. Coś się działo trochę nawet lepiej. Chodź ustawioną mam mniejszą niż być powinna. ^^ Ale nadal nie wyeliminowało to całkowicie tego przerywania... Z tym że teraz na nieco wyższych niż przedtem przerywa, i to tak pojedynczymi przerwaniami od tak. Bez świateł, nadal wszystko ok.


RE: Ogar 200, przerywa na światłach. - Mysiu - 29-05-2013 14:02:01

Pooglądaj kable, sprawdź czy masz mase dobrą.
Coś musi być Smile


RE: Ogar 200, przerywa na światłach. - kondzio310 - 29-05-2013 14:53:03

No jedynie musi gdzieś przebicie być, sprawdź ta stacyjke. Albo masz akrobatycznie coś połączone, BO jak światłą mogą mieć wpływ na prace silnika jeśli prąd do świateł jest z innych cewkek które nie odpowiadają za prace silnika, Świetlne cewki do świateł jak sama nazwa mówi, a zapłonowa od zapłonu, To albo gdzieś ci prąd z cewki zapłonowej światłą kradną, albo jakaś zwara w stacyjce,


RE: Ogar 200, przerywa na światłach. - Boszu - 30-05-2013 21:04:17

W stacyjce mam wszystko dobrze... ^^ Już nie jedną instalację całą sobie robiłem to na pamięć znam co jak sobie po podpinać żeby było tak jak ma być. I hym, co do masy to będę musiał sprawdzić jak go poskładam, bo tak to kabelki jak dziś patrzyłem są bardzo ok. I "kondzio310" też jestem tym zaskoczony, chodź to już nie pierwszy przypadek że przerywa na światłach, mój pierwszy, ale znajomi mieli z tym problemy i nigdy tego nie mogłem rozgryźć i zwykle przechodziło z czasem, lecz u mnie ciągnie się to już dość długo i zaczyna denerwować. Ale póki co rama rozłożona na części pierwsze, przy składaniu rozbiorę cały przełącznik w lampie, przeczyszczę i po sprawdzam. I sprawa wygląda też tak, że na światłach przerywa, a na sygnale żadnej różnicy. Bo o tym zapomniałem wspomnieć...

I może jak go poskładam to już tego nie będzie. ^^ I był bym zadowolony, chodź chciał bym w końcu wiedzieć, czego to przyczyna może być?!


RE: Ogar 200, przerywa na światłach. - BartuS - 30-05-2013 21:16:04

Spróbuj przerwę na świecy zmniejszyc.


RE: Ogar 200, przerywa na światłach. - kondzio310 - 30-05-2013 21:29:09

Co ma piernik do wiatraka ?, ale w sumie wiatrak możę sie rozpierniczyć :F

BartuS jemu motor przerywa jak włączy światła rozumiesz ?, panimajesz ?, Coś gdzieś z kablami jest.


RE: Ogar 200, przerywa na światłach. - Quake96 - 31-05-2013 00:17:22

W tej elektryce wszystko jest możliwe Big Grin

U mnie po remoncie silnika też się światła powaliły. Tzn. Jak stacyjka jest na środku to świeci sam przód (nie powinno nic), a jak w lewo to świeci tył i przód, z tym, że przód ciemniej bo wiadomo dochodzi obciążenie tyłu. Ale u mnie to wina dwóch źle podłączonych kabli, a nie mam czasu tego naprawić :F


RE: Ogar 200, przerywa na światłach. - Błażej - 31-05-2013 00:23:00

(30-05-2013 21:29:09)kondzio310 napisał(a):  Co ma piernik do wiatraka ?, ale w sumie wiatrak możę sie rozpierniczyć :F

BartuS jemu motor przerywa jak włączy światła rozumiesz ?, panimajesz ?, Coś gdzieś z kablami jest.

a no ma. Często tak jest, że przez przerwę albo na przerywaczu albo na świecy potrafi przerywać na światłach


RE: Ogar 200, przerywa na światłach. - kondzio310 - 31-05-2013 10:07:53

No nie wiem, ale w polskich silnikach może to mieć problem, ale przecież światłą nie obciazają układu elektrycznego odpowiadającego za moc i iskrę, Przecież nawet jak by cewki świetlne wyciągnąl to i tak by jeździł, ja kiedyś miałem problemy bo albo mi przerywał na światłąch albo gasł, ale jakiś akrobata, cewki świetlne podłączył do cewki butelkowej no i nie było prądu na światła, Ale zrobiłem od nowa istalacje no i działa


RE: Ogar 200, przerywa na światłach. - Błażej - 31-05-2013 14:20:54

Te motorki nasze to sami wiecie... każdy jest inny i wbrew pozorom jednemu nawet szkodzi filtr paliwa a 20 innych jeździ z nim. Tak samo jest tutaj.


RE: Ogar 200, przerywa na światłach. - Boszu - 01-06-2013 13:02:06

No co do filtru paliwa to racja, kiedyś jeszcze w 205 kupiłem taki nie duży filterek. Przepływ niby ten sam, a jechać za ciula nie będzie! Ciągle brakuje, i brakuje paliwa. Założyliśmy do kumpla 200 i mimo iż 200 bierze więcej paliwa to chodził jak złoto! I ogarniesz temat?! Tongue
A co do moich świateł to coś jest z stacyjką... Nie rozbierałem jeszcze, ale wczoraj poskładałem nie co do kupy, odpaliłem i jazda próbna (światła całkowicie odpięte, kabelek na wierzchu) i tak sobie jakoś wcisnąłem sygnał. I zatrąbił... 8) Zatrzymuję się, patrzę i WTF?! Kabel odpięty!! Tongue Ale później przełączyłem na światła to chwilami lekko się zaświecają. Czyli gdzieś przebicie mam z cewki zapłonowej na światła i dlatego pewnie przerywa... Ale i tak nie ogarniam tego, jak moja cewka zapłonowa potrafi uciągnąć iskrę + światła. Tongue I jeszcze nie zgasnąć, tylko przerywać... ^^
No i wczoraj przekonałem się po raz set kolejny! Że jak romet chodzi, to się go nie rusza!! Bo odmalowałem piknie całego, poskładałem prawie wszystko, a sobie myślę, wleję paliwo i zobaczę czy silnik nadal chodzi (zwykle nie chodzi) ale tym razem chodził, ale patrzę, a tam paliwo jak z kaczej dupy leje się obok uchwytu mocowania baku... Myślałem że mnie to rozpierdzieli! Wydarłem bak, wylałem paliwo i tak dziada z tłukłem że na złom się nawet nadawał nie będzie! I może to głupie, ale się przynajmniej wyżyłem! Bo tyle co się francy o czyściłem to na całą resztę ogara tyle nie poświęciłem!
I niestety będę musiał dokupić czwartą puszkę farby w spray'u Ral 3000, od znajomka przywieźć bak i pomalować. Bo na razie zmuszony jestem jeździć na baku Motorynki/komar 3... :/