Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Romet Chart 210 by Krycho
Autor Wiadomość
Debesta Offline
Człowiek Sztos
*


Liczba postów: 1,461
Imię: Lechu
Skąd: Dęblin
Pojazd: Romet 2375
Post: #31
RE: Romet Chart 210 by Krycho
Mozesz kupic gryby waz paliwowy czarny, cos na pewno dobierzesz

"Ludzie, nie wierzcie w to że Ja jestem. Może i jestem, nie powiem że nie"
31-12-2021 13:40:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Deecuu Offline
Mechatronik
*


Liczba postów: 244
Imię: Paweł
Skąd: Okolice Rzeszowa
Pojazd: Romet Chart
Post: #32
RE: Romet Chart 210 by Krycho
(31-12-2021 13:26:31)girondins napisał(a):  Mam kolejne pytanie, bo kombinuję a na pewno ktoś wie: gdzie kupić gumę wyciszającą do cylindra? Nie znalazłem do charta ale może z jakiegoś innego silnika pasuje? Zmierzyłem że średnica otworu to 9,3 mm, ile powinna mieć guma żeby się trzymała ale żeby też szło ją włożyć?
Szukałem w necie ale nic sensownego o tych wymiarach nie znalazłem, do simsona guma ma 12mm a to mi nie wejdzie :/ Na pewno rozwiązanie jest proste a ja nie mogę nic wymyślić po covidzie :/

ja kupowałem węża paliwowego i pasuje żeby był na ścisk bo jak się nagrzeje to może wypaść
31-12-2021 15:00:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
JGNZM Offline
Chartełowiec
Moderatorzy


Liczba postów: 1,249
Imię: Mikołaj
Skąd: Wielkopolskie
Pojazd: Romet Chart
Post: #33
RE: Romet Chart 210 by Krycho
Wąż paliwowy lub jakikolwiek inny czarny gumowy wąż. Fabrycznie to też nie był jakiś szczególny wynalazek jak zwykły wąż. Szukaj 10mm zewnątrz, te 0,7mm guma na spokojnie się ściśnie.
Miło się patrzy na ludzi, którzy nawet teraz podejmują się renowacji Charta. Swojego też będę musiał prędzej czy później zrobić zupełnie od nowa...

Heart Romet Charteł bogiem mym Heart
Cool Romet Traper nałogiem mym Cool
Big Grin CZ 3 5 0 zapiernicza tuż pod Z E R O Big Grin
W sensie zamyka licznik Tongue
03-01-2022 00:08:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
girondins Offline
Nowy
*


Liczba postów: 10
Imię: Krzysztof
Skąd: Świerklany
Pojazd: Inny
Post: #34
RE: Romet Chart 210 by Krycho
(03-01-2022 00:08:12)JGNZM napisał(a):  Miło się patrzy na ludzi, którzy nawet teraz podejmują się renowacji Charta. Swojego też będę musiał prędzej czy później zrobić zupełnie od nowa...

Łatwo nie jest ale jak się ma takie wsparcie na forum i jak się sprzedało prawie wszystko co było do sprzedania, żeby tylko mieć na odrestaurowanie Charta to jakoś to idzie Wink
03-01-2022 11:21:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
girondins Offline
Nowy
*


Liczba postów: 10
Imię: Krzysztof
Skąd: Świerklany
Pojazd: Inny
Post: #35
RE: Romet Chart 210 by Krycho
No i jak to w nieogrzewanym garażu w zimie na razie mało się dzieje. Prace wstrzymała też choroba. Na dzień dzisiejszy udało mi się rozebrać prawie całego Charta w drobny mak. Dokupiło się też trochę części. Mam już prawie wszystko więc nie muszę już praktycznie nic kupować, chyba że znajdę coś w lepszym stanie niż ja mam.

Ostatnie większe zakupy to komplet błotników, chyba nowy gaźnik MC14 i kierunkowskazy w ładnym stanie ale bez rurek - ślusarz już mi je dorabia z nierdzewki.

Wczoraj się męczyłem z demontażem wahacza. Trochę puściło ale nie do końca. Zalałem to WD 40 i dzisiaj będzie drugie podejście jak mi się zachce coś robić w tym zimnym garażu.

Następny krok to oddanie do piaskowania i malowania ramy oraz części do chromowania.

Aaa właśnie, nie przyglądałem się jeszcze amortyzatorom tylko je zdemontowałem z ramy. Da się wyjąć sprężyny żeby je pochromować, bo gdzieś czytałem że amorki do Charta są nierozbieralne?

