Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Romet Ogar 205/ 50-TS-3
Autor Wiadomość
Jorginsson Offline
OBR filia w Szczecinie
*


Liczba postów: 586
Imię: Jerry
Skąd: Szczecin (ZS)
Pojazd: Romet 50-TS-1
Post: #59
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3
No i przyszedł też pierwszy moment, w którym chciałbym poprosić Was o radę, konkretnie odnośnie licznika, ale pierw nakreślę nieco sytuację.
Długo o tym rozważałem i doszedłem do wniosku, że oryginalny nie wchodzi w grę.
Prędkościomierze od zawsze były [dla mnie] bolączką wszystkich Rometów, tych dopieszczonych i niekoniecznie. Po prostu nie mogę znieść pożółkłych cyferblatów i wyblakłych wskazówek. I nawet, pomimo kawału ogromnej, dobrej restauratorskiej roboty, jaką wykonał Szatek przy swoim liczniku, efekt i tak do mnie nie przemawia i spieszę wyjaśnić dlaczego.
Nie raz już podkreślałem, że charakter mojej ̶o̶d̶b̶u̶d̶o̶w̶y̶ przebudowy, daje mi "komfort" nie cykania się o każdy aspekt historyczno-fabryczny. A skoro mogę zastosować nowy, nie skalany przebiegiem, tlenkiem winylu czy czym tam jeszcze nowy prędkościomierz, który będzie się ślicznie prezentował na nowym, błyszczącym lakierze, to czemu nie? Pozostaje jednak kwestia stylistyczno-estetyczna, toteż nakreślę Wam nieco zarys.
Koncepcja na jakiej ostatecznie stanęło zakłada oczywiście bi-color w stylu 50-T(S)-1, czyli czarna rama i zawieszenie, wahacz, zbiornik, puszka narzędziowa z deklami, maskownica przodka i lampa w kolorze, i tutaj:
95% Greysh Blue z palety Vitary 2019



