Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet Wigry '97 by BITER - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Nasze rowery Romet - Użytkowe i turystyczne (/forumdisplay.php?fid=208)
+--- Wątek: Romet Wigry '97 by BITER (/showthread.php?tid=31980)

Strony: 1 2


Romet Wigry '97 by BITER - BITER - 20-01-2015 00:51:59

Po długiej przerwie nadciągam do Was z moim nowym nabytkiem, jakim jest zapisany w tytule Romet Wigry Kowalewo z roku 1997. Smile Nie ukrywam, że od zawsze marzyłem o tym, aby nabyć Wigry, jakiekolwiek Smile I po latach marzenie się spełniło Smile Rower dostałem od zaprzyjaźnionego emerytowanego listonosza, który swojego czasu roznosił listy, między innymi u mnie w bloku Smile Poinformował mnie jakoś niedługo przed świętami, że do jego schowka przybył "mały składak" . Smile
Wczoraj, 18 stycznia, z racji tego, że znalazłem dosyć dużą chwilę wolnego czasu postanowiłem wybrać się po obiecany rower. Moim oczom ukazał się widok dosyć ciekawy. Ze schowka jednej z klatek wieżowca wydobył się zarys niewielkiego składanego cudeńka, co się później okazało, było to Wigry.
Kiedy przyprowadziłem go do domu był w stanie takim:

Czyli:
Lekko zardzewiały, lecz nie zapieczony łańcuch
Podgięte błotniki i druty od błotników
Szurająca o zębatkę osłona łańcucha
Liczne otarcia i zadrapania
Lekki nalot rdzy na kierownicy i odpadający lakier na mostku
+
Wciśnięta na chama w rurę ramową sztyca od siodełka.

Prócz charakterystycznej naklejki ROMET moim oczom ukazały się także naklejki takie jak:


Co do mechanizmu składania i płynności jego działania to mogę szczerze powiedzieć że jest w doskonałej kondycji Smile Nic nie skrzypi, wszystko idzie płynnie jak w nowo kupionym Smile

Numery ramy wskazują na to, że rower wytworzony został w marcu 1997 roku Smile



Po wyjęciu sztycy, dołożyłem siodełko z Jubilata, wszystko dokładnie skręciłem i rower wyglądał już tak


Z 10 lat starszym "bratem" Big Grin :


Dzisiejsze zakupy:


Plany ? Podróżmobil Smile

Dzisiaj o 19:00 miałem okazję go stestować Smile Jeździ jak nówka Smile Ale tak czy inaczej przesmarować na świeżo nigdy nie zaszkodzi Smile

Jak Wam się podoba ? Big Grin

PS: dla ciekawych - Wigras stoi na Stomilach Antilope Big Grin


RE: Romet Wigry Kowalewo '97 by BITER - wnusiu94 - 20-01-2015 00:56:46

Warty zachowania tylko i wyłączenie dlatego, że to ostatni rocznik "prawdziwych" Rometów. Życzę powodzenia i wielu ciekawie spędzonych kilometrów!

Sztyca nie jest aby za wysoko wyciągnięta? Przypominam, że jest na niej zaznaczony "MAX".

P.S. To nie jest Kowalewo, zmieniam nazwę tematu.


RE: Romet Wigry Kowalewo '97 by BITER - BITER - 20-01-2015 01:06:34

Jeżeli się pomyliłem co do nazwy to najmocniej wszystkich przepraszam Smile Sugerowałem się napisem na osłonie łańcucha Smile
A co do, jak to Wnusiu nazwałeś " ostatniego rocznika "prawdziwych" Rometów " to mógłbyś mi zgłębić temat, co miałeś na myśli ? Bardzo mnie to ciekawi Smile
PS: Sztyca jest taka długa Wink MAX jest schowany dość głęboko Smile Także spokojnie Smile


RE: Romet Wigry '97 by BITER - nie_mientki - 20-01-2015 01:11:27

Dlaczego naklejka na widelcu przedstawia sprężynę do werbla z jakimś mazajem w tle?


RE: Romet Wigry '97 by BITER - wnusiu94 - 20-01-2015 01:14:20

Ależ proszę ja Ciebie bardzo!

Prawdziwie polski, rdzenny Romet istniał do 1998 roku. Produkcja (prawdziwa produkcja, a nie składanie w systemie SKD) odbywała się się w naszym kraju. Właśnie w 1998 roku zakłady upadły i wszystko trafił szlag. W 2006 roku marka została reaktywowana przez chińczyków. Twój egzemplarz jest z 1997 roku, co według moich obserwacji i m.in. posiadanych egzemplarzy jest ostatnim rocznikiem modelu Wigry. O Wigrach, ani Jubilatach z roku modelowego 1998 nie słyszałem, a tym bardziej ich nie widziałem. Krótko mówiąc - każdy Romet po 1998 roku jest chińszczyzną sprzedawaną pod marką "Romet". Nie wspominam już nawet o setkach ewolucji modelu Wigry, bo to chyba do jutra nie skończyłbym tego wymieniać. Tongue

Odnośnie osłony - rower mógł zostać wyprodukowany w Kowalewie, jednak już pod marką "Romet", a nie "Kowalewo".

