Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Bydgoski Szerszeń :D
Autor Wiadomość
Quake96 Offline
Pyr pyr, wrum, wrum :D
Moderatorzy


Liczba postów: 2,795
Imię: Piotr
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #144
RE: Bydgoski Szerszeń :D
Jeszcze od czasu bresiowego remontu ten silnik miał mały problem z kopniakiem. Najpierw świeżo po remoncie, kopniak się blokował i nie chciał w ogóle działać. Potem zaczął się "docierać" i w końcu dało się go odpalać z kopa, ale wciąż zdarzało mu się blokować/zacinać. Jeszcze później zdawał się już działać normalnie, choć sporadycznie lekko się przyblokowywał, ale to już nie sprawiało problemu. I tak właśnie było, gdy kupiłem Ogara od Bresia. Z czasem zaczęło się robić gorzej. Kopniak co prawda ogólnie działał, ale zaczął się "zjadać". Z miesiąca na miesiąc łapał coraz niżej. W końcu zaczął łapać już praktycznie z "ostatniego freza" i dopóki mimo tego odpalał bez problemu, dopóty nic z tym nie robiłem. No, ale w końcu kopniak łapał już praktycznie tyle co nic, na dodatek ciągle się zacinał i nawet jak udało się kopnąć, to obrót wału był za mały by odpalić silnik, no chyba że akurat trochę mocniej zakręciło silnikiem, to jeszcze jakoś zapalił. No, ale takie odpalanie było katorgą, a Ogar to nie żużlówka żeby go na popych ciągle palić, więc powiedziałem sobie dość i postanowiłem coś z tym zrobić. Udało mi się namówić Bresia na rozpołowienie silnika i wymianę tego co trzeba. Szkopuł był w tym, że silnik trzeba było rozpołowić i złożyć jeszcze tego samego dnia. Robotę zaczęliśmy jakoś około 15-16, a silnik do ramy wrócił chyba jakoś po 22.

Co zrobiliśmy? Przede wszystkim cały ten kopniak. Winowajcą problemów okazał się nie tylko półksiężyc, ale i rozpadająca się grzechotka, która zapewne powodowała te zacinanie się kopniaka i jego "zjadanie", więc obie te części zostały wymienione. Przy okazji wymieniłem też łożyska na skrzyni biegów, bo łożysko trybu zdawczego nie wiedzieć czemu miało luzy. Drugie wymieniłem do kompletu, bo uważam, że jak robić łożyska na skrzyni to oba na raz, a tym bardziej jeśli miałem takowe w zapasie.

Warto wspomnieć, że silnik poza wyżej wymienionymi elementami okazał się być w świetnym stanie, a od remontu minęło już kilka ładnych tysięcy kilometrów.

Dzisiejsza misja zakończyła się sukcesem, bowiem Ogar znów elegancko pali na kopniak i bez problemu dotarł do domu Smile

A tak wygląda półksiężyc wyciągnięty z silnika :F


- Patrz pan, ale ciśnie tą jawką, no wariat!
- Ale panie, to dopiero drugi bieg się kończy...


