Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Romet 50-T-1 > 50/4-Ts-11
Autor Wiadomość
Kuubaxx Offline
Bandyta
*


Liczba postów: 79
Imię: Jakub
Skąd: Lublin, Lubartów
Pojazd: Inny
Post: #1
Romet 50-T-1 > 50/4-Ts-11
Na wstępie chciałbym poinformować że:
Nie chcę dodawać posta za postem więc resztę tego co robiłem będę przedstawiał w kolejnych wpisach. Oczywiście jeżeli to nie problem Smile


Krótka historia:
Rometa mam odkąd pamiętam, czyli już 19 lat razem. Jestem jego drugim właścicielem zaraz po dziadku który kupił go w sklepie.

Kiedyś zainteresowałem się nim po tym jak zobaczyłem go w drewnianej szopie. Na początku chodziłem tam i siadałem na niego i udawałem że jeżdżę. Miałem wtedy około 6-8 lat. Po roku czasu postanowiłem wyciągnąć go z pomocą kolegi. Nie miał powietrza w oponach ale daliśmy radę.

Byłem uradowany widząc go w blasku słońca. Niestety lata w szopie i grasujące krety podkopały go. Można rzecz zapadł się w ziemie. Po tym jak został umyty dziadek zaczął próby odpalania i przywrócenia serca motorka do życia.
Po dniu pracy Romet odpalił na 13 letnim paliwie (był wtedy cały bak). Nie było łatwo bo dopiero za ~20 kopem. Pamiętam że wtedy się mocno zmachałem :mrgreen: :mrgreen: .
Jak się później okazało platynki były do wymiany a sprzęgło trzymało na dwóch zaciskach. Kolejny miesiąc spędziłem na odpalaniu go dla uciechy i nauki jeżdżenia.

Wtedy już dziadek zauważył że były problemy ze skrzynią, biegi wchodziły losowo, jak za sprawą rzucania kostki. Raz była jedynka, raz jej nie było wcale. Dwójka pojawiała się losowo a gdy wbiło się trójkę to już później nie było innego biegu.

Udało mu się nareperować skrzynie. Jeździłem przez rok. Ale po tym roku oddałem go wujkowi by ten skończył silnik. Dostałem od niego Ogara 200 na czas remontu. Ten też mi się spodobał, ale to inna historia...
Zielony 50-T-1 Stał u wujka 2 lata. A ja śmigałem na Ogarze 200. Jednak upomniałem się o moją własność. Tak więc przyprowadziłem go z powrotem.

Odmalowałem na niebieski. Była to prowizorka ponieważ był w 3 kolorach po tym jak trzeba było wymienić kilka części. Bak był czerwony, rama zielona a błotniki srebrne.
Tak wyglądał po malowaniu (tłumik dostał od komara bo mój oryginalny rozpadł się od rdzy. Jechałem z kolegą gdy nagle środek wyskoczył a tłumik rozpadł się w połowie Sad ):


