Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Komar 2350 - kolejny Robak
Autor Wiadomość
joozek Offline
senior


Liczba postów: 2,388
Imię: Józek
Skąd: Lubin
Pojazd: Inny
Post: #46
RE: Komar 2350 - kolejny Robak
Dziękuję za komentarze i proszę o więcej ... Angel tym bardziej twórcze.
Suwmiarka ... w pierwszym poście pokazałem w jakim stanie go kupiłem, niestety nie było tabliczki wcale Huh Czy w takim razie silnik pochodzi faktycznie od całej reszty ? nie wiem. Nr możesz sobie spisać Big Grin, a jak słabo widać to przy okazji Ci podeślę. Big Grin
Tabliczkę taką wybrałem celowo, tak jak własnie pisze Semmao, chodzi o diagnostę. W dziale poradniki, prosiłem swojego czasu o pomoc identyfikacji rocznika tego Robaka. Dowód mam z datą 1984, więc przyjąłem taką ścieżkę wyjścia z tej sytuacji, że ktoś "odmłodził Komara o 10 lat i przerobił na 1984 - młodszy łatwiej można było sprzedać kiedyś i za większe pieniądze". Tak mi podpowiedział właśnie diagnosta. Wspomniał również, że on może oprzeć swoją "decyzję zmian" na podstawie nr vin. Więc jeśli będzie on na ramie, no i na tabliczce to już powinno zadziałać. Czy to przejdzie w WK ... zobaczymy. Dodam też, że rok pierwszej rej to 1993. Jak się poprawi pogoda wiozę go na przegląd. O końcowym powodzeniu oczywiście napiszę. Big Grin

Bartku 5050, masz rację chlapaczy nie było, ale otwory w błotniku już tak ... już ktoś to zrobił. Mogłem oczywiście je zaspawać, ale chlapacz mi pasował.

Semmao ... oczywiście zapraszam, Wszystkich chętnych również Big Grin ... zaręczam ... na żywo wszystkie detale są prawdziwe i chyba ładniejsze niż na tych zdjęciach. Naprawdę, starałem się perfekcyjnie skompletować, odrestaurować i spasować.

Denerwować się, to tracić własne zdrowie z powodu cudzej głupoty
24-10-2014 21:47:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Jakub Offline
Krytyk wszystkiego.
*


Liczba postów: 625
Imię: Jakub
Skąd: Okolice Sieradza
Pojazd: Romet Komar
Post: #47
RE: Komar 2350 - kolejny Robak
Podziwiam . Ciekawe czy ktoś przypuszczał 40 lat temu ze ktoś weźmie takiego Komara i odtworzy go lepiej niż fabrycznie . Sorry ale ocynkowanie całości , cięcie przedniego zawieszenia i osiowanie to nigdy się nie spotkałem . Naprawdę tak profesjonalnego remontu nie było jeszcze na tym forum .
Do pokręteł schowków i osłon silnika mam mieszane uczucia . Może dlatego ze jestem przyzwyczajony wzrokowo do plastikowych . Zmienisz je kiedyś czy zostają ?

Ciekawe czy kiedyś ja tak będę remontował Big Grin
Mam kilka pytań .
Po ocynku kiedy malowałeś ? Odrazu ,czy odczekałeś trochę ? Jak się lakier trzyma ?

Szacunek za włożone serce . Big Grin
Pozdrawiam
24-10-2014 22:14:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
joozek Offline
senior


