Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Sprzedam części i akcesoria Romet Komar Motorynka WSK Jawa Simson Mz i inne.
Autor Wiadomość
mszostek91 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 10
Imię: Miłosz
Skąd: Pruszków
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #1
Sprzedam części i akcesoria Romet Komar Motorynka WSK Jawa Simson Mz i inne.
Sprzedam wykopki z piwnicy po ostatnich porządkach.
Może coś się komuś przyda.
Zapraszam.

https://allegro.pl/uzytkownik/mszostek91...=2&order=t
19-02-2022 16:01:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
wazniak96 Offline
Smerf Mechanizator
*


Liczba postów: 597
Imię: Dawid
Skąd: Lębork
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #2
RE: Sprzedam części i akcesoria Romet Komar Motorynka WSK Jawa Simson Mz i inne.
Wygrałem u kolegi na licytacji przełacznik świateł do charta/mińska w zeszłym roku i nadal nie dotarł... Co prawda opłaciłem z małym opóźnieniem aczkolwiek zero informacji do dzisiaj.
19-02-2022 16:44:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
romek Offline
You are T-ONE !
*


Liczba postów: 1,974
Imię: Marcin
Skąd: NOS
Pojazd: Romet Komar
Post: #3
RE: Sprzedam części i akcesoria Romet Komar Motorynka WSK Jawa Simson Mz i inne.
Było się kontaktować z kolegą poprzez allegro Smile
19-02-2022 18:04:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
mszostek91 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 10
Imię: Miłosz
Skąd: Pruszków
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #4
RE: Sprzedam części i akcesoria Romet Komar Motorynka WSK Jawa Simson Mz i inne.
(19-02-2022 16:44:28)wazniak96 napisał(a):  Wygrałem u kolegi na licytacji przełacznik świateł do charta/mińska w zeszłym roku i nadal nie dotarł... Co prawda opłaciłem z małym opóźnieniem aczkolwiek zero informacji do dzisiaj.
Z tego co pamiętam, opłaciłeś zakup po dwóch tygodniach od zakończenia aukcji, jak nie później. Wiem już że allegro zmieniło regulamin, i rozciągnęli sobie czas na finalizację transakcji z siedmiu do trzydziestu dni w przypadku licytacji, ale gdybyś przeczytał stronę o sprzedającym, wpadłbyś na informację że po siedmiu dniach bez finalizacji, ja uznaję transakcję za niebyłą. Handel pierdółkami na allegro to nie jedyna rzecz jaką w życiu robię, i faktycznie w natłoku prac i obowiązków mogłem zapomnieć napisać mail, jednak wpłata była zwrócona niezwłocznie. Nie wysłałeś mi też żadnego zapytania, czemu się stało tak a nie inaczej, więc nie zgrywaj teraz świętoszka ;-)
19-02-2022 18:04:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
wazniak96 Offline
Smerf Mechanizator
*


Liczba postów: 597
Imię: Dawid
Skąd: Lębork
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #5
RE: Sprzedam części i akcesoria Romet Komar Motorynka WSK Jawa Simson Mz i inne.
Zapytania nie wysłałem bo wyleciało mi to totalnie z głowy i dopiero mi się przypomniało. Uważam też, że allegro jest w wielu kwestiach krzywdzące dla sprzedających więc wolę to wyjaśnić na forum. W każdym razie wystawiając graty na allegro akceptujesz jego regulamin więc jak już odchodzisz od reguły to wypada maila skrobnąć. Tym bardziej, że na allegro transakcja cały czas wisi, a ja również nie ogarniam wszystkich transakcji na moim koncie. Teraz z tego zamieszania jest niemiły akcent Wink

Nie mniej jednak, po sprawdzeniu potwierdzam, że przelew zwrotny oczywiście doszedł więc zwracam honor i oczyszczam kolegę z moich zarzutów.
19-02-2022 20:46:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
mszostek91 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 10
Imię: Miłosz
Skąd: Pruszków
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #6
RE: Sprzedam części i akcesoria Romet Komar Motorynka WSK Jawa Simson Mz i inne.
(19-02-2022 20:46:16)wazniak96 napisał(a):  Zapytania nie wysłałem bo wyleciało mi to totalnie z głowy i dopiero mi się przypomniało. Uważam też, że allegro jest w wielu kwestiach krzywdzące dla sprzedających więc wolę to wyjaśnić na forum. W każdym razie wystawiając graty na allegro akceptujesz jego regulamin więc jak już odchodzisz od reguły to wypada maila skrobnąć. Tym bardziej, że na allegro transakcja cały czas wisi, a ja również nie ogarniam wszystkich transakcji na moim koncie. Teraz z tego zamieszania jest niemiły akcent Wink

Nie mniej jednak, po sprawdzeniu potwierdzam, że przelew zwrotny oczywiście doszedł więc zwracam honor i oczyszczam kolegę z moich zarzutów.

