Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Romet 50-T-1 elektronik 1981 by JGNZM
Autor Wiadomość
JGNZM Offline
Chartełowiec
Moderatorzy


Liczba postów: 1,247
Imię: Mikołaj
Skąd: Wielkopolskie
Pojazd: Romet Chart
Post: #127
RE: Romet 50-T-1 elektronik 1981 by JGNZM
(07-01-2018 18:33:25)bubzon napisał(a):  Fajnie z cewką mi podpowiedziałeś, bo oryginalna butelkowa psuje efekt, a tutaj udało się ukryć, świetna sprawa. Próbowałeś go już odpalać? Coś czytam, że ma ciężko. Ja trochę z tym zapłonem walczyłem i jeśli to jest oryginalny od charta, to nie będzie chodził jak trzeba. Chyba, że masz wersję z motoryny. Gdzieś tutaj temat mam i znalazłem informacje na elektrodzie. Wał charta kręci się w drugą stronę niż tutaj, dlatego trzeba zmienić biegunowość impulsatora, odlutowujesz dwa przewody i lutujesz odwrotnie. W razie czego jakby nie chciał odpalić i strzelał z gaźnika. Można to poznać, bo iskra wtedy tak jakby późno występuje na świecy i czasem widać jakby znikała. Przerabiałem temat.
Nie rozumiem sensu zmiany polaryzacji impulsatora, skoro magneto i tak tworzy pole magnetyczne o zarysie sinusoidalnym, czyli zapłon będzie produkował prąd zmienny, tak samo impulsator. Silnik pracuje teoretycznie dobrze, tylko tyle, że ma problem z wkręceniem się na obroty a wolnych nie chce utrzymać. Wydaje mi się, że to wina zbyt ciasno spasowanego tłoka i cylindra oraz gaźnika aniżeli impulsatora. Zapłon ustawiałem czujnikiem zegarowym, występuje około 2,80mm przed GMP i tak też jest z iskrą. Chociaż spróbować można zrobić to co pisałeś, ale wg mnie nie ma to sensu, lecz kto wie.
Cytat:Żarówkę jaką masz przodu? Normalną od charta? U mnie pali wszystkie żarówki jak dodam gazu na tym zapłonie,a cewek od ładowania nawet nie wykorzystałem.
Żarówkę mam od Charta 25/25W. Ona jest podłączona jak fabryczne w Charcie, czyli prąd z obydwóch cewek idzie na żarówkę. Światło tylne i klakson (na prąd zmienny) mam na cewkach ładowania, które są zmasowane (tym wspólnym przewodem z zapłonu). Przypomnę tylko, że org cewki są bezmasowe.
Cytat:Naklejki faktycznie niezłą robotę robią.

