Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Elektronika - samopomoc
Autor Wiadomość
Dawdzio Offline
Hold my mustache!
Moderatorzy


Liczba postów: 2,663
Imię: Dawid
Skąd: Chojnów (DLE)
Pojazd: Inny Romet
Post: #88
RE: Elektronika - samopomoc
Rozejrzałem się co i jak. Arduino to za wysokie progi jak dla mnie. Żeby zapoznać się z działaniem tej technologii kupiłem takie ustrojstwo, przetestowałem, rozmówcy narzekają podobnie jak na słuchawkach, więc niby nie jest źle, powinno spełnić swoje zadanie. Niestety mono, ale lepsze mono niż nic (jakby się tak teraz zastanowić to teraz już wszędzie będę bez stereofonii), ale za to były w znośnej cenie, więc wziąłem kilka - przydadzą się. Już bez obudowy:





Przełączniki sobie jakoś podepnę. Słuchawki wyprowadzę wtyczką, ładowanie podobnie, więc bez problemów. Zastanawia mnie jak w domowych warunkach zdemontować mikrofon, bo tak zaawansowanego sprzętu jak tzw. "hot air" nie mam, a wyprowadzenie go trochę bardziej na zewnątrz pomoże w zrozumieniu co do niego mówię.

Druga sprawa to bateria, która wytrzymuje 3,5 godziny. Bieda. Tak z 8 byłoby dobrze, a przynajmniej 16 już idealnie. Tylko jak, skąd? To metalowe zawiniątko ma teraz 3,9V, podczas ładowania 4V. Myślałem o zastosowaniu akumulatora z jakiejś starej Nokii, w sumie napięcie ma zbliżone (z tego co pamiętam to 3,7V), będę musiał sprawdzić jak to będzie chciało działać.

Zasięg jest całkiem niezły. Kilka metrów przez trzy ściany (dwie drewniane) i regał - cięło rozmowę, ale wciąż dało się dogadać. W sumie nie sprawdzałem jak z odbiorem na otwartej przestrzeni. Dorobienie anteny typu "trochę drutu" coś poprawi czy lepiej to zostawić, bo jest dopasowana do częstotliwości?

