Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Romet kadet by Bartek25
Autor Wiadomość
NoSeLatamTrochu Offline
Druciarz
*


Liczba postów: 1,022
Imię: Bartosz
Skąd: Lublin
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #1
Romet kadet by Bartek25
Witam
Nie wiem czemu tak późno ale jest
W tym wątku opiszę mojego pierwszego w życiu rumaka - Kadet M-780 '88

Po kupnie:



Kolorek świecy :



Wszystko zaczęło się w wakacje 2017 dokładniej w lipcu kadet kupiony od 1 właściciela w 100 % oryginalnym stanie, plombami, malutkim przebiegiem z pełną dokumentacją za 1500 zł. Poszukiwania trwały rok, ale myślę że za taką cenę było warto.

Na dobry początek zaczynałem uczyć się jeździć taką maszyną, bo to już 2 biegi. Ostrożną jazdą rozpędzałem się do 45 po podwórku ! Po kilku dniowym pyrkaniu i jeżdżeniu "wokół komina" magneto chyba miało jakąś wadę fabryczną bo urwało się w miejscu nitów. Dodatkowo do momentu wymiany magneta motorek miał problemy z paleniem. Próba spawania się nie powiodła, magneto wymieniłem i jazda dalej. Bezproblemową jazdą cieszyłem się dość długo, zero wywrotek. Naszła zima i motorek trochę się buntował ale to drobne problemy.

Zimowanie 2017/18:



Dzielnie przezimował w stodole razem z ogarkiem. Po zimie przyszedł czas na jakieś jazdy:
6-ty Luty 2018:



2 dni później :



Tutaj jakaś jazda jeszcze późną zimą :

https://www.youtube.com/watch?v=vswMZKeujoQ

Potem kadecik rzucił palenie i od maja sobie stał do teraz aż nadszedł moment żeby go przerejestrować Tongue a, że pani w urzędzie pomyliła mi ogarka z kadetem, gdzie ogar nie miał a kadet miał przegląd to naszła chwila wyszykowania go do niego.

Maj 2018 :



Zdjęcie z ostatniej jazdy do dzisiaj Big Grin

Światła i hamulce mam już ogarnięte lecz nie mam pewności co do opon. w sierpniu motorek jedzie na przegląd i rejestracja.

Co chciał bym w nim zrobić ?

Ogarnąć / wymienić ośki i wianki w kołach
Wymienić tuleje wahacza bo luz jest
Może wymiana opon bo trochę sparciały po zimie
Nakleić brakujące naklejki i poprawić na baku
Klosz lampy
Przełącznik świateł naprawić
Nasmarować lagi bo coś słabo chodzą
Linkę licznika nową bo w jednym miejscu jest lekko przetarta
W przyszłości ostra polerka całego silnika

Co w nim brakuje ?

Paska na bagażniku Big Grin

V-max - najszybciej jechałem 55 na 13 z przodu

Wszystkie rzeczy które będę w nim robił będę opisywał tu
Jest to taki mój piździk którym wożę dupę jak ogar odmówi posłuszeństwa

Dość aktualne zdjęcie 30.06.18 :



Za tydzień 8 lipca wybieram się na zawody motocross Kopalnia Nowodwór, oczywiście oglądać Big Grin rok temu byłem ogarkiem ale pogoda nie dopisała.
Być może z kimś się widzę ? Big Grin
Jeśli tak to bardzo blisko mieszkamy Smile
Więcej zdjęć wkrótce


Kanał: @rooster_works
Instagram: @bartosz.217
30-06-2018 23:51:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Romet kadet by Bartek25 - NoSeLatamTrochu - 30-06-2018 23:51:18
RE: Romet kadet by Bartek25 - Olekk - 01-07-2018, 02:21:57
RE: Romet kadet by Bartek25 - Marian2350 - 01-07-2018, 19:45:12
RE: Romet kadet by Bartek25 - seler1500 - 02-07-2018, 01:19:38
RE: Romet kadet by Bartek25 - seler1500 - 02-07-2018, 01:35:35
RE: Romet kadet by Bartek25 - seler1500 - 02-07-2018, 01:42:26
RE: Romet kadet by Bartek25 - rafi555 - 03-07-2018, 23:52:49
RE: Romet kadet by Bartek25 - seler1500 - 03-07-2018, 23:59:06
RE: Romet kadet by Bartek25 - Quake96 - 04-07-2018, 00:59:31
RE: Romet kadet by Bartek25 - seler1500 - 06-07-2018, 11:47:21
RE: Romet kadet by Bartek25 - seler1500 - 06-07-2018, 15:15:34
RE: Romet kadet by Bartek25 - seler1500 - 06-07-2018, 15:42:46
RE: Romet kadet by Bartek25 - stqc - 08-07-2018, 11:34:22
RE: Romet kadet by Bartek25 - seler1500 - 08-07-2018, 12:19:19
RE: Romet kadet by Bartek25 - rafi555 - 08-07-2018, 23:40:36
RE: Romet kadet by Bartek25 - seler1500 - 09-07-2018, 14:30:35
RE: Romet kadet by Bartek25 - seler1500 - 03-12-2018, 01:09:49


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Merfix
Dzisiaj 13:44:14
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 290
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
Dzisiaj 01:32:35
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 67
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: tie.my.r0pe
Dzisiaj 00:02:10
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 29
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
Wczoraj 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5151
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 136
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:13:35
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 378
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 241
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 282
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 550
Prezentacja mojej Stelli
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:37:46
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 209
Wigry 1975 - Przywrócenie...
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:27:30
» Odpowiedzi: 20
» Wyświetleń: 6362
Liczba oktanowa a ustawie...
Ostatni post: Dinozaur
18-06-2026 10:29:18
» Odpowiedzi: 70
» Wyświetleń: 19879
Romet Romka - 50-T-1 '82r...
Ostatni post: romek
17-06-2026 20:12:55
» Odpowiedzi: 212
» Wyświetleń: 96813
Dwie jawki Mustang - okaz...
Ostatni post: usertm
17-06-2026 19:53:12
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 470
Plastiki
Ostatni post: Grzeszek
17-06-2026 12:08:19
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 257

Reklama