Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Romet Chart 210 1989r
Autor Wiadomość
skinder Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 197
Imię: Michał
Skąd: Toruń
Pojazd: Inny
Post: #6
RE: Romet Chart 210 1989r
Szukałem takiego egzemplarza żeby z typowych dla niego elementów wszystko się zgadzało - tj lampy, błotniki, kierunkowskazy, przełączniki itd. Elementy takie jak zbiornik czy ten felerny boczek mogę sobie spokojnie wymienić na inne, tak samo obręcze, a zawieszenia zregenerować.

Rafku napisał(a):Tez bym chcial Charta gdyby nie te osiągi na poziomie Ogara 200 Facepalm2

Hehe, ale z Ciebie chłopie maruda, w temacie z kadetem też na coś narzekałeś o ile mnie pamięć nie myli Big Grin

Grzebie już w starociach od prawie 17 lat i najczęstsze pytania na jakie mi przychodzi odpowiadać pod zdjęciami na fanpejdżu czy filmami na YT to "jaki vmax", "ile cipali na sto?" albo "psuje sie?". No trudno raczej porównać charta z jakimś RD 50, nsr 50 czy nawet do simsona, który na tamte możliwości był właściwie lokalną ekstraligą. Patrząc pod tym kątem romet zawsze będzie gratem, czy to ogar, czy to chart. Zresztą, czego oczekiwać za taką kasę Smile Krajowa produkcja zawsze była w tyle za ddrem i jeszcze dalej za japonią, chociaż wielkie chęci mieli i dobre pomysły to i tak wyszło jak wyszło. Ten konkretnie chart jest oczywiście z pełną dokumentacją.

Wczoraj pogrzebałem trochę i mniej więcej wiem już co i jak. Zdarłem głowicę - wszystko wygląda ok, lekki próg, jakieś ślady zużycia, brak widocznych rys czy uszkodzeń. Sprzęgło się lekko skleiło więc je rozruszałem, zlałem stary olej i zrzuciłem pokrywę żeby się upewnić, że wszystko ok. Rozebrałem też i wyczyściłem porządnie gaźnik. Podpiąłem moduł na krótko i odnalazłem iskrę, właściwie to nawet odpalił ale nie chciał się wkręcać na obroty, więc dałem mu już na wieczór spokój.




Dzisiaj sprawdziłem rezystancje cewek, zmieniłem moduł na drugi gl-133, który dostałem przy zakupie i poprawiłem trochę meksyk z kablami - źle pozaciskane i odpadające konektory, przetarte przewody itd. Co mnie najbardziej zaskoczyło to to, że odpalił od pierwszego kopnięcia i chodził całkiem nieźle, wkręcał się na obroty, brak jakiś bliżej nieokreślonych stuków, dzwonienia czy czegokolwiek co bardzo cieszy Smile Szkoda tylko, że gaźnik strasznie zalewa i morduje świece, z łączenia kolanka z tłumikiem paliwo leci aż miło. Może jakaś sugestia co zrobić z tym gaźnikiem (fos) ? Przejechałem się kawałek, kusi żeby pojeździć jeszcze Smile







I film z odpału:



22-08-2017 22:33:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Romet Chart 210 1989r - skinder - 21-08-2017, 17:31:12
RE: Romet Chart 210 1989r - JGNZM - 21-08-2017, 18:59:02
RE: Romet Chart 210 1989r - Rafku - 21-08-2017, 19:52:36
RE: Romet Chart 210 1989r - MECHANIK123 - 21-08-2017, 22:55:07
RE: Romet Chart 210 1989r - skinder - 22-08-2017 22:33:48
RE: Romet Chart 210 1989r - Gomulsky - 23-08-2017, 00:38:25
RE: Romet Chart 210 1989r - Waldek - 22-08-2017, 22:40:42
RE: Romet Chart 210 1989r - JGNZM - 23-08-2017, 01:02:50
RE: Romet Chart 210 1989r - Odrestaurator - 23-08-2017, 01:16:57
RE: Romet Chart 210 1989r - damian94 - 23-08-2017, 12:35:08
RE: Romet Chart 210 1989r - skinder - 13-09-2017, 00:57:14
RE: Romet Chart 210 1989r - Marwerick - 13-09-2017, 01:02:18
RE: Romet Chart 210 1989r - skinder - 13-09-2017, 01:13:01
RE: Romet Chart 210 1989r - Komar_126 - 13-09-2017, 22:42:36
RE: Romet Chart 210 1989r - skinder - 13-09-2017, 23:06:16
RE: Romet Chart 210 1989r - Stachu.G - 13-09-2017, 23:53:34
RE: Romet Chart 210 1989r - skinder - 18-09-2017, 22:53:00
RE: Romet Chart 210 1989r - skinder - 06-11-2017, 23:57:25
RE: Romet Chart 210 1989r - kaziq - 07-11-2017, 19:36:27
RE: Romet Chart 210 1989r - skinder - 07-11-2017, 20:26:37
RE: Romet Chart 210 1989r - kaziq - 07-11-2017, 23:19:23
RE: Romet Chart 210 1989r - JGNZM - 07-11-2017, 23:50:27
RE: Romet Chart 210 1989r - Texas Ranger - 08-11-2017, 02:13:32
RE: Romet Chart 210 1989r - skinder - 12-01-2018, 00:32:47


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Zlot pojazdów i rajd koma...
Ostatni post: bkrukl
Dzisiaj 00:45:32
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 734
Identyfikacja modelu rome...
Ostatni post: romek
Dzisiaj 00:44:55
» Odpowiedzi: 10
» Wyświetleń: 158
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: johnatanpaniniman27
Wczoraj 22:56:45
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 103
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: Janek.Ogar
Wczoraj 19:06:38
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 510
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
24-06-2026 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 549
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
24-06-2026 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34538
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
23-06-2026 22:56:39
» Odpowiedzi: 17
» Wyświetleń: 2999
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 77
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 123
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 332
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5206
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 176
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 356
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 366
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 771

Reklama