Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Remont Romet Kadet-Sport. Delikatny tuning
Autor Wiadomość
sakuu Offline
Nowy
*


Liczba postów: 57
Imię: ROMet
Skąd: Zsz
Pojazd: Romet Pony
Post: #31
RE: Remont Romet Kadet-Sport. Delikatny tuning
(17-02-2022 00:32:07)Norweski Zomowiec napisał(a):  Nawet dobrze wygląda. U siebie tą tuleje na króciec dellorto rozwierciłem wiertłem 14 (i w cylindrze). Ten tłumik do oryginalny zmd, czy chinol? zobaczysz jak to będzie jeździć.. Jakbyś wsadził tłumik od simsona od DPR z a0a1 wraz z skróceniem nóżki tłoka od strony ssania 1mm i podnieść okno wydechowe, to nawet to by jechało Wink
Jak nowy cylinder z tłokiem, to zmień jeszcze dyszę na ~65, bo może się grzać i zatrzeć

Eee no to już grube mody mi tu podsyłasz Big Grin narazie zobaczymy jak to wyjdzie po takich "delikatnych" zmianach bo ja bym chciał by było trochę lepiej niż fabryka, ale bez wpluwania trybów Blush tłumik narazie przymiarka na sztukę (nie wiem czemu mam problem z mocowaniem jego, ale to w dalszej części tematu jak zrobię zdjęcia) w razie czego Mam Rezo z kawasaki kx80 może zamontuje Confused wezmę też pod uwagę mocno tą dysze 65mm o której mówisz!

Romku też tak myślałem! Jak wróciły graty z lakierni to sobie pomyslalem facepalm ale kibel bedzie...... Ale efekt jest spoko Wink kolorystyke zawsze robię indywidualną bo uważam że oryginały są trochę smutne... (to moje zdanie)

(17-02-2022 10:50:20)wazniak96 napisał(a):  https://skuterdebica.hg.pl/produkt/tulej...-baku-prl/

chodzi Ci o te tulejki?

pifkoo oo właśnie o takie coś mi chodziło. W środek jakieś tulejki stalowe jeszcze się dokupuje oddzielnie?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-02-2022 12:17:21 przez sakuu.)
17-02-2022 12:14:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Norweski Zomowiec Offline
Mechanik
*


Liczba postów: 1,758
Imię: Marcin
Skąd: Zamośc
Pojazd: Inny
Post: #32
RE: Remont Romet Kadet-Sport. Delikatny tuning
Wydaje mi się że tłumik od Simsona z a0a1 będzie wystarczający do cylindra takowego. Testowałem dyfuzor według zaleceń salka. Poprawia osiągi, ale dól spada i dupa z przyspieszania oraz w moim silniku jak wchodzi w rezo na wysokich obrotach coś zaczyna cykać w silniku, jakby uszczelki nie trzymały czy pierścienie tłuczą na tłoku i lepiej już sobie odpuścić większe osiągi ? Rolleyes od Simsona poprawia przyspieszenie co dla takiego kadeta lepsze by było niż prędkość maksymalna i większe obroty
Aha i skrócenie tłoka od strony ssania o 1mm/1.5mm poprawi przyspieszenie na średnich obrotach, bez kosztu dolu

Mam 2 komara s38 na dotarciu i dysza 58 staranie go grzała i po 400m czuć spadek mocy... Dysza 65,~ naprawia to
Ale zobaczysz jak będzie gotowy i jak to jeździ
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-02-2022 14:30:44 przez Norweski Zomowiec.)
17-02-2022 14:15:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
wazniak96 Offline
Smerf Mechanizator
*


Liczba postów: 604
Imię: Dawid
Skąd: Lębork
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #33
RE: Remont Romet Kadet-Sport. Delikatny tuning
(17-02-2022 12:14:40)sakuu napisał(a):  
(17-02-2022 10:50:20)wazniak96 napisał(a):  https://skuterdebica.hg.pl/produkt/tulej...-baku-prl/

chodzi Ci o te tulejki?

pifkoo oo właśnie o takie coś mi chodziło. W środek jakieś tulejki stalowe jeszcze się dokupuje oddzielnie?

Nope, od razu śruba w to wchodzi. Smile
17-02-2022 16:41:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
sakuu Offline
Nowy
*


Liczba postów: 57
Imię: ROMet
Skąd: Zsz
Pojazd: Romet Pony
Post: #34
RE: Remont Romet Kadet-Sport. Delikatny tuning
(17-02-2022 16:41:15)wazniak96 napisał(a):  
(17-02-2022 12:14:40)sakuu napisał(a):  
(17-02-2022 10:50:20)wazniak96 napisał(a):  https://skuterdebica.hg.pl/produkt/tulej...-baku-prl/

chodzi Ci o te tulejki?

pifkoo oo właśnie o takie coś mi chodziło. W środek jakieś tulejki stalowe jeszcze się dokupuje oddzielnie?

