Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
telefon - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Hydepark (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Wątek: telefon (/showthread.php?tid=11116)

Strony: 1 2


telefon - krzychu999 - 31-01-2013 19:04:08

Mam pytanie. Czy nauczyciel ma prawo zabrać uczniowi telefon jeżeli sprawdził tylko godzine i czy musi oddać uczniowi na koniec roku?


RE: telefon - zigu98 - 31-01-2013 19:07:47

Takie tłumaczenie że sprawdził tylko godzinę... W każdej szkole jest chyba w regulaminie , że korzystanie z telefonów komórkowych jest zabronione. Więc jeśli Ci nauczyciel zabrał telefon, to jest to uzasadnione regulaminem. A co do oddania, nie wiem jak jest u Ciebie, ale u mnie oddają na koniec roku, albo jak rodzic po niego przyjdzie. Kiedyś i tak musi oddać, bo zatrzymać sobie nie może, bo to jakby nie patrzył przywłaszczenie by było Big Grin


RE: telefon - mateusz5625 - 31-01-2013 19:08:04

Prawo ma ale....
Powinien go odebrać rodzic od dyrektora, nauczyciel nie ma prawa trzymać ci telefon do końca roku!


RE: telefon - Sołtys - 31-01-2013 19:09:13

Hmmm... u mnie w szkole jest taki system, że nauczyciel gdy zabiera telefon oddaje go do sekretariatu szkoły, gdzie ma stawić się rodzic po odbiór telefonu. (U nas w szkole, jak w większości szkół jest bezwzględny zakaz używania przez uczniów telefonów komórkowych zarówno na lekcjach jak i na przerwach) To skutkuje, ponieważ rodzice gdy odbierają telefon z sekretariatu najczęściej dają jakieś kary swoim synalkom, tudzież córkom. Dlatego wydaje się to dziwne, żeby aż pod koniec roku mieli oddać...


RE: telefon - romeciarz.1 - 31-01-2013 19:11:16

Sprawdź w regulaminie szkoły czy jest coś o telefonie. Jak już to powinien być zakaz używania na lekcji a Ty go właśnie użyłesWink więc się nie dziw.


RE: telefon - zigu98 - 31-01-2013 19:11:55

Jak się nikt po niego nie zgłosi, to oddają uczniowi w dzień zakończenia roku. Bynajmniej u mnie tak jest, wiem bo sam tak odbierałem Big Grin


RE: telefon - barcelxxl - 31-01-2013 19:12:21

U nas w regulaminie sama dyrektorka powiedziała że nie ma zasady o telefonach. Możemy nosić ale nie używać. Nauczyciele spoko więc nawet jakby coś to pod koniec lekcji oddadzą.


RE: telefon - mateusz5625 - 31-01-2013 19:12:40

jeszcze dodam że u mnie jak jest sie grzecznym to nauczyciel wzróci uwage, a jak zabierze to można go wyprosić by oddałBig Grin Telefon najczęściej zabierają najgorszym uczniomTongue U nas można używać na przerwieBig Grin


RE: telefon - nie_mientki - 31-01-2013 19:18:03

Jaki koniec roku? Regulamin szkoły w garść a jak nie znajdziesz sensownego punktu to zgłoś dyrektorowi przywłaszczenie mienia przez nauczyciela.

Żeby nie było. Uważam że gimbusy i tak za dużo mogą. Ale nauczyciel nie ma prawa rozporządzać cudzym mieniem.


RE: telefon - krzychu999 - 31-01-2013 19:23:44

Przed chwilą przeczytałem i pisze że nie wolno używać nic nie ma o tym czy mi go oddadzą na koniec roku czy przez rodziców.Czyli że mógłbym zgłosić przywłaszczenie jeśli mi go na koniec roku szkolnego nie odda?


RE: telefon - Błażej - 31-01-2013 19:29:02

Ogólnie to nauczyciel każe schować telefon, nigdy nic nie zabierają bo nie mogą a jeżeli to robią to postaw się i powiedz, że nauczyciel nie może zabrać uczniowi telefonu bo to jest twoja własność.


RE: telefon - Przemek - 31-01-2013 19:43:21

Może mu zabrać telefon bo nie dostosował sie do regulaminu wewnętrznego szkoly. Nie wiem jak jest w mojej obecnej szkole ale w gimnazjum telefon leciał do sejfu i rodzic mógł przyjść odebrać.


RE: telefon - nie_mientki - 31-01-2013 19:46:00

Powiedz że nie używałeś tylko wyciągałeś z kieszeni bo Cię uwierał jak siedziałeśBig Grin


RE: telefon - Dabek333 - 31-01-2013 19:46:44

U mnie jest tak ze jak ci zabiorą na np: 1 lekcji to na przerwie jak powiesz rodzicom to moze tego samego dnia odebraćSmile a prawo maSmile


RE: telefon - Jakub - 31-01-2013 20:00:19

Tak ma prawo jeżeli jest zapisane w regulaminie.
Znając życie albo gimnazjum lub podstawówka ? Pójdziesz do szkoły średniej to już oto nie dbają .
U mnie był zakaz używania nawet na przerwie kiedyś była sytuacja że zabrał telefon koledze oddał do sekretariatu i odrazu tel został zaklejony w kopertę
Korzystaj z tłumaczenia że cię uwierał jak ktoś wyżej napisał