Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lozysko glowki ramy ogar 200
Autor Wiadomość
siwy1958 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 118
Imię: Marek
Skąd: Wroclaw
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #1
Lozysko glowki ramy ogar 200
Witam !
Juz od jakiegos czasu mialem luzy na glowce ramy.

A jezdze caly czs po miescie i sa dziory na drodze !

Pare razy regulowalem i dociagalem. Ale teraz stwierdzilem ze sa duze wzery i pekniecia.
Wiec kupilem zestaw w GMOTO za 13 zl innych nie bylo w internecie. Ten byl dedykowany do ogara 200, 205 i innych.

Po probie zalozenia miski dolnej na sztyce zawieszenia okazalo sie ze u mnie wymiar starej biezni lozyska i sztycy na dole jest 27 mm. A tej kupionej z gmoto 26. 4 mm, wiec za maly.

Gdzie jest problem, czy sa roznego typu lozyska glowki ramy, czy rozne srednice sztyc przedniego zawieszenia ???

Pozdrawiam
Marek Z.

Ps. Oczywiscie zaraz sobie poradzilm, powiekszajac otwor na tokarce nozem do lozysk ( twarde !), i jest ok, ale jak to jest z tymi lozyskami.

JOZEK napewno wie !
10-06-2021 08:50:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
łogór 200 Offline
Ostatni ch#j Polski
*


Liczba postów: 530
Imię: Tomek
Skąd: Małopolska
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #2
RE: Lozysko glowki ramy ogar 200
Na pewno w pierwszych Ogarach jest o tym watek na forum była długa główka ramy potem stosowano krótką.

Co do średnic sztyc to sie nie wypowiem bo nigdy tego nie mierzyłem a to że kupne miski nie pasują to standard zawsze robiłem przeszczep zdrowych oryginalnych z innego sprzętu.

K:A ja jestem durnym osłem, Tak?
J:Tak
J:Ostatnim ch... Polski To ci mogę zapowiedzieć.

„Każdy człowiek musi w jakiś sposób żyć, nie jak to się mówi byle jak”
10-06-2021 09:41:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
wazniak96 Offline
Smerf Mechanizator
*


Liczba postów: 604
Imię: Dawid
Skąd: Lębork
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #3
RE: Lozysko glowki ramy ogar 200
Te części z Gmoto to jeden wielki szajs. Tak samo się naciąłem przy składaniu komara. Zestaw z Jackmotors pasuje git, nakrętka dociągająca wianki też fajnie wzorowana na oryginał.
10-06-2021 09:45:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
joozek Offline
senior


Liczba postów: 2,392
Imię: Józek
Skąd: Lubin
Pojazd: Inny
Post: #4
RE: Lozysko glowki ramy ogar 200
Marku Rolleyes wszystko już zostało napisane i powiedziane.
Żadnych części made in china :F wielokrotnie o tym pisałem, zwłaszcza z wymienionej przez Ciebie firmy.
Ogólnie zastosowano tam łożyska wiankowe 1" cal. Na przestrzeni produkcji z lat 60, do 74 stosowano 1 cal "niemiecki" tzw cal pruski 26,17 - spadek po simsonie. Choć i tu spotkałem się z dwoma rozmiarami 1 cala - 26,98 :F
Za produkcji firmy PREDOM-ROMET, 1 cal skurczył się facepalm stosowano ze 3 wysokości bieżni sztycy główki ramy. Mało tego, sama sztyca była o 0,5 mm cieńsza od rowerowej - gwinty rwały się na potęgę. To wtedy wprowadzono gwint i narzynkę BSC - rowerowy 1 cal to 25,4 mm
Jeśli chcesz mieć coś porządnego to zasuwaj do porządnego sklepu rowerowego, gdzie mają części shimano, tyle, że to wydatek ok 60 do 80 zł.
W Jackmotors to tez loteria, choć ponoć już się poprawiło.
Tu należy się jeszcze mała uwaga.
Sztycę skręcamy nie na raz do oporu, a kilka razy, zanim założysz półkę górną.
Dokręcamy raz do oporu ręką i przekręcamy widelcem w prawo-lewo kilka razy i znów dokręcamy nakrętkę radełkową do oporu. Powtarzamy to z 3,4 razy, aż nie będziesz czuł oporu kulek w miseczkach. Oczywiście pamiętaj, łożyska sztycy to nie tylko same kulki, wianki, to wspomniana nakrętka radełkowa, bieżnia dolna i obie miseczki w ramie. O smarze do łożysk nie wspomnę.
Teraz zakładamy półkę górną, łapiemy obie śruby M8, ale ich nie dokręcamy. Najpierw podkładka z ząbkiem wewnętrznym i nakrętka kołpakowa. Fajnie gdybyś miał do niej klucz hakowy oczkowy - 3 lub 5 wewnętrznych ząbków. Może też być ten rowerowy z jednym hakiem. Dokręcamy do oporu, a nie bijemy młotek + wkrętak płaski. dokręcamy obrotowo, w kilku miejscach łapiąc hakiem. Na koniec dokręcamy śruby M8 półki górnej.
W/w zestaw shimano jest kompletny.
Pozdrawiam

