Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Remont 019 dla Marcina
Autor Wiadomość
gregorian2008 Offline
Technik
*


Liczba postów: 967
Imię: Grzegorz
Skąd: Tylmanowa
Pojazd: Romet Pony
Post: #31
RE: Remont 019 dla Marcina
(27-09-2018 22:54:43)JGNZM napisał(a):  Wypraszam sobie małolata. Zarówno ja jak i Marcin. Stosuję tuleję, bo jej bardziej ufam m.in. ze względu na brak generowanego hałasu. Nie obchodzi mnie, czy kiedyś była tańsza czy nie, była to była i być będzie w moich silnikach. Przy odpowiednim pasowaniu nie ma prawa nic się stać. Była tańsza powiadasz? Co z tego, skoro proces produkcyjny z wykorzystaniem tulei w wale znacznie się wydłuża i komplikuje. Wbicie tulei, nawiercenie jej, rozwiercenie pod wymiar (sworznie jak i tuleje były klasyfikowane tak samo jak tłoki; na odpowiednie wymiary). Wy próbujecie zrobić z 023/019 cudne silnik ale to tylko zmodyfikowane delikatnie silniki z DKW. Nie sądzę, żeby w fabryce oszczędzano kilkanaście złotych na łożysku korbowodu, bo równie dobrze mogli oszczędzić na innych elementach typu skrzynia biegów czy automat zmiany biegów lub zapłon.

Tuleja tu będzie, chyba, że Marcin zdecyduje się na łożysko jednak. Ja mimo wszystko preferuję tuleję. Na tym chciałbym zakończyć tą dyskusję, bo pomału zaczyna się tu robić lekki off-top.

Odpisze ostatni raz do tego wątku bo widze szkoda słów. Skoro nie małolat i doświadczony az tak to i słownictwo troche popraw.
Po pierwsze uwierz m nikt nie "wbijał tuleji" jak to piszesz tylko ją wprasował a to spora róznica uwierz mi Smile
Proces produkcyjny takze sie nie wydluża nie wiadomo jak bo pod lozysko podobne sa przeprowadozne operacje i nikt nie zrobi otworu jak sie mu podoba nie dbając o dokładnośc.
Tuleje stosowali z jednego pewnego wzgledu o którym podejrzewam nie wiesz Smile Jak to u nas za PRL było w wiekszosci zakladów produkcyjnych ze robili jak popadnie sworznie wałki itp rozbierznosc byla spora. Sytuacja z sworzniem byla podobna wiec żeby nie marnowac materiału to robili tulejki i rozwiercali pod wymiar i masz racje klasyfikowali je. A że teraz kontrola jakosci jest to i dają inne łozyska tyle od starszego kolegi Smile

