Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Romet Minsk opinie
Autor Wiadomość
Irek Niedostępny
-----
*


Liczba postów: 1,410
Imię: .
Skąd: .
Pojazd: Inny
Post: #7
RE: Romet Minsk opinie
Miałem i starego, Rometa Minska 125 typ 400A '90r (MMVZ 3.112) za*ebisty sprzęt, są części i dobra jakość . Nowe (3.113) pomińmy :F

W sprzęgle zakładasz 5 tarcz od ETZ 150 + 1 przekładke i zero problemów.
Zapłon i moduł są całkowicie bezawaryjne i jedynie przez własną niewiedze/głupote można je uszkodzić robiąc gdzieś zwarcie albo kombinując w instalacji . Jeśli chcemy mieć ładowanie aku realizujemy je przez mostek diodowy a nie seryjny prostownik.
Wadliwe gaźnik K-62C to skończona bujda, wystarczy umieć ustawić poziom paliwa, skład mieszanki i motor nie ma najmniejszej zmuły , nie przerwie na wysokich obrotach choćby na chwile i nawet po miesiącu odpali z 2-giego kopa , ciepły zawsze z dotyku

Co do części to bardzo dużo idzie kupić na allegro , w sklepach internetowych i w niektórych miasta normalnie w sklepie. Jak byłem w Łukowie (woj lubelskie) to od ręki było dostępnych bardzo dużo części

Motory same w sobie są trwałe, mocne i szybkie (w dobrym stanie i dobrze wyregulowany idzie na prawde super) WSK to przy tym skończone gówno , jak po WSK wsiadłem na Minska to inna jazda czuć że motor idzie na wszystkich 4 biegach a nie tak jak WSK że na 3-ce już tylko przyspiesza, w terenie pod górki gdzie WSK trzeba na 1-ce gnieść Minsk na 2-ce wjedzie. O sprawności hamulców , i wyposażeniu nie mówie, sprzęt po prostu o co najmniej generacje nowocześniejszy i lepszy od WSK. Miałem 5 WSK, mam 2-giego Minska ( i pewno nie ostatniego :F ) to wiem co mówie


Ogromna zaletą jest niska cena, trudno coś równie dobrego w tej cenie kupić


Ja bym tam polecał wersje 400A (nie 400 ze starym silnikiem) gdyż jest bardzo dobra dostępność części a i sprzęt na prawde porządny

Złe opinie o tych sprzętach biorą sie od dzieciaków które o tym pojęcia nie mają i "ekspertów" którzy mają płacz i trują dupe zakładając tematy "pomocy komar nie działa Sad !!! " , sprzęt jest prosty w serwisie ale nie aż tak żeby każdy "fachowiec" który ustawia przerwy na oko i kręci "śrubkami" w gaźniku sobie z nim poradził

Osobiście jak pozbęde sie Pronara wróce na pewno do 400A / 3.112

Zalety :
+bardzo dobre osiągi . Co ciekawe v-max fabryka podaje jako nie mniej niż 85km/h , w praktyce jest to 95-100km/h
+niskie spalanie
+niskie koszty utrzymania
+bez obsługowy zapłon elektroniczny
+niski koszt zakupu

Wady:
-mało rozpoznawalny motor
-dużo egzemplarzy serwisowanych nie fachowo

I test z miesięcznika motocykl 7/2001. Model 3.112 (z błotnikiem zamocowanym wysoko) to bliźniaczy model z 400A silnik i rama dokładnie to same , części bez problemu dostępne u nas )
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/peln...1edd1.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/peln...fb834.html
Bardzo dobre są także wersje tzw " ruskie " z błotnikiem zamocowanym wysoko, innym wydechem i instalacją bez akumulatora , mają prostą instalacje w której rzadko ktoś grzebał z racji braku akumulatora . I w sumie fajnie wyglądają z tym błotnikiem zamocowanym wysoko i tłumikiem w kształcie jak ETZ 150
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-06-2012 09:26:18 przez Irek.)
22-06-2012 09:06:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 3 użytkowników postawiło piwo Irek za ten post.
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Romet Minsk opinie - LukaszzT1 - 21-06-2012, 22:37:40
RE: Romet Minsk opinie - seba_1239 - 21-06-2012, 23:21:29
RE: Romet Minsk opinie - LukaszzT1 - 21-06-2012, 23:33:01
RE: Romet Minsk opinie - Vladimir - 21-06-2012, 23:33:40
RE: Romet Minsk opinie - seba_1239 - 21-06-2012, 23:41:29
RE: Romet Minsk opinie - Semmao - 21-06-2012, 23:42:20
RE: Romet Minsk opinie - Irek - 22-06-2012 09:06:02
RE: Romet Minsk opinie - LukaszzT1 - 23-06-2012, 10:33:59
RE: Romet Minsk opinie - Irek - 23-06-2012, 10:38:53
RE: Romet Minsk opinie - LukaszzT1 - 23-06-2012, 10:39:30
RE: Romet Minsk opinie - Irek - 23-06-2012, 10:42:31
RE: Romet Minsk opinie - LukaszzT1 - 23-06-2012, 10:43:39
RE: Romet Minsk opinie - Irek - 23-06-2012, 10:46:25
RE: Romet Minsk opinie - LukaszzT1 - 23-06-2012, 10:54:18
RE: Romet Minsk opinie - ROmen - 14-07-2012, 16:33:02
RE: Romet Minsk opinie - Irek - 14-07-2012, 17:12:01
RE: Romet Minsk opinie - dir661 - 14-05-2015, 22:56:18
RE: Romet Minsk opinie - Winiar 93 - 14-07-2012, 17:44:57
RE: Romet Minsk opinie - Irek - 14-07-2012, 17:49:39
RE: Romet Minsk opinie - Winiar 93 - 14-07-2012, 17:54:33
RE: Romet Minsk opinie - ROmen - 15-07-2012, 22:27:01
RE: Romet Minsk opinie - Irek - 18-07-2012, 09:26:53
RE: Romet Minsk opinie - ROmen - 18-07-2012, 21:58:04
RE: Romet Minsk opinie - Irek - 18-07-2012, 22:35:38
RE: Romet Minsk opinie - LukaszzT1 - 19-07-2012, 13:09:46
RE: Romet Minsk opinie - Kolo4x4 - 19-07-2012, 13:16:58
RE: Romet Minsk opinie - ROmen - 19-07-2012, 19:31:39
RE: Romet Minsk opinie - Irek - 19-07-2012, 19:42:15
RE: Romet Minsk opinie - ROmen - 21-07-2012, 22:59:35
RE: Romet Minsk opinie - Irek - 21-07-2012, 23:15:35
RE: Romet Minsk opinie - rosi - 09-03-2014, 16:21:41
RE: Romet Minsk opinie - LukaszzT1 - 09-03-2014, 16:37:59
RE: Romet Minsk opinie - DominiX - 09-03-2014, 17:09:39
Odp: Romet Minsk opinie - KeiSangi - 14-05-2015, 23:29:14


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Identyfikacja modelu rome...
Ostatni post: krystian276
Dzisiaj 20:23:58
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 66
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: Janek.Ogar
Dzisiaj 19:06:38
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 497
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: romek
Wczoraj 14:22:15
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 83
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
Wczoraj 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 519
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
Wczoraj 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34513
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
23-06-2026 22:56:39
» Odpowiedzi: 17
» Wyświetleń: 2989
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 68
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 115
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 311
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5200
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 173
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 337
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 361
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 754
Prezentacja mojej Stelli
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:37:46
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 246

Reklama