Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Romet 50 T-1 (1981)
Autor Wiadomość
Wodnik Offline
El Dezametto Mecánico
*


Liczba postów: 354
Imię: Szymon
Skąd: Kleczew (PKN)
Pojazd: Romet 2375
Post: #28
RE: Romet 50 T-1 (1981)
Kolorek mógł być deczko ciemniejszy. Ciężko było dobrać w mieszalni.
Lakiernik miał taką kartkę z kolorami. Kwadraty z odcieniami a w nich wycięte kółka i przykładane do elementu. Oznaczenie i recepturę później wrzucę.

Obręcze ori, są aluminiowe podobnie jak w drugim Romecie 2375 którego mam.

A teraz ja mam pytanie. Otóż pojawił się problem z łańcuchem który bardzo ciężko chodził, zacinał się. Łańcuch i zębatki są nowe niestety współczesnej produkcji przód 13z tył 44. Po dokładniejszych oględzinach wyszło że koła zębate nie leżą w jednej płaszczyźnie. Zębatka tylna była przesunięta do wahacza co powodowało że łańcuch źle wchodził na zębatkę zdawczą. Udało się to opanować obracając zębatkę wytłoczeniem na zewnątrz i dając jeszcze podkładkę M12 na oś pod wahacz. Teraz zębatki już dobrze na ,,siebie patrzą".

Ale czy to poprawne rozwiązanie?

Łańcuch ma nierówny naciąg zależy jak koło obrócić co wskazuje na bicie zębatek. Ale z tym już nic raczej nie zrobię.

Czy ktoś miał podobne problemy i ewentualnie jak je rozwiązał?

Podrywasz Blachary i bujasz się na mieście bo masz Rometa za złotówek całych 200
27-02-2019 02:08:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 01-12-2018, 00:30:52
RE: Romet 50 T-1 (1981) - remix301 - 01-12-2018, 00:48:18
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 01-12-2018, 01:14:13
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 17-12-2018, 21:55:48
RE: Romet 50 T-1 (1981) - nie_mientki - 17-12-2018, 22:12:56
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 17-12-2018, 22:17:13
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 17-12-2018, 23:37:45
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 23-12-2018, 21:31:35
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Willercord - 24-12-2018, 14:42:20
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Szatek - 24-12-2018, 15:55:33
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 25-12-2018, 20:22:56
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Mario83 - 25-12-2018, 22:08:28
Romet 50 T-1 (1981) - bzzxc - 26-12-2018, 00:32:48
RE: Romet 50 T-1 (1981) - seler1500 - 26-12-2018, 03:10:57
RE: Romet 50 T-1 (1981) - gabriel0 - 27-12-2018, 20:04:01
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 28-12-2018, 00:17:21
RE: Romet 50 T-1 (1981) - seler1500 - 28-12-2018, 02:02:20
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 03-01-2019, 22:26:03
RE: Romet 50 T-1 (1981) - stqc - 03-01-2019, 22:47:14
RE: Romet 50 T-1 (1981) - remix301 - 03-01-2019, 22:55:48
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 04-01-2019, 00:12:35
RE: Romet 50 T-1 (1981) - gabriel0 - 04-01-2019, 17:17:48
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 05-02-2019, 23:36:33
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 26-02-2019, 02:01:44
RE: Romet 50 T-1 (1981) - klodian2002 - 26-02-2019, 20:34:04
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Odrestaurator - 26-02-2019, 21:32:14
RE: Romet 50 T-1 (1981) - rafi555 - 26-02-2019, 22:35:06
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 27-02-2019 02:08:46
Romet 50 T-1 (1981) - bzzxc - 27-02-2019, 08:49:23
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 27-02-2019, 22:06:37
RE: Romet 50 T-1 (1981) - gabriel0 - 27-02-2019, 22:31:12
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 27-02-2019, 22:40:47
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 17-03-2019, 16:56:59
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 30-03-2019, 21:54:25
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 22-04-2019, 15:59:35
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 07-05-2019, 16:11:38
RE: Romet 50 T-1 (1981) - gabriel0 - 07-05-2019, 18:37:03
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Jorginsson - 07-05-2019, 18:44:24
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 07-05-2019, 20:56:00
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 19-05-2019, 23:23:33
RE: Romet 50 T-1 (1981) - gabriel0 - 19-05-2019, 23:40:51
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 19-05-2019, 23:52:34
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 22-05-2019, 00:18:36
RE: Romet 50 T-1 (1981) - gabriel0 - 22-05-2019, 10:45:20
RE: Romet 50 T-1 (1981) - seler1500 - 22-05-2019, 13:59:19
RE: Romet 50 T-1 (1981) - gabriel0 - 22-05-2019, 18:13:53
RE: Romet 50 T-1 (1981) - seler1500 - 22-05-2019, 19:05:16
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 22-05-2019, 22:04:36
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 18-01-2021, 14:05:48
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Mixol - 18-01-2021, 16:17:22
RE: Romet 50 T-1 (1981) - klodian2002 - 18-01-2021, 20:18:41


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
ROMET OGAR 200 ale w wers...
Ostatni post: krystian276
Dzisiaj 17:56:26
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 464
Identyfikacja modelu rome...
Ostatni post: romek
26-06-2026 20:51:49
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 530
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
26-06-2026 17:19:40
» Odpowiedzi: 19
» Wyświetleń: 3157
Zlot pojazdów i rajd koma...
Ostatni post: bkrukl
26-06-2026 00:45:32
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 806
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: johnatanpaniniman27
25-06-2026 22:56:45
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 214
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: Janek.Ogar
25-06-2026 19:06:38
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 595
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
24-06-2026 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 661
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
24-06-2026 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34745
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 118
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 184
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 517
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5240
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 198
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 404
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 422

Reklama