Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pierwsze Wigry 3
Autor Wiadomość
MAT_ZAJ Offline
Nowy
*


Liczba postów: 16
Imię: Mateusz
Skąd: Krosno
Pojazd: Inny
Post: #1
Pierwsze Wigry 3
Witam wszystkich Rometowców jako że to mój pierwszy post na tym zacnym forum! Big Grin
Na dzisiejszej wyprawie złomowej (zazwyczaj wybierałem się po jakieś stare radyjka Unitry, części do Poloneza, czy różne ciekawe graty) przypadkiem na stercie rowerków dziecięcych (gdzie zazwyczaj nie zaglądałem, bo 16" nie zachęca przy moim wzroście Tongue ) rzuciły mi się w oczy charakterystyczne kształty Wigrów. Po wydobyciu go spośród zaplątanych kierownic wyglądał jak na zdjęciu, były to oczywiście Wigry 3 - według zawiasu rocznik '77.
   
Lakier mocno spłowiały - wymagający wielu zaprawek, kompletność nawet niezła. Dokładnie obejrzałem newralgiczne punkty ramy wokół zawiasu, główki i "trójkąta" tylnego. Rama okazała się prosta, całkiem zdrowa, bez widocznych pęknięć, czy śladów spawania - udało się nawet rozruszać dźwignię i złożyć go w pół Cool
Zamieniłem siodło na białe "Romet" z pobliskiego Reksia (Gdyby ktoś z okolic Krosna reflektował na ratowanie Reksia to mogę podać namiary na tą miejscówkę), gdyż czarne Mertens z tych Wigrów było całkowicie spękane i podarte.
   
Z bezkołowych resztek Jubilata kawałek dalej pozyskałem też niepopękaną, białą osłonę łańcucha i dekielek do schowka. Brakuje klosza tylnej i przedniej lampki, pedały są jakieś plastikowe współczesne. Najgorszym mankamentem jest pęknięte mocowanie bagażnika - widoczne na zdjęciu:
   
Po niedługich, lecz treściwych negocjacjach cena została dobita na pułapie 60 PLNów - myślę, że jak na dzisiejsze realia nie przepłaciłem za bardzo Wink
   