Denerwować się, to tracić własne zdrowie z powodu cudzej głupoty
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-06-2021 15:28:29 przez joozek.)
10-06-2021 14:49:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo joozek za ten post.
siwy1958 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 118
Imię: Marek
Skąd: Wroclaw
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #5
RE: Lozysko glowki ramy ogar 200
(10-06-2021 14:49:48)joozek napisał(a):  Marku Rolleyes wszystko już zostało napisane i powiedziane.
Żadnych części made in china :F wielokrotnie o tym pisałem, zwłaszcza z wymienionej przez Ciebie firmy.
Ogólnie zastosowano tam łożyska wiankowe 1" cal. Na przestrzeni produkcji z lat 60, do 74 stosowano 1 cal "niemiecki" tzw cal pruski 26,17 - spadek po simsonie. Choć i tu spotkałem się z dwoma rozmiarami 1 cala - 26,98 :F
Za produkcji firmy PREDOM-ROMET, 1 cal skurczył się facepalm stosowano ze 3 wysokości bieżni sztycy główki ramy. Mało tego, sama sztyca była o 0,5 mm cieńsza od rowerowej - gwinty rwały się na potęgę. To wtedy wprowadzono gwint i narzynkę BSC - rowerowy 1 cal to 25,4 mm
Jeśli chcesz mieć coś porządnego to zasuwaj do porządnego sklepu rowerowego, gdzie mają części shimano, tyle, że to wydatek ok 60 do 80 zł.
W Jackmotors to tez loteria, choć ponoć już się poprawiło.
Tu należy się jeszcze mała uwaga.
Sztycę skręcamy nie na raz do oporu, a kilka razy, zanim założysz półkę górną.
Dokręcamy raz do oporu ręką i przekręcamy widelcem w prawo-lewo kilka razy i znów dokręcamy nakrętkę radełkową do oporu. Powtarzamy to z 3,4 razy, aż nie będziesz czuł oporu kulek w miseczkach. Oczywiście pamiętaj, łożyska sztycy to nie tylko same kulki, wianki, to wspomniana nakrętka radełkowa, bieżnia dolna i obie miseczki w ramie. O smarze do łożysk nie wspomnę.
Teraz zakładamy półkę górną, łapiemy obie śruby M8, ale ich nie dokręcamy. Najpierw podkładka z ząbkiem wewnętrznym i nakrętka kołpakowa. Fajnie gdybyś miał do niej klucz hakowy oczkowy - 3 lub 5 wewnętrznych ząbków. Może też być ten rowerowy z jednym hakiem. Dokręcamy do oporu, a nie bijemy młotek + wkrętak płaski. dokręcamy obrotowo, w kilku miejscach łapiąc hakiem. Na koniec dokręcamy śruby M8 półki górnej.
W/w zestaw shimano jest kompletny.
Pozdrawiam

Witam !
Cos mi sie pogmatwalo z postem , nie jestem elektroniczy i zle kliknalem z poprzednim postem !