Wzmożona kontrola społeczna złomowisk podstawą sukcesów w zdobywaniu interesującego mienia.
19-11-2019 20:42:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Elektronika - samopomoc - Dawdzio - 26-10-2017, 21:10:08
RE: Elektronika - samopomoc - seler1500 - 26-10-2017, 22:03:43
RE: Elektronika - samopomoc - kamil97 - 26-10-2017, 22:33:21
RE: Elektronika - samopomoc - Dawdzio - 26-10-2017, 23:19:08
RE: Elektronika - samopomoc - seler1500 - 27-10-2017, 11:27:38
RE: Elektronika - samopomoc - seler1500 - 27-10-2017, 15:20:28
RE: Elektronika - samopomoc - Dawdzio - 27-10-2017, 18:40:14
RE: Elektronika - samopomoc - seler1500 - 27-10-2017, 20:42:40
RE: Elektronika - samopomoc - Dawdzio - 27-10-2017, 22:25:01
RE: Elektronika - samopomoc - seler1500 - 27-10-2017, 22:58:46
RE: Elektronika - samopomoc - Dawdzio - 27-10-2017, 23:58:20
RE: Elektronika - samopomoc - seler1500 - 28-10-2017, 13:20:09
RE: Elektronika - samopomoc - Dawdzio - 28-10-2017, 13:24:16
RE: Elektronika - samopomoc - seler1500 - 28-10-2017, 13:27:41
RE: Elektronika - samopomoc - Dawdzio - 30-10-2017, 01:41:02
RE: Elektronika - samopomoc - seler1500 - 30-10-2017, 20:58:41
RE: Elektronika - samopomoc - Dawdzio - 30-10-2017, 22:24:24
RE: Elektronika - samopomoc - seler1500 - 31-10-2017, 14:25:37
RE: Elektronika - samopomoc - Dawdzio - 15-02-2018, 18:54:04
RE: Elektronika - samopomoc - stqc - 15-02-2018, 21:07:36
RE: Elektronika - samopomoc - Dawdzio - 23-02-2018, 22:16:13
RE: Elektronika - samopomoc - Dawdzio - 29-06-2018, 19:12:02
RE: Elektronika - samopomoc - seler1500 - 29-06-2018, 20:10:08
RE: Elektronika - samopomoc - Dawdzio - 29-06-2018, 20:16:12
RE: Elektronika - samopomoc - seler1500 - 29-06-2018, 20:21:58
RE: Elektronika - samopomoc - Dawdzio - 30-06-2018, 15:35:41
RE: Elektronika - samopomoc - seler1500 - 30-06-2018, 20:48:31
RE: Elektronika - samopomoc - Dawdzio - 30-06-2018, 22:08:38
RE: Elektronika - samopomoc - seler1500 - 30-06-2018, 22:10:35
RE: Elektronika - samopomoc - stqc - 01-07-2018, 09:16:30
RE: Elektronika - samopomoc - seler1500 - 01-07-2018, 12:10:37
RE: Elektronika - samopomoc - Dawdzio - 03-11-2018, 19:12:07
RE: Elektronika - samopomoc - seler1500 - 05-11-2018, 00:01:41
RE: Elektronika - samopomoc - Dawdzio - 05-11-2018, 00:14:33
RE: Elektronika - samopomoc - seler1500 - 05-11-2018, 00:41:30
RE: Elektronika - samopomoc - Dawdzio - 05-11-2018, 01:00:16
RE: Elektronika - samopomoc - seler1500 - 05-11-2018, 01:11:55
RE: Elektronika - samopomoc - Dawdzio - 05-11-2018, 01:23:21
RE: Elektronika - samopomoc - seler1500 - 05-11-2018, 01:25:00
RE: Elektronika - samopomoc - Dawdzio - 05-11-2018, 01:32:52
RE: Elektronika - samopomoc - seler1500 - 05-11-2018, 01:38:24
RE: Elektronika - samopomoc - Dawdzio - 05-11-2018, 01:56:30
RE: Elektronika - samopomoc - seler1500 - 05-11-2018, 03:38:41
RE: Elektronika - samopomoc - Dawdzio - 12-11-2018, 20:56:31
RE: Elektronika - samopomoc - Dawdzio - 04-12-2018, 20:59:24
RE: Elektronika - samopomoc - Tomasso94 - 04-12-2018, 21:15:25
RE: Elektronika - samopomoc - seler1500 - 04-12-2018, 22:13:21
RE: Elektronika - samopomoc - Dawdzio - 04-12-2018, 22:41:22
RE: Elektronika - samopomoc - seler1500 - 05-12-2018, 03:07:39
RE: Elektronika - samopomoc - Dawdzio - 05-12-2018, 04:28:16
RE: Elektronika - samopomoc - seler1500 - 05-12-2018, 08:26:01
RE: Elektronika - samopomoc - Dawdzio - 05-12-2018, 16:17:32
RE: Elektronika - samopomoc - seler1500 - 05-12-2018, 17:18:14
RE: Elektronika - samopomoc - Dawdzio - 05-12-2018, 18:13:21
RE: Elektronika - samopomoc - seler1500 - 05-12-2018, 18:17:16
RE: Elektronika - samopomoc - Dawdzio - 05-12-2018, 20:16:44
RE: Elektronika - samopomoc - seler1500 - 05-12-2018, 20:24:57