Zdjęcie wykonane jak jeszcze w garażu szło coś porobić.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-01-2022 10:41:49 przez girondins.)
13-01-2022 10:39:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Dawdzio Offline
Hold my mustache!
Moderatorzy


Liczba postów: 2,566
Imię: Dawid
Skąd: Chojnów (DLE)
Pojazd: Inny Romet
Post: #36
RE: Romet Chart 210 by Krycho
Spojrzałem najpierw na zdjęcie i myślałem, że już go składasz :F
Jedynie ten pęknięty błotnik wydał mi się dziwny...

Wzmożona kontrola społeczna złomowisk podstawą sukcesów w zdobywaniu interesującego mienia.
13-01-2022 14:25:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
girondins Offline
Nowy
*


Liczba postów: 10
Imię: Krzysztof
Skąd: Świerklany
Pojazd: Inny
Post: #37
RE: Romet Chart 210 by Krycho
Ech chciałbym już składać ale jeszcze trzeba czekać. Na chromy coś ok 2 miesiące a na ramę jeszcze nie wiem, bo muszę ten wahacz wybić i wtedy pojadę ją oddać do zrobienia. Myślę że ok miesiąca to może potrwać. Na razie to nie jest robota przy 0 stopniach. Jak już będzie 10 na dworze to resztę się dogrzeje i będzie się komfortowo robiło. Do tego czasu będę się bawił w domu z przywracaniem do świetności lamp, kierunków i innych drobnych elementów. Też fajna robota.
13-01-2022 14:40:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odrestaurator Offline
Majster
Moderatorzy


Liczba postów: 3,256
Imię: Szymon
Skąd: Knurów
Pojazd: Inny
Post: #38
RE: Romet Chart 210 by Krycho
(13-01-2022 14:40:15)girondins napisał(a):  Na razie to nie jest robota przy 0 stopniach. Jak już będzie 10 na dworze to resztę się dogrzeje i będzie się komfortowo robiło.

Panie farelka, bluza i będzie lux.
Ja teraz robię swap silnika w e36, uwaga, na dworze :Ffacepalm bo garażu do którego by auto wjechało nima

Mój Simson

YT: POLMOZBYT
13-01-2022 19:14:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
wazniak96 Offline
Smerf Mechanizator
*


Liczba postów: 597
Imię: Dawid
Skąd: Lębork
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #39
RE: Romet Chart 210 by Krycho
(13-01-2022 19:14:10)Odrestaurator napisał(a):  
(13-01-2022 14:40:15)girondins napisał(a):  Na razie to nie jest robota przy 0 stopniach. Jak już będzie 10 na dworze to resztę się dogrzeje i będzie się komfortowo robiło.

Panie farelka, bluza i będzie lux.
Ja teraz robię swap silnika w e36, uwaga, na dworze :Ffacepalm bo garażu do którego by auto wjechało nima
Czekamy na dubai style. best

A może chart dubai style? Big Grin
13-01-2022 22:48:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Bartollini Offline
Nowy
*


Liczba postów: 12
Imię: Bartek
Skąd: Wkz
Pojazd: Inny
Post: #40
RE: Romet Chart 210 by Krycho
Mam taki wał i też chciałbym wiedzieć jakiej jest produkcji
25-01-2022 19:13:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
girondins Offline
Nowy
*


Liczba postów: 10
Imię: Krzysztof
Skąd: Świerklany
Pojazd: Inny
Post: #41
RE: Romet Chart 210 by Krycho
No ja do dzisiaj nie wiem, nikt mi nie odpowiedział.
26-01-2022 16:18:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
girondins Offline
Nowy
*


Liczba postów: 10
Imię: Krzysztof
Skąd: Świerklany
Pojazd: Inny
Post: #42
RE: Romet Chart 210 by Krycho
Cześć. Prace powoli idą do przodu.

Ostatnio udało mi się kupić drugiego charta z papierami Big Grin Chart w stanie średnim, dużo braków ale rama jest bardzo dobra, no może małe drobne poprawki były do zrobienia ale już ogarnięte. Teraz rama idzie do piaskowania i malowania. Zdążyłem go już nawet zarejestrować na siebie bo miał przegląd nawet zrobiony (nie wiem jakim cudem w takim stanie przeszedł przegląd heh). Był tam tez silnik w dobrym stanie, nawet się zastanawiałem czy go sobie jako drugi nie zostawić ale potrzebowałem kasę na dalsze prace i sprzedałem.

Za kilka dni zawożę też części do chromowania, potem się biorę za samodzielne czyszczenie i regenerację tego co będę umiał zrobić i wreszcie będzie można zacząć powoli go składać.

