Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Romet Chart Cafe Racer By Rdesio13
Autor Wiadomość
Rdesio13 Offline
Jedna droga, jedno koło...
*


Liczba postów: 11
Imię: Dawid
Skąd: Małopolska, Wolbrom
Pojazd: Romet Chart
Post: #13
RE: Romet Chart 210 by Rdesio13
Od zakupu Charta minęło trochę czasu i sporo się zmieniło... Na dzień dobry postawiłem sobie za zadanie uruchomić silnik, wyczyściłem gaźnik, sprawdziłem iskrę olej w skrzyni, nowa benzyna ect. ect. i okazało się,że wszystko jest jak powinno ale romek dawał tylko oznaki życia(puszczał dymki) . Zabrałem się za rozbieranie całości na czynniki pierwsze, najpierw wszystkio aż do gołej ramy i zabrałem się za silnik. Pierwsze co to okazało się, że klin na wale gdzieś wyparował niszcząc gniazdo na wale i magnecie, okazało się że przy sprzęgle ktoś już grzebał i zostawił niezły bałagan, sprzęgło było niedokręcone i bez części odpowiedzialnych za wysprzęglanie...
Łożyska na wale zatarte, były już robione prze jakiegoś specjalistę który założył łożyska zabudowane a podczas tego zabiegu nieźle poharatał wał który i tak kwalifikował się do wymiany...

Postanowiłem dodać Chartowi trochę więcej mocy, dostał nowy wał po który wybrałem się 50km od domu do pewnego starszego Pana( kupiłem od razu kilka brakujących elementów silnika). Wał poszedł do jednego z naszych forumowych moderatorów który podarował mu korbowód od Derbi Senda i przy okazji dal mojej maszynce jedną tarcze sprzęgłową więcej...
Następnie przyszedł czas na cylinder, udało mi się kupić używany simsonowski cylinder Almot 70/4/3 by kaalli oraz wydech reso sport... Po cylindrze trzeba pomyśleć o zasilaniu i tak zainwestowałem w PWK21 Motoforce...
Następnie przygotowanie karterów na nowe serducho, rozwiercanie, spasowanie, polerowanie itd...
Najwięcej krwi napsułem robiąc króciec pod gaźnik(wyginanie rurki na odcinku 7cm nie należy do łatwych rzeczy, następnie dokładne spasowanie, wciśnięcie tego w gumowy wąż)... Ale udało się po ponad 2 miechach skończyłem silnik tak jak należy(miałem pewien hamulec związany z naprawą samochodu)... Na zdjęciach trochę brudny ale po oczyszczeniu z smarów i resztek oleju naprawdę świetnie wygląda a co jeszcze lepsze świetnie pracujeBig Grin










I tak oto Romet czekał na nową rame, która wkońcu dotarła.



Aby w końcu zaczeło się coś naprawdę kręcić kupiłem obręcze i opony, tylnia felga i opona dotarła. Felga 3.5 wraz z oponą vee rubber 130/70/17 i przednia opona Heidenau 2.75/17
Czekam na paczkę z dętką i obręczą 1.50 na przód.
Jak wszystko pójdzie dobrze w najbliższym czasie kupie szprychy, tarcze na przód zacisk ect i zaczniemy dopieszczać.


