Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Romet Ogar 205/ 50-TS-3
Autor Wiadomość
Jorginsson Offline
OBR filia w Szczecinie
*


Liczba postów: 586
Imię: Jerry
Skąd: Szczecin (ZS)
Pojazd: Romet 50-TS-1
Post: #135
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3
Zastanawiałem się, dumałem, aż wydumałem.
Rama, którą można oglądać w poprzednim moim poście, nie trafi do "prototypiku".
Fajnie fajnie, przymierzona do kół 17" i to tyle, bo jest za dobra na to. Ochłonąłem, poszedłem po rozum do głowy i zdecydowałem, że na jej bazie powstanie replika 50-TS-1. Zbyt wiele rzeczy za tym przemawia: pierwsza seria, jej stan, kompletność (no ten uchwyt na baterię klaksonu...), kompletne przednie zawieszenie, blacharsko znakomita (prócz przodu, ale to drobnostki). I tak jak już pisałem, nagromadziłem sporo części, niektóre zdublowane, ale i zdarzają się triple Wink
Sądzę, że przy okazji niektórych z Was też tą decyzją uspokoiłem Smile
Prototypik będzie budowany równolegle, może póki co troszeczkę zwolni, ale powstanie. Pewne rzeczy już się wyjaśniły - tu takie małe podsumowanie tego, co już o nim wiemy:
Dostanie przednie zawieszenie od Charta, być może jego zapłon (wolałbym CDI, ale do 019 gotowe zestawy nie pasują...) oraz gaźnik. "Prototyp" 12MC miałem odstąpić użytkownikowi zazikupl do jego "Charta 310", ale chwilowo się nie odzywa.
Pod zawieszenie Charta wykonana zostanie od podstaw nowa osłona przodka. Rozważam obecnie dwie wersje - dzieloną, na wzór TJ oraz jako jeden element, zaprojektowaną zupełnie od nowa - mam już parę szkiców, w przypływie modelarskiej weny wykonam jakieś makiety.
Pewne jest też, że TS-3 dostanie kierunkowskazy i może światło stopu. Motorower ma być z założenia do użytku codziennego i nie wyobrażam sobie w ruchu miejskim machania łapą. Mam fajne, małe, epokowe migacze, które idealnie się tu wpasują.
Oczywiście rama Ogara dostanie długą główkę, żeby wraz z obniżeniem chartowego przodu "siedziało" to normalnie. Sztyca również będzie przedłużona, zostaną też dospawane mocowania głowicy.
Planuję też przenieść pompkę powietrza pod zbiornik paliwa (nie wiadomo jeszcze, czy zakręcany, ten akurat mam jeden i na pewno pójdzie do repliki).
Temat bagażnika jeszcze przemyślę, chyba stworzę coś zupełnie nowego.
Na koła pójdą opony 2,5.
Taki plan będzie powoli realizowany, tylko Ogar ma papiery, więc jemu to nie zaszkodzi, replikę trzeba będzie zarejestrować na zabytek, toteż ona nie może być "pomodzona".
I apropos tej drugiej, to zostanie założony nowy temat, no bo pewnie mimo wszystko będę potrzebował jakiejś pomocy, co by wszystko było tak, jak być powinno.
Stej tjuned, powoli, a do celu Smile
28-10-2019 18:59:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Jorginsson za ten post.
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 06-01-2019, 21:45:49
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - Szatek - 06-01-2019, 23:14:27
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - rafi555 - 06-01-2019, 23:38:56
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - gabriel0 - 06-01-2019, 23:49:00
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - Szatek - 13-01-2019, 16:05:04
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - ananas - 14-01-2019, 01:17:27
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - Dawdzio - 04-02-2019, 23:40:09
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - Szatek - 05-02-2019, 01:18:22
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - Szatek - 05-02-2019, 10:14:28
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - xploid - 06-02-2019, 11:27:13
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - rafi555 - 06-03-2019, 19:30:39
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - rafi555 - 06-03-2019, 20:50:36
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - Szatek - 07-03-2019, 00:39:20
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - DumDum - 17-03-2019, 19:02:31
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - joozek - 17-03-2019, 21:50:43
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - Szatek - 17-03-2019, 23:21:26
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - joozek - 18-03-2019, 01:55:25
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - joozek - 25-03-2019, 13:59:59
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - Likor - 19-03-2019, 21:06:52
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - gabriel0 - 20-03-2019, 19:44:01
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - Wodnik - 30-04-2019, 21:24:47
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - nie_mientki - 30-05-2019, 12:21:19
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 30-05-2019, 18:25:40
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - DumDum - 30-05-2019, 20:10:16
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - nie_mientki - 31-05-2019, 09:59:42
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 31-05-2019, 18:18:03
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Quake96 - 04-06-2019, 23:20:09
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 05-06-2019, 01:20:54
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - nie_mientki - 05-06-2019, 06:35:05
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - rafi555 - 05-06-2019, 08:47:14
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 08-06-2019, 01:37:18
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 09-06-2019, 14:22:37
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Majerano - 09-06-2019, 14:34:48
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Quake96 - 09-06-2019, 18:26:49
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - nie_mientki - 09-06-2019, 19:07:11
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Dawdzio - 09-06-2019, 22:20:01
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 09-06-2019, 23:28:00
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 10-06-2019, 22:05:22
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - gabriel0 - 10-06-2019, 22:13:22
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 10-06-2019, 22:29:52
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Quake96 - 11-06-2019, 00:03:30
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - ananas - 11-06-2019, 12:49:44
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - nie_mientki - 11-06-2019, 13:01:38
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 11-06-2019, 14:18:20
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 11-06-2019, 17:58:43
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 21-06-2019, 12:04:29