Ramkę licznika normalnie da się wymienić? Nigdy nie próbowałem, ona jakoś zaciskana jest?
Ramkę licznika, jak masz brzydką, to kupujesz nową na stolmot (link jest gdzieś wcześniej) i zakładasz nową. Ale uważaj, bo łatwo można ją od zewnątrz zgiąć. Tak, jest zaciskana na całym obwodzie, ja to u siebie zacisnąłem uderzając tępym śrubokrętem.
Cytat:Mam jeszcze pytanie co do centrowania, bo też mam bicie w przednim kole góra dół i gościu, który się tym zajmuje powiedział mi, że lepiej nową obręcz kupić. U mnie normalnie kierownica w rękach podskakuje podczas jazdy. Ciężko to korygować?
Bicie góra-dół bardzo ciężko się reguluje, chyba nawet nie da się go w 100% zlikwidować. Przynajmniej nie z moimi umiejętnościami. Aczkolwiek da się je zminimalizować.
07-01-2018 22:00:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - Marwerick - 01-07-2017, 01:08:42
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - JGNZM - 01-07-2017, 01:13:29
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - kdudka - 01-07-2017, 01:16:33
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - Quake96 - 01-07-2017, 01:39:44
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - JGNZM - 01-07-2017, 11:20:28
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - kdudka - 01-07-2017, 11:59:00
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - skinder - 01-07-2017, 12:54:21
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - JGNZM - 01-07-2017, 22:10:02
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - kdudka - 01-07-2017, 22:20:50
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - JGNZM - 01-07-2017, 23:05:11
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - kdudka - 01-07-2017, 23:19:56
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - Petronas - 02-07-2017, 21:19:36
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - nie_mientki - 02-07-2017, 22:11:29
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - JGNZM - 03-07-2017, 02:28:33
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - rafi555 - 03-07-2017, 12:28:49
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - Majerano - 03-07-2017, 15:49:59
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - nie_mientki - 03-07-2017, 15:59:07
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - rafi555 - 03-07-2017, 16:06:50
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - JGNZM - 04-07-2017, 00:05:42
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - TheJalo - 04-07-2017, 12:33:58
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - rafi555 - 04-07-2017, 12:32:42
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - kdudka - 04-07-2017, 12:45:34
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - Rafku - 04-07-2017, 12:47:06
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - JGNZM - 04-07-2017, 18:32:11
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - JGNZM - 05-07-2017, 00:59:56
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - JGNZM - 13-07-2017, 00:47:51
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - Rafku - 13-07-2017, 09:06:17
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - JGNZM - 13-07-2017, 11:21:52
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - JGNZM - 23-07-2017, 19:22:59
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - joozek - 23-07-2017, 19:35:46
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - Szatek - 23-07-2017, 19:36:44
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - joozek - 23-07-2017, 19:47:19
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - Szatek - 23-07-2017, 19:54:50
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - joozek - 23-07-2017, 19:56:36
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - Szatek - 23-07-2017, 20:05:20
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - JGNZM - 23-07-2017, 20:42:36
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - Szatek - 23-07-2017, 20:50:06
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - JGNZM - 23-07-2017, 20:57:17
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - Andrzej2 - 23-07-2017, 20:59:15
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - Szatek - 23-07-2017, 21:46:29
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - Waldek - 23-07-2017, 22:14:00
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - JGNZM - 23-07-2017, 22:34:58
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - JGNZM - 24-07-2017, 00:54:49
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - Szatek - 24-07-2017, 01:16:09
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - joozek - 25-07-2017, 01:10:02
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - Szatek - 25-07-2017, 09:33:22
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - Rafku - 25-07-2017, 10:08:55
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - Szatek - 25-07-2017, 11:04:17
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - JGNZM - 27-07-2017, 23:55:03
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - JGNZM - 28-07-2017, 01:06:55
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - joozek - 28-07-2017, 01:14:49
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - Dziadek59 - 28-07-2017, 12:30:43
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - JGNZM - 28-07-2017, 01:38:25
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - JGNZM - 28-07-2017, 22:33:59
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - Szatek - 28-07-2017, 23:10:58
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - JGNZM - 28-07-2017, 23:17:40
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - Szatek - 28-07-2017, 23:36:37
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - JGNZM - 29-07-2017, 00:04:39
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - Szatek - 29-07-2017, 00:09:39
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - JGNZM - 29-07-2017, 00:20:57
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - Szatek - 29-07-2017, 00:25:08
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - JGNZM - 01-08-2017, 00:50:39
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - JGNZM - 01-08-2017, 01:34:48
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - JGNZM - 01-08-2017, 12:05:01
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - JGNZM - 01-08-2017, 12:50:32
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - skinder - 01-08-2017, 16:06:11
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - JGNZM - 08-08-2017, 22:34:03
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - JGNZM - 18-08-2017, 23:57:39
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - Petronas - 19-08-2017, 20:40:13
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - JGNZM - 26-08-2017, 23:10:08
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - Waldek - 27-08-2017, 10:55:37
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - Rafku - 27-08-2017, 11:13:54
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - joozek - 27-08-2017, 11:33:56
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - JGNZM - 27-08-2017, 11:53:20
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - Szatek - 27-08-2017, 12:59:52
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - JGNZM - 27-08-2017, 13:22:09
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - Szatek - 27-08-2017, 13:44:59
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - JGNZM - 27-08-2017, 13:54:31
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - Kazek - 27-08-2017, 14:02:45
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - JGNZM - 27-08-2017, 14:16:54
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - JGNZM - 01-09-2017, 22:59:02
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - rafi555 - 01-09-2017, 23:24:47
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - JGNZM - 01-09-2017, 23:27:23
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - JGNZM - 10-09-2017, 17:20:47
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - JGNZM - 21-09-2017, 22:58:49
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - JGNZM - 23-09-2017, 22:41:39
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - Petronas - 24-09-2017, 20:29:59
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - Suwmiarka - 19-11-2017, 21:24:57
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - JGNZM - 19-11-2017, 22:31:45
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - Suwmiarka - 21-11-2017, 20:07:13
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - komarinho - 19-11-2017, 23:07:32
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - JGNZM - 19-11-2017, 23:51:02
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - JGNZM - 25-11-2017, 22:22:03
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - kaziq - 25-11-2017, 22:53:10
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - JGNZM - 25-11-2017, 22:56:34
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - joozek - 26-11-2017, 01:04:07
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - Waldek - 26-11-2017, 13:38:55
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - Bercik01 - 26-11-2017, 15:44:52
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - JGNZM - 26-11-2017, 17:08:55
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - Buba27 - 26-11-2017, 23:20:54
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - JGNZM - 27-11-2017, 01:00:05
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - Rafku - 27-11-2017, 09:43:39
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - nie_mientki - 27-11-2017, 15:46:57
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - JGNZM - 27-11-2017, 19:12:40
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - kdudka - 27-11-2017, 20:02:13
RE: Romet T-1 1981 by JGNZM - JGNZM - 27-11-2017, 21:25:57
RE: Romet 50-T-1 elektronik 1981 by JGNZM - JGNZM - 07-01-2018 22:00:52


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
ROMET OGAR 200 ale w wers...
Ostatni post: krystian276
Dzisiaj 17:56:26
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 464
Identyfikacja modelu rome...
Ostatni post: romek
26-06-2026 20:51:49
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 530
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
26-06-2026 17:19:40
» Odpowiedzi: 19
» Wyświetleń: 3157
Zlot pojazdów i rajd koma...
Ostatni post: bkrukl
26-06-2026 00:45:32
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 806
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: johnatanpaniniman27
25-06-2026 22:56:45
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 214
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: Janek.Ogar
25-06-2026 19:06:38
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 595
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
24-06-2026 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 661
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
24-06-2026 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34745
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 118
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 184
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 516
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5240
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 198
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 404
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 422

Reklama