Nic się nie stało, grunt że sytuacja jest wyjaśniona.
Czuję się tylko teraz zobowiązany wyprowadzić cię z błędu, bo nie mam obowiązku akceptować wewnętrznych przepisów allegro które stoją w sprzeczności z literą prawa obowiązującego w naszym kraju, lub są w naszym krajowym prawie nie ujęte. Gwarantuje to nam Polakom KONSTYTUCJA, a tu konkretnie (Art.31 ustęp 2).

Swoją drogą polecam konstytucję jako obowiązkową lekturę.
Książeczka cienka jak Latarnik a wnosi do życia niezmiernie wiele.
20-02-2022 16:16:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
romek Offline
You are T-ONE !
*


Liczba postów: 1,974
Imię: Marcin
Skąd: NOS
Pojazd: Romet Komar
Post: #7
RE: Sprzedam części i akcesoria Romet Komar Motorynka WSK Jawa Simson Mz i inne.
Ciekawa interpretacja.. no ale w sumie nie moja sprawa
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-02-2022 19:17:04 przez romek.)
20-02-2022 19:10:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
wazniak96 Offline
Smerf Mechanizator
*


Liczba postów: 597
Imię: Dawid
Skąd: Lębork
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #8
RE: Sprzedam części i akcesoria Romet Komar Motorynka WSK Jawa Simson Mz i inne.
Ojj chyba źle to interpretujesz.
Z konstytucji RP Art.31 ustęp 2.:
"Każdy jest obowiązany szanować wolności i prawa innych. Nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje."

Możesz mi wytłumaczyć jak to się ma do przestrzegania regulaminu serwisu, który AKCEPTUJESZ zakładając na nim konto? Łamiąc go, prawa nie łamiesz ale firma też ma solidne podstawy żeby uniemożliwić Ci korzystanie z serwisu. Żeby nie było... zasada z miesiącem płatności po wygranej licytacji jest dla mnie totalnie bez sensu ale regulamin to regulamin. Nie musisz z ich usług korzystać.

Czuję się z tą konwersacją jak z konfederacją, która najpierw krzyczy o tym, że każdy przedsiębiorca ma prawo obsługiwać takich klientów jakich tylko ma życzenie, a z drugiej strony odgraża się FB, że nie ma prawa banować ich profilu. :xD:
20-02-2022 19:53:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo wazniak96 za ten post.
mszostek91 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 10
Imię: Miłosz
Skąd: Pruszków
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #9
RE: Sprzedam części i akcesoria Romet Komar Motorynka WSK Jawa Simson Mz i inne.
(20-02-2022 19:53:23)wazniak96 napisał(a):  Ojj chyba źle to interpretujesz.
Z konstytucji RP Art.31 ustęp 2.:
"Każdy jest obowiązany szanować wolności i prawa innych. Nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje."

Możesz mi wytłumaczyć jak to się ma do przestrzegania regulaminu serwisu, który AKCEPTUJESZ zakładając na nim konto? Łamiąc go, prawa nie łamiesz ale firma też ma solidne podstawy żeby uniemożliwić Ci korzystanie z serwisu. Żeby nie było... zasada z miesiącem płatności po wygranej licytacji jest dla mnie totalnie bez sensu ale regulamin to regulamin. Nie musisz z ich usług korzystać.

Czuję się z tą konwersacją jak z konfederacją, która najpierw krzyczy o tym, że każdy przedsiębiorca ma prawo obsługiwać takich klientów jakich tylko ma życzenie, a z drugiej strony odgraża się FB, że nie ma prawa banować ich profilu. :xD:

W temat Pejsbuka może nie wchodźmy, bo to w ogóle jest dno, wodorosty, i kilometr mułu. A konfe trzeba uszanować, za to że jest jedyną grupą w folwarku na wiejskiej, która się nie odkleiła całkiem od rzeczywistości.

