Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Romet M750 Pegaz
Autor Wiadomość
Ferin Offline
Nowy
*


Liczba postów: 2
Imię: Ferin
Skąd: Łódź
Pojazd: Romet Pegaz
Post: #1
Romet M750 Pegaz
Witam wszystkich.

Zakładam nowy wątek, na temat mojego Pegaza.
Jak dotąd złożyłem go do kupy i nawet trochę pojeździłem, ale mam kilka problemów o które chciałbym Was zapytać. Wiem że są poszczególne działy do odpowiednich części pojazdu, ale gdybym napisał tyle osobnych wątków to wcześniej czy później sam bym się zamotał.

Poza tym będę tu dopisywał jak idzie odnawianie i prosił o więcej pomocy Tongue.

Na początek zarzucam film (2 minuty długi), w którym pytam o kilka rzeczy.

Pytanie 1. (z filmu) kliknięcie w linki zabierze was do początku odpowiedniego fragmentu
Widelec ma różne długości rur, powinienem się tym martwić, a może cieszyć że mam taki fajny, wyjątkowy widelec?

Pytanie 2. ( z filmu)
Czy prędkościomierz miał jakąś uszczelkę, która zapobiegałaby dostawaniu się wilgoci do wnętrza obudowy lampy?
Poza tym czy ktoś ma zdjęcie, rysunek blachy trzymającej licznik wewnątrz obudowy? Na filmie widać, że moja to samoróbka i nie trzyma jak powinna.

Pytanie 3. (z filmu)
Cieknie mi gaźnik, jak i czy da się to naprawić? Na początku nie ciekł, ale przestawiłem igłę mieszanki i kilka razy strzelił mi gaźniczek podczas odpalania, nie wiem czy to przypadek i dwie rzeczy zbiegły się w czasie, czy "strzały" są bezpośrednią przyczyną wycieku?

Pytanie 4.
Czym zabezpieczać wypolerowane powierzchnie aluminiowe, bo wcześniej czy później nawet te wypolerowane
na lustro stracą swój blask. Jakiś przeźroczysty lakier, a może smarować jakąś chemią?

Pytanie 5.
Tuleje plastikowe do amortyzatorów tył i przód, czy da się je gdzieś dokupić?
Na przednich sztycach mam tylko jedną i chyba w dodatku zsuneła się, na tylnych brakuje jednej, a te co są, są raczej w kiepskim stanie. Przy okazji pokarzę jak je wyczyściłem Big Grin
   

Pytanie 6.
Gdzie kupić przewody do instalacji, nie chodzi mi o ten wysokiego napięcia, chciałbym wymienić te stare bo już są wysłużone.
Gdyby ktoś dał namiar na dobrej jakości i odpowiedniego rozmiaru miedziane przewody to byłbym wdzięczny.

PS. Proszę wziąć pod uwagę, że mieszkam w UK, a tu najprostsze rzeczy czasami trzeba się naszukać i kosztują fortunę,
jak choćby przewody z prawdziwej miedzi, albo śruby z nierdzewki.

Pytanie 7.
A jeśli już wspomniałem o śrubach. Zastanawiam się nad tym zestawem, do Pegaza nie znalazłem. Zna ktoś jakiś lepszy zestaw do kupienia? Wolałbym ze stali nierdzewnej, ale ocynk też da radę.

Pytanie 8.
Kupiłem świecę NGK 4510 B6HS zamiast Iskry F75, kierowałem się tylko rozmiarem i długością gwintu.
Na co powinienem zwrócić uwagę poza fizycznymi rozmiarami, czy to ma znaczenie w tak prostym silniku?
Czy ta świeca (NGK) nie spowoduje jakichś niemiłych niespodzianek po dłuższym czasie używania?

Notatka od seler1500, 01-10-2019 06:47:37

Przeniosłem do odpowiedniego działu

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-10-2019 06:46:55 przez seler1500.)
30-09-2019 19:16:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Romet M750 Pegaz - Ferin - 30-09-2019 19:16:14
RE: Romet M750 Pegaz - Norweski Zomowiec - 30-09-2019, 22:15:28
RE: Romet M750 Pegaz - joozek - 01-10-2019, 00:13:07
RE: Romet M750 Pegaz - seler1500 - 01-10-2019, 11:40:23
RE: Romet M750 Pegaz - Ferin - 01-10-2019, 12:36:28
RE: Romet M750 Pegaz - joozek - 01-10-2019, 13:02:24
RE: Romet M750 Pegaz - Dawdzio - 01-10-2019, 13:03:39
RE: Romet M750 Pegaz - Ferin - 01-10-2019, 21:45:50
RE: Romet M750 Pegaz - joozek - 02-10-2019, 10:34:08
RE: Romet M750 Pegaz - gregorian2008 - 01-10-2019, 21:58:37
RE: Romet M750 Pegaz - Ferin - 05-10-2019, 22:40:48
RE: Romet M750 Pegaz - Ferin - 09-10-2019, 20:37:38
RE: Romet M750 Pegaz - bkrukl - 09-10-2019, 22:13:11
RE: Romet M750 Pegaz - seler1500 - 09-10-2019, 22:25:58
RE: Romet M750 Pegaz - Ferin - 10-10-2019, 00:55:53
RE: Romet M750 Pegaz - Karol001 - 10-10-2019, 19:45:29
RE: Romet M750 Pegaz - Ferin - 13-10-2019, 00:27:12
RE: Romet M750 Pegaz - Karol001 - 13-10-2019, 09:38:21
RE: Romet M750 Pegaz - Norweski Zomowiec - 10-10-2019, 19:32:16


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Tulejka 2 biegu
Ostatni post: Grzeszek
Dzisiaj 22:19:02
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 11
ROMET OGAR 200 ale w wers...
Ostatni post: krystian276
Dzisiaj 17:56:26
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 473
Identyfikacja modelu rome...
Ostatni post: romek
26-06-2026 20:51:49
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 550
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
26-06-2026 17:19:40
» Odpowiedzi: 19
» Wyświetleń: 3161
Zlot pojazdów i rajd koma...
Ostatni post: bkrukl
26-06-2026 00:45:32
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 807
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: johnatanpaniniman27
25-06-2026 22:56:45
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 216
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: Janek.Ogar
25-06-2026 19:06:38
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 604
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
24-06-2026 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 664
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
24-06-2026 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34755
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 122
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 190
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 523
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5241
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 201
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 409

Reklama