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - nie_mientki - 21-06-2019, 15:07:16
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 21-06-2019, 15:36:32
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - nie_mientki - 21-06-2019, 15:52:48
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - remix301 - 21-06-2019, 15:31:12
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - nie_mientki - 21-06-2019, 15:42:27
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - DumDum - 21-06-2019, 17:04:08
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - seler1500 - 21-06-2019, 19:29:20
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - xploid - 28-06-2019, 16:52:33
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - nie_mientki - 28-06-2019, 16:56:02
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Semmao - 28-06-2019, 16:59:17
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - nie_mientki - 28-06-2019, 16:59:59
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 29-06-2019, 12:05:39
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - nie_mientki - 29-06-2019, 22:21:10
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 04-07-2019, 12:46:05
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 04-07-2019, 13:22:06
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Quake96 - 04-07-2019, 13:28:48
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 04-07-2019, 17:07:44
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 05-07-2019, 13:09:38
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - DumDum - 05-07-2019, 19:31:19
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 05-07-2019, 21:19:29
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Likor - 05-07-2019, 23:45:42
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Mojcin_ - 07-07-2019, 17:06:21
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 13-07-2019, 14:23:10
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 24-08-2019, 02:25:37
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Majerano - 24-08-2019, 12:22:06
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 24-08-2019, 13:45:21
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - rafi555 - 24-08-2019, 15:21:52
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 24-08-2019, 20:01:40
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - seler1500 - 24-08-2019, 21:47:44
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - rafi555 - 25-08-2019, 01:14:12
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 25-08-2019, 10:22:55
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - seler1500 - 25-08-2019, 11:27:55
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 25-08-2019, 12:19:06
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - seler1500 - 25-08-2019, 15:06:21
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 25-08-2019, 16:43:57
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 08-09-2019, 22:41:55
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - seler1500 - 14-09-2019, 01:11:35
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 06-10-2019, 02:05:00
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 23-10-2019, 00:13:55
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Pocieszny71 - 23-10-2019, 10:14:36
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 28-10-2019 18:59:35
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 28-10-2019, 19:33:46
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 10-12-2019, 21:06:11
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 10-12-2019, 23:48:51
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - rafi555 - 04-01-2020, 19:23:02
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 04-01-2020, 21:09:57
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - rafi555 - 04-01-2020, 21:35:01
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 04-01-2020, 22:47:27
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 21-03-2020, 15:26:25
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Szabla - 21-03-2020, 16:56:36
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 21-03-2020, 20:56:58
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - romek - 21-03-2020, 21:10:36
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jadek125p - 30-03-2020, 22:04:42
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - trzcinka - 30-03-2020, 23:39:31
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 31-03-2020, 03:08:24
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jadek125p - 31-03-2020, 09:36:54
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 02-05-2020, 03:27:10
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 17-09-2020, 23:11:38
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 20-09-2020, 03:01:26
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 11-10-2020, 05:22:16
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - tramwajarz - 17-01-2021, 20:55:39
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 06-03-2021, 20:51:25


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
ROMET OGAR 200 ale w wers...
Ostatni post: krystian276
Dzisiaj 17:56:26
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 465
Identyfikacja modelu rome...
Ostatni post: romek
26-06-2026 20:51:49
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 530
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
26-06-2026 17:19:40
» Odpowiedzi: 19
» Wyświetleń: 3158
Zlot pojazdów i rajd koma...
Ostatni post: bkrukl
26-06-2026 00:45:32
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 806
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: johnatanpaniniman27
25-06-2026 22:56:45
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 214
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: Janek.Ogar
25-06-2026 19:06:38
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 595
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
24-06-2026 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 661
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
24-06-2026 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34745
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 119
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 184
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 517
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5240
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 198
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 404
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 422

Reklama