Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Jawa 50 typ 20 (1974) remont
Autor Wiadomość
BellaUrsa Offline
Nowy
*


Liczba postów: 34
Imię: Krzysiek
Skąd: Legionowo
Pojazd: Inny
Post: #22
RE: Jawa 50 typ 20 (1974) remont
kaziq o śrubach przy gaźniku piszesz pod względem estetycznym czy też kryje się za tym jeszcze jakaś inna właściwość? Póki co, komplet nowych śrub ocynkowanych kupiłem tylko do złożenia silnika, a w planach mam zakup komplety śrub nierdzewnych do montowania wszystkich innych elementów. Jak czytałem, po malowaniu proszkowym należy zastosować śruby nierdzewne, gdyż ocynkowane reagują z powłoką lakierowaną. Nie wiem na ile to prawda, ale właśnie takie zastosuję. Jeśli w tym zestawie nie będzie śrub do gaźnika to z czasem, po uruchomieniu silnika, złożeniu skutera w całość, będę podmieniał zużyte elementy na nowe - na etapie totalnej kosmetyki. Na razie priorytetem jest dla mnie uruchomienie silnika, starałem się, efekt jest chyba dobry, wał kręcił się dosyć lekko po społowieniu silnika, a i resztę elementów sprawdzałem po 10 razy zanim cokolwiek zrobiłem. Trzymaj kciuki, bo problemy pewnie się pojawią jeszcze nie raz.

rafi555, ocet to nie mój pomysł, ale sposób jaki znalazłem w kilku miejscach w Internecie. Jednemu prawie zeżarło gaźnik, ale inni chwalili metodę i nie narzekali. Jak będzie w moim przypadku tego nie wiem, ale biorąc pod uwagę, że mimo wcześniejszych zabiegów, z zakamarków wypłynęło jeszcze trochę brudu do którego nie mógłbym dotrzeć, całą operację oceniam na plus. Jaki będzie długotrwały efekt, tego na razie nie mogę powiedzieć, ale nie sądzę, żebym mógł mieć przez to jakieś problemy.

Waldku dziękuję za dobre słowo, silnik dla mnie wygląda elegancko choć na żywo nie jest to fabryka ani profesjonalne polerowanie, np. wibracyjne, z zastosowaniem drogiej chemii. Jak na warunki domowe i minimalną inwestycję w środki ścierne (papier 240 - 400 - 600 - 800 - 1200 - 1500 - 2000 + zielona pasta polerska na kole filcowym na tokarce) oraz pracę własnych rąk jestem zadowolony i mam nadzieję, że wstydu nie będzie, choć na początku nie wierzyłem w powodzenie misji polerskiej, szczególnie, że nie mogłem sobie pozwolić nawet na zakup dremela by nieco ułatwić sobie zadanie. Z drugiej strony, nie podjąłbym się polerki dla kogoś bez solidnej inwestycji w sprzęt, bo jednak wstydziłbym się efektu.

Pozdrawiam, Krzysiek.

Chcesz zobaczyć jak wygląda praca amatora bez budżetu, sprzętu oraz skilla? Odwiedź wątek remontowy mojej Kaczki
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-07-2018 01:33:18 przez BellaUrsa.)
19-07-2018 01:28:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Jawa 50 typ 20 (1974) remont - BellaUrsa - 23-05-2017, 01:05:20
RE: Jawa 50 typ 20 (1974) remont - pajak - 27-06-2017, 19:16:02
RE: Jawa 50 typ 20 (1974) remont - joozek - 13-07-2018, 20:02:24
RE: Jawa 50 typ 20 (1974) remont - JGNZM - 13-07-2018, 21:42:31
RE: Jawa 50 typ 20 (1974) remont - cyci93 - 14-07-2018, 00:34:47
RE: Jawa 50 typ 20 (1974) remont - kaziq - 18-07-2018, 23:17:52
RE: Jawa 50 typ 20 (1974) remont - rafi555 - 18-07-2018, 23:32:53
RE: Jawa 50 typ 20 (1974) remont - Waldek - 19-07-2018, 00:13:00
RE: Jawa 50 typ 20 (1974) remont - BellaUrsa - 19-07-2018 01:28:26
RE: Jawa 50 typ 20 (1974) remont - Mixol - 19-07-2018, 07:48:02
Jawa 50 typ 20 (1974) remont - BellaUrsa - 21-07-2018, 02:34:38
Jawa 50 typ 20 (1974) remont - BellaUrsa - 08-07-2019, 00:28:41
RE: Jawa 50 typ 20 (1974) remont - Quake96 - 08-07-2019, 22:11:53
Jawa 50 typ 20 (1974) remont - BellaUrsa - 11-07-2019, 20:20:22
RE: Jawa 50 typ 20 (1974) remont - ananas - 12-07-2019, 12:22:17
Jawa 50 typ 20 (1974) remont - BellaUrsa - 21-07-2019, 14:14:55
Jawa 50 typ 20 (1974) remont - BellaUrsa - 27-07-2019, 19:04:46
RE: Jawa 50 typ 20 (1974) remont - cyci93 - 31-07-2019, 23:59:51
RE: Jawa 50 typ 20 (1974) remont - rafi555 - 01-08-2019, 08:38:50
Jawa 50 typ 20 (1974) remont - BellaUrsa - 22-12-2019, 20:15:52
Jawa 50 typ 20 (1974) remont - BellaUrsa - 01-01-2020, 00:53:01
RE: Jawa 50 typ 20 (1974) remont - Quake96 - 01-01-2020, 01:04:10
RE: Jawa 50 typ 20 (1974) remont - Mixol - 02-01-2020, 10:39:43


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Identyfikacja modelu rome...
Ostatni post: romek
26-06-2026 20:51:49
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 422
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
26-06-2026 17:19:40
» Odpowiedzi: 19
» Wyświetleń: 3143
Zlot pojazdów i rajd koma...
Ostatni post: bkrukl
26-06-2026 00:45:32
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 789
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: johnatanpaniniman27
25-06-2026 22:56:45
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 184
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: Janek.Ogar
25-06-2026 19:06:38
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 555
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
24-06-2026 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 639
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
24-06-2026 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34688
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 108
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 169
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 484
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5231
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 191
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 397
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 413
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 843

Reklama