Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Romet Ogar 205/ 50-TS-3
Autor Wiadomość
Jorginsson Offline
OBR filia w Szczecinie
*


Liczba postów: 586
Imię: Jerry
Skąd: Szczecin (ZS)
Pojazd: Romet 50-TS-1
Post: #36
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3
Następna aktualizacja miała już zawierać całą sylwetkę motoroweru wystylizowanego na TS'a, ale z powodu komplikacji czeka mnie dłuższa do tego droga, jednak myślę, że ciekawsza.
Pisałem już gdzieś tam, że "fachowcy", którzy spawali mi kolanko, kompletnie nie przejęli się naniesionymi przeze mnie znacznikami. I oczywiście mógłbym je ponownie rozciąć, spędzić kolejne godziny przy pasowaniu i dać do ponownego pospawania...
Ale tak nie zrobię.
W całym tym zafascynowaniu zabawą w odbudowę zapomniałem, że po pierwsze, tam gdzie warto iść zwykle nie wiedzie droga na skróty i w związku z tym, nie będę kombinował jak najszybciej i półśrodkami, po drugie, kolanko do 019 ma przecież większą średnicę niż kolanko do 023 (i generalnie dwubiegowych). Nie ma więc sensu budowanie go (docelowo) na bazie kolanka od motorynki jakiejkolwiek (ja wziąłem ze Stelli, gdyż najbardziej przypominało TeeSowskie...) i dławienie w ten sposób silnika, Nie ma też szans na pozyskanie oryginału, więc co pozostaje? Albo się poddać, albo walczyć dalej.
No i wymyśliłem jak to ugryźć.
Największym problemem jest dobranie identycznych przebiegów łuków/ zagięć/ kątów itd. Fajnie by było zatem dysponować takim materiałem, który można dowolnie wyginać, a który jest równocześnie na tyle sztywny, aby zadany kształt pozostawał w określonej formie.
Przypomniałem sobie na szczęście w porę, że jestem na co dzień hydraulikiem i że taki materiał istnieje, ba, mam go pod ręką. Jest to rura z systemu alu-pex. Doceniana w hydraulice, ale co ważniejsze, nada się doskonale do budowy modelu mojego kolanka, dzięki wyżej wymienionym właściwościom Smile