(20-01-2015 01:11:27)nie_mientki napisał(a):  Dlaczego naklejka na widelcu przedstawia sprężynę do werbla z jakimś mazajem w tle?

Lata '90 to piękny okres w historii naszego kraju.


RE: Romet Wigry '97 by BITER - BITER - 20-01-2015 01:17:10

Nie_mientki, taki mazaj jest jeszcze na rurze podsiodłowej, w miejscu gdzie w starszych modelach umieszczone jest " doro 76". Z początku dałem się nabrać i byłem pewien, że ktoś testował na nim niebieską farbę :F

Dzięki, Wnusiu za wytłumaczenie mi tej historii Smile W sumie dosyć ciekawe jest to wszysto Smile


RE: Romet Wigry '97 by BITER - wnusiu94 - 20-01-2015 01:19:00

To jest kolumna! Ludzie, trochę wyobraźni! Big Grin


RE: Romet Wigry '97 by BITER - nie_mientki - 20-01-2015 01:37:52

(20-01-2015 01:14:20)wnusiu94 napisał(a):  Lata '90 to piękny okres w historii naszego kraju.

Moja ukochana to rocznik '91, więc nie śmiem polemizować.

Ale to nie wyjaśnia sprężyny do werbla


RE: Romet Wigry '97 by BITER - Krystian Colo - 20-01-2015 10:11:41

Fajne to Wigry, i widzisz sam przyznałeś że jest mega ! wygodny.
Powodzenia w pracach i czekam na fotki, ja też dziś dodam.


RE: Romet Wigry '97 by BITER - BITER - 21-01-2015 01:12:03

Dzięki za miłe opinie Wink napewno będzie bardzo dużo wyjazdów skoro wiosny, jeśli to co planuję uda mi się Big Grin


RE: Romet Wigry '97 by BITER - Krystian Colo - 21-01-2015 08:57:11

Wigrami do Wigier nad to jeziorko się wybierasz ?


RE: Romet Wigry '97 by BITER - Wigrus - 21-01-2015 12:07:34

Kawał świetnej maszyny! Znając Ciebie, natłuczecie razem mnóstwo
pięknych kilometrów.Smile


RE: Romet Wigry '97 by BITER - BITER - 21-01-2015 20:46:12

Tak, Krystian Smile Non stop mam to na uwadze i napewno nie będzie to tylko jeden wyjazd, bo za jednym wyjazdem w sumie mało się zobaczy Smile
Napewno będę Wigrami w Wigrach,czyli we Wsi ale też nad jeziorem i w Wigierskim Parku Narodowym również Smile Także zdążycie się naoglądać Smile

Wigrus, dzięki za opinię Smile Wkońcu staram się z typowego piwniczniaka zrobić małą perełkę Smile Może mi się chociaż trochę uda go odświeżyć ( nie mam na myśli zmiany lakieru Smile Lakier zostaje oryginalny Smile )
A co do tłuczenia kilometrów to trochę w tegorocznym planogramie już ich mam Smile Wierzę że uda mi się Wam zrobić wszystkie relacje Smile Także czytajcie i obserwujcie Smile


RE: Romet Wigry '97 by BITER - BITER - 22-01-2015 22:59:05

Witajcie po raz kolejny Smile Trochę się wydarzyło, więc od samego początku:
Przedwczoraj oczyściłem i przesmarowałem łańcuch Smile Teraz jeździ o wiele lepiej i przede wszystkim ciszej Smile Po przejażdżce strzeliłem foteczkę Smile

A następnego dnia, czyli wczoraj zabrałem się za usuanie rdzy z chromów oraz ich polerkę. Smile
Efekt? Zobaczcie sami Smile ( przy okazji, prośba do Was a raczej pytanie. Czy wie ktoś z jakiego pojaazdu posiadam klamkę hamulca? Bardzo mi się ona podoba Smile )

Przed:

Po:


I kierownica:

Przed:

Po:


Dostając rower jednocześnie otrzymałem zadanie od tego pana:

"Zrób z tego zgnitego piwniczaka małą, różową perełkę, a obiecuję Ci, że będę starał się załatwić Ci więcej takich zabawek " Smile


RE: Romet Wigry '97 by BITER - Wigrus - 22-01-2015 23:02:10

Klamka oryginalna, rometowska.
Efektywna polerka.