Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Ogarkowe wojaże
Autor Wiadomość
Bob_Harley Offline
Technik
*


Liczba postów: 704
Imię: Bob
Skąd: Świętokrzyskie
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #2
RE: Ogarkowe wojaże
Kolejna podróż też była całkiem sporym wyczynem - wyprawa na górę Kamieńsk pod Bełchatowem, gdzie zakładaliśmy trasę rzędu ok. 160km a skończyło się na 270km xD
Z samym dojazdem do Kamieńska nie było problemu gdyż woj. łódzkie i okolice Piotrkowa Trybunalskiego to czysty relaks dla jafki Smile w porownaniu np. do Szlaku Orlich Gniazd gdzie mamy do czynienia z drogami typu - pod góre-z góry-pod górę-z góry. Schody (i to prawie dosłownie xD) zaczęły sie przy samej górze, będącej tak w ogóle chyba następstwem wydobycia z kopalni Bełchatów - musiałem się wciągać na szczyt na jedynce, co mnie lekko zdziwiło, bo dało się rozpędzić na tyle by wbic 2 bieg ale zaraz łapał wielkiego muła i pierwszy bieg to była konieczność. Dotarliśmy na szczyt, w sumie nic ciekawego - jakieś nasypy, kawałek dróżki z betonowych płyt i takie tam, ale za to wiatraki ładne xD Już w drodze powrotnej z góry uświadomiłem sobie czemu musiałem cisnąć na jedynce na szczyt - z góry leci ponad 60kph na luzie a to jest gwarancja że pod taką góre na zębatce 13z nie ma szans wjechać na biegu innym niż jedyna - takie moje prawo Jafki, czy coś xD Potem nastąpiła lekka zmiana planów bo zamiast leciec na Piotrków brat sie uparł zeby zobaczyc elektrownie z bliska. I w ten sposób zobaczyliśmy jeszcze kopalnie - z bliższa naprawde robi wrażenie jakie to jest ogromne oraz wspomnianą elektrownie, coś dla fanów klimatów industrialnych. Droga powrotna to głównie krajówka nr 74 ale ogółem nie polecam tego typu dróg nawet w święta, bo o ile czasem jest kawałek fajnego pobocza gdzie mozna spokojnie jechac 50-60kph, tak w dużej mierze ten odcinek raczej był ubogi w pobocza, przez co robi sie lekki chaos jak takie 2 pierdki jadą a wszyscy sie pchają i chcą wyprzedzać. W tej podróży, co mnie mocno zadziwiło to, że pomimo 35stopni upału jafka również tym razem nie stęknęła choćby na sekundę, naprawde wierzcie mi, było tak gorąco że niezależnie czy sie jechało 55/h czy sie stalo na światłach to ciągle było duszno jak w saunie, zero przewiewu. Nawet pod te wielka góre - żadnego stękania tylko ciągła płynna praca silnika. Z awarii natomiast to pewna drobnostka - oberwany migacz, na mocno wyboistym kawałku drogi musiał sie odłamać, ale wisiał na kablach więc go załatam wkrótce Smile Narazie robię sobie delikatną przerwe od podróży ale tylko takich Ogarkiem, bo jestem nad morzem. Cóż mogę dodać - jestem szczęśliwy i dumny, że w końcu udało mi sie opanować mechanikę jafki w takim stopniu że nawet 300 kilometrowe trasy są jak najbardziej możliwe. A na koniec garść fotek i jak tylko będą kolejne wojaże to coś tu wrzucę.

                   
23-08-2023 14:57:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Bob_Harley za ten post.
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Ogarkowe wojaże - Bob_Harley - 23-08-2023, 13:53:02
RE: Ogarkowe wojaże - Bob_Harley - 23-08-2023 14:57:16
RE: Ogarkowe wojaże - romek - 23-08-2023, 20:02:22
RE: Ogarkowe wojaże - tomangelo - 23-08-2023, 20:16:30
RE: Ogarkowe wojaże - bkrukl - 23-08-2023, 20:46:44
RE: Ogarkowe wojaże - Bob_Harley - 23-08-2023, 20:55:15
RE: Ogarkowe wojaże - klodian2002 - 23-08-2023, 21:36:25
RE: Ogarkowe wojaże - łogór 200 - 24-08-2023, 13:25:08
RE: Ogarkowe wojaże - Bob_Harley - 24-08-2023, 17:41:00
RE: Ogarkowe wojaże - Motokamel - 24-08-2023, 22:47:21
RE: Ogarkowe wojaże - Bob_Harley - 04-08-2024, 19:28:21
RE: Ogarkowe wojaże - romek - 04-08-2024, 19:57:30
RE: Ogarkowe wojaże - Bob_Harley - 04-08-2024, 22:02:50
RE: Ogarkowe wojaże - Debesta - 05-08-2024, 00:08:21
RE: Ogarkowe wojaże - Bob_Harley - 11-08-2024, 18:51:42
RE: Ogarkowe wojaże - elmer - 11-08-2024, 22:31:06
RE: Ogarkowe wojaże - Bob_Harley - 11-08-2024, 22:46:06
RE: Ogarkowe wojaże - Bob_Harley - 16-08-2024, 23:57:35
Ogarkowe wojaże - łogór 200 - 17-08-2024, 00:08:48
RE: Ogarkowe wojaże - Bob_Harley - 17-08-2024, 00:16:53
RE: Ogarkowe wojaże - Bob_Harley - 17-08-2024, 01:19:18
RE: Ogarkowe wojaże - Spaceman164 - 17-08-2024, 10:25:23
RE: Ogarkowe wojaże - Bob_Harley - 17-08-2024, 11:51:26
RE: Ogarkowe wojaże - Spaceman164 - 17-08-2024, 12:34:53
RE: Ogarkowe wojaże - Bob_Harley - 18-08-2024, 20:14:40
RE: Ogarkowe wojaże - elmer - 18-08-2024, 23:20:16
RE: Ogarkowe wojaże - Bob_Harley - 18-08-2024, 23:23:53
RE: Ogarkowe wojaże - Bob_Harley - 27-10-2024, 21:22:54


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Identyfikacja modelu rome...
Ostatni post: romek
Wczoraj 20:51:49
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 264
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
Wczoraj 17:19:40
» Odpowiedzi: 19
» Wyświetleń: 3069
Zlot pojazdów i rajd koma...
Ostatni post: bkrukl
Wczoraj 00:45:32
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 758
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: johnatanpaniniman27
25-06-2026 22:56:45
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 149
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: Janek.Ogar
25-06-2026 19:06:38
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 531
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
24-06-2026 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 584
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
24-06-2026 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34602
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 89
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 144
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 406
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5217
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 185
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 369
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 387
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 795

Reklama