Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Skoda Felicia Sport Line '99
Autor Wiadomość
romek Offline
You are T-ONE !
*


Liczba postów: 1,974
Imię: Marcin
Skąd: NOS
Pojazd: Romet Komar
Post: #1
Skoda Felicia Sport Line '99
Moim pierwszym samochodem była zielona Felicia 1.3. Nie ukrywam, mimo nienajlepszego stanu blacharskiego traktowałem to autko jak przyjaciółkę... Tym bardziej szkoda mi się zrobiło jak w ulewnym deszczu nie wyhamowałem, wpakowałem się w tył Galaxy (które zatrzymało się aby ominąć ciężarówkę która wjechała w tył Seicento -,-), a jeszcze na mnie wpadł Matiz..



Nie było już sensu jej robić. Podłużnice siadły. Miałem być jakiś czas bez samochodu ale w tym samym dniu co miałem dzwona kolega mi podesłał ogłoszenie z otomoto. Początkowo patrzyłem sceptycznie, ze względu na niską cenę...

Cytat:Auto w doskonałym jak na wiek stanie technicznym. SPRAWNE NA 100 %. Silnik i skrzynia super, zawieszenie ciche bez żadnych luzów. Nowy kompletny wydech, Rozrusznik po kompleksowej naprawie, akumulator na gwarancji. Bardzo ładna limitowana tapicerka z żółtymi wstawkami. Żółte pasy bezpieczeństwa i zegary. Ważny przegląd i oc. Auto w ciągłej eksploatacji. Posiadam 3 kluczyki, instrukcje i książkę serwisową . Od samego początku w jednych rękach. Posiada nieliczne ślady korozji. Posiadam drugi komplet kół z oponami zimowymi. Gorąco polecam.

Jednak im bardziej przypatrywałem się ogłoszeniu, tym bardziej mi się ona wkręcała. Co prawda miała być w gazie, ale... ta wersja wyposażenia mnie urzekła. Było już grubo po 23:00 więc z telefonem wstrzymałem się do rana. Rano zadzwoniłem, ogarnąłem z kim pojadę (jechałem do Torunia, 130 km w jedną stronę). Niestety, jako że moja towarzyszka, która mnie tam wiozła jest nauczycielką w szkole średniej, była wolna dopiero po 19:00 z uwagi na matury. Na miejscu byliśmy o 21:15....

Okazało się że facet jest handlarzem, i piątym (!) właścicielem auta. Jestem jednak skłonny uwierzyć w wersję że było to auto jego córki wzięte po prostu na firmę, ze względu na ubezpieczenie. Dużo porobione, a na kartce z przeglądu (jej dowód rejestracyjny jest bardzo stary, facet jej nie przejestrowywał) sprzed prawie roku widnieje przebieg 136.000 km (wobec dzisiejszych 147.000). Bez skrępowania przyznał że ona stała w krzakach 3 lata bez przeglądu i OC. Co w nią zainwestował? Kompletny wydech, rozrusznik po regeneracji, podobno nowy akumulator, świetne radio Blaupunkta i głośniki Sony... Silnik 1.3 MPI.

Okazało się jednak że auto ma też swoje wady. Przede wszystkim - jest po przejściach, i dosyć niechlujnie naprawione. Prawy przedni błotnik jest przeżarty, ma widoczny ok. 30 cm gruczoł rdzy. Wzmocnienie przednie (to na wysokości chłodnicy) jest dosyć solidnie wgniecione. Maska pomalowana chyba sprejem i nieco różniące się odcienie na drzwiach. Ubezpieczenie? Owszem, ważne ale komisowe miesięczne i do 18 maja. Na reszcie samochodu rzeczywiście, korozja nie jest zbyt rozległa. Nawet klapa w miarę cała. Ogarnę to wszystko za niedługo. Ponadto - owszem, 3 kluczyki - szkoda że 2 od zapłonu, jeden od drzwi kierowcy a do bagażnika, pasażera i wlewu paliwa nie mam kluczyka Tongue Chyba jest też coś z termostatem, bo w trasie ma 80 stopni i ani więcej, w mieście do 90 podchodzi. Elektryczne szyby również nie działają - kierowcy przerobiona na korbotronik, pasażera się nie otwiera. No i jeszcze takie niuanse, typu oberwane zaczepy plastiku na progu od środka itp. Ale nie jest tego dużo.

Rzeczywiście, silnik ma zdrowy. Skrzynia biegów pracuje ładnie, choć mam przyzwyczajenie z zielonej Skody w której lewarek miał ogromne luzy, i w tej czasem mi się 3 nie wrzuca Wink Hamuje ładnie, opony też w porządku. Dostałem nawet jakieś zimówki na felgach. Pod spodem trzyma się OK.

