Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Ogar 205 1987
Autor Wiadomość
usertm Offline
Ekonomista
*


Liczba postów: 76
Imię: Maciej
Skąd: Kolno
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #62
RE: Ogar 205 1987
Po półrocznej przerwie witam poraz kolejny w wątku z SUBem

Przez te pół roku nie robiłem z nim dużo, odstawiłem go i niedawno wyciągnąłem. Po wyciągnięciu zrobiłem około 10km w jedną stronę i przed dotarciem do celu zaczął umierać. Zgasł i ledwo odpalił. Później na miejscu zgasł po raz drugi, również cudem udało się go odpalić.




Ogar dowiózł mnie do kolejnej wioski w drodze powrotnej i od tamtego momentu została jedynie opcja z pchaniem do domu...



Pchałem go tak z 7 kilometrów, aż do ciemności xD

Jednym z winowajców awarii była głowica z uszkodzonym gwintem, uciekała kompresja i świeca się wykręcała. Kolejnym powodem był prawdopodobnie padnięty kondensator i...



Odpowiedzią na wczesniejszy brak mocy i coraz gorszą pracę były pierścienie.

Z racji, że jestem szczęściarzem - ostatnio na targu kupiłem tłok ZMD w ładnym stanie za 10zł. Tłok, głowica z Almotu i nowe pierścienie rozwiązały sprawę. Od tamtego czasu zrobiłem parę km i nie widziałem problemów, aż do przedwczoraj, kiedy to przestał dostawać odpowiednią ilość paliwa. Tym zajmę się w wolnej chwili.

Z ciekawostek, nie wystraszcie się ale...



Sub pięknie podmalowany farbą może i nie pod odcień, ale niebieską. Ładnie mu w niebieskim. A jeśli ktoś spyta czy RAL 5015 jest zbliżony - nie jest.