Całość oczywiście została przewieziona - raczej nie inaczej - Polonezem Cool
   
Planowane zabiegi na najbliższy czas to ogarnięcie mechaniczne, wizualne doprowadzenie chromów/aluminium i ramy do ładu (chciałbym zachować to co zostało z oryginalnego lakieru, ratując się jedynie zaprawkami, ale zobaczymy co wyjdzie w praniu, nie wykluczam malowania całości). Postaram się robić jak najwięcej zabiegów sam - dotychczas w sezonie letnim często używałem i serwisowałem sam dla siebie - z użyciem świetnych Rometowskich kluczy płaskich - Rometa Alkę (od nowości w rodzinie, kiedyś opiszę go jeszcze w innym temacie!).
Fachowców od kompletacji wyposażenia proszę o uwagi co i jak być powinno (sam domyślam się, że ten rocznik raczej nie powinien mieć tej przedniej okrągłej lampki, a raczej białą prostokątną - ktoś mnie utwierdzi w tym przekonaniu?), szczególnie apropos bagażnika - w tym roczniku powinien on być chromowany, czy gdy zdobędę inny lakierowany też nikt mnie nie zlinczuje? Tongue
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-09-2020 18:22:30 przez MAT_ZAJ.)
16-09-2020 18:13:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 3 użytkowników postawiło piwo MAT_ZAJ za ten post.
Reklama
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Pierwsze Wigry 3 - MAT_ZAJ - 16-09-2020 18:13:10
RE: Pierwsze Wigry 3 - WD40 - 16-09-2020, 19:02:02
RE: Pierwsze Wigry 3 - MAT_ZAJ - 16-09-2020, 19:20:03
RE: Pierwsze Wigry 3 - WD40 - 16-09-2020, 19:32:00
RE: Pierwsze Wigry 3 - Jorginsson - 16-09-2020, 21:10:07
RE: Pierwsze Wigry 3 - zaz - 16-09-2020, 21:51:50
RE: Pierwsze Wigry 3 - WD40 - 16-09-2020, 22:35:35
RE: Pierwsze Wigry 3 - MAT_ZAJ - 16-09-2020, 22:52:11
RE: Pierwsze Wigry 3 - WD40 - 16-09-2020, 23:08:32
RE: Pierwsze Wigry 3 - RaszkoV - 17-09-2020, 15:47:34
RE: Pierwsze Wigry 3 - MAT_ZAJ - 17-09-2020, 17:14:46
RE: Pierwsze Wigry 3 - WD40 - 17-09-2020, 17:22:58
RE: Pierwsze Wigry 3 - zaz - 17-09-2020, 22:39:29
RE: Pierwsze Wigry 3 - RaszkoV - 17-09-2020, 21:33:11
RE: Pierwsze Wigry 3 - WD40 - 17-09-2020, 21:36:35
RE: Pierwsze Wigry 3 - MAT_ZAJ - 17-09-2020, 22:02:46
RE: Pierwsze Wigry 3 - WD40 - 17-09-2020, 22:28:14
RE: Pierwsze Wigry 3 - WD40 - 17-09-2020, 22:55:40
RE: Pierwsze Wigry 3 - zaz - 18-09-2020, 09:58:47
RE: Pierwsze Wigry 3 - RaszkoV - 18-09-2020, 11:37:24
RE: Pierwsze Wigry 3 - zaz - 18-09-2020, 13:34:08
RE: Pierwsze Wigry 3 - WD40 - 18-09-2020, 21:09:06
RE: Pierwsze Wigry 3 - MAT_ZAJ - 18-09-2020, 21:35:17
RE: Pierwsze Wigry 3 - WD40 - 18-09-2020, 21:48:36
RE: Pierwsze Wigry 3 - MAT_ZAJ - 18-09-2020, 21:50:18
RE: Pierwsze Wigry 3 - WD40 - 18-09-2020, 21:57:50
RE: Pierwsze Wigry 3 - MAT_ZAJ - 18-09-2020, 21:59:42
RE: Pierwsze Wigry 3 - zaz - 18-09-2020, 22:16:51
RE: Pierwsze Wigry 3 - RaszkoV - 18-09-2020, 21:59:51
RE: Pierwsze Wigry 3 - MAT_ZAJ - 18-09-2020, 22:17:44
RE: Pierwsze Wigry 3 - WD40 - 18-09-2020, 22:05:05
RE: Pierwsze Wigry 3 - MAT_ZAJ - 18-09-2020, 22:08:44
RE: Pierwsze Wigry 3 - WD40 - 18-09-2020, 22:14:12
RE: Pierwsze Wigry 3 - WD40 - 18-09-2020, 22:25:25
RE: Pierwsze Wigry 3 - RaszkoV - 18-09-2020, 22:27:44
RE: Pierwsze Wigry 3 - MAT_ZAJ - 18-09-2020, 22:33:23
RE: Pierwsze Wigry 3 - WD40 - 18-09-2020, 22:39:59
RE: Pierwsze Wigry 3 - RaszkoV - 18-09-2020, 22:43:12
RE: Pierwsze Wigry 3 - MAT_ZAJ - 18-09-2020, 22:48:42
RE: Pierwsze Wigry 3 - WD40 - 18-09-2020, 22:47:46
RE: Pierwsze Wigry 3 - WD40 - 18-09-2020, 22:51:22
RE: Pierwsze Wigry 3 - RaszkoV - 18-09-2020, 22:53:45
RE: Pierwsze Wigry 3 - WD40 - 18-09-2020, 23:05:19
RE: Pierwsze Wigry 3 - MAT_ZAJ - 18-09-2020, 23:20:37
RE: Pierwsze Wigry 3 - WD40 - 18-09-2020, 23:21:48
RE: Pierwsze Wigry 3 - mateeusz - 21-09-2020, 12:18:03
RE: Pierwsze Wigry 3 - MAT_ZAJ - 21-09-2020, 15:56:53
RE: Pierwsze Wigry 3 - zaz - 21-09-2020, 17:17:28
RE: Pierwsze Wigry 3 - WD40 - 21-09-2020, 19:47:57
RE: Pierwsze Wigry 3 - MAT_ZAJ - 25-09-2020, 15:00:49
RE: Pierwsze Wigry 3 - zaz - 21-09-2020, 22:12:37
RE: Pierwsze Wigry 3 - WD40 - 21-09-2020, 22:18:57
RE: Pierwsze Wigry 3 - WD40 - 25-09-2020, 20:44:52
RE: Pierwsze Wigry 3 - RaszkoV - 25-09-2020, 20:54:05
RE: Pierwsze Wigry 3 - MAT_ZAJ - 25-09-2020, 21:37:31
RE: Pierwsze Wigry 3 - WD40 - 25-09-2020, 20:56:29
RE: Pierwsze Wigry 3 - WD40 - 25-09-2020, 21:43:39
RE: Pierwsze Wigry 3 - RaszkoV - 25-09-2020, 22:05:38
RE: Pierwsze Wigry 3 - WD40 - 25-09-2020, 22:18:09
RE: Pierwsze Wigry 3 - Składak - 10-05-2026, 10:34:24
RE: Pierwsze Wigry 3 - zaz - 11-05-2026, 05:21:12
RE: Pierwsze Wigry 3 - Składak - 11-05-2026, 09:12:03


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: romek
Dzisiaj 14:22:15
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 18
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
Dzisiaj 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 416
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
Dzisiaj 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34294
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
Wczoraj 22:56:39
» Odpowiedzi: 17
» Wyświetleń: 2938
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
Wczoraj 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 35
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
Wczoraj 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 73
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
Wczoraj 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 210
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5174
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 157
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:13:35
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 418
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 294
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 315
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 633
Prezentacja mojej Stelli
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:37:46
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 227
Wigry 1975 - Przywrócenie...
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:27:30
» Odpowiedzi: 20
» Wyświetleń: 6419

Reklama