Tu jest ten kupiony chart dla ramy:



Mam pytanie, jest tam też oryginalna stacyjka ale niestety bez kluczyka. Czy taka stacyjka może się na coś przydać?
07-02-2022 15:40:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Deecuu Offline
Mechatronik
*


Liczba postów: 244
Imię: Paweł
Skąd: Okolice Rzeszowa
Pojazd: Romet Chart
Post: #43
RE: Romet Chart 210 by Krycho
co do stacyjki, kup od żuka oryginalną i możesz przełożyć sam bęben i będziesz miał sprawną stacyjke na zapas Big Grin
07-02-2022 16:00:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 2 użytkowników postawiło piwo Deecuu za ten post.
girondins Offline
Nowy
*


Liczba postów: 10
Imię: Krzysztof
Skąd: Świerklany
Pojazd: Inny
Post: #44
RE: Romet Chart 210 by Krycho
Rama odebrana, ale była przygoda Big Grin

Zawiozłem ramę do wypiaskowania i malowania. Udało mi się znaleźć lakiernika w okolicy obok, nie było daleko. Przyjechałem to było już ciemno. Daję mu ramę i stopkę i się mnie pyta czy to wszystko? Mówię, że tak, bo podnóżka nie mam za ładnego, muszę albo z nim popracować albo kupić jakiś inny a on do mnie - a jaki to motorek? Chart! Poszliśmy do jakiś blaszanych garażów bez światła. Poświecił trochę telefonem i patrzę, że tam są 4 garaże wypełnione częściami, silnikami i wszystkim do starych motorowerów Tongue W tym mroku od razu zauważyłem 1 kierunkowskaz i dwa amortyzatory do Charta. Kierunek jak nowy, amortyzatory brudne ale ok. Biore a przy odbiorze ramy się dogadamy co do ceny - powiedziałem.

Tak więc jak przyjechałem odebrać ramę, zastanawiałem się ile mnie to wszystko będzie kosztować? Cenę ramy znałem ale części nie. Wyszło tak: rama piaskowanie i malowanie - 140zł, kierunek - 20 zł, dwa amortyzatory 40 zł. Ja zadowolony, on też, bo mu to leżało i przeszkadzało.
Potem go trochę podpytałem co zrobi z tymi częściami wszystkimi, powiedział, że będzie sprzedawał kiedyś, bo na razie nie ma czasu. Zajął się piaskowaniem i malowaniem.
A i jeszcze jak przyjechałem pierwszy raz, to wziął mnie do piwnicy do domu, bo chciał na przykładzie pokazać jak wychodzi malowanie ramy. Zanim doszliśmy do tego miejsca przeciskaliśmy się pomiędzy Kadetem i starymi rowerami rometa a na końcu stała WSK na żółtych tablicach, WFM i chyba SHL - było to poprzykrywane szmatami i zakurzone ale odnowione jak nowe.
Tak więc rozpisałem się dlatego, żeby się pochwalić co widziałem i jakie skarby jeszcze ludzie mają w garażach i piwnicach. Wy może już takie coś widzieliście ale ja jeszcze nie miałem okazji i czułem się tam jak w raju Smile Niestety do Charta więcej części nie znalazłem, musiałbym tam przyjechać w jakiś roboczych ciuchach i grzebać, przestawiać, szukać. Nie mam aż takiej potrzeby bo praktycznie wszystkie części już mam (tylko podnóżek kierowcy jakby był jakiś lepszy, bo mam lekko pospawany w jednym miejscu).

A tak wygląda moja rama, kiedyś wstawię lepsze zdjęcia. To zrobiłem na szybko w garażu przy sztucznym świetle bo się spieszyłem. Trochę już się zakurzyła bo czekała w garażu gdzie przesypywał piasek ale jak przetarłem to aż się świeci Wink

09-02-2022 16:01:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Douger Offline
Nowy
*


Liczba postów: 11
Imię: Jakub
Skąd: Serock
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #45
RE: Romet Chart 210 by Krycho
Elegancko to wygląda. Życzę dalszych postępów.
09-02-2022 23:07:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Długość linki sprzęgła
Ostatni post: pitus74
Wczoraj 22:16:00
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 2991
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
Wczoraj 22:01:34
» Odpowiedzi: 476
» Wyświetleń: 165878
Witam .
Ostatni post: Debesta
Wczoraj 21:06:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 115
Iskrownik/Stator Romet St...
Ostatni post: miszel
Wczoraj 16:09:54
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 32
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Piotrekdriver1
Wczoraj 16:01:47
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 63
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Wczoraj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53835
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Wczoraj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 49
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Wczoraj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 37
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Wczoraj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 567
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
27-03-2024 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 275
205A
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 96
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52091
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 111
Kto z Małopolski, okolic ...
Ostatni post: Elektronik
27-03-2024 20:04:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 10918
Kupię ramę z papierem do ...
Ostatni post: kamil661
26-03-2024 20:51:41
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 69

Reklama