Moje sprzęty:
Pony M1 79r
Pony M2 http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=28573
Pony M3 87r http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=32404
Kadet 83r http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=28403
Romet Ogar 205 86r
27-09-2018 23:32:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Remont 019 dla Marcina - JGNZM - 20-09-2018, 23:11:22
RE: Remont 019 dla Marcina - skinder - 21-09-2018, 01:24:09
RE: Remont 019 dla Marcina - marcin1479 - 21-09-2018, 16:49:35
RE: Remont 019 dla Marcina - joozek - 21-09-2018, 17:55:59
RE: Remont 019 dla Marcina - marcin1479 - 21-09-2018, 21:46:12
RE: Remont 019 dla Marcina - skinder - 22-09-2018, 01:06:29
RE: Remont 019 dla Marcina - marcin1479 - 22-09-2018, 02:11:41
RE: Remont 019 dla Marcina - Texas Ranger - 22-09-2018, 22:07:20
RE: Remont 019 dla Marcina - JGNZM - 23-09-2018, 10:56:00
RE: Remont 019 dla Marcina - JGNZM - 23-09-2018, 22:07:30
RE: Remont 019 dla Marcina - marcin1479 - 24-09-2018, 16:17:36
RE: Remont 019 dla Marcina - joozek - 24-09-2018, 22:40:45
RE: Remont 019 dla Marcina - bkrukl - 24-09-2018, 23:05:18
RE: Remont 019 dla Marcina - joozek - 24-09-2018, 23:17:10
RE: Remont 019 dla Marcina - skinder - 25-09-2018, 00:01:04
RE: Remont 019 dla Marcina - Szatek - 25-09-2018, 00:20:50
RE: Remont 019 dla Marcina - JGNZM - 25-09-2018, 00:38:10
RE: Remont 019 dla Marcina - seler1500 - 25-09-2018, 00:45:51
RE: Remont 019 dla Marcina - marcin1479 - 27-09-2018, 16:22:54
RE: Remont 019 dla Marcina - gregorian2008 - 27-09-2018, 17:32:06
RE: Remont 019 dla Marcina - stqc - 27-09-2018, 18:56:49
RE: Remont 019 dla Marcina - JGNZM - 27-09-2018, 19:13:06
RE: Remont 019 dla Marcina - ananas - 27-09-2018, 19:29:03
RE: Remont 019 dla Marcina - Szatek - 27-09-2018, 19:43:53
RE: Remont 019 dla Marcina - JGNZM - 27-09-2018, 20:53:34
RE: Remont 019 dla Marcina - skinder - 27-09-2018, 21:42:33
RE: Remont 019 dla Marcina - JGNZM - 27-09-2018, 22:54:43
RE: Remont 019 dla Marcina - gregorian2008 - 27-09-2018 23:32:00
RE: Remont 019 dla Marcina - skinder - 27-09-2018, 23:01:25
RE: Remont 019 dla Marcina - marcin1479 - 27-09-2018, 23:10:26
RE: Remont 019 dla Marcina - JGNZM - 02-10-2018, 00:01:59
RE: Remont 019 dla Marcina - stqc - 02-10-2018, 08:09:20
RE: Remont 019 dla Marcina - rafi555 - 02-10-2018, 13:37:52
RE: Remont 019 dla Marcina - JGNZM - 02-10-2018, 20:53:33
RE: Remont 019 dla Marcina - rafi555 - 02-10-2018, 20:56:27
RE: Remont 019 dla Marcina - gregorian2008 - 02-10-2018, 21:14:59
RE: Remont 019 dla Marcina - seler1500 - 02-10-2018, 21:18:21
RE: Remont 019 dla Marcina - JGNZM - 02-10-2018, 22:15:54
RE: Remont 019 dla Marcina - gabriel0 - 03-10-2018, 00:28:23
RE: Remont 019 dla Marcina - stqc - 03-10-2018, 09:39:44
RE: Remont 019 dla Marcina - gregorian2008 - 03-10-2018, 17:09:57
RE: Remont 019 dla Marcina - JGNZM - 03-10-2018, 16:11:29
RE: Remont 019 dla Marcina - JGNZM - 03-10-2018, 17:29:53
RE: Remont 019 dla Marcina - gregorian2008 - 03-10-2018, 17:43:19
RE: Remont 019 dla Marcina - stqc - 03-10-2018, 18:13:36
RE: Remont 019 dla Marcina - JGNZM - 08-10-2018, 19:57:11
RE: Remont 019 dla Marcina - gregorian2008 - 08-10-2018, 20:44:56
RE: Remont 019 dla Marcina - remix301 - 08-10-2018, 20:55:58
RE: Remont 019 dla Marcina - JGNZM - 08-10-2018, 21:22:58
RE: Remont 019 dla Marcina - JGNZM - 11-10-2018, 23:11:17
RE: Remont 019 dla Marcina - marcin1479 - 11-10-2018, 23:18:09
RE: Remont 019 dla Marcina - JGNZM - 17-10-2018, 19:54:34
RE: Remont 019 dla Marcina - marcin1479 - 17-10-2018, 22:43:02
RE: Remont 019 dla Marcina - stqc - 18-10-2018, 11:26:48
RE: Remont 019 dla Marcina - JGNZM - 21-10-2018, 00:10:38
