Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Simsorynka Sapka
Autor Wiadomość
SapeK Offline
Komarzysta
*


Liczba postów: 167
Imię: Damian
Skąd: Jaworzno
Pojazd: Romet Komar
Post: #1
Simsorynka Sapka
Witam Szanowne grono Romeciarzy Big Grin Chciałbym zaprezentować mój drugi pojazd którym jest motorynka silnikiem simsona.A więc od początku motorynkę przywiózł mi jakoś miesiąc przed wakacjami tata który dostał ją niby na części (weź se co tam potrzebujesz a resztę wywal na złom) lecz tacie za dużo by z niej nie było potrzebne więc zabrałem się za składanie jej w jeżdżąca całość.musiałem zrobić/poprawić:
-elektryka
-naprawić schowek i wykonać klapkę
-naprawić 2 linki (gazu i sprzęgła)
-bawić się z gaźnikiem jednak po wielu nie udanych próbach odpalenia jej na gaźniku który dostałem więc pożyczyłem sobie z sr-ki i odpaliła więc musiałem kupić inny gaźnik
-zrobić przedni amortyzator ponieważ stał (jedna sprężyna złamana druga pogięta)niestety dalej stoi ale tym razem to przez tulejki muszę je bardziej rozwiercić
-przyspawać podnóżki kierowcy wajchę zmiany biegów nakrętkę mocowania amortyzatora tylnego ponieważ gwint się obrobił i kopkę która niestety już odpadła Sad
-wyprostować mocowania błotnika przedniego
-wygiąć kolanko tak oby to wszystko się jako tako spasowało
Wstępny remont zakończył się mniej więcej w połowie wakacji wtedy wreszcie zaczęła jeździć.Jednak jest jeszcze sporo do zrobienia:
-trzeba pospawać mocowania silnika bo pękły i przy okazji odmalować ramę
-na pewno kiedyś wymiana tłoka pierścieni i głowicy(w głowicy był naprawiany gwint lecz niestety nie za dużo to dało bo słychać jak kompresja tamtędy ucieka.
-wymienić oponę z przodu
Tak wyglądała na samym początku
http://ifotos.pl/zobacz/Zdjcie126_xrhqhxn.jpg/
Tu już troche poskładana
http://ifotos.pl/zobacz/Zdjcie126_xrhqhxx.jpg/
popsuty schowek
http://ifotos.pl/zobacz/Zdjcie126_xrhqhxh.jpg/
a tutaj ten sam schowek po około godzinie roboty
http://ifotos.pl/zobacz/Zdjcie126_xrhqhxp.jpg/
nie obyło się też bez wypięknienia lakieru mimo że był to spray i to nie za piękny to i tak jest nieźle
http://ifotos.pl/zobacz/Zdjcie127_xrhqhrq.jpg/
Tutaj już jeżdżąca
http://ifotos.pl/zobacz/Zdjcie135_xrhqhra.jpg/
http://ifotos.pl/zobacz/Zdjcie135_xrhqhrr.jpg/
Jeszcze wypadało by podliczyć ile w nią poszło i ile pójdzie a więc jak narzazie koszt motorynki to 60 zł
-używany gaźnik i filtr stożkowy
planowane wydatki przez zimę to około 100zł
-tłok pierścienie głowica tłumik simsonowski i na pewno coś się jeszcze znajdzieBig Grin co do jazdy nie opłaca się ruszać z jedynki motorynka jest taka lekka że ją podnosi a na piaszczystym terenie stoi i mieli w miejscu k nie mam kopki więc odpalam na popych na dwójce.Na 3 biegu wyciąga 50 km/h trochę mało przez zimę muszę się jeszcze pobawić z zębatkami.Więc komentujcie jak się wam taka maszyna podoba Big Grin
29-09-2012 04:13:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Simsorynka Sapka - SapeK - 29-09-2012 04:13:31
RE: Simsorynka Sapka - Mr. Awesome! - 29-09-2012, 10:23:00
RE: Simsorynka Sapka - Kubasio - 29-09-2012, 10:46:31
RE: Simsorynka Sapka - krzychu999 - 29-09-2012, 10:58:12
RE: Simsorynka Sapka - Mr. Awesome! - 30-09-2012, 00:21:11
RE: Simsorynka Sapka - bartek66977 - 29-09-2012, 11:00:15
RE: Simsorynka Sapka - chart21050 - 29-09-2012, 11:33:09
RE: Simsorynka Sapka - SapeK - 29-09-2012, 12:11:39
RE: Simsorynka Sapka - mati123307 - 29-09-2012, 13:46:16
RE: Simsorynka Sapka - SapeK - 29-09-2012, 22:26:56
RE: Simsorynka Sapka - MichalSR50 - 30-09-2012, 11:31:04
RE: Simsorynka Sapka - SapeK - 30-09-2012, 13:29:14
RE: Simsorynka Sapka - MrF4k - 30-09-2012, 13:34:36
RE: Simsorynka Sapka - SapeK - 30-09-2012, 13:59:40
RE: Simsorynka Sapka - MrF4k - 30-09-2012, 14:23:24
RE: Simsorynka Sapka - SapeK - 30-09-2012, 14:46:51
RE: Simsorynka Sapka - SapeK - 13-10-2012, 23:13:53
RE: Simsorynka Sapka - SapeK - 14-07-2013, 00:30:33
RE: Simsorynka Sapka - MrF4k - 14-07-2013, 10:22:23
RE: Simsorynka Sapka - SapeK - 14-07-2013, 11:44:58
RE: Simsorynka Sapka - gt10r5 - 14-07-2013, 12:24:16
RE: Simsorynka Sapka - Semmao - 14-07-2013, 13:05:10
RE: Simsorynka Sapka - SapeK - 14-07-2013, 13:35:53
RE: Simsorynka Sapka - Patryk82 - 14-07-2013, 15:03:50
RE: Simsorynka Sapka - SapeK - 14-07-2013, 22:08:47


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Identyfikacja modelu rome...
Ostatni post: romek
Wczoraj 20:51:49
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 293
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
Wczoraj 17:19:40
» Odpowiedzi: 19
» Wyświetleń: 3077
Zlot pojazdów i rajd koma...
Ostatni post: bkrukl
Wczoraj 00:45:32
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 772
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: johnatanpaniniman27
25-06-2026 22:56:45
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 161
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: Janek.Ogar
25-06-2026 19:06:38
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 540
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
24-06-2026 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 598
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
24-06-2026 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34638
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 92
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 154
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 430
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5217
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 185
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 381
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 391
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 804

Reklama