Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Moja PRL'owska kolekcja ;)
Autor Wiadomość
knypas Offline
Nowy
*


Liczba postów: 63
Imię: Łukasz
Skąd: Dynów
Pojazd: Inny
Post: #1
Moja PRL'owska kolekcja ;)
Witam, część osób widziała już moje pojazdy ale w końcu zebrałem się aby przedstawiać je wszystkie w jednym temacie. Mam ich za dużo ( ciężko ogarnąć temat każdemu i na bieżąco je aktualizować).
Już kilka ładnych lat temu miałem różne motorowery, później wszystko wysprzedawałem i przesiadłem się na samochód. Jednak po latach brakowało tego czegoś.
Więc wpadła motorynka Pony 301.
Motorynkę kupiłem w stanie tragicznym, cała zabrudzona, porysowana, błotnik połamany, zużyta opona i można by było tak wymieniać w kółko.
Jednak była prawie w 100 % kompletna, była prosta, nigdy nie spawana.
Dodam, że motorynka miała również uszkodzony silnik, ledwo co odpalał, był bardzo słaby. Jak się później okazało, powodował to krzywy wał.
Silnik przeszedł remont generalny, nowy wał, uszczelniacze, łożyska, nowy tłok, pierścienie, cylinder po szlifie i jakieś tam inne drobnostki. Wszystko oryginalne z epoki ZMD, oprócz łożysk i uszczelniaczy. Teraz silnik chodzi jak zegareczek.
Zdjęcia zaraz po kupnie:


Tak wygląda po renowacji:



Później naszła mnie ochota na WSK. Najpierw kupiłem 175 i wsadziłem silnik 125 ale okazało się to nieporozumieniem i sprzedałem (foty wrzucę kiedyś). Więc kupiłem oryginalną ''garbuske" Wink


W sumie jej wygląd do tej pory nie zmienił się ( dołożyłem czarne boczki ), niebawem wrzucę zdjęcia.

Obecnie mam w garażu jeszcze taką motorynke z silnikiem 019, kupiona okazyjnie, czeka na remont.


Kolejna M2 czekająca na remont:


Jest jeszcze Pony M3 z oryginalnym silnikiem 025, która przed remontem wyglądała tak:


No i po remoncie:





Jest jeszcze jedna motorynka, którą obecnie zacząłem remontować.
Z ciekawostek, to bagażnik tylny wykonany jest z tunelu środkowego z malucha :F





No i zapomniałbym o sztywniaczku, który czeka jeszcze na dopieszczenie Big Grin

Przed:




Po:




Więc obecnie mam 5 motorynek, WSK i sztywniaka.

W między czasie przewinęło się jeszcze trochę motorynek, ram itd, które kupowałem aby powykręcać z nich lepsze części i sprzedać pozostałość 2 razy drożej Big Grin . Na czasie wrzucę zdjęcia piździków które sprzedałem.
Już niedługo również kolejne zdjęcia z prac nad M2 Wink

W stajni:

- Pony 301 88'
- Pony M3 85'
- Pony M2 87'
- Pony M2 88'
- Pony M2 86
- Komar 2320 sztywniak 70'
- WSK M06B3 73'
- WSK M06 58'
- WSK M06B3 85'
- Passat B5 00'
25-10-2015 15:21:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Moja PRL'owska kolekcja ;) - knypas - 25-10-2015 15:21:47
RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - Semmao - 25-10-2015, 15:47:09
RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - knypas - 25-10-2015, 23:42:39
RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - Przemi998 - 25-10-2015, 21:21:07
RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - Rafku - 25-10-2015, 21:37:00
RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - jacomoto - 31-10-2015, 21:37:04
RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - knypas - 08-11-2015, 21:17:14
RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - tomek458 - 08-11-2015, 22:08:32
RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - knypas - 09-11-2015, 20:01:59
RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - komarinho - 09-11-2015, 20:04:44
RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - knypas - 11-11-2015, 18:58:27
RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - Aleks041 - 09-11-2015, 22:05:46
RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - Przemi998 - 11-11-2015, 23:49:26
RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - knypas - 16-11-2015, 12:32:51
RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - joozek - 16-11-2015, 23:21:10
RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - knypas - 22-11-2015, 14:19:55
RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - Emikel - 22-11-2015, 14:34:11
RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - knypas - 22-11-2015, 14:36:08
RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - Przemi998 - 22-11-2015, 14:39:47
RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - knypas - 23-11-2015, 00:57:02
RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - komarinho - 23-11-2015, 00:25:52
RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - Przemi998 - 23-11-2015, 00:59:20
RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - knypas - 23-11-2015, 01:29:47
RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - knypas - 23-11-2015, 18:59:47
RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - knypas - 24-11-2015, 23:34:40
RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - Przemi998 - 24-11-2015, 23:47:38
RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - Saper - 24-11-2015, 23:54:08
RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - knypas - 25-11-2015, 00:00:49
RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - Przemi998 - 25-11-2015, 00:10:13
RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - Saper - 25-11-2015, 00:19:56
RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - knypas - 25-11-2015, 00:22:36
RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - knypas - 25-11-2015, 19:54:21
RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - knypas - 28-11-2015, 17:15:17
RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - Saper - 28-11-2015, 19:38:50
RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - knypas - 06-12-2015, 14:28:44
RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - knypas - 08-01-2016, 23:00:17
RE: Moja PRL'owska kolekcja ;) - Przemi998 - 08-01-2016, 23:56:17


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Tulejka 2 biegu
Ostatni post: Grzeszek
Dzisiaj 22:19:02
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 11
ROMET OGAR 200 ale w wers...
Ostatni post: krystian276
Dzisiaj 17:56:26
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 473
Identyfikacja modelu rome...
Ostatni post: romek
26-06-2026 20:51:49
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 550
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
26-06-2026 17:19:40
» Odpowiedzi: 19
» Wyświetleń: 3161
Zlot pojazdów i rajd koma...
Ostatni post: bkrukl
26-06-2026 00:45:32
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 807
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: johnatanpaniniman27
25-06-2026 22:56:45
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 216
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: Janek.Ogar
25-06-2026 19:06:38
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 605
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
24-06-2026 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 664
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
24-06-2026 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34755
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 122
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 190
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 523
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5241
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 201
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 410

Reklama