RE: Remont 019 dla Marcina - joozek - 21-10-2018, 00:40:09
RE: Remont 019 dla Marcina - marcin1479 - 21-10-2018, 15:12:53
RE: Remont 019 dla Marcina - stqc - 21-10-2018, 15:47:03
RE: Remont 019 dla Marcina - gregorian2008 - 21-10-2018, 15:50:21
RE: Remont 019 dla Marcina - joozek - 21-10-2018, 17:30:03
RE: Remont 019 dla Marcina - marcin1479 - 21-10-2018, 19:33:50
RE: Remont 019 dla Marcina - gregorian2008 - 21-10-2018, 19:40:31
RE: Remont 019 dla Marcina - marcin1479 - 21-10-2018, 20:00:15
RE: Remont 019 dla Marcina - JGNZM - 21-10-2018, 22:08:44
RE: Remont 019 dla Marcina - marcin1479 - 22-10-2018, 22:07:53
RE: Remont 019 dla Marcina - gregorian2008 - 22-10-2018, 22:29:11
RE: Remont 019 dla Marcina - marcin1479 - 22-10-2018, 22:52:58
RE: Remont 019 dla Marcina - gregorian2008 - 23-10-2018, 00:01:31
RE: Remont 019 dla Marcina - JGNZM - 23-10-2018, 01:23:13
RE: Remont 019 dla Marcina - darek23 - 23-10-2018, 08:04:37
RE: Remont 019 dla Marcina - gregorian2008 - 23-10-2018, 09:15:06
RE: Remont 019 dla Marcina - joozek - 23-10-2018, 10:00:00
RE: Remont 019 dla Marcina - marcin1479 - 30-10-2018, 19:56:29
RE: Remont 019 dla Marcina - marcin1479 - 14-11-2018, 18:30:30
RE: Remont 019 dla Marcina - marcin1479 - 10-12-2018, 23:35:08
RE: Remont 019 dla Marcina - stqc - 10-12-2018, 23:40:55
RE: Remont 019 dla Marcina - marcin1479 - 10-12-2018, 23:50:17
RE: Remont 019 dla Marcina - stqc - 10-12-2018, 23:56:15
RE: Remont 019 dla Marcina - marcin1479 - 11-12-2018, 00:02:53
RE: Remont 019 dla Marcina - kdudka - 11-12-2018, 03:13:58
RE: Remont 019 dla Marcina - Szatek - 11-12-2018, 07:23:05
RE: Remont 019 dla Marcina - gregorian2008 - 11-12-2018, 09:19:11
RE: Remont 019 dla Marcina - joozek - 11-12-2018, 10:59:33
RE: Remont 019 dla Marcina - stqc - 11-12-2018, 12:24:29
RE: Remont 019 dla Marcina - gregorian2008 - 11-12-2018, 13:27:08
RE: Remont 019 dla Marcina - rafi555 - 11-12-2018, 14:53:05
RE: Remont 019 dla Marcina - stqc - 11-12-2018, 15:33:54
RE: Remont 019 dla Marcina - gregorian2008 - 11-12-2018, 15:59:42
RE: Remont 019 dla Marcina - stqc - 11-12-2018, 16:45:48
RE: Remont 019 dla Marcina - gregorian2008 - 11-12-2018, 17:18:14
RE: Remont 019 dla Marcina - marcin1479 - 11-12-2018, 18:22:18
RE: Remont 019 dla Marcina - stqc - 11-12-2018, 18:50:49


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Identyfikacja modelu rome...
Ostatni post: romek
Wczoraj 20:51:49
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 303
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
Wczoraj 17:19:40
» Odpowiedzi: 19
» Wyświetleń: 3081
Zlot pojazdów i rajd koma...
Ostatni post: bkrukl
Wczoraj 00:45:32
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 774
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: johnatanpaniniman27
25-06-2026 22:56:45
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 164
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: Janek.Ogar
25-06-2026 19:06:38
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 542
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
24-06-2026 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 600
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
24-06-2026 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34642
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 93
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 157
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 438
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5219
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 186
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 382
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 393
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 811

Reklama