Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 głosów - 4 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przewodnik po najpopularniejszych rowerach ZSRR
Autor Wiadomość
KrteknaWigrach Offline
Stary
*


Liczba postów: 20
Imię: jest
Skąd: ze wsi
Pojazd: Inny Romet
Post: #46
RE: Przewodnik po najpopularniejszych rowerach ZSRR
(10-07-2018 15:39:18)Wojtek na Wigry napisał(a):  Ostatnio zacząłem przeglądać ukraińskie strony. Dowiedziałem się m.in. że nazwę Aist wprowadzono dopiero w drugiej połowie lat osiemdziesiątych. Składaki wcześniej, tak jak napisał Wigrus były beznazwowe, a rowery męskie wcześniej nazywały się Mińsk.
To chyba musiałaby być "późna druga połowa";) lat osiemdziesiątych, bo mam składaka MMB3 (MMVZ) z 1988r. i jeszcze nie jest Aist.Od przodu na rurze sterowej ma aluminiowy emblemat "MMB3" (kolor szaro-aluminiowy, leciutko tylko jakby podretuszowany czarnym), a na rurze ramy, Pi razy drzwi tam, gdzie w wigrach napis "Wigry 3" jest umieszczona dość łatwo blaknąca naklejka (kalkomania?), która wprawdzie zachodzi sporo na boki, ale jest na niej tylko 1 napis "MOTOVELO" ("MOTOBEЛO") widoczny od góry. To "MOTOVELO" chyba jest po prostu nieco skróconą formą pełnej nazwy fabryki.
---------------

Czy ma ktoś może informacje, a najlepiej własne doświadczenia, jak z zamiennością części z z rometów (np. Wigry) do MMB3 typu "Aist". Ewentualnie gdzie i od czego dorwać pasujące? Przede wszystkim chodzi mi o zębatkę (16z) torpeda, ale ew. także przednią zębatkę (bodaj 46z) z korbą, a może i nawet o... lańcuch (nie śmiejcie się, o tym w dalszej części).
Generalnie informacje chyba nie muszą dotyczyć wyłącznie MMB3, bo podejrzewam, że te części były często zunifikowane w ramach ZSRR. Więc być może ktoś podzieli się doswiadczeniami z Kamą, Ukrainą, czy Uralem?

Konkretnie co do zębatki w składaku MMB3, to mogę z własnego doswiadczenia powiedzieć, że ma ona 16 zębów, jest nakladana, ma 3 wypusty i na oko wyglada bardzo podobnie jak w wigrach, ale niestety rożnice w wymiarach mocowania są na tyle znaczące, że nie wchodzi.
Na znanym portalu aukcyjnym wpisanie w wyszukiwanie "zębatka" + "MMB3", "Aist", a nawet "Ukraina", nie daje oczywiście żadnych rezultatów.

Co do łańcucha, w składaku MMB3 lańcuch jest już za długi i z resztą ostatnio się zerwał, Więc przełożyłem mało używany, oryg. łańcuch z Wigry3. Gdy rower stoi do góry kolami, to wszystko wydaje się działać OK, ale już podczas jazdy i pedałowania lańcuch/(przednia zębatka?) wydaje dźwięki metalicznego chrupania w takt pedałowania i te dźwięki są tym głośniejsze im więcej siły wkładamy w pedałowanie. Dobra, myślę sobie, pewnie przednia zębatka jest już na tyle zużyta, że wprawdzie ze starym łancuchem działała bezproblemowa, ale już (w miarę) nowy łancuch, próbując pracować z wytartą zębatka, wydaje te głośne dzwieki. No to, myślę dalej sobie, założę jakiś stary "rozciągnięty" łańcuch, to chyba powinna być już cisza? Akurat znalazłem stary łańcuch od niemieckiego ("W.Germany)" składaka, też "rozciągnięty", którego kiedyś dawno jakoś przeoczyłem wyrzucić po wymianie. Założyłem go do niedoszłego Aista, a tu takie samo chrupanie!
No i teraz, może popadam w paranoję, ale zaczynam się już zastanawiać, czy aby w radzieckich rowerach stosowano normalny 1/2" x 1/8" łancuch 1-b., jak w polskich, czechosłowackich/czeskich, czy niemieckich rowerach, czy może jednak jakiś ichni metryczny rozmiar?? Tym bardziej, ze zawsze wydawało mi się, że założenie nowego łańcucha do w znacznym stopniu zużytych zębatek jest wprawdzie bardzo niewskazane, bo się on w mocno przyspieszonym tempie też zużyje, ale nic poza tym - żadnego głośnego chrupania/piłowania. W przeszłości też nie przypominam sobie, żebym miał kiedykolwiek taki przypadek (a pamiętałbym coś takiego, nawet gdyby to było np. 40 lat temu!). Co więcej, próbowałem na szybko wygooglować taki przypadek głośnego chrupania/piłowania po wymianie łańcucha 1-b. i bez rezultatu. Może ta przednia zębatka w składaku MMB3 jest już na tyle moooocno zużyta, że ani sam nigdy w przeszłości nie miałem aż takiej, ani nikt na necie??
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-05-2023 02:08:00 przez KrteknaWigrach.)
02-05-2023 01:55:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
łogór 200 Online
Ostatni ch#j Polski
*


Liczba postów: 527
Imię: Tomek
Skąd: Małopolska
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #47
RE: Przewodnik po najpopularniejszych rowerach ZSRR
Co do tego gdzie szukać czesci to odpowiedz jest prosta,tam gdzie te rowerki się teraz znajdują i jest ich miejsce czyli na złomie.tych ruskow sporo widywałem czasami w całości do jazdy w kontenerze byli.

K:A ja jestem durnym osłem, Tak?
J:Tak
J:Ostatnim ch... Polski To ci mogę zapowiedzieć.

„Każdy człowiek musi w jakiś sposób żyć, nie jak to się mówi byle jak”
02-05-2023 14:59:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Dzisiaj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53767
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Bzyczek
Dzisiaj 02:33:46
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 24
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Dzisiaj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 32
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Dzisiaj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 23
Witam .
Ostatni post: Elektronik
Dzisiaj 01:14:25
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 76
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Dzisiaj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 519
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
Wczoraj 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 265
205A
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 82
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52049
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 104
Kto z Małopolski, okolic ...
Ostatni post: Elektronik
Wczoraj 20:04:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 10890
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
26-03-2024 23:15:36
» Odpowiedzi: 475
» Wyświetleń: 165721
Kupię ramę z papierem do ...
Ostatni post: kamil661
26-03-2024 20:51:41
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 59
Poziom paliwa gaźnik Duel...
Ostatni post: Mixol
26-03-2024 11:53:13
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 352
Czyżby T-3 nie istniał?
Ostatni post: romek
26-03-2024 00:12:36
» Odpowiedzi: 58
» Wyświetleń: 38390

Reklama