Regulamin w allegro zmieniają sobie od lat, wedle widzi im się, a ja nawet tego pierwotnego który kiedyś tam zaakceptowałem, nie podpisałem. Nie mam zawartej żadnej umowy z korporacją allegro. Każdy podmiot na terenie RP ma obowiązek zachowywać się zgodnie z prawem obowiązującym, więc i korporacje jak się bawią na naszym podwórku również, tym bardziej te korzystające z domeny PL. Przecież to Ty, Ja, Wszyscy inni Polacy, jesteśmy suwerenem, władzą w tym państwie. To oni są dla nas, nie na odwrót.
A swoją drogą, nie będzie mi pieprzony brytol dyktował jak ma Polak w Polsce żyć.

Sama interpretacja jest prosta, zwykła umiejętność czytania ze zrozumieniem. Ktokolwiek nakazując ci coś, czego prawo krajowe nie ujmuje, i nie nakazuje, łamie wspomniany art. konstytucji. To wynika z niego literalnie. Niestety wiele ludzi olewa takie ważne i ważniejsze jeszcze kwestie, a jeszcze więcej nie ma nawet bladego pojęcia o ich istnieniu (darmowa państwowa edukacja, i telewizorek). Przez to nasze dzieci może nie, ale wnuki to już będą żyły jak tuczniki w klatkach, odarte z wolności ,własności, i finalnie zapewne z godności. Korpo pachołek, walczący o stołek. Eat, Sleep, Work, repeat, ale to już temat na inne forum.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-02-2022 15:36:15 przez mszostek91.)
21-02-2022 15:26:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
wazniak96 Offline
Smerf Mechanizator
*


Liczba postów: 597
Imię: Dawid
Skąd: Lębork
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #10
RE: Sprzedam części i akcesoria Romet Komar Motorynka WSK Jawa Simson Mz i inne.
Dobra. Ostatnia moja wypowiedź offtopowa.

1. Zgadzam się, że Fb to dno etc ale jak się nie podoba to nikt nie wymusza na nas korzystania z ich usług. Jeśli jednak się decydujesz to podlegasz ich regulaminowi i kropka. Konfy szanować nie zamierzam, bo po pierwsze pajacują, po drugie są jak horągiewska i nie są wierni swoim wcześniejszym przekonaniom (z resztą... jak większość partii w polskim rządzie ale oni to są wybitni).

2. Proszę przeczytać ze zrozumieniem regulamin allegro. Szczególnie rozdział 2 i część odnośnie zmian w regulaminie. Każdy portal internetowy świadczący swoje usługi zobowiązany jest do posiadania regulaminu zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (art. 8 ust. 1 pkt 1). Rejestrujac się w portalu jasno jest wymagana akceptacja regulaminu. Zgodnie z art. 73 kodeksu cywilnego prawo polskie przewiduje umowy w formie elektronicznej (po dokładniejsze informacje polecam lekturę). Więc zgodnie z literą prawa jesteś zobowiązany przestrzegać ich regulaminu. To czy wszystkie podpunkty regulaminu są zgodne z prawem polskim to już inna kwestia ale znając korpo płacą srogą kasę po to aby wszystko było tak wymyślone i napisane aby wygrana z nimi łatwa nie była Smile

3. Tutaj komentarz do części zbędny bo już wyjasniłem wyżej, że prawo jak najbardziej ujmuje regulaminy portali internetowych oraz umowy elektroniczne więc allegro konstytuacji w żaden sposób nie łamie. Proszę też hamować swoje słowa bo jako pracownik korporacji jestem świadom swoich praw jak i tego czego muszę przestrzegać. Nie czuję się także jako "pachołek walczący o stołek" a moje prawa, wolność i godność są należycie poszanowane. Z resztą jak widać po forum posiadam też nie jedno hobby, na które poświęcam WOLNY czas.