27-01-2015 13:33:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Romet Chart 210 by Rdesio13 - stqc - 26-01-2015, 22:29:27
RE: Romet Chart 210 by Rdesio13 - kw112 - 26-01-2015, 22:31:24
RE: Romet Chart 210 by Rdesio13 - MrF4k - 26-01-2015, 23:08:18
RE: Romet Chart 210 by Rdesio13 - Patryk82 - 26-01-2015, 23:15:25
RE: Romet Chart 210 by Rdesio13 - Rdesio13 - 26-01-2015, 23:53:45
RE: Romet Chart 210 by Rdesio13 - MrF4k - 26-01-2015, 23:57:33
RE: Romet Chart 210 by Rdesio13 - kw112 - 26-01-2015, 23:58:56
RE: Romet Chart 210 by Rdesio13 - Rdesio13 - 27-01-2015, 00:29:33
RE: Romet Chart 210 by Rdesio13 - MrF4k - 27-01-2015, 01:33:59
RE: Romet Chart 210 by Rdesio13 - Rdesio13 - 27-01-2015, 02:47:49
RE: Romet Chart 210 by Rdesio13 - Rdesio13 - 27-01-2015 13:33:06
RE: Romet Chart 210 by Rdesio13 - MrF4k - 27-01-2015, 21:54:36
RE: Romet Chart 210 by Rdesio13 - Rdesio13 - 27-01-2015, 14:36:12
RE: Romet Chart 210 by Rdesio13 - Pompuś - 27-01-2015, 15:10:54
RE: Romet Chart 210 by Rdesio13 - Aleks041 - 27-01-2015, 22:28:31
RE: Romet Chart 210 by Rdesio13 - Rdesio13 - 28-01-2015, 19:02:05
RE: Romet Chart 210 by Rdesio13 - stqc - 28-01-2015, 19:11:06
RE: Romet Chart 210 by Rdesio13 - Rdesio13 - 28-01-2015, 19:22:25
RE: Romet Chart 210 by Rdesio13 - Patryk82 - 29-01-2015, 02:02:45
RE: Romet Chart 210 by Rdesio13 - Rdesio13 - 29-01-2015, 09:52:23
RE: Romet Chart 210 by Rdesio13 - kw112 - 29-01-2015, 12:10:44
RE: Romet Chart 210 by Rdesio13 - MrF4k - 29-01-2015, 18:28:26
RE: Romet Chart 210 by Rdesio13 - Rdesio13 - 29-01-2015, 18:47:41
RE: Romet Chart 210 by Rdesio13 - Pompuś - 29-01-2015, 19:41:18
RE: Romet Chart 210 by Rdesio13 - Rdesio13 - 29-01-2015, 21:08:50
RE: Romet Chart 210 by Rdesio13 - Pompuś - 29-01-2015, 21:12:07
RE: Romet Chart 210 by Rdesio13 - Patryk82 - 29-01-2015, 23:32:52
RE: Romet Chart 210 by Rdesio13 - Rdesio13 - 29-01-2015, 23:45:11
RE: Romet Chart 210 by Rdesio13 - Patryk82 - 30-01-2015, 22:22:32
RE: Romet Chart 210 by Rdesio13 - Rdesio13 - 02-02-2015, 21:26:17
RE: Romet Chart 210 by Rdesio13 - Rdesio13 - 23-04-2015, 23:36:56
RE: Romet Chart 210 by Rdesio13 - Rdesio13 - 26-04-2015, 01:07:10
RE: Romet Chart 210 by Rdesio13 - Rdesio13 - 27-04-2015, 21:57:32
RE: Romet Chart 210 by Rdesio13 - fosa - 27-04-2015, 22:39:12
RE: Romet Chart 210 by Rdesio13 - axelbenq - 27-04-2015, 23:02:11
RE: Romet Chart 210 by Rdesio13 - Rdesio13 - 27-04-2015, 23:43:28
RE: Romet Chart 210 by Rdesio13 - kw112 - 28-04-2015, 07:42:20
RE: Romet Chart 210 by Rdesio13 - Rdesio13 - 28-04-2015, 09:12:32
RE: Romet Chart 210 by Rdesio13 - Rdesio13 - 05-05-2015, 10:45:32
RE: Romet Chart 210 by Rdesio13 - Rdesio13 - 05-05-2015, 22:58:57
RE: Romet Chart 210 by Rdesio13 - stqc - 06-05-2015, 13:46:00
RE: Romet Chart 210 by Rdesio13 - charper - 06-05-2015, 14:08:00
RE: Romet Chart 210 by Rdesio13 - Rdesio13 - 07-05-2015, 19:37:27
RE: Romet Chart Cafe Racer By Rdesio13 - Pompuś - 13-05-2015, 19:37:40
RE: Romet Chart Cafe Racer By Rdesio13 - Pompuś - 27-05-2015, 22:54:49


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
ROMET OGAR 200 ale w wers...
Ostatni post: krystian276
Dzisiaj 17:56:26
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 465
Identyfikacja modelu rome...
Ostatni post: romek
26-06-2026 20:51:49
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 530
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
26-06-2026 17:19:40
» Odpowiedzi: 19
» Wyświetleń: 3158
Zlot pojazdów i rajd koma...
Ostatni post: bkrukl
26-06-2026 00:45:32
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 806
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: johnatanpaniniman27
25-06-2026 22:56:45
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 214
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: Janek.Ogar
25-06-2026 19:06:38
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 595
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
24-06-2026 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 661
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
24-06-2026 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34745
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 118
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 184
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 517
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5240
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 198
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 404
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 422

Reklama