"Skończyło się jak Bruce Lee, czy misja w kosmodromach
Nie nagra tego Grundig czy Unitra Diora...."
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-07-2017 02:32:21 przez Quake96.)
13-07-2017 02:30:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Bydgoski Szerszeń :D - Quake96 - 19-01-2017, 18:22:26
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Tomasso94 - 19-01-2017, 18:47:58
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Quake96 - 19-01-2017, 18:51:01
RE: Bydgoski Szerszeń :D - rafi555 - 19-01-2017, 20:52:29
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Przemi998 - 19-01-2017, 22:02:42
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Quake96 - 19-01-2017, 22:09:21
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Quake96 - 20-01-2017, 19:11:38
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Quake96 - 21-01-2017, 21:19:37
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Kami7577 - 25-01-2017, 17:17:51
RE: Bydgoski Szerszeń :D - rafi555 - 21-01-2017, 21:55:13
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Quake96 - 21-01-2017, 21:59:06
RE: Bydgoski Szerszeń :D - 3SDM - 21-01-2017, 23:45:34
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Quake96 - 22-01-2017, 01:05:13
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Dziadek - 22-01-2017, 14:46:34
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Quake96 - 22-01-2017, 19:53:32
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Petronas - 22-01-2017, 21:20:56
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Quake96 - 22-01-2017, 22:04:35
RE: Bydgoski Szerszeń :D - komarinho - 23-01-2017, 01:18:43
RE: Bydgoski Szerszeń :D - komarinho - 23-01-2017, 01:37:34
RE: Bydgoski Szerszeń :D - rafi555 - 23-01-2017, 09:42:12
RE: Bydgoski Szerszeń :D - komarinho - 23-01-2017, 13:30:48
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Komar_126 - 23-01-2017, 17:46:07
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Quake96 - 23-01-2017, 20:58:49
RE: Bydgoski Szerszeń :D - komarinho - 24-01-2017, 01:48:59
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Quake96 - 24-01-2017, 01:52:33
RE: Bydgoski Szerszeń :D - komarinho - 24-01-2017, 11:03:37
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Quake96 - 24-01-2017, 15:15:02
RE: Bydgoski Szerszeń :D - rafi555 - 24-01-2017, 22:23:58
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Petronas - 24-01-2017, 21:25:34
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Quake96 - 24-01-2017, 22:54:15
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Quake96 - 25-01-2017, 17:31:33
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Tomasso94 - 25-01-2017, 19:02:04
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Quake96 - 25-01-2017, 21:22:12
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Quake96 - 27-01-2017, 14:42:20
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Quake96 - 27-01-2017, 22:03:20
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Rafku - 27-01-2017, 22:16:12
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Quake96 - 27-01-2017, 22:20:23
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Quake96 - 29-01-2017, 17:17:48
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Simpepsi97 - 29-01-2017, 20:17:46
RE: Bydgoski Szerszeń :D - rafi555 - 29-01-2017, 21:27:54
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Quake96 - 29-01-2017, 21:00:38
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Marwerick - 29-01-2017, 23:47:25
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Quake96 - 30-01-2017, 00:59:50
RE: Bydgoski Szerszeń :D - komarinho - 30-01-2017, 02:03:02
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Quake96 - 30-01-2017, 02:19:44
RE: Bydgoski Szerszeń :D - komarinho - 30-01-2017, 02:26:06
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Quake96 - 30-01-2017, 16:50:29
RE: Bydgoski Szerszeń :D - komarinho - 31-01-2017, 02:27:54
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Quake96 - 31-01-2017, 13:40:51
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Komar_126 - 31-01-2017, 14:26:35
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Quake96 - 31-01-2017, 14:38:10
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Komar_126 - 31-01-2017, 14:42:19
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Rafku - 05-02-2017, 22:11:57
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Quake96 - 05-02-2017, 22:18:15
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Quake96 - 05-02-2017, 22:23:42
RE: Bydgoski Szerszeń :D - komarinho - 06-02-2017, 01:21:32
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Marwerick - 06-02-2017, 01:28:30
RE: Bydgoski Szerszeń :D - komarinho - 06-02-2017, 16:38:31
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Quake96 - 11-02-2017, 23:30:21
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Dziadek - 12-02-2017, 03:33:20
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Petronas - 12-02-2017, 13:19:52
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Quake96 - 12-02-2017, 13:25:38
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Quake96 - 13-02-2017, 20:22:01
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Petronas - 13-02-2017, 23:00:28
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Quake96 - 13-02-2017, 23:06:35
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Quake96 - 14-02-2017, 03:41:56
RE: Bydgoski Szerszeń :D - komarinho - 14-02-2017, 14:01:41
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Komar_126 - 14-02-2017, 22:17:46
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Quake96 - 18-02-2017, 18:36:21
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Quake96 - 19-02-2017, 23:18:22
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Quake96 - 19-02-2017, 23:31:02
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Quake96 - 20-02-2017, 02:00:31
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Quake96 - 04-03-2017, 23:26:05
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Quake96 - 05-03-2017, 02:52:25
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Dziadek - 05-03-2017, 16:15:40
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Niedziela - 07-03-2017, 22:04:13
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Quake96 - 18-03-2017, 22:40:05
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Dziadek - 19-03-2017, 19:51:20
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Quake96 - 19-03-2017, 20:00:19
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Dziadek - 19-03-2017, 20:32:42
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Quake96 - 21-03-2017, 17:41:13
RE: Bydgoski Szerszeń :D - joozek - 21-03-2017, 18:11:57
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Quake96 - 21-03-2017, 18:19:25
RE: Bydgoski Szerszeń :D - joozek - 21-03-2017, 18:23:38