Dzieki za odpowiedz, zasady regulacji lozysk w glowce ramy i ich dopasowania do motocykli , przerabiania z innych, robienia nowych znam jak malo kto. Klucze hakowe posiadam.

Ale zastanawiam sie i pisalem nowy post , bo szukalem w starych postach i nie znalazlem informacji dlaczego DEDYKOWANY do ogara 200. 205 produkt( lozyska glowki ramy) , nie pasuje i rzeba je przerabiac !!!
Moze mialem pecha....

Myslalem ze, Ktos ostatnio tez spotkal sie z tym problemem. I sa moze inne lozyska, badz inni producenci. A ja nie WIEDZAC o tym kupilem i sie dziwie , ze nie pasuje. Bo w czesciach nowych kupowanych na allegro do motorowerow, mam slabe doswiadczenie.

Nie wiedzialem , ze od rowerow tez te dwa lozyska , gorne i dolne pasuje... do motoroweru ogar.

Pozdrawiam i dziekuje
Marek Z.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-06-2021 16:35:07 przez siwy1958.)
10-06-2021 16:18:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Quake96 Offline
Zielono mi :D
Moderatorzy


Liczba postów: 2,757
Imię: Piotr
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #6
RE: Lozysko glowki ramy ogar 200
Z nowymi częściami bywa różnie. Kilka lat temu w jednym ogarze miałem nowy komplet misek i łożysk główki ramy i wszystko pasowało. Bieżni dolnej chyba tam nie zmieniałem, więc nie wiem jak ten element.

- Patrz pan, ale ciśnie tą jawką, no wariat!
- Ale panie, to dopiero drugi bieg się kończy...


"Skończyło się jak Bruce Lee, czy misja w kosmodromach
Nie nagra tego Grundig czy Unitra Diora...."
11-06-2021 22:44:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Witam
Ostatni post: mateuszf
Dzisiaj 15:13:50
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 29
Romet Duet - Jaki rocznik...
Ostatni post: Dawdzio
Dzisiaj 14:29:45
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 286
Remont Silnika
Ostatni post: wojakrob
Dzisiaj 12:54:49
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 83
Motorynka M3 by Decuu
Ostatni post: romek
Dzisiaj 07:40:12
» Odpowiedzi: 65
» Wyświetleń: 16263
Romet Komar 2350 Dawid22
Ostatni post: Dawid22
Dzisiaj 01:37:32
» Odpowiedzi: 44
» Wyświetleń: 5692
Paliwa E10 a silniki dwus...
Ostatni post: Spaceman164
Wczoraj 13:49:48
» Odpowiedzi: 33
» Wyświetleń: 10045
Ogar 200 Romka '84
Ostatni post: Spaceman164
Wczoraj 08:24:48
» Odpowiedzi: 117
» Wyświetleń: 13031
Problemy z komarkiem
Ostatni post: Dawdzio
17-04-2024 21:06:07
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 278
Szum sprzegła
Ostatni post: elmer
17-04-2024 15:08:37
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 2386
jaki to model roweru zzr?
Ostatni post: beta1989
16-04-2024 22:56:39
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 202
Nowe życie Ogara po 38 la...
Ostatni post: Bob_Harley
16-04-2024 22:44:05
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 328
Remont silnika 019
Ostatni post: michanio91
16-04-2024 19:39:41
» Odpowiedzi: 17
» Wyświetleń: 1124
FSM Polski Fiat 126p FL p...
Ostatni post: miszel
15-04-2024 19:24:48
» Odpowiedzi: 40
» Wyświetleń: 5775
Problem z adv 250
Ostatni post: Bob_Harley
15-04-2024 18:09:51
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 498
Mesko Nimfa
Ostatni post: romek
15-04-2024 16:44:47
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 2299

Reklama