Liczba postów: 2,388
Imię: Józek
Skąd: Lubin
Pojazd: Inny
Post: #48
RE: Komar 2350 - kolejny Robak
Jakubie ... dzięki, że chociaż Ty zauważyłeś te moje robótki ręczne. Tak, przedni widelec wolałem tak naprawić niż kupować od innego Komara. To samo było z podnóżkami i nóżkami centralnymi. Trochę to mi zajęło czasu ... i cierpliwości ... choć nie powiem kilka QQQ też padło Big Grin Może tego nie widać, ale to żelastwo co kupiłem było w opłakanym stanie, a ja dowiodłem, że można to wszystko poskładać do kupy.
Pokrętła boczków i schowków mam oczywiście oryginalne i współczesne repliki też ... całe komplety. Już to wcześniej pisałem ... te śruby, lusterko, trąbka, torby itp to moja twórczość, moje indywidualne podejście do każdego Robaka, tak jak chromowana półka w każdym. Wystarczy to zdjąć bezinwazyjnie i Robaki będą wyglądały jak każdy inny. Jednak czy o to mi chodziło? Na całym forum, allegro, OLX-e jest mnóstwo takich samych właśnie wyremontowanych sprzętów. Moje, mam nadzieję, że wyróżniają się delikatnie w tłumie Big Grin
Co do ocynku całości. Trzyma się jak na samochodach ... przecież wszystkie są ocynkowane. Od momentu ocynkowania do malowania mija zawsze około 2, 3 miesiące. W tym czasie ocynk się utlenia i lekko matowieje. Najpierw całość jest przecierana z resztek, myta rozpuszczalnikiem, potem malowana podkładem poliuretanowym (czy jakoś tak) potem podkład lakieru wyrównujący i na koniec 2, 3 warstwy lakieru akrylowego, na koniec do suszarni. Montaż też robie po jakimś czasie, gdy twardość lakieru jest pełna. Zresztą nie jestem lakiernikiem, a jedynie słucham zaleceń swojego Big Grin
Tak na marginesie ... znów mi podniósł stawkę, tym razem za Pegaza Huh

Denerwować się, to tracić własne zdrowie z powodu cudzej głupoty
24-10-2014 23:34:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Jakub Offline
Krytyk wszystkiego.
*


Liczba postów: 625
Imię: Jakub
Skąd: Okolice Sieradza
Pojazd: Romet Komar
Post: #49
RE: Komar 2350 - kolejny Robak
Inne robótki ręczne również zauważyłem , jednak najbardziej zachwyciłem się tym wahaczem Big Grin Ze to można tak poodcinać . A z tym indywidualnym podejściem nie szpeci nic . Tylko moje oko jest przyzwyczajone do tych plastikowych pokręteł .
Pozdrawiam

P.S . Jaki model Pegaza ?
24-10-2014 23:43:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
joozek Offline
senior


Liczba postów: 2,388
Imię: Józek
Skąd: Lubin
Pojazd: Inny
Post: #50
RE: Komar 2350 - kolejny Robak
Niestety tylko 750 z 1974 roku Huh z silnikiem 017 (biegi przy manetce).
Za jakiś czas jego wątek. Dziś udało mi się dobrać do niego nr niebieskiego lakieru od modelu 710.

Denerwować się, to tracić własne zdrowie z powodu cudzej głupoty
25-10-2014 00:10:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Jakub Offline
Krytyk wszystkiego.
*


Liczba postów: 625
Imię: Jakub
Skąd: Okolice Sieradza
Pojazd: Romet Komar
Post: #51
RE: Komar 2350 - kolejny Robak
Jakie tylko , bardzo fajny Pegaz . Mam takiego tylko 2 lata młodszego . Z bakiem na korek wtykany . ;D
25-10-2014 23:27:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
joozek Offline
senior


Liczba postów: 2,388
Imię: Józek
Skąd: Lubin
Pojazd: Inny
Post: #52
RE: Komar 2350 - kolejny Robak
(25-10-2014 23:27:47)Jakub napisał(a):  Jakie tylko , bardzo fajny Pegaz . Mam takiego tylko 2 lata młodszego . Z bakiem na korek wtykany . ;D

Wiem, oglądałem Twoje sprzęty Big Grin mój 750 z pierwszego roku produkcji, korek nakręcany. Napisałem "tylko" bo 750 to już nie pegaz SadSadSad

Denerwować się, to tracić własne zdrowie z powodu cudzej głupoty
25-10-2014 23:46:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Jakub Offline
Krytyk wszystkiego.
*