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Quake96 - 21-03-2017, 19:12:18
RE: Bydgoski Szerszeń :D - komarinho - 21-03-2017, 21:14:07
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Quake96 - 21-03-2017, 21:16:46
RE: Bydgoski Szerszeń :D - joozek - 22-03-2017, 11:36:11
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Quake96 - 22-03-2017, 19:14:31
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Quake96 - 23-03-2017, 21:27:42
RE: Bydgoski Szerszeń :D - JGNZM - 23-03-2017, 23:45:35
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Quake96 - 02-04-2017, 18:11:03
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Simpepsi97 - 02-04-2017, 20:15:16
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Dziadek - 02-04-2017, 20:19:56
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Quake96 - 02-04-2017, 21:34:25
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Dziadek - 02-04-2017, 21:50:45
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Petronas - 02-04-2017, 21:55:33
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Quake96 - 03-04-2017, 02:01:40
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Dziadek - 03-04-2017, 10:47:14
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Quake96 - 06-05-2017, 21:11:13
RE: Bydgoski Szerszeń :D - komarinho - 06-05-2017, 23:41:55
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Quake96 - 06-05-2017, 23:44:07
RE: Bydgoski Szerszeń :D - komarinho - 07-05-2017, 12:38:05
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Chmielu17 - 07-05-2017, 12:44:46
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Komar_126 - 07-05-2017, 16:33:59
RE: Bydgoski Szerszeń :D - gregorian2008 - 07-05-2017, 17:07:23
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Quake96 - 07-05-2017, 18:17:49
RE: Bydgoski Szerszeń :D - joozek - 07-05-2017, 18:45:01
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Quake96 - 07-05-2017, 18:52:54
RE: Bydgoski Szerszeń :D - komarinho - 07-05-2017, 18:53:34
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Komar_126 - 07-05-2017, 19:20:09
RE: Bydgoski Szerszeń :D - komarinho - 08-05-2017, 12:31:25
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Komar_126 - 08-05-2017, 22:08:10
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Quake96 - 09-05-2017, 23:01:35
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Dziadek - 11-05-2017, 15:29:47
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Quake96 - 14-05-2017, 18:21:56
RE: Bydgoski Szerszeń :D - komarinho - 14-05-2017, 19:26:46
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Marwerick - 14-05-2017, 20:57:38
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Dziadek - 14-05-2017, 22:39:49
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Quake96 - 19-05-2017, 22:16:29
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Simon - 20-05-2017, 00:54:35
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Quake96 - 20-05-2017, 00:56:14
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Quake96 - 24-05-2017, 01:25:59
RE: Bydgoski Szerszeń :D - komarinho - 24-05-2017, 12:28:00
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Quake96 - 25-05-2017, 00:04:26
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Quake96 - 27-05-2017, 14:46:39
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Marwerick - 27-05-2017, 23:47:31
RE: Bydgoski Szerszeń :D - ARES - 28-05-2017, 00:07:10
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Quake96 - 28-05-2017, 00:17:46
RE: Bydgoski Szerszeń :D - joozek - 28-05-2017, 00:34:13
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Quake96 - 28-05-2017, 00:34:57
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Marwerick - 28-05-2017, 00:40:18
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Quake96 - 28-05-2017, 21:16:15
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Niedziela - 01-06-2017, 22:56:25
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Quake96 - 01-06-2017, 23:31:19
RE: Bydgoski Szerszeń :D - damian94 - 01-06-2017, 23:38:34
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Quake96 - 01-06-2017, 23:49:26
RE: Bydgoski Szerszeń :D - komarinho - 02-06-2017, 00:29:03
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Quake96 - 02-06-2017, 01:06:11
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Komar_126 - 10-07-2017, 22:03:04
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Quake96 - 13-07-2017 02:30:32
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Quake96 - 14-10-2017, 00:24:42
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Mixol - 14-10-2017, 09:08:15
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Quake96 - 14-10-2017, 13:01:52
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Mixol - 14-10-2017, 13:12:32
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Quake96 - 14-10-2017, 14:47:39
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Quake96 - 08-04-2018, 21:39:54
RE: Bydgoski Szerszeń :D - kaziq - 08-04-2018, 22:07:19
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Texas Ranger - 08-04-2018, 22:54:21
RE: Bydgoski Szerszeń :D - NexTPL - 08-04-2018, 23:49:05
RE: Bydgoski Szerszeń :D - seler1500 - 08-04-2018, 23:56:48
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Marwerick - 09-04-2018, 00:25:30
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Quake96 - 09-04-2018, 12:17:26
RE: Bydgoski Szerszeń :D - Texas Ranger - 09-04-2018, 15:43:41


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Identyfikacja modelu rome...
Ostatni post: romek
Wczoraj 20:51:49
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 414
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
Wczoraj 17:19:40
» Odpowiedzi: 19
» Wyświetleń: 3139
Zlot pojazdów i rajd koma...
Ostatni post: bkrukl
Wczoraj 00:45:32
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 787
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: johnatanpaniniman27
25-06-2026 22:56:45
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 182
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: Janek.Ogar
25-06-2026 19:06:38
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 553
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
24-06-2026 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 633
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
24-06-2026 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34673
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 107
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 169
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 482
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5231
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 191
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 394
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 412
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 833

Reklama