Nie wyszło może to super ale czego tu oczekiwać było po dziesięciolatku Smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-06-2012 13:33:19 przez Kuubaxx.)
28-06-2012 13:30:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Romet 50-T-1 > 50/4-Ts-11 - Kuubaxx - 28-06-2012 13:30:38
RE: Romet 50-T-1 > 50/4-Ts-11 - MaRyS - 28-06-2012, 13:54:13
RE: Romet 50-T-1 > 50/4-Ts-11 - Taśma - 28-06-2012, 13:58:43
RE: Romet 50-T-1 > 50/4-Ts-11 - Kuubaxx - 28-06-2012, 14:01:08
RE: Romet 50-T-1 > 50/4-Ts-11 - Kuubaxx - 29-06-2012, 00:25:51
RE: Romet 50-T-1 > 50/4-Ts-11 - Rammbo - 29-06-2012, 00:39:49
RE: Romet 50-T-1 > 50/4-Ts-11 - Kuubaxx - 29-06-2012, 01:21:44
RE: Romet 50-T-1 > 50/4-Ts-11 - MichalSR50 - 29-06-2012, 01:27:16
RE: Romet 50-T-1 > 50/4-Ts-11 - Przemi998 - 29-06-2012, 13:30:12
RE: Romet 50-T-1 > 50/4-Ts-11 - papi99 - 29-06-2012, 23:43:48
RE: Romet 50-T-1 > 50/4-Ts-11 - Kuubaxx - 30-06-2012, 00:47:57
RE: Romet 50-T-1 > 50/4-Ts-11 - MichalSR50 - 30-06-2012, 00:56:22
RE: Romet 50-T-1 > 50/4-Ts-11 - Kuubaxx - 30-06-2012, 01:00:43
RE: Romet 50-T-1 > 50/4-Ts-11 - MichalSR50 - 30-06-2012, 01:08:18
RE: Romet 50-T-1 > 50/4-Ts-11 - Kuubaxx - 30-06-2012, 01:15:06
RE: Romet 50-T-1 > 50/4-Ts-11 - MaRyS - 30-06-2012, 10:36:51
RE: Romet 50-T-1 > 50/4-Ts-11 - gabriel0 - 30-06-2012, 21:08:18
RE: Romet 50-T-1 > 50/4-Ts-11 - Kuubaxx - 01-07-2012, 22:55:32
RE: Romet 50-T-1 > 50/4-Ts-11 - Taśma - 01-07-2012, 23:06:17
RE: Romet 50-T-1 > 50/4-Ts-11 - Kuubaxx - 01-07-2012, 23:24:16
RE: Romet 50-T-1 > 50/4-Ts-11 - Norbi96 - 01-07-2012, 23:29:26
RE: Romet 50-T-1 > 50/4-Ts-11 - Winiar 93 - 02-07-2012, 20:14:29
RE: Romet 50-T-1 > 50/4-Ts-11 - Kuubaxx - 02-07-2012, 20:58:53
RE: Romet 50-T-1 > 50/4-Ts-11 - Kuubaxx - 04-07-2012, 17:22:35
RE: Romet 50-T-1 > 50/4-Ts-11 - Kuubaxx - 09-07-2012, 18:54:19
RE: Romet 50-T-1 > 50/4-Ts-11 - Simon - 10-07-2012, 10:40:34
RE: Romet 50-T-1 > 50/4-Ts-11 - Kuubaxx - 10-07-2012, 12:57:31
RE: Romet 50-T-1 > 50/4-Ts-11 - Kuubaxx - 13-07-2012, 12:52:19
RE: Romet 50-T-1 > 50/4-Ts-11 - Kuubaxx - 22-07-2012, 22:21:54
RE: Romet 50-T-1 > 50/4-Ts-11 - gabriel0 - 22-07-2012, 22:31:02
RE: Romet 50-T-1 > 50/4-Ts-11 - Kuubaxx - 22-07-2012, 22:40:00
RE: Romet 50-T-1 > 50/4-Ts-11 - Feiro - 22-07-2012, 22:55:39
RE: Romet 50-T-1 > 50/4-Ts-11 - Kuubaxx - 21-09-2012, 01:40:44
RE: Romet 50-T-1 > 50/4-Ts-11 - kacper98 - 22-09-2012, 10:49:13
RE: Romet 50-T-1 > 50/4-Ts-11 - MaRyS - 23-09-2012, 15:55:15
RE: Romet 50-T-1 > 50/4-Ts-11 - Kuubaxx - 28-09-2012, 11:40:42
RE: Romet 50-T-1 > 50/4-Ts-11 - Pitu - 25-12-2012, 04:34:27
RE: Romet 50-T-1 > 50/4-Ts-11 - Kuubaxx - 04-01-2013, 01:29:49
RE: Romet 50-T-1 > 50/4-Ts-11 - skuter007 - 04-01-2013, 01:52:09
RE: Romet 50-T-1 > 50/4-Ts-11 - Kuubaxx - 20-01-2013, 22:54:25


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Identyfikacja modelu rome...
Ostatni post: romek
Wczoraj 20:51:49
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 293
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
Wczoraj 17:19:40
» Odpowiedzi: 19
» Wyświetleń: 3077
Zlot pojazdów i rajd koma...
Ostatni post: bkrukl
Wczoraj 00:45:32
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 772
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: johnatanpaniniman27
25-06-2026 22:56:45
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 162
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: Janek.Ogar
25-06-2026 19:06:38
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 540
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
24-06-2026 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 599
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
24-06-2026 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34638
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 92
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 154
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 430
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5217
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 185
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 381
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 391
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 805

Reklama