Finalnie Ogar i tak będzie cały lakierowany, ale dobrze mieć go w jednym kolorze.
13-05-2026 18:04:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Ogar 205 1987 - usertm - 13-02-2025, 18:27:08
RE: Ogar 205 1987 - Piotrekdriver1 - 13-02-2025, 22:07:06
RE: Ogar 205 1987 - romek - 13-02-2025, 22:39:50
RE: Ogar 205 1987 - Piotrekdriver1 - 13-02-2025, 22:50:48
RE: Ogar 205 1987 - wazniak96 - 14-02-2025, 10:24:16
RE: Ogar 205 1987 - usertm - 14-02-2025, 19:00:56
RE: Ogar 205 1987 - romek - 14-02-2025, 12:49:09
RE: Ogar 205 1987 - usertm - 06-04-2025, 21:03:45
RE: Ogar 205 1987 - romek - 06-04-2025, 21:13:23
RE: Ogar 205 1987 - usertm - 06-04-2025, 21:14:19
RE: Ogar 205 1987 - romek - 07-04-2025, 05:00:45
RE: Ogar 205 1987 - usertm - 12-04-2025, 22:16:06
RE: Ogar 205 1987 - romek - 12-04-2025, 23:54:59
RE: Ogar 205 1987 - usertm - 14-04-2025, 23:57:10
RE: Ogar 205 1987 - grz3513k - 15-04-2025, 02:19:38
RE: Ogar 205 1987 - usertm - 19-04-2025, 21:34:53
RE: Ogar 205 1987 - grz3513k - 20-04-2025, 16:07:10
RE: Ogar 205 1987 - Piotrekdriver1 - 15-04-2025, 08:09:43
RE: Ogar 205 1987 - ursucolo1214 - 19-04-2025, 21:47:52
RE: Ogar 205 1987 - usertm - 19-04-2025, 21:50:01
RE: Ogar 205 1987 - romek - 20-04-2025, 16:55:03
RE: Ogar 205 1987 - usertm - 04-05-2025, 14:03:18
RE: Ogar 205 1987 - Bob_Harley - 04-05-2025, 21:36:32
RE: Ogar 205 1987 - Piotrekdriver1 - 04-05-2025, 21:57:51
RE: Ogar 205 1987 - Bob_Harley - 05-05-2025, 12:17:08
RE: Ogar 205 1987 - Piotrekdriver1 - 05-05-2025, 16:04:30
RE: Ogar 205 1987 - Bob_Harley - 05-05-2025, 19:02:59
RE: Ogar 205 1987 - usertm - 10-05-2025, 11:54:01
RE: Ogar 205 1987 - usertm - 28-05-2025, 23:05:39
RE: Ogar 205 1987 - romek - 10-05-2025, 17:47:19
RE: Ogar 205 1987 - Piotrekdriver1 - 10-05-2025, 18:17:09
RE: Ogar 205 1987 - Bob_Harley - 28-05-2025, 23:51:56
RE: Ogar 205 1987 - usertm - 29-05-2025, 23:11:28
RE: Ogar 205 1987 - romek - 30-05-2025, 01:28:38
RE: Ogar 205 1987 - Bob_Harley - 30-05-2025, 01:44:52
RE: Ogar 205 1987 - usertm - 03-06-2025, 17:51:01
RE: Ogar 205 1987 - grz3513k - 03-06-2025, 19:11:21
RE: Ogar 205 1987 - romek - 03-06-2025, 21:43:57
RE: Ogar 205 1987 - usertm - 03-06-2025, 22:47:59
RE: Ogar 205 1987 - usertm - 04-06-2025, 19:28:20
RE: Ogar 205 1987 - romek - 04-06-2025, 19:42:59
RE: Ogar 205 1987 - usertm - 04-06-2025, 21:10:19
RE: Ogar 205 1987 - romek - 04-06-2025, 21:38:13
RE: Ogar 205 1987 - grz3513k - 04-06-2025, 22:23:29
RE: Ogar 205 1987 - usertm - 04-06-2025, 21:48:24
RE: Ogar 205 1987 - usertm - 04-06-2025, 22:36:08
RE: Ogar 205 1987 - grz3513k - 05-06-2025, 00:56:14
RE: Ogar 205 1987 - romek - 05-06-2025, 05:55:07
RE: Ogar 205 1987 - usertm - 19-06-2025, 22:17:03
RE: Ogar 205 1987 - romek - 19-06-2025, 22:26:00
RE: Ogar 205 1987 - usertm - 19-06-2025, 22:28:27
RE: Ogar 205 1987 - grz3513k - 19-06-2025, 23:02:32
RE: Ogar 205 1987 - romek - 20-06-2025, 19:37:59
RE: Ogar 205 1987 - usertm - 01-07-2025, 23:40:37
RE: Ogar 205 1987 - romek - 02-07-2025, 05:14:13
RE: Ogar 205 1987 - Piotrekdriver1 - 02-07-2025, 18:37:07
RE: Ogar 205 1987 - usertm - 03-07-2025, 13:29:43
RE: Ogar 205 1987 - usertm - 20-08-2025, 22:58:05
RE: Ogar 205 1987 - grz3513k - 21-08-2025, 00:26:25
RE: Ogar 205 1987 - usertm - 10-09-2025, 23:21:51
RE: Ogar 205 1987 - romek - 11-09-2025, 09:22:55
RE: Ogar 205 1987 - usertm - 13-05-2026 18:04:38


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Identyfikacja modelu rome...
Ostatni post: romek
26-06-2026 20:51:49
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 515
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
26-06-2026 17:19:40
» Odpowiedzi: 19
» Wyświetleń: 3153
Zlot pojazdów i rajd koma...
Ostatni post: bkrukl
26-06-2026 00:45:32
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 804
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: johnatanpaniniman27
25-06-2026 22:56:45
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 207
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: Janek.Ogar
25-06-2026 19:06:38
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 589
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
24-06-2026 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 652
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
24-06-2026 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34726
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 116
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 183
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 508
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5238
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 196
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 401
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 420
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 882

Reklama