Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Romet gazela - r. 81
Autor Wiadomość
romet3kolory Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 230
Imię: romet3kolory
Skąd: Bielsko-Biała
Pojazd: Inny
Post: #26
RE: Romet gazela - r. 81
(06-03-2018 00:20:58)Ferrieha napisał(a):  Romet3kolory - cóż, ja się na spawach ani spawaniu nie znam Smile zauważyłam tyle co Ty - ten spaw wygląda "ciekawie". I tyle.
Co do wożenia na gazeli dziecka - nie muszę tego robić. Zastanowię się, ale już zainwestowałam w to na tyle dużo pracy, że szkoda byłoby nie dokończyć. Pisałeś o przeszlifowaniu kątówką, żeby sprawdzić jakość spoiny - jak to zrobić? Tzn. szlifuję i co? Jak będzie spoina złej jakości to co się stanie, będzie odpryskiwać i spaw pójdzie?

P.s. Wiesz, ramy się kiedyś spawało - nawet obecnie się spawa aluminium, a przy stalowych ramach było to kiedyś na porządku dziennym - nie tylko w tanich gazelach, w takich jaguarach czy huraganach tym bardziej, bo każdemu było szkoda Smile z fabryki rama też nie wychodzi rzeźbiona, no nie? Wink wiadomo, spaw fabryczny to fabryczny, ale co innego domorosły spawacz, a co innego profesjonalista. Poprzedni właściciel roweru był profesjonalistą, żył ze spawania i nawet jeśli coś było spawane, to profesjonalnie. Zresztą spaw był pod farbą, a farba była wieloletnia - czyli jakiś szczególnie lichy być nie mógł.
ramy w Jaguarach i Huraganach były lutowane mosiądzem, więc każda próba domorosłego pospawania czegoś takiego skończyła by się wypłynięciem lutu.
Mufa ramy Twojej Gazeli powinna wyglądać tak
https://2.bp.blogspot.com/-kqj22CqIO68/W...234484.jpg
a po oczyszczeniu z lakieru tak
https://2.bp.blogspot.com/-Sp9guGdBuxQ/V...214374.jpg
tymczasem wygląda tak
https://s13.postimg.org/qg5dgglxj/IMG_8946.jpg
sama więc widzisz , że coś tu nie hallo !!!
porządny spawacz zrobiłby ładną spoinę, tymczasem ta na Twoim zdjęciu nie wygląda zbyt schludnie.
Ponieważ sam przechodziłem dokładnie taką samą drogę jak Ty, gdyż wcześniej nigdy nie zajmowałem się remontem rowerów, więc jestem w stanie wczuć się w to co robisz obecnie.
Osobiście dałbym sobie spokój z tą ramą gdyż na bezpieczeństwie nie ma co oszczędzać i poszukał czegoś lepszego, tym bardziej , że za pieniądze , które wydasz obecnie na malowanie itd. możesz kupić sobie w miarę sensowną Gazelę - na Śląsku nie powinno być z tym problemu.
Jak jeździsz na narty to możesz po drodze zawinąć do Bielska , na strychu mam gdzieś ramę od Komety - to prawie to samo , w dodatku już pomalowaną podkładem , jakoś się dogadamy.
Oczywiście to Twój projekt i zrobisz co uważasz.

w weekend spróbuje zważyć moją Gazelę , tylko moja nie ma bagażnika i trochę inne błotniki , jednak wydaje mi się , że kiedyś ważyłem ją i wyszło jakieś 17 kilo
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-03-2018 19:36:50 przez romet3kolory.)
06-03-2018 19:33:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Romet gazela - r. 81 - Ferrieha - 03-03-2018, 23:25:34
RE: Romet gazela - r. 81 - epwaspotter - 03-03-2018, 23:48:48
RE: Romet gazela - r. 81 - Ferrieha - 04-03-2018, 00:20:06
RE: Romet gazela - r. 81 - Olekk - 04-03-2018, 00:00:25
RE: Romet gazela - r. 81 - Wigrus - 04-03-2018, 00:49:37
RE: Romet gazela - r. 81 - Ferrieha - 04-03-2018, 00:56:18
RE: Romet gazela - r. 81 - Wigrus - 04-03-2018, 01:07:39
RE: Romet gazela - r. 81 - Ferrieha - 04-03-2018, 01:10:33
RE: Romet gazela - r. 81 - maras 74 - 04-03-2018, 14:24:35
RE: Romet gazela - r. 81 - Ferrieha - 04-03-2018, 15:29:41
RE: Romet gazela - r. 81 - romet3kolory - 04-03-2018, 16:50:17
RE: Romet gazela - r. 81 - Wojtek na Wigry - 04-03-2018, 17:37:44
RE: Romet gazela - r. 81 - rafi555 - 04-03-2018, 18:11:00
RE: Romet gazela - r. 81 - stanley - 04-03-2018, 19:08:09
RE: Romet gazela - r. 81 - Ferrieha - 04-03-2018, 21:15:48
RE: Romet gazela - r. 81 - romet3kolory - 04-03-2018, 22:10:50
RE: Romet gazela - r. 81 - rafi555 - 04-03-2018, 21:24:03
RE: Romet gazela - r. 81 - Ferrieha - 04-03-2018, 22:41:22
RE: Romet gazela - r. 81 - rafi555 - 05-03-2018, 17:41:12
RE: Romet gazela - r. 81 - stanley - 05-03-2018, 00:08:33
RE: Romet gazela - r. 81 - Ferrieha - 05-03-2018, 00:43:32
RE: Romet gazela - r. 81 - stanley - 05-03-2018, 17:48:02
RE: Romet gazela - r. 81 - rafi555 - 05-03-2018, 18:04:20
RE: Romet gazela - r. 81 - romet3kolory - 05-03-2018, 19:05:45
RE: Romet gazela - r. 81 - Ferrieha - 06-03-2018, 00:20:58
RE: Romet gazela - r. 81 - romet3kolory - 06-03-2018 19:33:34
RE: Romet gazela - r. 81 - Ferrieha - 06-03-2018, 21:08:42
RE: Romet gazela - r. 81 - romet3kolory - 06-03-2018, 22:17:55
RE: Romet gazela - r. 81 - Ferrieha - 10-03-2018, 17:28:29
RE: Romet gazela - r. 81 - Muran001 - 11-03-2018, 17:32:05
RE: Romet gazela - r. 81 - rafi555 - 11-03-2018, 18:07:35


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
Dzisiaj 17:19:40
» Odpowiedzi: 19
» Wyświetleń: 3023
Identyfikacja modelu rome...
Ostatni post: krystian276
Dzisiaj 13:45:20
» Odpowiedzi: 13
» Wyświetleń: 200
Zlot pojazdów i rajd koma...
Ostatni post: bkrukl
Dzisiaj 00:45:32
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 752
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: johnatanpaniniman27
Wczoraj 22:56:45
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 128
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: Janek.Ogar
Wczoraj 19:06:38
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 526
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
24-06-2026 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 562
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
24-06-2026 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34563
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 86
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 141
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 387
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5212
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 182
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 363
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 375
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 784

Reklama