Liczba postów: 625
Imię: Jakub
Skąd: Okolice Sieradza
Pojazd: Romet Komar
Post: #53
RE: Komar 2350 - kolejny Robak
Teoretycznie to Romet 750
Praktycznie Pegaz 750 (konstrukcja )
Dla nieznających się ludzi wszystkie PRL-owskie 50ccm to" Komar " Smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-10-2014 23:57:47 przez Jakub.)
25-10-2014 23:56:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
joozek Offline
senior


Liczba postów: 2,388
Imię: Józek
Skąd: Lubin
Pojazd: Inny
Post: #54
RE: Komar 2350 - kolejny Robak
Witam
Dziś pierwsza przejażdżka Robaka Big Grin wprawdzie jeszcze nie samodzielna, ale konieczna ... przegląd zaliczony. Oczywiście przeszedł stojąc na lawecie.







Jeszcze jedno ... pierwszy krok poprawek do dowodu rej zaliczony.
Przed słowem KOMAR jest już ZZR, model 2350 i inne drobiazgi, np masy naciski osie i inne "niezbędne" pierdoły Big Grin
... najważniejsze ... rok produkcji 1974.
We środę jadę do WK ... ciekawe czy pani to przełknie Angel

Denerwować się, to tracić własne zdrowie z powodu cudzej głupoty
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-10-2014 00:15:16 przez joozek.)
28-10-2014 00:09:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 3 użytkowników postawiło piwo joozek za ten post.
sebon30 Offline
Rometowiec z krwi i kości
*


Liczba postów: 827
Imię: Sebastian
Skąd: Krzywcza
Pojazd: Romet Kadet
Post: #55
RE: Komar 2350 - kolejny Robak
Cholerka!! Jakim prawem ja nie zaglądałem do tego tematu?!!! Żałuję!
Bo ten komarek jest na prawdę prześliczny. Smile
Dobrze, że przeszedł badanie techniczne, powodzenia w dalszych procedurach rejestracyjnych! Smile

100 post- 14.12.2012 godz 21:55:17
500 post- 3.08.2013 godz 16:23:39
28-10-2014 00:54:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 2 użytkowników postawiło piwo sebon30 za ten post.
Pompuś
Unregistered

 
Post: #56
RE: Komar 2350 - kolejny Robak
idealna renowacja, aż żal pomyśleć że w fabryce nie robili czegoś takiego jak cynkowanie... Wink
Na prawdę, wysoko sobie postawiłeś poprzeczkę i lecisz z remontami pięknie. Czekam aż wyremontujesz wszystko co tam masz w kolejce Tongue
28-10-2014 08:59:13
Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Pompuś za ten post.
175mateusz Offline
zbieracz
*


Liczba postów: 462
Imię: mateusz
Skąd: lubin
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #57
RE: Komar 2350 - kolejny Robak
Powodzenia w dalszych rejestracjach, myślę, że to już tylko formalność problemów nie będą robić raczejSmile na tej przyczepce wygląda prześlicznie Wink Jeździsz z nimi na przeglądy tam gdzie jaSmile?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-10-2014 11:56:22 przez 175mateusz.)
28-10-2014 11:55:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Matinek Offline
Mechanik
*


Liczba postów: 1,191
Imię: Mateusz
Skąd: Łowicz
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #58
RE: Komar 2350 - kolejny Robak
Hymm zrobiłes trochę głupotę. Bo komar 2350 to był ROMET. ZZR to był komar 2320 (taki jak mój) i komar 2330 no i wiadomo wersje przed 2330 po 2330 to były Romety więc jak masz w dowodzie ZZR komar 2350 to masz źle. Wink

Simsonomania <3
28-10-2014 16:58:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Suwmiarka Offline
Komarowiec
*


Liczba postów: 521
Imię: Rafał
Skąd: RZS
Pojazd: Inny
Post: #59
RE: Komar 2350 - kolejny Robak
ZZR 2350 wychodził tylko w 1971r.
W '74 były inne tabliczki z napisem Romet a nie ZZR

Równie dobrze mogłeś sobie przypiąć tabliczkę od WSKi
Dla kogoś kto się wogole nie interesuje starą motoryzacją to nie robi mu to różnicy jednak dla pasjonatów to "kłuje" w oczy..........

