Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Ogar 200 by Stachu
Autor Wiadomość
Stachu_ Offline
Nowy
*


Liczba postów: 53
Imię: Stachu
Skąd: Warszawa i okolice
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #61
RE: Ogar 200 by Stachu
Jeszcze jedno pytanko no bo czemu nie Big Grin Czy ktoś mógłby mi podesłać fotę jak wygląda manetka z korpusem itd do ogara? Ja miałem założoną manetkę od wsk-i a nie chce mieć takiego "kundla"

Dobra żartowałem jeszcze drugie pytanko Tongue Czy dźwignie hamulca i sprzęgła się od siebie czymś różnią czy wystarczy je obrócić i styknie?

(11-04-2021 23:11:32)wazniak96 napisał(a):  Co masz na myśli mówiąc wyślizgane?

Wał nie powinien mieć luzu wzdłużnego. Jeśli chodzi o czopy wału to powinny być proste. Łożyska mogą wchodzić luźno na czopy byleby luźno nie znaczyło, że czop obracał się będzie wewnątrz łożyska zamiast na łożysku (you know what I mean...).

I know I know. Will check co i jak kiedy nowe łożyska przyjdą. Możliwe, że mam tak jakby zużytye łożysko od środka:F Czasem się niestety łoysko kręciło na wale. Powierzchnią trącą był czop a łożysko a nie samo łożysko.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-04-2021 23:47:31 przez Stachu_.)
11-04-2021 23:42:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
wazniak96 Offline
Smerf Mechanizator
*


Liczba postów: 604
Imię: Dawid
Skąd: Lębork
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #62
RE: Ogar 200 by Stachu
Tutaj masz manetkę: https://allegro.pl/oferta/manetka-gazu-r...0600899425

Dźwignie niestety się różnią na dziurach montażowych. Górna dziura jest większa od dolnej. Tongue

Jak się czop ślizgał w łożysku to już jest raczej po zawodach. :/ Niestety nie ogarniam czy ktoś się zajmuje naprawą takiej usterki.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-04-2021 00:11:41 przez wazniak96.)
12-04-2021 00:10:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Debesta Offline
Człowiek Sztos
*


Liczba postów: 1,465
Imię: Lechu
Skąd: Dęblin
Pojazd: Romet 2375
Post: #63
RE: Ogar 200 by Stachu
Wiec tak, jesli korbowod na prawdę nie ma luzow, sworzen tloka dosyć ciasno siedzi, lecz sie obraca, to nie ma co pchać sie w koszta. Po pierwsze trzeba zrobic tak aby lozyska siedziały na wale, czyli nachromowanie czopów (droga opcja, lecz najlepsza), mikro spawanie (nie wiem jak cenowo, podobno działa), lub znalezc w śmietniku całkowicie dobry wal za grosze Tongue
Po drugie, jak juz pasowanie lozysk będzie ok, to przed montażem wypadałoby go wycentrować, zeby sie nie okazało po montażu do silnika, ze zaplonu nie da sie ustawić.
W mojej jafce czopy byly świetne, więc sobie przebiłem na korbie duellsa, ale to mnie kosztowało tylko co korbowód, bo sam zrobiłem robotę i raczej nie w domowych warunkach.

"Ludzie, nie wierzcie w to że Ja jestem. Może i jestem, nie powiem że nie"
12-04-2021 08:31:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Stachu_ Offline
Nowy
*


Liczba postów: 53
Imię: Stachu
Skąd: Warszawa i okolice
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #64
RE: Ogar 200 by Stachu
Trochę poczytałem o luźnych łożyskach na czopie wału i bardzo możliwe że rozciągnąłem stare łożysko grzejąc je palnikiem. Bo jak teraz myślę to faktycznie jak zdejmowałem łożyska z wału to oprócz palnika pomagałem sobie jeszcze ściągaczem. Przyjdą łożyska to się okaże. Nie będę się zamartwiał na zapas Smile
12-04-2021 12:21:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Stachu_ Offline
Nowy
*


Liczba postów: 53
Imię: Stachu
Skąd: Warszawa i okolice
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #65
RE: Ogar 200 by Stachu
Long time no see Big Grin

Zamówiłem łożyska na cały silnik i tuleje poliamidową do amortyzatorów. Zobaczymy czy przy lekkich modyfikacjach uda się je wcisnąć i jak się wszystko zachowa (opcja awaryjna to druk 3D). Co do odbojów. Sprawdzałem jak daleko wchodzi pręt do główki i one raczej nie pełnią jakiejś potężnie ważnej funkcji. Oczywiście nie zdejmuje ich (jeden mam pęknięty to go skleję jakimś cyjanoakrylem Tongue). Po prostu nie kupuje tych gumowych odbojów do których podsyłałem wcześniej link. (Wgl głupi jestem bo na giełdzie macałem takie odboje i jakiegoś zaćmienia dostałem i nie kupiłem xD)

Jeszcze parę zdań o wale i luźnych łożyskach. Przekładałem łożysko lewe na prawy czop i ono już ciężej chodzi więc zakładam że przy nowiutkich łożyskach może być gites. Jeśli będzie najmniejszy luz to odwalę januszowską akcję pod kryptonimem " klej do gwintów - loctite". Jak się rozdupcy, nie będzie działać, wał będzie bił czy coś w tym stylu to się będę martwił. W ostateczności nowy wał bądź regeneracja oryginału. Raczej ta druga opcja.

