Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Debestowa WFM M06
Autor Wiadomość
Debesta Offline
Człowiek Sztos
*


Liczba postów: 1,461
Imię: Lechu
Skąd: Dęblin
Pojazd: Romet 2375
Post: #1
Debestowa WFM M06
Dzień dobry. Wiem że jest to forum o naszych koszmarach z dzieciństwa, ale że nie mam na razie żadnego projektu motorowego rozpoczętego to pochwalę się Fumkq.
Żaden nowy nabytek, już przeszło 10 lat u nas jest, lecz dopiero w 2017/18 zacząłem nią jeździć i w ogóle się nią zainteresowałem.

Wfm M06 pierwszy rok produkcji modelu z silnikiem S34, czyli '63. Jest z jednego kawałka, przynajmniej tak została zakupiona. Nie jest brzydka, aczkolwiek była trochę ładniejsza, niestety zostałem oszukany w sklepie i spryskalem ja jakimś szajsem przed umyciem, który miał być delikatny, a okazał się być bandycki żrący i tym samym pozbyłem się napisu 'M06' z tylnego błotnika i w ogóle trochę lakier gdzie nie gdzie się zniszczył... Serce bolesne, ale co zrobisz, dlatego warto sprawdzić środek który będziemy pierwszy raz używali, na czymś mniej wartościowym i po prostu brzydszym.
Każdy element który powinien być sygnowany rocznikiem ma nabity rok 63, Magneto, trapez wysprzeglika, klakson i parę innych rzeczy. Ciekawostka- przednia żarówka jest z '57 bo tylko taką miałem i działają oba włókna! Instalacja sprawna, o dziwo bez jakichkolwiek pofabrycznych przeróbek. Niestety ostatnio padło ładowanie akumulatora i jeszcze nie miałem czasu się tym zająć. Przebieg prawdopodobnie oryginalny 6501km, dwie plomby na silniku na miedzianym drucie i pięknie pracuje.

Sam zrobiłem nią około tysiąc kilometrów, lecz dalsze nabijanie przebiegu jest zabronione. Mam drugą s34 z dokumentem w częściach, więc tamtą kiedyś będę śmigał. Ze zbiornikiem jest dziwna sprawa, jest jaśniejszy niż inne elementy, lecz pod tym lakierem widać oryginalny odcień, zaś szparunki wyglądają jak oryginał. Nie wiadomo o co chodzi, gdzieś słyszałem że były takie sztuki ze zbiornikami w innym malowaniu, ale nie jest to potwierdzone. Siedzenie, lub sam pokrowiec jest pewnie od WSK, bo raczej nie było takich konfiguracji kolorów w wfm, ale jeśli by się okazalo że były to bym się nie zdziwil- wiadomo jak to było. Pokrywa lewej puszki jest założona nowa, gdyż na starej lakier się zluszczyl. Wiem, wiem, nie bardzo pasuje, ale może się coś kiedyś znajdzie w większej patynie, pasującej do reszty. Przednia opona wymieniona na nową Duro, o bieżniku przypominającym oryginalna oponę. Stara opona była już zbyt sztywna i wycinało wentyl przy hamowaniu. Zastanawiam się nad tym czy zmieniać tylną, ale na razie chyba tak zostawię.
Chciałbym zregenerować tylne amortyzatory, ponieważ tłuką na powrocie i raczej uszczelniacz dawno puścił. Również z przodem jest coś nie tak- luz na lewej ladze, oraz tłuczenie na nierównościach. To stukanie, tłuczenie, walenie wręcz mnie doprowadza do szału, więc trzeba to zrobić. I linkę sprzęgła wymieniam już trzeci rok (wybiera na raty/przycina się), aż zdążyłem gdzieś zapodziać nową co kupiłem na bazarze.








Z tym cholernym tłumikiem nie mogę sobie poradzić. Co wymienię uszczelke,. dokrece to zaraz znowu się leje. Uznajmy że to tak ma być, zostało uszczelnienie tak opracowane, aby równolegle do pracy silnika konserwować chrom na kolanku, oraz żeliwny cylinder.

"Ludzie, nie wierzcie w to że Ja jestem. Może i jestem, nie powiem że nie"
01-04-2023 05:44:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Debesta za ten post.
Reklama
romek Online
You are T-ONE !
*


Liczba postów: 1,974
Imię: Marcin
Skąd: NOS
Pojazd: Romet Komar
Post: #2
RE: Debestowa WFM M06
No elegancka WFM. Tylko czemu mam wrażenie że zbiornik się odcina kolorem od reszty ?
01-04-2023 08:51:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Piotrekdriver1 Offline
-
*


Liczba postów: 196
Imię: Piotrek
Skąd: Białystok
Pojazd: Romet Pony
Post: #3
RE: Debestowa WFM M06
(01-04-2023 08:51:25)romek napisał(a):  No elegancka WFM. Tylko czemu mam wrażenie że zbiornik się odcina kolorem od reszty ?
Oj się nie przeczytało posta tylko zdjęcia obejrzaneBig Grin

