Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Romet Minsk opinie
Autor Wiadomość
ROmen Offline
Nowy
*


Liczba postów: 63
Imię: Pyzdra
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Inny
Post: #20
RE: Romet Minsk opinie
No to Irku nie za dużo wiesz o Minsku.
Wymieniłem najczęstsze usterki występujące w obu modelach Minska sprowadzonego do Rometu i tam doposażonego do naszych przepisów o ruchu drogowym. Podpórki pękały zawsze, gdy ktoś zbyt mocno na nie postawił motocykl. Odlewy nie były wzmacniane choćby zwykłym prętem.
Amory tylne to masakra. Ciekły wszystkie, bo dawali beznadziejne uszczelki.
Miałem do niego gazowe, ale za sztywne. Zębatka kosza sprzęgłowego źle zahartowana (ta mała na wale korb. nie do zajechania).
Korkowe tarcze sprzęgła były do d...y i pęczniały pod wpływem nagrzewania się silnika. Jadąc takim nowym M 400A na trasie 50 km musiałem 5 x regulować sprzęgło.
Pierwsze modele M 400 posiadały akumulator i złą instalację powodującą gotowanie się aku. Poprawiono to w M 400A stosując dodatkowy przewód (niebieski) pomiędzy stacyjką a modułem. Producenci polskich akumulatorów zacierali ręce z powodu reklamacji od klientów (nie z winy producenta, tylko inż. z Rometu). Wyskakujący bieg to kolejna poważna wada tego silnika. Zębatki bardzo nieznacznie były ze sobą zazębione i często to połączenie rozłączało się w czasie jazdy, powodując szarpanie. Była metoda naprawy tej wady nawet w Minsku (Białoruś), ale tam liczyły się wytworzone tysiące motocykli, a nie jakość. Jak to naprawić w ciągu 10 minut, jest moją tajemnicą.
Minsk miał dużo zalet, ale o tym Irek już napisał.
Ta wersja białoruska z silnikiem 12 KM nie była sprowadzana do Bydgoszczy i bez akumulatora nie mogły jeździć po naszych drogach.
Jeżeli ktoś sobie sprowadził taki model, to jedynie na wieś daleko od szosy. Osobiście jeździłem tym motocyklem i był naprawdę lepszy od wersji wiejskiej (tak Bialorusy nazywali importowany przez Romet model)
O wyborze modelu decydowała cena i serwis, który był na tamte czasy wyjątkowo korzystny dla użytkowników.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-07-2012 22:40:56 przez ROmen.)
15-07-2012 22:27:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo ROmen za ten post.
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Romet Minsk opinie - LukaszzT1 - 21-06-2012, 22:37:40
RE: Romet Minsk opinie - seba_1239 - 21-06-2012, 23:21:29
RE: Romet Minsk opinie - LukaszzT1 - 21-06-2012, 23:33:01
RE: Romet Minsk opinie - Vladimir - 21-06-2012, 23:33:40
RE: Romet Minsk opinie - seba_1239 - 21-06-2012, 23:41:29
RE: Romet Minsk opinie - Semmao - 21-06-2012, 23:42:20
RE: Romet Minsk opinie - Irek - 22-06-2012, 09:06:02
RE: Romet Minsk opinie - LukaszzT1 - 23-06-2012, 10:33:59
RE: Romet Minsk opinie - Irek - 23-06-2012, 10:38:53
RE: Romet Minsk opinie - LukaszzT1 - 23-06-2012, 10:39:30
RE: Romet Minsk opinie - Irek - 23-06-2012, 10:42:31
RE: Romet Minsk opinie - LukaszzT1 - 23-06-2012, 10:43:39
RE: Romet Minsk opinie - Irek - 23-06-2012, 10:46:25
RE: Romet Minsk opinie - LukaszzT1 - 23-06-2012, 10:54:18
RE: Romet Minsk opinie - ROmen - 14-07-2012, 16:33:02
RE: Romet Minsk opinie - Irek - 14-07-2012, 17:12:01
RE: Romet Minsk opinie - dir661 - 14-05-2015, 22:56:18
RE: Romet Minsk opinie - Winiar 93 - 14-07-2012, 17:44:57
RE: Romet Minsk opinie - Irek - 14-07-2012, 17:49:39
RE: Romet Minsk opinie - Winiar 93 - 14-07-2012, 17:54:33
RE: Romet Minsk opinie - ROmen - 15-07-2012 22:27:01
RE: Romet Minsk opinie - Irek - 18-07-2012, 09:26:53
RE: Romet Minsk opinie - ROmen - 18-07-2012, 21:58:04
RE: Romet Minsk opinie - Irek - 18-07-2012, 22:35:38
RE: Romet Minsk opinie - LukaszzT1 - 19-07-2012, 13:09:46
RE: Romet Minsk opinie - Kolo4x4 - 19-07-2012, 13:16:58
RE: Romet Minsk opinie - ROmen - 19-07-2012, 19:31:39
RE: Romet Minsk opinie - Irek - 19-07-2012, 19:42:15
RE: Romet Minsk opinie - ROmen - 21-07-2012, 22:59:35
RE: Romet Minsk opinie - Irek - 21-07-2012, 23:15:35
RE: Romet Minsk opinie - rosi - 09-03-2014, 16:21:41
RE: Romet Minsk opinie - LukaszzT1 - 09-03-2014, 16:37:59
RE: Romet Minsk opinie - DominiX - 09-03-2014, 17:09:39
Odp: Romet Minsk opinie - KeiSangi - 14-05-2015, 23:29:14


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Identyfikacja modelu rome...
Ostatni post: krystian276
Dzisiaj 20:23:58
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 66
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: Janek.Ogar
Dzisiaj 19:06:38
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 496
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: romek
Wczoraj 14:22:15
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 83
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
Wczoraj 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 519
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
Wczoraj 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34513
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
23-06-2026 22:56:39
» Odpowiedzi: 17
» Wyświetleń: 2989
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 68
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 115
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 311
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5200
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 173
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 337
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 361
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 754
Prezentacja mojej Stelli
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:37:46
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 246

Reklama