MA być ROMET Big Grin

Ale Komar piękny Wink
28-10-2014 17:54:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
joozek Offline
senior


Liczba postów: 2,388
Imię: Józek
Skąd: Lubin
Pojazd: Inny
Post: #60
RE: Komar 2350 - kolejny Robak
No to wyszła buba z tą tabliczką znamionową Huh Wydawało mi się, że wczytałem się w model 2350 dobrze, niestety nie miałem oryginalnej tabliczki. Zdecydowałem się na tą ZZR - no chyba jednak źle zrobiłem.
A dziś byłem w WK i okazało się, że Pani nie ma takiej marki jak ZZR Komar w spisie, więc w dowodzie będzie KOMAR, model 2350 - chociaż tyle.
Przy okazji okazało się, jak nie kompetentni są nasi urzędnicy. Big Grin w WK.
Jak za pewne niektórzy pamiętają, próbowałem ustalić rok produkcji mojego Komara. Nie pasował mi rok produkcji 1984 jaki był w dowodzie rej. Dzięki podpowiedzi pana diagnosty, już przy wcześniejszych moich u niego wizytach, wpadłem na pomysł nabicia właśnie nowej tabliczki znamionowej z rokiem produkcji 1974. Tak sobie gadaliśmy jak to kiedyś odmładzano pojazdy itp ... więc wpadłem na taki fortel. Ustaliliśmy wczoraj z panem diagnostą, że skoro na tabliczce znamionowej jest 1974 rok, to on w rubryce "inne" dokonał zapisu ... " na podstawie nr vin i tabliczki znamionowej - ustalono rok produkcji 1974" do tego inne drobiazgi jak naciski, osie itp.
Dziś w WK, złożyłem dokumenty, łącznie z tym przeglądem od diagnosty. I co? Pani wszystkie dane przepisała właśnie z tego papieru, a nie z umowy kupna sprzedaży i starego dowodu. Na razie dostałem dowód tymczasowy, za miesiąc odbiorę właściwy. Mam nadzieję, że też z 1974 rokiem produkcji.
Pewnie się spytacie ile mnie to kosztowało? ano nic, no prawie ... poza tym, że byłem dla Pani uprzejmy i się uśmiechałem Big Grin
WNIOSEK ... w sumie można tak kombinować ze wszystkimi Robakami z lat 60 i 70, gdzie nie było 2 pierwszych cyfr oznaczających rok produkcji.
Wystarczy mieć odpowiednią tabliczkę z nr vin ... "Przecież ona jest najważniejsza". Big GrinBig GrinBig Grin

Denerwować się, to tracić własne zdrowie z powodu cudzej głupoty
29-10-2014 01:14:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Pręt hamulca Ogar 205
Ostatni post: pitus74
Dzisiaj 09:51:40
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 3193
Długość linki sprzęgła
Ostatni post: pitus74
Wczoraj 22:16:00
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 2998
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
Wczoraj 22:01:34
» Odpowiedzi: 476
» Wyświetleń: 165921
Witam .
Ostatni post: Debesta
Wczoraj 21:06:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 121
Iskrownik/Stator Romet St...
Ostatni post: miszel
Wczoraj 16:09:54
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 40
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Piotrekdriver1
Wczoraj 16:01:47
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 67
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Wczoraj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53865
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Wczoraj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 51
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Wczoraj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 38
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Wczoraj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 567
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
27-03-2024 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 275
205A
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 97
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52099
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 113
Kto z Małopolski, okolic ...
Ostatni post: Elektronik
27-03-2024 20:04:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 10921

Reklama