Przygotowałem zatem potrzebną dokumentację zdjęciową, a dzięki uprzejmości Szatka dysponuję też wymiarami, które mnie interesują, które to ułatwią mi jakkolwiek podrobienie oryginału.
I tu zaczyna się cała zabawa, bo powstały w ten sposób model jak się domyślacie ma posłużyć do wykonania repliki. Dzięki zastosowaniu inżynierii odwrotnej i konkretnie skanowaniu 3d stworzę już finalny model, który posłuży do wykonania docelowej repliki, czy to będzie Hartman czy jakiś inny zakład "na miejscu" to już kwestia bardziej odległa w czasie, natomiast postaram się nie tylko o dokumentację cyfrową, ale chyba pójdę jeszcze krok dalej i matryca zostanie wydrukowana.
Trzymajcie kciuki, postępy z prac na pewno będą zamieszczane Wink
Pozdro!
17-03-2019 15:11:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 2 użytkowników postawiło piwo Jorginsson za ten post.
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 06-01-2019, 21:45:49
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - Szatek - 06-01-2019, 23:14:27
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - rafi555 - 06-01-2019, 23:38:56
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - gabriel0 - 06-01-2019, 23:49:00
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - Szatek - 13-01-2019, 16:05:04
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - ananas - 14-01-2019, 01:17:27
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - Dawdzio - 04-02-2019, 23:40:09
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - Szatek - 05-02-2019, 01:18:22
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - Szatek - 05-02-2019, 10:14:28
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - xploid - 06-02-2019, 11:27:13
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - rafi555 - 06-03-2019, 19:30:39
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - rafi555 - 06-03-2019, 20:50:36
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - Szatek - 07-03-2019, 00:39:20
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - Jorginsson - 17-03-2019 15:11:54
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - DumDum - 17-03-2019, 19:02:31
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - joozek - 17-03-2019, 21:50:43
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - Szatek - 17-03-2019, 23:21:26
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - joozek - 18-03-2019, 01:55:25
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - joozek - 25-03-2019, 13:59:59
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - Likor - 19-03-2019, 21:06:52
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - gabriel0 - 20-03-2019, 19:44:01
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - Wodnik - 30-04-2019, 21:24:47
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - nie_mientki - 30-05-2019, 12:21:19
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 30-05-2019, 18:25:40
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - DumDum - 30-05-2019, 20:10:16
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - nie_mientki - 31-05-2019, 09:59:42
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 31-05-2019, 18:18:03
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Quake96 - 04-06-2019, 23:20:09
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 05-06-2019, 01:20:54
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - nie_mientki - 05-06-2019, 06:35:05
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - rafi555 - 05-06-2019, 08:47:14
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 08-06-2019, 01:37:18
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 09-06-2019, 14:22:37
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Majerano - 09-06-2019, 14:34:48
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Quake96 - 09-06-2019, 18:26:49
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - nie_mientki - 09-06-2019, 19:07:11
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Dawdzio - 09-06-2019, 22:20:01
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 09-06-2019, 23:28:00
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 10-06-2019, 22:05:22
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - gabriel0 - 10-06-2019, 22:13:22
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 10-06-2019, 22:29:52
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Quake96 - 11-06-2019, 00:03:30
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - ananas - 11-06-2019, 12:49:44
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - nie_mientki - 11-06-2019, 13:01:38
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 11-06-2019, 14:18:20
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 11-06-2019, 17:58:43
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 21-06-2019, 12:04:29
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - nie_mientki - 21-06-2019, 15:07:16
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 21-06-2019, 15:36:32
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - nie_mientki - 21-06-2019, 15:52:48
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - remix301 - 21-06-2019, 15:31:12
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - nie_mientki - 21-06-2019, 15:42:27
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - DumDum - 21-06-2019, 17:04:08
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - seler1500 - 21-06-2019, 19:29:20
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - xploid - 28-06-2019, 16:52:33
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - nie_mientki - 28-06-2019, 16:56:02
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Semmao - 28-06-2019, 16:59:17
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - nie_mientki - 28-06-2019, 16:59:59
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 29-06-2019, 12:05:39
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - nie_mientki - 29-06-2019, 22:21:10
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 04-07-2019, 12:46:05
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 04-07-2019, 13:22:06
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Quake96 - 04-07-2019, 13:28:48
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 04-07-2019, 17:07:44
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 05-07-2019, 13:09:38
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - DumDum - 05-07-2019, 19:31:19
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 05-07-2019, 21:19:29
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Likor - 05-07-2019, 23:45:42
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Mojcin_ - 07-07-2019, 17:06:21
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 13-07-2019, 14:23:10
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 24-08-2019, 02:25:37
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Majerano - 24-08-2019, 12:22:06
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 24-08-2019, 13:45:21
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - rafi555 - 24-08-2019, 15:21:52
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 24-08-2019, 20:01:40
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - seler1500 - 24-08-2019, 21:47:44
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - rafi555 - 25-08-2019, 01:14:12
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 25-08-2019, 10:22:55
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - seler1500 - 25-08-2019, 11:27:55
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 25-08-2019, 12:19:06
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - seler1500 - 25-08-2019, 15:06:21
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 25-08-2019, 16:43:57
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 08-09-2019, 22:41:55
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - seler1500 - 14-09-2019, 01:11:35
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 06-10-2019, 02:05:00
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 23-10-2019, 00:13:55
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Pocieszny71 - 23-10-2019, 10:14:36
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 28-10-2019, 18:59:35
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 28-10-2019, 19:33:46
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 10-12-2019, 21:06:11
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 10-12-2019, 23:48:51
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - rafi555 - 04-01-2020, 19:23:02
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 04-01-2020, 21:09:57
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - rafi555 - 04-01-2020, 21:35:01
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 04-01-2020, 22:47:27
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 21-03-2020, 15:26:25
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Szabla - 21-03-2020, 16:56:36
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 21-03-2020, 20:56:58
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - romek - 21-03-2020, 21:10:36
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jadek125p - 30-03-2020, 22:04:42
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - trzcinka - 30-03-2020, 23:39:31
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 31-03-2020, 03:08:24
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jadek125p - 31-03-2020, 09:36:54
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 02-05-2020, 03:27:10
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 17-09-2020, 23:11:38
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 20-09-2020, 03:01:26
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 11-10-2020, 05:22:16
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - tramwajarz - 17-01-2021, 20:55:39
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 06-03-2021, 20:51:25


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
ROMET OGAR 200 ale w wers...
Ostatni post: krystian276
Dzisiaj 17:56:26
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 465
Identyfikacja modelu rome...
Ostatni post: romek
26-06-2026 20:51:49
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 530
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
26-06-2026 17:19:40
» Odpowiedzi: 19
» Wyświetleń: 3158
Zlot pojazdów i rajd koma...
Ostatni post: bkrukl
26-06-2026 00:45:32
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 806
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: johnatanpaniniman27
25-06-2026 22:56:45
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 214
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: Janek.Ogar
25-06-2026 19:06:38
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 595
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
24-06-2026 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 661
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
24-06-2026 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34745
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 119
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 184
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 517
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5240
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 198
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 404
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 422

Reklama