Romet Pony 301
Romet Ogar 205x2
Romet 2375
01-04-2023 10:44:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Debesta Offline
Człowiek Sztos
*


Liczba postów: 1,461
Imię: Lechu
Skąd: Dęblin
Pojazd: Romet 2375
Post: #4
RE: Debestowa WFM M06
Są dwie możliwości:
1. Zgodnie z tym co słyszałem to na samym początku 63 m06 wychodziły z jaśniejszymi bąkami niż reszta, w co nie chce mi się wierzyć.
2. Ktoś go przemalował z niewiadomych przyczyn, gdyż oryginalny odcień widać gdzie nie gdzie pod ostatnia warstwa lakieru i się postarał idealnie odwzorować szparunki i napis wfm.

"Ludzie, nie wierzcie w to że Ja jestem. Może i jestem, nie powiem że nie"
01-04-2023 12:30:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
łogór 200 Offline
Ostatni ch#j Polski
*


Liczba postów: 527
Imię: Tomek
Skąd: Małopolska
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #5
RE: Debestowa WFM M06
Piękna,sprawiedliwa, boza, okuratna i tak dalej,grzechem by było ja dalej eksploatować i dobijać km,

Co do zbiornika to na moje ślepe oko był malowany a szparunki odtwarzane,ua bym sciągał lakier albo szukał sprawiedliwego baku pod kolor

Opony duro w niej to jak limo pod okiem szukałbym starych erosow degumy tu tego.

K:A ja jestem durnym osłem, Tak?
J:Tak
J:Ostatnim ch... Polski To ci mogę zapowiedzieć.

„Każdy człowiek musi w jakiś sposób żyć, nie jak to się mówi byle jak”
01-04-2023 14:28:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Debesta Offline
Człowiek Sztos
*


Liczba postów: 1,461
Imię: Lechu
Skąd: Dęblin
Pojazd: Romet 2375
Post: #6
RE: Debestowa WFM M06
No jak ma nie jeździć to mogę założyć tego łączą co był fabrycznie, ale od czasu do czasu się człowiek karnie i wtedy wentyl zerwany. Myślałem o tych by go wyczyścić, ale jak się okaże że pod spodem jest jeszcze gorzej niż z wierzchu :/ a co do używanego fajnego zbiornika to ciężka sprawa jest i za jego tysiąc złotych albo 25 lat dożywocia.

"Ludzie, nie wierzcie w to że Ja jestem. Może i jestem, nie powiem że nie"
01-04-2023 19:11:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Motokamel Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 122
Imię: Artur
Skąd: Śląsk
Pojazd: Romet Pony
Post: #7
RE: Debestowa WFM M06
co Wy piszecie, że szkoda kilometrów dobijać ? Szanować trzeba ale powinien coś jeździć. Jeżeli sprawna maszyna, to tak trochę smutno żeby zrobić z niej mebel Sad
01-04-2023 20:51:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
łogór 200 Offline
Ostatni ch#j Polski
*


Liczba postów: 527
Imię: Tomek
Skąd: Małopolska
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #8
RE: Debestowa WFM M06
Do jeżdżenia to są Japonce Panie i chinczydla,

K:A ja jestem durnym osłem, Tak?
J:Tak
J:Ostatnim ch... Polski To ci mogę zapowiedzieć.

„Każdy człowiek musi w jakiś sposób żyć, nie jak to się mówi byle jak”
01-04-2023 21:55:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo łogór 200 za ten post.
Debesta Offline
Człowiek Sztos
*


Liczba postów: 1,461
Imię: Lechu
Skąd: Dęblin
Pojazd: Romet 2375
Post: #9
RE: Debestowa WFM M06
No nie chinczydla są do reperowania, Japońce do jeżdżenia, a Polskie gruzy do stania i się cieszenia że je się ma :F tak jak wspomniałem, podkładam drugą to b dr jeździł tamtą. Na razie mam czym.

"Ludzie, nie wierzcie w to że Ja jestem. Może i jestem, nie powiem że nie"
02-04-2023 03:47:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Witam .
Ostatni post: Debesta
Dzisiaj 21:06:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 90
Iskrownik/Stator Romet St...
Ostatni post: miszel
Dzisiaj 16:09:54
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 24
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Piotrekdriver1
Dzisiaj 16:01:47
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 49
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Dzisiaj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53808
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Dzisiaj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 38
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Dzisiaj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 31
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Dzisiaj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 554
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
Wczoraj 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 267
205A
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 85
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52066
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 108
Kto z Małopolski, okolic ...
Ostatni post: Elektronik
Wczoraj 20:04:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 10895
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
26-03-2024 23:15:36
» Odpowiedzi: 475
» Wyświetleń: 165762
Kupię ramę z papierem do ...
Ostatni post: kamil661
26-03-2024 20:51:41
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 62
Poziom paliwa gaźnik Duel...
Ostatni post: Mixol
26-03-2024 11:53:13
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 362

Reklama