RE: Elektronika - samopomoc - Dawdzio - 05-12-2018, 21:51:35
RE: Elektronika - samopomoc - seler1500 - 05-12-2018, 22:57:38
RE: Elektronika - samopomoc - Dawdzio - 05-12-2018, 23:13:06
RE: Elektronika - samopomoc - seler1500 - 05-12-2018, 23:31:56
RE: Elektronika - samopomoc - gabriel0 - 06-12-2018, 00:23:36
RE: Elektronika - samopomoc - Dawdzio - 06-12-2018, 22:00:51
RE: Elektronika - samopomoc - seler1500 - 06-12-2018, 22:17:10
RE: Elektronika - samopomoc - Dawdzio - 06-12-2018, 22:37:25
RE: Elektronika - samopomoc - seler1500 - 06-12-2018, 23:52:26
RE: Elektronika - samopomoc - seler1500 - 18-12-2018, 19:33:04
RE: Elektronika - samopomoc - Dawdzio - 20-12-2018, 00:33:27
RE: Elektronika - samopomoc - seler1500 - 20-12-2018, 01:04:20
RE: Elektronika - samopomoc - Dawdzio - 20-12-2018, 01:17:49
RE: Elektronika - samopomoc - stqc - 20-12-2018, 02:08:19
RE: Elektronika - samopomoc - Dawdzio - 20-04-2019, 21:21:25
RE: Elektronika - samopomoc - stqc - 20-04-2019, 22:02:55
RE: Elektronika - samopomoc - seler1500 - 24-04-2019, 21:42:12
RE: Elektronika - samopomoc - Tomasso94 - 25-04-2019, 10:50:22
RE: Elektronika - samopomoc - Dawdzio - 25-04-2019, 11:07:41
RE: Elektronika - samopomoc - Dawdzio - 16-09-2019, 12:27:23
RE: Elektronika - samopomoc - seler1500 - 16-09-2019, 13:22:28
RE: Elektronika - samopomoc - Dawdzio - 03-10-2019, 09:11:37
RE: Elektronika - samopomoc - seler1500 - 03-10-2019, 11:48:15
RE: Elektronika - samopomoc - Dawdzio - 03-10-2019, 12:18:15
RE: Elektronika - samopomoc - seler1500 - 03-10-2019, 13:13:54
RE: Elektronika - samopomoc - Dawdzio - 24-10-2019, 19:34:51
RE: Elektronika - samopomoc - seler1500 - 24-10-2019, 21:15:18
RE: Elektronika - samopomoc - stqc - 25-10-2019, 16:04:40
RE: Elektronika - samopomoc - Dawdzio - 29-10-2019, 12:17:17
RE: Elektronika - samopomoc - gabriel0 - 30-10-2019, 12:02:30
RE: Elektronika - samopomoc - Dawdzio - 19-11-2019 20:42:03
RE: Elektronika - samopomoc - seler1500 - 19-11-2019, 20:52:32
RE: Elektronika - samopomoc - Jaca - 19-11-2019, 21:54:47
RE: Elektronika - samopomoc - Dawdzio - 20-11-2019, 23:30:33
RE: Elektronika - samopomoc - seler1500 - 21-11-2019, 20:31:03


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
Dzisiaj 10:19:03
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 211
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 103
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:13:35
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 332
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 194
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 234
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 489
Prezentacja mojej Stelli
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:37:46
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 176
Wigry 1975 - Przywrócenie...
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:27:30
» Odpowiedzi: 20
» Wyświetleń: 6336
Liczba oktanowa a ustawie...
Ostatni post: Dinozaur
18-06-2026 10:29:18
» Odpowiedzi: 70
» Wyświetleń: 19831
Romet Romka - 50-T-1 '82r...
Ostatni post: romek
17-06-2026 20:12:55
» Odpowiedzi: 212
» Wyświetleń: 96695
Dwie jawki Mustang - okaz...
Ostatni post: usertm
17-06-2026 19:53:12
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 416
Plastiki
Ostatni post: Grzeszek
17-06-2026 12:08:19
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 244
Uszczelka pod głowicę
Ostatni post: mr.torwald@gmail.com
17-06-2026 11:02:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 302
Czy stomilki dadzą radę?
Ostatni post: romek
16-06-2026 22:22:06
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 187
Czy do silnika dwusuwoweg...
Ostatni post: Bob_Harley
16-06-2026 15:14:57
» Odpowiedzi: 17
» Wyświetleń: 4465

Reklama