Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Moja PRL'owska kolekcja ;)
Autor Wiadomość
knypas Offline
Nowy
*


Liczba postów: 63
Imię: Łukasz
Skąd: Dynów
Pojazd: Inny
Post: #34
RE: Moja PRL'owska kolekcja ;)
Niedawno wróciłem z garażu więc w końcu mogę coś napisać. Od rana do południa walczyłem z WSK. Wczoraj, gdy ją kupiłem to słabo odpalała, nie chciała wejść na obroty, przerywała, gasła. Więc dzisiaj wyciągnąłem gaźnik w raz z króćcem. Gaźnik rozkręciłem, przeczyściłem. Wymieniłem pływak na inny typ, wymieniłem również pokrywkę komory pływakowej ( ten element na którym znajduje się przelewanie paliwa do gaźnika ) . Prawdopodobnie stara pompka z powodu zacinania się, cały czas naciskała na pływak jednocześnie zalewając silnik i powodując wycieki z gaźnika (nadmiar paliwa musiał jakoś wypłynąć ). Poprawiłem też mocowanie króćca do cylindra, wcześniej było luźne, motorek mógł łapać lewe powietrze.
Wymieniłem również świecę zapłonową oraz fajkę. Stara fajka była już wyrobiona, luźna.
Po tych zabiegach przejechałem się motorkiem, biegi ładnie wchodzą, sprzęgło działa prawidłowo. Ogólnie jak na razie jest wszystko OK.
Jeszcze jutro muszę kupić nowy wężyk paliwowy - Stary nie nadawał się do niczego.
Po zakończonej naprawie umyłem motorek z błota i smarów, troszkę go napastowałem żeby nie straszył wyglądem, siedzenie umyłem z błota specjalnym środkiem, a chromy przeleciałem pastą polerską aby je odnowić i zabezpieczyć.
Jutro dokupię jeszcze żarówki itd, poprawiam elektrykę i trzeba wybrać się na przegląd Smile
Kilka słabych fotek:




W stajni:

- Pony 301 88'
- Pony M3 85'
- Pony M2 87'
- Pony M2 88'
- Pony M2 86
- Komar 2320 sztywniak 70'
- WSK M06B3 73'
- WSK M06 58'
- WSK M06B3 85'
- Passat B5 00'
25-11-2015 19:54:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Moja PRL'owska kolekcja ;) - knypas - 25-10-2015, 15:21:47
RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - Semmao - 25-10-2015, 15:47:09
RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - knypas - 25-10-2015, 23:42:39
RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - Przemi998 - 25-10-2015, 21:21:07
RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - Rafku - 25-10-2015, 21:37:00
RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - jacomoto - 31-10-2015, 21:37:04
RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - knypas - 08-11-2015, 21:17:14
RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - tomek458 - 08-11-2015, 22:08:32
RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - knypas - 09-11-2015, 20:01:59
RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - komarinho - 09-11-2015, 20:04:44
RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - knypas - 11-11-2015, 18:58:27
RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - Aleks041 - 09-11-2015, 22:05:46
RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - Przemi998 - 11-11-2015, 23:49:26
RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - knypas - 16-11-2015, 12:32:51
RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - joozek - 16-11-2015, 23:21:10
RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - knypas - 22-11-2015, 14:19:55
RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - Emikel - 22-11-2015, 14:34:11
RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - knypas - 22-11-2015, 14:36:08
RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - Przemi998 - 22-11-2015, 14:39:47
RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - knypas - 23-11-2015, 00:57:02
RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - komarinho - 23-11-2015, 00:25:52
RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - Przemi998 - 23-11-2015, 00:59:20
RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - knypas - 23-11-2015, 01:29:47
RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - knypas - 23-11-2015, 18:59:47
RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - knypas - 24-11-2015, 23:34:40
RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - Przemi998 - 24-11-2015, 23:47:38
RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - Saper - 24-11-2015, 23:54:08
RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - knypas - 25-11-2015, 00:00:49
RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - Przemi998 - 25-11-2015, 00:10:13
RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - Saper - 25-11-2015, 00:19:56
RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - knypas - 25-11-2015, 00:22:36
RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - knypas - 25-11-2015 19:54:21
RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - knypas - 28-11-2015, 17:15:17
RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - Saper - 28-11-2015, 19:38:50
RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - knypas - 06-12-2015, 14:28:44
RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - knypas - 08-01-2016, 23:00:17
RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - Przemi998 - 08-01-2016, 23:56:17


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Tulejka 2 biegu
Ostatni post: Grzeszek
Dzisiaj 22:19:02
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 11
ROMET OGAR 200 ale w wers...
Ostatni post: krystian276
Dzisiaj 17:56:26
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 473
Identyfikacja modelu rome...
Ostatni post: romek
26-06-2026 20:51:49
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 550
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
26-06-2026 17:19:40
» Odpowiedzi: 19
» Wyświetleń: 3161
Zlot pojazdów i rajd koma...
Ostatni post: bkrukl
26-06-2026 00:45:32
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 807
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: johnatanpaniniman27
25-06-2026 22:56:45
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 216
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: Janek.Ogar
25-06-2026 19:06:38
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 605
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
24-06-2026 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 664
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
24-06-2026 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34755
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 122
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 190
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 523
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5241
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 201
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 410

Reklama