Jednak co jest najlepsze w tym aucie? Jego wersja Big Grin Rzadko spotykana Sport Line. Elektryczne szyby (choć jak wspomniałem popsute), fabryczne alusy, lakier czarna perła, obrotomierz, immobiliser, centralny zamek, alarm, airbag (choć wątpię żeby działał xD), ABS, rozpórka przedniego zawieszenia i przede wszystkim - żółte środki foteli, pasy bezpieczeństwa, tarcze zegarów, nastomiast kierownica, ręczny i mieszek w skórze obszytej żółtą nitką, podobnie jak dywaniki - jednak przednie są fatalne i chłop je wymienił na gumowe, tylne natomiast zostały. Szyby są lekko ciemnione. Fabrycznie miała jeszcze przeciwmgielne z przodu, ale po dzwonie je straciła, został ino przełącznik.

Nie jest to tajemnicą, za 1800 zł stałem się właścicielem auta typowego banana z końca lat '90 Big Grin

Myślę, że było warto. Autko będę ogarniał w swoim czasie, ale już teraz każdy się nim zachwyca - zwłaszcza tymi żółtymi wykończeniami Big Grin



15-05-2015 22:51:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Latos Offline
Sezon trwa cały rok
*


Liczba postów: 2,015
Imię: Kacper
Skąd: Byszewo (CBY)
Pojazd: Inny
Post: #2
RE: Skoda Felicia Sport Line '99
Fajnie wygląda Smile szkoda że po takich przejściach i tyle rzeczy jest do naprawienia. Ale tapicerka fajna Smile Jak ogólnie oceniasz felcie?

Zajrzyj do mojego zippa Smile

Mój BikePics
15-05-2015 23:08:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
romek Offline
You are T-ONE !
*


Liczba postów: 1,974
Imię: Marcin
Skąd: NOS
Pojazd: Romet Komar
Post: #3
RE: Skoda Felicia Sport Line '99
Uważam je za najlepsze samochody pod słońcem Wink Fajnie się jeździ, mało pali, części tanie a naprawa prosta, dosyć pakowna i przede wszystkim - bezawaryjna. Szkoda tylko że jak widać - potrafią się ładnie złożyć. W tamtej w momencie uderzenia nie jechałem na pewno więcej jak 40-50 km/h, w Galaxy przede mną tylko powypadały czujniki parkowania, a u mnie jak widać... Jestem bardzo zadowolony że znalazłem taką fajną wersję, bo ona się wyróżnia Big Grin

Tyle rzeczy do naprawienia? Big Grin no chyba nie
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-05-2015 23:19:54 przez romek.)
15-05-2015 23:18:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
axelbenq Offline
Óczeń
*


Liczba postów: 242
Imię: Aleksander
Skąd: Kraków/okolice
Pojazd: Romet Chart
Post: #4
RE: Skoda Felicia Sport Line '99
Ta pierwsza Felka poszła na szrot, czy zostawiłeś jako dawcę części ?
15-05-2015 23:36:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
romek Offline
You are T-ONE !
*


Liczba postów: 1,974
Imię: Marcin
Skąd: NOS
Pojazd: Romet Komar
Post: #5
RE: Skoda Felicia Sport Line '99
Dzwona miałem przedwczoraj, więc jeszcze stoi na podwórku, czekam na rzeczoznawcę a potem ogołocę ze wszystkiego co się może przydać i sprzedam Wink mam o tyle dobrze że mam złom który daje 65 gr za kilogram (-33 % za plastiki) tylko że pojazd musi swoje ważyć, ale zgodnie z prawem mogę 10% masy sobie zabrać Big Grin
16-05-2015 00:03:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
motoclas82 Offline
Kolarz
*


Liczba postów: 88
Imię: Karol
Skąd: Świecie
Pojazd: Romet Komar
Post: #6
RE: Skoda Felicia Sport Line '99
    Felcie fajne auto na początek sam miałem jako pierwsze auto tyle że lepiej wyposażoną i 1.6 silnik. Do dziś miło ją wspominam Smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-06-2015 00:24:00 przez motoclas82.)
27-06-2015 00:22:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Romet sprint z 1975
Ostatni post: miszel
Dzisiaj 18:55:04
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 26
Witam .
Ostatni post: Elektronik
Dzisiaj 16:46:04
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 142
Pręt hamulca Ogar 205
Ostatni post: pitus74
Dzisiaj 09:51:40
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 3206
Długość linki sprzęgła
Ostatni post: pitus74
Wczoraj 22:16:00
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 3010
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
Wczoraj 22:01:34
» Odpowiedzi: 476
» Wyświetleń: 165992
Iskrownik/Stator Romet St...
Ostatni post: miszel
Wczoraj 16:09:54
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 46
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Piotrekdriver1
Wczoraj 16:01:47
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 71
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Wczoraj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53875
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Wczoraj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 56
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Wczoraj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 41
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Wczoraj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 572
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
27-03-2024 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 279
205A
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 100
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52106
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 119

Reklama