DODATEK: Przypominam także, że przedsiębiorcy posiadający portale to także ludzie i obywatele RP. Mają prawo do obrony swojego biznesu przed cwaniactwem i nadużywaniem i prawo polskie im takie możliwości daje. Konstytucyjna wolność nie zapewnia nam tego, że możemy robić co nam się podoba gdyż nie została dana czynność ujęta bezpośrednio w ustawach.
21-02-2022 18:07:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Debesta Offline
Człowiek Sztos
*


Liczba postów: 1,461
Imię: Lechu
Skąd: Dęblin
Pojazd: Romet 2375
Post: #11
RE: Sprzedam części i akcesoria Romet Komar Motorynka WSK Jawa Simson Mz i inne.
A kogo w polskim sejmie szanujesz Pan, Panie Wazniaku? Pytam z czystej ciekawości, nie po to by rozpętać politycznogowno burze na forum. Jesli dzis mialbys oddać swój głos, to kto Cie przekonuje. Ja np z wieloma rzeczami z konfa sie nie zgadzam, ale na pewno tych rzeczy jest mniej, niz w którejkolwiek innej partii. Jesli o mnie chodzi to bede na nich glosowal, a jesli wygrają i sie okaże ze zrobili mnie w uja i da tacy sami jak reszta, to dopiero kupie sprezynowke i bede się przechadzał wieczorami ciemnymi uliczkami, bo juz nic nie będzie do stracenia. Na razie sie łudzę ze jeszcze tutaj bedzie dobrze, bedzie 'normalnie' ale w głębi serca czuje, ze ciężar dużej walizki bedzie przewazal mnie na jedna ze stron szybciej niz mysle...

"Ludzie, nie wierzcie w to że Ja jestem. Może i jestem, nie powiem że nie"
21-02-2022 20:49:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
wazniak96 Offline
Smerf Mechanizator
*


Liczba postów: 597
Imię: Dawid
Skąd: Lębork
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #12
RE: Sprzedam części i akcesoria Romet Komar Motorynka WSK Jawa Simson Mz i inne.
Szczerze to na ten moment ciężko mi o szacunek do kogokolwiek ale też tak dokładnie nie śledzę polityki bo wolę ten czas spędzić na relaksie niż denerwowaniu się (a wiadomo, że o drakach zawsze jest głośniej i te informacje się bardziej wybijają). Zastanowię się nad tym bardziej jak będą już wybory ale i tak wiem, że będzie to wybór pomiędzy mniejszym złem :/

Generalnie mam zdanie, że władza każdego zepsuje i kradł każdy będzie (kwestia tego ile). Z resztą... pewnie i tak obecny wnianuszek nie dopuści nikogo do głosu co nie ma nic za uszami. W końcu bez poparcia kogoś z góry nawet nikt z nas nie usłyszy danego nazwiska. Zabrnęło to w ślepy punkt, w którym coś zmienić może tylko jakiś ostry reset.

Co do konfy to mam jeszcze kilka zarzutów aczkolwiek jak ktoś ma ochotę na szerszą dyskusję to zapraszam na PW. Nie ma sensu ciągnąć tego publicznie żeby nie psuć sobie atmosfery. Sorki wszystkich jeśli najechałem na kogoś przekonania - to moje osobiste zdanie i staram się mocno szanować także wasze. Tongue
22-02-2022 00:01:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
łogór 200 Offline
Ostatni ch#j Polski
*


Liczba postów: 527
Imię: Tomek
Skąd: Małopolska
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #13
RE: Sprzedam części i akcesoria Romet Komar Motorynka WSK Jawa Simson Mz i inne.
A jajaj nieprzyjemnie się tu zrobiło nawet tutaj polityka musiał wkroczyć a forum wydawało się ostatnia przystanią bez tego całego bełkotu.

K:A ja jestem durnym osłem, Tak?
J:Tak
J:Ostatnim ch... Polski To ci mogę zapowiedzieć.

„Każdy człowiek musi w jakiś sposób żyć, nie jak to się mówi byle jak”
22-02-2022 10:21:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Długość linki sprzęgła
Ostatni post: pitus74
Wczoraj 22:16:00
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 2984
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
Wczoraj 22:01:34
» Odpowiedzi: 476
» Wyświetleń: 165819
Witam .
Ostatni post: Debesta
Wczoraj 21:06:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 107
Iskrownik/Stator Romet St...
Ostatni post: miszel
Wczoraj 16:09:54
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 27
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Piotrekdriver1
Wczoraj 16:01:47
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 58
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Wczoraj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53831
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Wczoraj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 45
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Wczoraj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 35
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Wczoraj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 560
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
27-03-2024 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 271
205A
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 90
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52077
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 109
Kto z Małopolski, okolic ...
Ostatni post: Elektronik
27-03-2024 20:04:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 10899
Kupię ramę z papierem do ...
Ostatni post: kamil661
26-03-2024 20:51:41
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 65

Reklama