Aaa no i bym zapomniał. Łożysko z prawej pokrywy wyszło na wolność Wink Bez majstra nie dałoby rady
16-04-2021 13:11:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Debesta Offline
Człowiek Sztos
*


Liczba postów: 1,465
Imię: Lechu
Skąd: Dęblin
Pojazd: Romet 2375
Post: #66
RE: Ogar 200 by Stachu
Jest specjalny klej do polaczen cylindrycznych, klej fo gwintow sie nie sprawdzi w tym przypadku. W ogole klej do lozysk sie nie sprawdzi na laczeniu lozysko-czop.

"Ludzie, nie wierzcie w to że Ja jestem. Może i jestem, nie powiem że nie"
16-04-2021 13:32:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Stachu_ Offline
Nowy
*


Liczba postów: 53
Imię: Stachu
Skąd: Warszawa i okolice
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #67
RE: Ogar 200 by Stachu
(16-04-2021 13:32:18)Debesta napisał(a):  Jest specjalny klej do polaczen cylindrycznych, klej fo gwintow sie nie sprawdzi w tym przypadku. W ogole klej do lozysk sie nie sprawdzi na laczeniu lozysko-czop.

Klej anareobowy o wysokiej mocy chyba utrzyma łożysko? Ten sam skład co klej do połączeń cylindrycznych. Wręcz ma ten sam opis na aledrogo. Pożyjemy zobaczymy Smile
16-04-2021 14:16:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Stachu_ Offline
Nowy
*


Liczba postów: 53
Imię: Stachu
Skąd: Warszawa i okolice
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #68
RE: Ogar 200 by Stachu
Siemanko,

czy olej Motul - Motyl gear SAE 75W80 styknie do 223? Akurat mam zapas 6 litrów :F
18-04-2021 00:01:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Stachu_ Offline
Nowy
*


Liczba postów: 53
Imię: Stachu
Skąd: Warszawa i okolice
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #69
RE: Ogar 200 by Stachu
Wszystkie części do silnika będą u mnie w tym tygodniu Big Grin. Cieszę się jak głupi. Gorzej jak coś nie będzie działać Tongue Proces składania mogę uznać za rozpoczęty. Czekajcie na lawinowe pytania, płacz, lament i stany depresyjne - chopakiiii nie działa noooo. Nie mogę się doczekać xD
20-04-2021 00:49:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Bob_Harley Offline
Praktykant
*


Liczba postów: 360
Imię: Bob
Skąd: Świętokrzyskie
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #70
RE: Ogar 200 by Stachu
U mnie to samo teraz Tongue Jak narazie udało mi sie osadzić 3 łożyska w sumie, w tym jedno musiało być wklejone w karter, ale ładnie weszło z lekkim oporem - myślę, że będzie chodzić. Sraczka jest tym większa, że kumpel naciska żebym poskładał Ogara do majówki, bo on ma na chodzie i musimy coś pojeździć Tongue a ja wole pomału wszystko robić, żeby nie zrobić jakiegoś głupiego błędu. No ale cóż, Jawa 223 to chyba dość prosta konstrukcja, fajnie by było jakby odpalił za pierwszym kopnięciem i chodził po wsze czasy Tongue
20-04-2021 00:59:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Stachu_ Offline
Nowy
*


Liczba postów: 53
Imię: Stachu
Skąd: Warszawa i okolice
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #71
RE: Ogar 200 by Stachu
(20-04-2021 00:59:20)Bob_Harley napisał(a):  U mnie to samo teraz Tongue Jak narazie udało mi sie osadzić 3 łożyska w sumie, w tym jedno musiało być wklejone w karter, ale ładnie weszło z lekkim oporem - myślę, że będzie chodzić. Sraczka jest tym większa, że kumpel naciska żebym poskładał Ogara do majówki, bo on ma na chodzie i musimy coś pojeździć Tongue a ja wole pomału wszystko robić, żeby nie zrobić jakiegoś głupiego błędu. No ale cóż, Jawa 223 to chyba dość prosta konstrukcja, fajnie by było jakby odpalił za pierwszym kopnięciem i chodził po wsze czasy Tongue

