Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Romet Komar 2350 - Stan agonalny
Autor Wiadomość
DMR Offline
RY13
*


Liczba postów: 87
Imię: Dawid
Skąd: WLKP/ŁDZ
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #1
Romet Komar 2350 - Stan agonalny
Cześć Szanowni koledzy.
jak w temacie, pewnego słonecznego czerwcowego dnia postanowiłem kupić trupa do reanimacji. Trochę wam o całym procesie opowiem, a jednocześnie będę zadawał pytania i z góry dziękuję za udzielenie mi na nie odpowiedzi.

Padło na wiśniowego po lewej. Wybrałem go dlatego że wydał mi się najstarszy.

Tak naprawdę nic o Komarku nie wiem poza tym że ma nie oryginalną lampę i zagraniczną tablicę rejestracyjną (Węgierską?) oraz że jakiś rzeźnik pomalował oryginalny lakier i że ma wg mnie najładniejszy optycznie silnik jaki został stworzony do romecików;-)
Wcześniej wykonałem kompletną renowację Ogara 205, tam jednak było łatwiej ponieważ był on teoretycznie na chodzie i jak bym się uparł mógł jeździć, a tutaj tak naprawdę mamy walkę z postępującą korozją.
Szanowni koledzy czy jesteście w stanie pomóc mi określić jego dokładny rok produkcji?



















Po rozkręceniu karoseria pojechała do piaskowania



No i zawieszenie, które zamierzam wysłać do Józka ;-)






Generalnie zamierzam przywrócić go do lat świetności, w kolorze zbliżonym do oryginału (ten zielonkawy). Trochę gratów udało mi się dokupić jak brakujące osłonki gaźnika, skrytkę narzędziową lampę przednią, tylną, licznik instalację elektryczną, błotniki (te co były miały dziury na wylot a tylny był "sklejony" kawałkiem blachy i nitami facepalm ), osłonę łańcucha, oryginalne opony.

W tym tygodniu zacząłem rozkręcać silnik i tak jak się obawiałem, kosz sprzęgła wyłamany, magneto powyginane, tłok porysowany, uszczelek praktyczne ma
Swoją drogą zastanawiam się jak wybić trzpień trzymający tłok na wale bo tam jest to strasznie pordzewiałe i i nie chce wyjść - macie jakieś sprawdzone techniki?











Silnik po rozebraniu chcę go wyczyścić, powiedzcie mi czy można to drobnym piaskiem zrobić czy powinno się skiełkować, oraz czy po piaskowaniu/skiełkowaniu powinno się z nim coś jeszcze zrobić? (w sensie polerować, nasmarować czymś?).
Moje kolejne pytanie dotyczy piast, otóż jak wspomniałem kupiłem komplet oryginalnych opon, o ile szprychy i obwód kupie używkę to piasty bym może zostawił te co zakupiłem tylko one są pomalowane jakąś siwą farbą, czy jest sens je szkiełkować/piaskować czy lepiej kupić nowe?

Zapomniałem jeszcze zapytać o dwie rzeczy:
1) Jak oryginalnie były malowane osłony gaźnika, bo w Internecie widziałem dwie opcje czarne lub w kolorze ramy:





2) czy ten model posiadał klakson jak w ogarze, czy dzwonek jak w rowerze czy też nic?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-11-2020 15:10:59 przez DMR.)
06-11-2020 14:50:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo DMR za ten post.
Reklama
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Romet Komar 2350 - Stan agonalny - DMR - 06-11-2020 14:50:23
RE: Romet Komar 2350 - Stan agonalny - DMR - 08-11-2020, 14:37:48
RE: Romet Komar 2350 - Stan agonalny - DMR - 09-11-2020, 00:37:03
RE: Romet Komar 2350 - Stan agonalny - DMR - 09-11-2020, 11:21:39
RE: Romet Komar 2350 - Stan agonalny - DMR - 09-11-2020, 14:33:58
RE: Romet Komar 2350 - Stan agonalny - DMR - 10-11-2020, 10:53:45
RE: Romet Komar 2350 - Stan agonalny - DMR - 17-11-2020, 15:16:11
RE: Romet Komar 2350 - Stan agonalny - DMR - 01-12-2020, 13:04:57
RE: Romet Komar 2350 - Stan agonalny - DMR - 07-01-2021, 11:46:27
RE: Romet Komar 2350 - Stan agonalny - DMR - 07-01-2021, 17:21:48
RE: Romet Komar 2350 - Stan agonalny - DMR - 07-01-2021, 21:55:27
RE: Romet Komar 2350 - Stan agonalny - DMR - 12-01-2021, 23:08:42
RE: Romet Komar 2350 - Stan agonalny - DMR - 13-01-2021, 10:52:48
RE: Romet Komar 2350 - Stan agonalny - DMR - 01-03-2021, 11:40:15
RE: Romet Komar 2350 - Stan agonalny - DMR - 01-03-2021, 16:50:24
RE: Romet Komar 2350 - Stan agonalny - DMR - 02-03-2021, 11:12:11
RE: Romet Komar 2350 - Stan agonalny - DMR - 17-03-2021, 17:59:09
RE: Romet Komar 2350 - Stan agonalny - DMR - 17-03-2021, 20:47:08
RE: Romet Komar 2350 - Stan agonalny - DMR - 18-03-2021, 11:30:08


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Tulejka 2 biegu
Ostatni post: Grzeszek
Dzisiaj 22:19:02
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 11
ROMET OGAR 200 ale w wers...
Ostatni post: krystian276
Dzisiaj 17:56:26
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 473
Identyfikacja modelu rome...
Ostatni post: romek
26-06-2026 20:51:49
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 550
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
26-06-2026 17:19:40
» Odpowiedzi: 19
» Wyświetleń: 3161
Zlot pojazdów i rajd koma...
Ostatni post: bkrukl
26-06-2026 00:45:32
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 807
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: johnatanpaniniman27
25-06-2026 22:56:45
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 216
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: Janek.Ogar
25-06-2026 19:06:38
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 604
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
24-06-2026 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 664
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
24-06-2026 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34755
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 122
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 190
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 523
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5241
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 201
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 409

Reklama