Nope, od razu śruba w to wchodzi. Smile

Nie dawało mi to spokoju i zrobiłem to inaczej Blush
Wymyśliłem taki patent że mam bardzo dużo dławików gumowych i udało mi się idealnie dopasować w otwory i do tego w srodek nitonakrętki M6 i jest Piko Belo Glanco Big Grin
19-02-2022 23:18:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
sakuu Offline
Nowy
*


Liczba postów: 57
Imię: ROMet
Skąd: Zsz
Pojazd: Romet Pony
Post: #35
RE: Remont Romet Kadet-Sport. Delikatny tuning
Mam takie dwa małe problemy.
Nr 1. To błotniki tylny jest koło 1cm od mocowania (chyba) bo nie wiem czy faktycznie powinien być tam przekręcony?


Nr2. Mocowanie tłumika to oryginał?


Załączone pliki Miniatury
       
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-02-2022 01:56:38 przez sakuu.)
20-02-2022 01:52:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Motokamel Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 123
Imię: Artur
Skąd: Śląsk
Pojazd: Romet Pony
Post: #36
RE: Remont Romet Kadet-Sport. Delikatny tuning
Mocowanie tłumika chyba nie jest oryginalne - z tego co pamiętam było dłuższe i z dwoma otworami pasującymi do otworów w mocowaniu ramy.
Błotnik powinien być w tym miejscu przykręcony gdzie nie dochodzi do mocowania. Pasowałeś te elementy przed chromowaniem ?
edit:
Zerknąłem jeszcze na zdjęcie z pierwszego posta tego wątki i widać na nim, że tłumik jest bardzo mocno przesunięty do przodu w stosunku do fabrycznego położenia. Zatem ten uchwyt tłumika na bank jest za krótki. W tym położeniu pewnie był problem z prowadzeniem pręta tylnego hamulca.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-02-2022 01:06:03 przez Motokamel.)
21-02-2022 00:56:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Norweski Zomowiec Offline
Mechanik
*


Liczba postów: 1,758
Imię: Marcin
Skąd: Zamośc
Pojazd: Inny
Post: #37
RE: Remont Romet Kadet-Sport. Delikatny tuning
Będzie trzeba skrócić kolanko i cacy
21-02-2022 10:33:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
motorgt Offline
Nowy
*


Liczba postów: 2
Imię: Grzegorz
Skąd: Brzeg
Pojazd: Romet Komar
Post: #38
RE: Remont Romet Kadet-Sport. Delikatny tuning
Witam

Temat mnie zainteresowal, poniewaz sam chce delikatnie podrasowac silnik w romecie celem dojezdzania nim do pracy. Znaczy nie silnikiem, tylko ogarem 205?

Czy cos juz sie wyjasnilo czy modyfikacje okazaly sie skuteczne? Nastala cisza w temacie, a moze autor juz cos wie.
31-10-2022 11:48:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Norweski Zomowiec Offline
Mechanik
*


Liczba postów: 1,758
Imię: Marcin
Skąd: Zamośc
Pojazd: Inny
Post: #39
RE: Remont Romet Kadet-Sport. Delikatny tuning
- Zapłon CDI
- Gaznik dellorto 14.12L
- dyfuzor pod wymiary T. Sałka
- tłok od rometa i skracasz nóżkę o 1,5mm
- Podpiłujesz 1mm okno wydechowe
- zębatki 12(11 jeżeli komar)/35

po tych zabiegach na pewno będzie zadowolony dynamiczną jazdą po mieście oraz osiągi powyżej 50km/h
31-10-2022 20:02:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
motorgt Offline
Nowy
*


Liczba postów: 2
Imię: Grzegorz
Skąd: Brzeg
Pojazd: Romet Komar
Post: #40
RE: Remont Romet Kadet-Sport. Delikatny tuning
Witam

Dziękuję za odpowiedź.

Co do zaplonu cdi oraz gaznika dellorto to nie mam pytań- juz to mam.

Co do tlumika - nie bardzo mi sie widzi spawak, bo ani to wygladu ani dzwieku nie ma dla mnie. Zastosowanie tlumika simsona poprawi cokolwiek?

Jeśli chodzi o skracanie tloka, to troche sie zdziwilem jak wzialem do reki stary i nowy- sa roznej wysokosci, roznia sie o kilka mm. Takze ile powinna wynosic wysokosc po skroceniu?

