Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Romet Komar 2350 by boguc
Autor Wiadomość
boguc Offline
Nowy
*


Liczba postów: 5
Imię: Radek
Skąd: Szpice-Chojnowo
Pojazd: Romet Komar
Post: #1
Romet Komar 2350 by boguc
Hej rometomaniacy Big Grin Otwieram ten temat!
Odkąd pamiętam w rodzinie był komar 2350 niebieski, jeździł nim dziadek, stryjek, potem mój tato i ja(po zrobieniu kapitalki silnika). Ale... dzisiaj nie o tym sprzęcie mowa. Swego czasu, jak byłem jeszcze pacholęciem został zakupiony drugi komar, bardzo niekompletny, jako dawca części. Pamiętam całkiem dobrze to zdarzenie - wyciągnięty z szopy, z siedzeniem długim z innego motocykla przykręcone drutem, które to z resztą sprzedawca zostawił sobie. Miało mu się jeszcze przydać Smile
Rama leżała w krzakach jakieś 15 lat, silnik rozebrany, zapakowany w 2 wiadra. Pomyślałem że szkoda zeby tak po prostu zardzewiał, a od zawsze kręciły mnie odbudowy od zera, ze śmieci - pacjent okazał się idealny... więc na co tu jeszcze czekać. Wyciągnąłem zwłoki z krzaków, wiadra z czeluści garażu i do roboty. Ogólny zamysł tej odbudowy jest następujący - maksymalnie dobry efekt, maksymalnie swoimi rękoma. Dlatego też większość rzeczy wykonuję samemu, traktując maszynę jako obiekt do ćwiczeń. Nie będzie to eksponat muzealny, nawet nie zamierzam nim jeździć dalej niż 15 km polnymi drogami. Stąd też nie widzę sensu oddawania go do np. malowania proszkowego - zwłaszcza że komar nie ma żadnych dokumentów, żadnej umowy, wyrejestrowany został wieki temu. Dobra, do rzeczy.
Na początku stan wydawał się agonalny, nawet kolega zajmujący się moturami od wieków kręcił głową z politowaniem, w duchu zastanawiając się pewnie czy nie potrzebne mi skierowanie do psychiatry. Szczególnie słabo wyglądały przedni widelec, bak i błotniki. Po rozkręceniu na częsci pierwsze zdarłem go gołej blachy bak i ramę. Okazało się ze nie ma biedy, rama w całkiem niezłym stanie, bak miał kilka drobnych dziurek <1mm średnicy. Załatałem je klejem dwuskładnikowym, nie reagującym z rozpuszczalnikami i benzyną. Dało się go normalnie szlifować, po utwardzeniu wyszło całkiem solidnie. Mam nadzieję że będzie oki. Miał kilka wgnieceń które zostały zaszpachlowane. W weekend pomalowałem ramę i owy bak podkładem i bazą, w ramach testu. Efekt spełnił moje oczekiwania, tak więc zdecydowałem się kontynuować malowanie samemu. W tym też momencie spotkałem sie z głosami ze po co samemu, lepiej oddać do piaskowania, malowania proszkowego itd.
Na chwilę obecną wyprostowałem jeszcze błotnik przedni i tylny. Komar leżał w dziwnej pozycji - pionowo, stąd ten tylny błotnik był tak zgięty że pękł w 2 miejscach na zgięciu. najprawdopodobniej zaspawam to migomatem, wyszlifuję. Później troszkę szpachli z włóknem szklanym(w miarę mozliwości jak najmniej - wiadomo drgania itd. nie chcę żeby odpadło). Widelec będzie pomalowany na czarno. Po pomalowaniu wszystkiego bazą, nałożony zostanie lakier bezbarwny całość wypolerowana pastą.
Na chwilę obecną najtrudniejsze będzie wyprostowanie widelca, jeśli się to nie powiedzie to zakupię jakiś sprawny na allegro lub innym olx.

uff. trochę przydługo, mam nadzieję że wszyscy dotrwali do końca. Na koniec garść fotek i zapowiedź kontynuowania tematu. Mam nadzieję że uda się doprowadzić projekt do szczęśliwego końca jeszcze w tym sezonie.
Mam jeszcze więcej fotek, wstawię za jakiś czas Smile
Pozdrawiam!








(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-01-2017 20:08:06 przez boguc.)
16-01-2017 20:03:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Romet Komar 2350 by boguc - boguc - 16-01-2017 20:03:05
RE: Romet Komar 2350 by boguc - ZaliXon19 - 16-01-2017, 23:21:34
RE: Romet Komar 2350 by boguc - boguc - 17-01-2017, 01:16:03
RE: Romet Komar 2350 by boguc - boguc - 17-01-2017, 11:07:30
RE: Romet Komar 2350 by boguc - boguc - 17-01-2017, 23:37:34
RE: Romet Komar 2350 by boguc - boguc - 19-01-2017, 22:54:56
RE: Romet Komar 2350 by boguc - pajak - 20-01-2017, 00:44:15
RE: Romet Komar 2350 by boguc - Dawdzio - 20-01-2017, 18:34:11
RE: Romet Komar 2350 by boguc - boguc - 20-01-2017, 23:00:39
RE: Romet Komar 2350 by boguc - rafi555 - 21-01-2017, 01:23:38
RE: Romet Komar 2350 by boguc - Emikel - 21-01-2017, 01:27:53
RE: Romet Komar 2350 by boguc - boguc - 14-04-2017, 20:18:52
RE: Romet Komar 2350 by boguc - joozek - 14-04-2017, 20:50:40
RE: Romet Komar 2350 by boguc - boguc - 14-04-2017, 22:31:59
RE: Romet Komar 2350 by boguc - boguc - 26-07-2017, 23:33:49


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Identyfikacja modelu rome...
Ostatni post: romek
Dzisiaj 20:51:49
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 242
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
Dzisiaj 17:19:40
» Odpowiedzi: 19
» Wyświetleń: 3065
Zlot pojazdów i rajd koma...
Ostatni post: bkrukl
Dzisiaj 00:45:32
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 758
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: johnatanpaniniman27
Wczoraj 22:56:45
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 148
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: Janek.Ogar
Wczoraj 19:06:38
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 531
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
24-06-2026 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 568
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
24-06-2026 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34598
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 89
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 144
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 401
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5217
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 185
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 368
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 387
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 793

Reklama