Dyskusja o wycinaniu uszczelek
|
Autor |
Wiadomość |
bartosz1907
Praktykant
Liczba postów: 443
Imię: bartosz
Skąd: okolice Krakowa
Pojazd: Romet Pegaz
|
RE: Dyskusja o wycinaniu uszczelek
(24-12-2018 13:58:08)Dawdzio napisał(a): Bardzo proszę oszczędzić sobie tekstów typu "a MODERATOR ma mówić tak, bo jest MODERATOREM". Pełnię taką funkcję, jaką pełnię, ale nie zabrania mi to mieć swojego zdania jak i nie zgadzać się ze zdaniem kogoś innego. Swoje zadanie spełniłem, dyskusja została wydzielona, więc dajmy sobie spokój z tym, kto jest kim i kto co z czyją matką, bo nie o tym jest ta rozmowa.
bartosz1907 Ale zastanów się dobrze, jakie znaczenie ma to, czym wytnę uszczelkę? Dlaczego uszczelka wycięta nożyczkami ma gorzej uszczelniać niż taka super ekstra prestiżowa, wycięta za dwa złote ploterem? Zgadzam się, że remont swoje kosztuje i na wielu rzeczach nie da się oszczędzić, bo to się zemści, ale nie jest to reguła. A w tym przypadku to się nie sprawdzi. To tak jakbyś podczas malowania zrobił zaciek na baku. W niczym to nie przeszkadza, jedynie trochę gorzej wygląda. A uszczelka? Kto z was widząc jakiś motocykl czy motorower przyglądał się akurat temu, jak są wycięte uszczelki?
(24-12-2018 12:42:02)bartosz1907 napisał(a): albo remotujesz albo dziadujesz
można też zrobić samemu jak się ma odpowiednie narzędzia i materiał to nawet porządnie ale poświęcić godzinę czy dwie za 2 zł
I sam się ze sobą spierasz. Najpierw, że to dziadowanie, lipa i druciarstwo, a później, że można dokładnie jak się chce, ale taniej i wygodniej jest zapłacić. To jak w końcu?
1. w technice nie ma czegoś takiego jak "własne zdanie" Albo jest coś zgodnie wykonane ze sztuką, normami, wymaganiami producenta w szerokim rozumieniu tych określeń albo nie. "Własne zdanie"użytkownik ( nawet w randze Moderatora) może mieć np. w rozmowach o powabach koleżanek lub inżynier projektant projektujący urządzenie ( w ograniczonym zakresie) i rozwiązujacy konkretny problem techniczny.
2. Uszczelki można wykonywać ręcznie ( nożyczkami, skalpelem, widelcem, metodą wydzierania, wydeptywania itp) lub za pomocą specjalistycznych narzędzi/maszyn ( np. ploter) gwarantujacych wysokość jakość i powtarzalność przu użyciu właściwego materiału. Zawsze chodzi to aby wybrać metodę gwarantującą otrzymanie produktu spełniajacego wymagania producenta np. silnika oraz wymagań opisanych w pkt1. Metoda optymalna to taka która przy gwarancji właściwej jakości otrzymanej uszczelki jest najmniej pracochłonnna i najbardziej ekonomiczna.
3. gdybyś przeczytał uważnie moje posty i je zrozumiał z pewnością zauważyłbyś, ża nie ma w nich sprzeczności, których sie dopatrujesz
4. " Przez pewien czas jeździłem z arkuszem A4 tektury, który miał tylko wycięty środek i, uwaga, to też działało. Możesz teraz zwyzywać mnie od Januszy, bo nie mając odpowiedniego materiału użylem tego co spełniało swoje zadanie, ale nie było czerwonym silikonem" To jest dziadowanie i druciarstwo, do tego sie odnosiłem. A odniosłem sie dlatego , że użyłeś go jako argumentu przeciw osobie znanej na tym forum z fachowości i solidnego podejścia do wykonywanych prac.
Amen
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-12-2018 15:02:52 przez bartosz1907.)
|
|
24-12-2018 15:01:32 |
|
1 osoba postawiła piwo bartosz1907 za ten post:1 osoba postawiła piwo bartosz1907 za ten post.
Szatek (12-24-2018)
|
Wiadomości w tym wątku |
RE: Dyskusja o wycinaniu uszczelek - bartosz1907 - 24-12-2018 15:01:32
|
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
|
|