lub
5% Anvil z palety Wranglera



Oba widziałem nie jednokrotnie na żywo i oba urzekły mnie od razu. Zawsze chciałem zrobić "szarego" Rometa, a te kolory nowej generacji mają w sobie coś więcej. Szaroniebieski z Vitary ma w sobie ducha koloru stosowanego do tych motorowerów (da się w nim wypatrzeć Szatkowego TSa, Anvil z kolei jest takim szarym, jaki zawsze chciałem osiągnąć, póki co ten pierwszy kradnie moje serducho bardziej. Tu też zachęcam do wypowiedzi Wink
Ale wracając do liczników. Koncepcja kolorystyczna jest już znana, zostaje sam model. W zasadzie wyeliminowałem szereg kandydatów na korzyść tych dwóch:
https://allegro.pl/oferta/licznik-simson...7834441416
https://allegro.pl/oferta/simson-kr50-kr...7667882221
Dodam jeszcze tylko, że motorower będzie miał białe akcenty, w postaci linek, odstojnika kranika, puszki szmerów oraz osłony łańcucha.
Ceny jak widzicie są rozbieżne, bo nie tym się kieruję, natomiast stylistycznie pierwsza pozycja wpisuje się w to bez zarzutu. Na korzyść drugiej przemawia za to jego vintage'owy sznyt. Ale czy będzie pasować?
Mam mętlik w głowie. Oba nie mają za to symboli/ oznaczeń MZA czy simsonowskich, co też nie ukrywam jest zaletą.
Który lepszy?
03-05-2019 14:14:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Jorginsson za ten post.
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 06-01-2019, 21:45:49
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - Szatek - 06-01-2019, 23:14:27
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - rafi555 - 06-01-2019, 23:38:56
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - gabriel0 - 06-01-2019, 23:49:00
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - Szatek - 13-01-2019, 16:05:04
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - ananas - 14-01-2019, 01:17:27
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - Dawdzio - 04-02-2019, 23:40:09
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - Szatek - 05-02-2019, 01:18:22
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - Szatek - 05-02-2019, 10:14:28
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - xploid - 06-02-2019, 11:27:13
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - rafi555 - 06-03-2019, 19:30:39
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - rafi555 - 06-03-2019, 20:50:36
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - Szatek - 07-03-2019, 00:39:20
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - DumDum - 17-03-2019, 19:02:31
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - joozek - 17-03-2019, 21:50:43
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - Szatek - 17-03-2019, 23:21:26
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - joozek - 18-03-2019, 01:55:25
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - joozek - 25-03-2019, 13:59:59
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - Likor - 19-03-2019, 21:06:52
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - gabriel0 - 20-03-2019, 19:44:01
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - Wodnik - 30-04-2019, 21:24:47
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - Jorginsson - 03-05-2019 14:14:19
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - nie_mientki - 30-05-2019, 12:21:19
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 30-05-2019, 18:25:40
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - DumDum - 30-05-2019, 20:10:16
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - nie_mientki - 31-05-2019, 09:59:42
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 31-05-2019, 18:18:03
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Quake96 - 04-06-2019, 23:20:09
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 05-06-2019, 01:20:54
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - nie_mientki - 05-06-2019, 06:35:05
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - rafi555 - 05-06-2019, 08:47:14
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 08-06-2019, 01:37:18
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 09-06-2019, 14:22:37
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Majerano - 09-06-2019, 14:34:48
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Quake96 - 09-06-2019, 18:26:49
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - nie_mientki - 09-06-2019, 19:07:11
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Dawdzio - 09-06-2019, 22:20:01
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 09-06-2019, 23:28:00
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 10-06-2019, 22:05:22
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - gabriel0 - 10-06-2019, 22:13:22
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 10-06-2019, 22:29:52
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Quake96 - 11-06-2019, 00:03:30
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - ananas - 11-06-2019, 12:49:44
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - nie_mientki - 11-06-2019, 13:01:38
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 11-06-2019, 14:18:20
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 11-06-2019, 17:58:43
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 21-06-2019, 12:04:29
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - nie_mientki - 21-06-2019, 15:07:16
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 21-06-2019, 15:36:32
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - nie_mientki - 21-06-2019, 15:52:48
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - remix301 - 21-06-2019, 15:31:12
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - nie_mientki - 21-06-2019, 15:42:27
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - DumDum - 21-06-2019, 17:04:08
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - seler1500 - 21-06-2019, 19:29:20
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - xploid - 28-06-2019, 16:52:33
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - nie_mientki - 28-06-2019, 16:56:02
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Semmao - 28-06-2019, 16:59:17
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - nie_mientki - 28-06-2019, 16:59:59
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 29-06-2019, 12:05:39
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - nie_mientki - 29-06-2019, 22:21:10
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 04-07-2019, 12:46:05
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 04-07-2019, 13:22:06
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Quake96 - 04-07-2019, 13:28:48
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 04-07-2019, 17:07:44
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 05-07-2019, 13:09:38
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - DumDum - 05-07-2019, 19:31:19
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 05-07-2019, 21:19:29
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Likor - 05-07-2019, 23:45:42
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Mojcin_ - 07-07-2019, 17:06:21
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 13-07-2019, 14:23:10
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 24-08-2019, 02:25:37
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Majerano - 24-08-2019, 12:22:06
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 24-08-2019, 13:45:21
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - rafi555 - 24-08-2019, 15:21:52
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 24-08-2019, 20:01:40
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - seler1500 - 24-08-2019, 21:47:44
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - rafi555 - 25-08-2019, 01:14:12
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 25-08-2019, 10:22:55
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - seler1500 - 25-08-2019, 11:27:55
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 25-08-2019, 12:19:06
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - seler1500 - 25-08-2019, 15:06:21
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 25-08-2019, 16:43:57
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 08-09-2019, 22:41:55
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - seler1500 - 14-09-2019, 01:11:35
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 06-10-2019, 02:05:00
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 23-10-2019, 00:13:55
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Pocieszny71 - 23-10-2019, 10:14:36
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 28-10-2019, 18:59:35
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 28-10-2019, 19:33:46
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 10-12-2019, 21:06:11
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 10-12-2019, 23:48:51
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - rafi555 - 04-01-2020, 19:23:02
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 04-01-2020, 21:09:57
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - rafi555 - 04-01-2020, 21:35:01
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 04-01-2020, 22:47:27
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 21-03-2020, 15:26:25
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Szabla - 21-03-2020, 16:56:36
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 21-03-2020, 20:56:58
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - romek - 21-03-2020, 21:10:36
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jadek125p - 30-03-2020, 22:04:42
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - trzcinka - 30-03-2020, 23:39:31
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 31-03-2020, 03:08:24
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jadek125p - 31-03-2020, 09:36:54
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 02-05-2020, 03:27:10
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 17-09-2020, 23:11:38
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 20-09-2020, 03:01:26
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 11-10-2020, 05:22:16
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - tramwajarz - 17-01-2021, 20:55:39
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 06-03-2021, 20:51:25


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
ROMET OGAR 200 ale w wers...
Ostatni post: krystian276
Dzisiaj 17:56:26
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 467
Identyfikacja modelu rome...
Ostatni post: romek
26-06-2026 20:51:49
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 543
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
26-06-2026 17:19:40
» Odpowiedzi: 19
» Wyświetleń: 3159
Zlot pojazdów i rajd koma...
Ostatni post: bkrukl
26-06-2026 00:45:32
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 807
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: johnatanpaniniman27
25-06-2026 22:56:45
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 216
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: Janek.Ogar
25-06-2026 19:06:38
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 598
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
24-06-2026 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 663
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
24-06-2026 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34752
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 121
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 187
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 520
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5240
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 198
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 407
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 423

Reklama