Tak samo z wysokoscia okna wydechowego. Kilka starych cylindrow mam i nie ma jednej wysokosci. Tak wiec ile powinna wynosic po podpilowaniu?

Pozdrawiam
23-11-2022 07:57:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Norweski Zomowiec Offline
Mechanik
*


Liczba postów: 1,758
Imię: Marcin
Skąd: Zamośc
Pojazd: Inny
Post: #41
RE: Remont Romet Kadet-Sport. Delikatny tuning
Tłumik od simsona poprawi, ale nie będzie TO, co da "spawak" skierowany na wydajność, choć rezo na 4800 w wąskim zakresie robi robotę...

Tłok jeżeli ma 57 (komarowski), to skróć bezpiecznie 1,5mm długości. Jak to kadet, to cylinder 023 lub 019. Najlepiej zastosować cylinder oryginalny zmd 019 bo tam nic już nie trzeba kombinować -- okno wydechowe ustawione na 30mm. 023 ustawione jest na 33mm - wtedy podnieść wydech o 2mm/3mm na wysokość 30 mm czyli wysokości takie jak w charcie nie licząc ssącego - i by jakoś jeździło. Można też zrobić taki patent, że cylinder planujesz u tokarza o 2mm i zakładasz aluminiową podkładkę pod cylinder 22 i wszystkie okna podniesione

jak podniesiesz okno o te 1,5/2/3mm, to zwiększą się maksymalne obroty jednakże dół silnika spada :/ i właśnie skracanie tłoka, większy gaźnik i dyfuzor może pomóc w przyroście mocy na średnich obrotach - JEDNAKŻĘ W tym silniku trzeba uważać z wysokościami okien ponieważ jest to silnik dwu biegowy - za bardzo podniesiesz okna i silnik będzie słaby na niskich obrotach
23-11-2022 09:37:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
wazniak96 Offline
Smerf Mechanizator
*


Liczba postów: 604
Imię: Dawid
Skąd: Lębork
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #42
RE: Remont Romet Kadet-Sport. Delikatny tuning
Jaki chcesz wał pakować? Te chińskie mają pełne przeciwwagi co powinno nieco dół poprawić (mniejsza szkodliwa pojemność skrzyni korbowej) ale no nie zachęcam bo wiadomo jak to z chińczykami. Raz trafisz innym razem lyypa. :/ Można też zastosować podkowę skrzyni korbowej ale tutaj wchodzimy już w temat poważniejszych modyfikacji.
Aby dyfuzor dawał przyrost na średnich obrotach to trzeba go dobrze wyliczyć. Dyfuzory do sprzętów wyczynowych zazwyczaj dają kopa w górnej partii obrotów (większa moc kosztem elastyczności).
23-11-2022 11:32:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Romet Duet - Jaki rocznik...
Ostatni post: FranXXpl
Dzisiaj 23:21:35
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 7
Romet Komar 2350 Dawid22
Ostatni post: Dawid22
Dzisiaj 23:09:28
» Odpowiedzi: 40
» Wyświetleń: 5253
jaki to model roweru zzr?
Ostatni post: beta1989
Dzisiaj 22:56:39
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 12
Nowe życie Ogara po 38 la...
Ostatni post: Bob_Harley
Dzisiaj 22:44:05
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 77
Problemy z komarkiem
Ostatni post: bartwilku
Dzisiaj 20:33:47
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 37
Remont silnika 019
Ostatni post: michanio91
Dzisiaj 19:39:41
» Odpowiedzi: 17
» Wyświetleń: 773
Paliwa E10 a silniki dwus...
Ostatni post: romek
Dzisiaj 18:06:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 9517
Szum sprzegła
Ostatni post: pitus74
Dzisiaj 16:27:57
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 2142
FSM Polski Fiat 126p FL p...
Ostatni post: miszel
Wczoraj 19:24:48
» Odpowiedzi: 40
» Wyświetleń: 5489
Problem z adv 250
Ostatni post: Bob_Harley
Wczoraj 18:09:51
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 329
Mesko Nimfa
Ostatni post: romek
Wczoraj 16:44:47
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 2085
Witam
Ostatni post: romek
Wczoraj 11:51:27
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 160
Pomoc w dobraniu gaźnika ...
Ostatni post: romek
Wczoraj 10:02:31
» Odpowiedzi: 67
» Wyświetleń: 2582
Uwaga, wyrejestrowanie po...
Ostatni post: romek
Wczoraj 09:12:33
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 619
pytanie o kolor rowery me...
Ostatni post: beta1989
14-04-2024 23:17:58
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 63

Reklama