Ta sama sytuacja haha. "składaj tego złoma to w majówkę pojeździmy" A ja muszę jeszcze wszystko oddać do lakierowania, spotkać się ze spawaczem i poprawić parę rzeczy w ramie, cylinder do szlifu, jak zaplotę koła to do centrowania itd... Trochę spraw jest. Ogólnie zostawiam sobie miesiąć na cały projekt. Ja to jeszcze dziewczynie obiecałem, że ją przewiozę haha. No coż, spinamy dupę i składamy Smile Powodzonka
20-04-2021 09:41:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Stachu_ Offline
Nowy
*


Liczba postów: 53
Imię: Stachu
Skąd: Warszawa i okolice
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #72
RE: Ogar 200 by Stachu
Oto mój piękny tłumi za 20 zł... trochę złodziejstwo z mojej strony Tongue

https://photos.app.goo.gl/2hL9uXicQdktFHvN9

Wczoraj całość rozłożyłem, dławik nie rozwiercany, w środku trochę nagaru ale kret, wrzątek, srodek do piekarników i myjka ciśnieniowa pozbyły się resztek smoły itd. Kärcher świetnie wszystko wymył. Oczywiście osuszyłem go potem na słońcu (tłumik). Nie składałem mokrego Smile Z wierchu to szmata, trochę druciakiem miejsca które wymagały domycia i oczywiście pasta i polerska. Na koniec zabezpieczyłem woskiem do lakierów co dodało blasku.
20-04-2021 14:30:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Stachu_ Offline
Nowy
*


Liczba postów: 53
Imię: Stachu
Skąd: Warszawa i okolice
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #73
RE: Ogar 200 by Stachu
Dotarła do mnie paczka z jackmotors ze wszystkimi częściami do silnika. Nie zabrałem się jeszcze za składanie ponieważ oddzielnie zamówiłem łożyska a będę mógł odebrać je dopiero dziś. Razem z łożyskami odbiorę również tuleja poliamidową do amorów Big Grin

Dopieściłem jeszcze kartery i pokrywy, naprawiłem ślimak napędowy licznika, skleiłem odbój amorka i spasowałem tarcze sprzęgłowe z koszem bo byłe trochę przymałe i za ciasno chodziły. Swoją drogą sprężynki kosza sprzęgłowego z jackmotors są dłuższe i węższe od oryginału... co zrobić. Jeśli będzie to miało jakiś zły wpływ na działanie zapnę na pięć i tyle. Od tych nowych części można świra dostać...
22-04-2021 12:47:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Debesta Offline
Człowiek Sztos
*


Liczba postów: 1,465
Imię: Lechu
Skąd: Dęblin
Pojazd: Romet 2375
Post: #74
RE: Ogar 200 by Stachu
To samo mam teraz przy skladaniu wueski...

"Ludzie, nie wierzcie w to że Ja jestem. Może i jestem, nie powiem że nie"
22-04-2021 15:44:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Stachu_ Offline
Nowy
*


Liczba postów: 53
Imię: Stachu
Skąd: Warszawa i okolice
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #75
RE: Ogar 200 by Stachu
Może mi się uda dorwać oryginalne do 223 ale jeszcze się okaże. Ogólnie urwicy można dostać z częściami nowej produkcji... no taki syf się produkuje który jest śmietnikiem. Szkoda planety
23-04-2021 09:56:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Czy były 2 rodzaje karter...
Ostatni post: Keizo
Dzisiaj 12:12:41
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 6
Wigry 1 z 1976 - szczegół...
Ostatni post: wigryman
Wczoraj 23:24:37
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 485
Renowacja kół komar 2320 ...
Ostatni post: mateuszf
30-04-2024 19:23:34
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 419
Kupię części
Ostatni post: komarek54
29-04-2024 22:36:55
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 127
Ogar 200 Romka '84
Ostatni post: romek
29-04-2024 21:37:57
» Odpowiedzi: 118
» Wyświetleń: 13658
Części
Ostatni post: marcin1479
28-04-2024 20:15:59
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 105
#2 Charcik Deca
Ostatni post: romek
28-04-2024 15:11:49
» Odpowiedzi: 71
» Wyświetleń: 36412
witam
Ostatni post: romek
28-04-2024 15:10:46
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 319
universal z 1989 ?
Ostatni post: zaz
27-04-2024 09:46:01
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 121
[oddzielony] Jak założyć ...
Ostatni post: pitus74
26-04-2024 21:16:16
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 153
Jak ustawić palec wysprzę...
Ostatni post: romek
25-04-2024 18:17:17
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1597
Jaki to Romet
Ostatni post: zawiass
25-04-2024 11:52:49
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 153
Brak sprzęgła na biegu
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 21:32:59
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1557
Romet ogar 205 popychacz ...
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 20:27:43
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 1744
Problem z adv 250
Ostatni post: romek
24-04-2024 19:19:11
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 637

Reklama